Berdyansk State Pedagogical University

Reception rector:

(06153) 36244
rector@bdpu.org.ua

Address:

4, Schmidta St., Berdiansk, Zaporizhzhia  oblast

Events

Sorry, this entry is only available in Ukrainian. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.


ІЗ ХАРКОВА З ПЕРЕМОГОЮ!

Вітаємо

Євгенія Шалупню, здобувача вищої освіти ОС «Магістр»

зі спеціальності «Соціальна робота» та його наукового керівника

Тургенєву Анастасію Олександрівну (к.пед.н., доцент)

із перемогою

 у ІІ турі

Всеукраїнської студентської олімпіади зі спеціальності «Соціальна педагогіка»

Творчого і наукового горіння та подальших звершень і перемог!

 

25-26 квітня ц.р., на передодні православного свята Великодня, вже третій рік поспіль в стінах Харківського національного педагогічного університету імені Г. С. Сковороди відбувся ІІ етап Всеукраїнської студентської олімпіади зі спеціальності «Соціальна педагогіка», в якій взяли участь 34 здобувачів вищої освіти з провідних університетів України.

Бердянський державний педагогічний університет, зокрема і кафедру соціальної роботи та інклюзивної освіти представляв Євгеній Шалупня – здобувач вищої освіти 1 курсу ОС «Магістр» спеціальності «Соціальна робота» факультету дошкільної, спеціальної та соціальної освіти (науковий керівник: Тургенєва А.О., к.пед.н., доцент кафедри соціальної роботи та інклюзивної освіти).

Олімпіада тривала протягом двох днів та складалася з 3-х турів: І тур – теоретичний – тестування, написання термінологічного диктанту, розв’язання соціально-педагогічної ситуації; ІІ тур – науково-публічний захист власного наукового дослідження актуальної проблеми соціальної педагогіки; ІІІ тур – практичний – демонстрація фрагменту соціально-педагогічного заходу, де учасники повинні продемонструвати практичні вміння та навички у реалізації соціально-педагогічної діяльності.

За результатами 3-х турів, Євгеній Шалупня отримав найвищу суму балів та був нагороджений дипломом І ступеня за перемогу у ІІ етапі Всеукраїнської студентської олімпіади зі спеціальності «Соціальна педагогіка».

Євгеній ділиться враженнями: «Головне, це отримувати задоволення від того, що ти робиш та чим займаєшся!

Хочу висловити щиру подяку науково-викладацькому складу  кафедри соціальної роботи та інклюзивної освіти за допомогу, підтримку, мотивацію. І окрема вдячність моєму науковому керівнику Тургенєвій Анастасії Олександрівні (к.пед.н., доцент)».

 

 

Колектив кафедри

соціальної роботи та інклюзивної освіти,

Євгеній Шалупня,

студент-магістрант спеціальності «Соціальна робота»

ФДССО

Світлини з архіву кафедри


ТРЕНІНГ «ОХОТА НА РОБОТУ»

Наприкінці квітня ц.р. студенти-магістранти спеціальності «Соціальна робота» Тесленко Катерина та Нехайчук Іван у рамках практики провели тренінгове заняття «Охота на роботу» (керівник: – к.п.н., доц. Н. М. Захарова) для вихованців Бердянської загальноосвітньої санаторної школи-інтернат І – ІІІ ступенів.

Студенти зустрілись з дев`ятикласниками та у ході цікавої інтерактивної роботи обговорювали актуальні питання пошуку роботи та працевлаштування в Україні. Під час тренінгу магістранти детально ознайомили учнів з етапами пошуку роботи та з основними джерелами інформації, які сприятимуть успішному та найскорішому працевлаштуванню в Україні. Увесь теоретичний матеріал був підкріплений виконанням цікавих практичних вправ, які неабияк сподобались вихованцям.

Учні проявляли зацікавленість до даної теми, оскільки пошук цікавої і перспективної роботи – складний процес, виконання якого потребуватиме від пошукувачів не тільки здібностей до конкретної сфери, але і механізмів пошуку роботу та навичок самопрезентації.

 

Катерина Тесленко,

студентка-магістрантка спеціальності «Соціальна робота»

ФДССО

Світлини з архіву автора


НІ ДНЯ БЕЗ НОВИХ ЗНАНЬ ТА ЦІКАВИХ ЗНАЙОМСТВ

20-21 квітня ц. р. студентка 3 курсу спеціальності «соціальна робота» Наталя Рибнікова пройшла конкурсний відбір і стала учасницею першої англомовної Україно-Датської конференції з прав людини, організованої за підтримки Ліберальної демократичної ліги України*, Датської ліберальної молодіжної організації**, Датської соціал-ліберальної політичної молодіжної організації*** (Київ, Україна).

До участі було відібрано по одному представнику з кожної області України задля збереження різноманіття в думках та поглядах. Спікерами конференції виступили Дарія Гірна, Ольга Жмурина, Дана Павличко, Світлана Заліщук, Олена Сотнік, Богдан Бондаренко, Ірина Троян, Олена Шевченко, Артем Шуров, Дозефіна Даєр, Валерия Белоног, Андрей Колобов, Даня Столбунов.

У межах конференції проходили різноманітні воркшопи та панельні дискусії з відомими українськими та іноземними експертами. Темами конференції були демократія, свобода слова, вибори, вплив соціальних мереж на суспільство, молодіжний активізм, права людини та, права меншин тощо.

Протягом двох днів молоді українці з різних регіонів і гості з Данії мали можливість обговорити найгостріші проблеми сучасної України, послухати експертів-практиків, сучасні виклики для України у сфері свободи слова; як молодь через соціальні мережі може ефективно донести свою думку до влади та громади загалом; участь молоді у виборчих процесах; як долати стереотипи та створювати насправді інклюзивне суспільство з комфортним та безпечним простором для кожної людини.

Не менш важливі питання розглядалися під час панельної дискусії “Молодь, зміни та антикорупція”, одним з учасників якої став лідер National Youth Council of Ukraine – NYC Ukraine Andriy Kolobov. Він розповів про роль, досвід та найближчі кроки Національної молодіжної ради України, зокрема, й у підвищенні рівня участі молоді в процесах прийняття рішень на різних рівнях та виклики, з якими можуть стикатися молоді люди на цьому шляху. а також обмінятися досвідом залучення молоді до політики та активізму!

Важливо зазначити, що конференція пройшла на високому організаційно-практичному рівні, були запрошені професіонали у сфері побудови демократичних відносин як України, так і Данії. Було дійсно цікаво та по-справжньому професійно і дружньо!

Організаторами Україно-Датської конференції з прав людини виступили:

* Liberal Democratic League of Ukraine (ЛДЛУ) – неурядова неприбуткова організація, що об’єднує українців нової генерації для розбудови ліберальної демократії.

** DK Venstres Ungdom – VU – датська ліберальна молодіжна організація, метою якої є підтримка демократії, партисипації молоді, а також її адвокації у межах як політичної системи Данії, так і внутрішньопартійної структури. Venstres Ungdom діє як платформа, що дає змогу голосам молодих лібералів бути почутими під час публічних дискусій, з головною метою – підвищити рівень значення молоді у суспільстві.

*** DK Radikal Ungdom – датська соціал-ліберальна політична молодіжна організація, головними цілями якої є захист навколишнього природного середовища, покращення системи освіти, гармонізація гуманітарної та міграційної політики, а також посилення відносин з Європейським Союзом. Radikal Ungdom діє, аби підтримувати ідеї різноманіття та демократії як на національному, так і на міжнародному рівнях.

 

Наталя Рибнікова,

студентка 3-го курсу

спеціальності «соціальна робота» ФДССО

світлини з архіву автора

 


ДО РОЗУМНИХ І ТАЛАНОВИТИХ СТУДЕНТІВ СПЕЦІАЛЬНОСТІ «СОЦІАЛЬНА РОБОТА» І РАДА ЄВРОПИ ПРИСЛУХАЄТЬСЯ!

В квітні ц. р. Антон Сердюченко, студент-магістрант спеціальності «соціальна робота» факультету дошкільної, спеціальної та соціальної освіти брав участь як учасник у першій частині міжнародного навчального курсу «The Wonderful Wizards of Youth Work», створеного НГО «Youth for Exchange and Understanding» (Брюсель, Бельгія).

Антон Сердюченко пройшов конкурсний відбір ще у грудні і став одним з 25 учасників цікавого європейського проекту, основною метою якого є поліпшення якості роботи з молоддю та неформальної освіти, що надається YEU, шляхом переосмислення принципів, практики та розбудови компетенції молодіжних працівників.

Учасники навчального курсу, разом із студентом-магістрантом спеціальності «соціальна робота» Антоном Сердюченко, протягом 2019 року будуть переосмислювати якість молодіжної роботи та неформальної освіти для YEU та членів-партнерів цієї організації, визначати сильні й слабкі сторони, вплив і потенціал молодіжної роботи і неформальної освіти в Європі. У рамках діяльності проектом передбачено створення спільної бази найкращих практик та моделей, визначення набору ключових компетенцій, необхідних для ефективної роботи з молоддю, а також поширення якісних принципів і методів роботи з молоддю, шляхом підвищення обізнаності різних країн щодо рекомендацій Ради Європи по роботі з молоддю та їх реалізації на місцевому, регіональному та національному рівнях.

У рамках цієї поїздки команда у складі зі студентом-магістрантом спеціальності «соціальна робота» Антоном Сердюченко розробила критерії якості роботи з молоддю і передала напрацювання команді експертів, яка складається з тренерів YEU та представників Ради Європи.

Під час наступної зустрічі учасники проекту планують вивчати моделі роботи з молоддю та в якості follow-up впроваджуватимуть отриманий досвід на локальному рівні, використовуючи свої напрацювання.

 

Антон Сердюченко,

студент-магістрант

спеціальності «соціальна робота» ФДССО

світлини з архіву автора


«СЕРЦЕ ДО СЕРЦЯ» «СЕРДЕНЬКО ЖИВИ»!

17 квітня ц.р. студенти спеціальності «соціальна педагогіка» і соціальна робота» й за сумісництвом активні члени Волонтерського загону «Палітра добра» (керівник – к.п.н., доц. Тургенєва А. О.) брали активну участь у ХIV Всеукраїнській акції благодійного фонду «Серце до серця» під гаслом «Серденько живи!». Головною метою цього року був збір коштів для закупівлі кардіологічного обладнання для дитячих лікарень у всіх областях України.

Цього року волонтерам загону «Палітра добра» (при кафедрі соціальної роботи та інклюзивної освіти) вдалось зібрати 817 грн 55 коп. Усі кошти були передані координатором акції у м. Бердянськ Зайцевою Оксаною Ігорівною, співробітником Бердянського міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді до Всеукраїнського фонду.

Нагадаємо, що кафедра соціальної роботи та інклюзивної освіти і здобувачі вищої освіти зі спеціальності «соціальна педагогіка» і «соціальна робота» є постійними учасниками акції, яка вже відбувається чотирнадцятий рік поспіль i за цей час уже встигла набути загальнонаціональної підтримки.

За роки проведення щорічних акцій «Серце до серця» за підтримки громадських організацій, органів студентського та учнівського самоврядувань, закладів освіти, органів державної влади та місцевого самоврядування, засобів масової інформації, бізнес-структур було зібрано 35 798 830,65 грн., за які придбано медичне обладнання та передано в безкоштовне користування в територіальні медичні об’єднання кожної області України.

Надзвичайно важливою є підтримка й допомога у проведенні цього суспільно-важливого благодійного проекту, який збирає всіх добрих і щирих людей, які хочуть допомогти дітям. А допомога – це більше, ніж слова….

Дякуємо організаторам акції за можливість зробити добру справу і хоч трохи допомогти бути в одному ритмі!

 

 

Альона Харченко,

студентка 3-го курсу

спеціальності «соціальна робота»

Факультету дошкільної,

спеціальної та соціальної освіти

світлини з архіву автора


Поринули в історію

Студенти 105 та 106 груп спеціальності «Спеціальна освіта» факультету дошкільної, спеціальної та соціальної освіти відвідали музей історії Бердянська, ознайомившись з представленими стендами та експонатами, поглибили свої знання про становлення державності, відродження науки, освіти та духовності, а також інші події, що відбувались на території Бердянська століття тому.Прикрашаючи місто деревами

Студенти факультету дошкільної, спеціальної та соціальної освіти і факультету фізичного виховання взяли участь у міський еко-акції «Подаруй місту дерево», висадивши 90 саджанців дуба перед полігоном ТПВ. Учасників акції привітали голова Запорізької обласної державної адміністрації Бриль Костянтин Іванович та міський голова Чепурний Володимир Павлович. Нові зелені насадження прикрасять наш Бердянськ.

Світлини з архіву ФДССО

 


День щастя на ФДССО

Усміхнений смайлик та весела музика зустрічали сьогодні студентів ФДССО в 5-му корпусі. Так студрада залучала всіх до святкування Міжнародного Дня щастя. Селфі, «обіймашки», привітання, світлі побажання дарували всім позитив.

Дійсно…, щастя – в дрібницях!

Давайте пам’ятати про це і робити одне одного щасливішими!

 

Студентська рада ФДССО

Світлини з архіву факультету


Факультет було засновано у 1960 році у Запорізькому педагогічному інституті (ЗПІ). У 1985 р. у зв’язку з реорганізацією ЗПІ факультет було переведено до Бердянського державного педагогічного інституту імені П. Д. Осипенко. З того часу він успішно розвивається і нині тут опановують педагогічні спеціальності близько 1500 студентів Запорізької, Донецької, Дніпропетровської, Луганської та інших областей. За роки існування факультетом підготовлено понад 20 тис. фахівців освіти.

Декан факультету дошкільної, спеціальної та соціальної освіти – доктор педагогічних наук, професор, Лариса Іванівна Казанцева.

На факультеті відпрацьована й успішно функціонує система науково-методичної допомоги освітянам регіону, особлива увага приділена їх ознайомленню з практико-орієнтованими стратегіями розвитку інклюзивного навчального процесу. Центром такої роботи стали діяльність компетентнісного Центру інклюзивної освіти БДПУ та кафедр факультету. Викладачі факультету є учасниками експериментального проекту «Розвиток інклюзивного освітнього середовища» в Запорізькій області під патронатом Марини Порошенко.

     

  

Кафедри факультету є організаторами та учасниками всеукраїнських і міжнародних науково-практичних конференцій, методичних семінарів, круглих столів, вебінарів, майстерень, фестивалів та тренінгів; активно співпрацюють з науковцями інших ВНЗ та наукових установ, постійно підвищують свій професійний рівень, проходять стажування в країнах Євросоюзу. Результатом такої діяльності є одноосібні та колективні монографії викладачів факультету, підручники, навчально-методичні та методичні посібники.

На базі факультету успішно функціонує два студентських Волонтерські загони: «Палітра добра» та «Крок назустріч»; логопедичний навчально-консультативний пункт, психологічний гурток «Науково-прикладне забезпечення психологічної допомоги», студентський народознавчий гурток «Рідний край», студентський науковий гурток «Соціалізація дітей та молоді в умовах сучасного соціокультурного простору», проблемна група «Вітаю тебе, театре!», проблемна наукова група «Даруємо радість дітям», діяльність яких зорієнтована на формування практичних умінь та навичок студентів; формування професійно-значущих якостей для самореалізації у майбутньому; оволодіння сучасними технологіями психолого-педагогічної та соціальної діяльності, уміннями та навичками продуктивної взаємодії з учасниками освітнього процесу; отримання експериментального матеріалу для написання наукових робіт; інформування населення щодо профілактики, розвитку, виховання, навчання різних категорій осіб із порушеннями; формування об’єктивних уявлень і ставлення суспільства до проблем різних категорій населення тощо.

У центрі нашої уваги – студент, випускник-професіонал. Усе, що створюється на факультеті – створюється для його студентів: обладнані у відповідності до сучасних вимог аудиторії, навчальний процес – із використанням новітніх освітніх технологій, налагоджена система дозвілля.

Так, наші студенти, починаючи з першого курсу, мають можливість цікаво, весело та з розмахом проводити вільний від навчання час. На факультеті організовані дві команди КВК (юнацька та дівоча). Щороку студенти-першокурсники зі своїми кураторами ведуть кропітку підготовку до Дебюту першокурсника. Поводяться Дні факультету, професійні тижні з професійно спрямованими флешмобами, квести та брейн-ринги; конкурс педагогічної майстерності, конкурс краси «Панна Весна», організований Студентський танцювальний гурток.

Попереду в нас переможні перспективи. Для нас якість і високі стандарти освіти – передусім!