Бердянський державний педагогічний університет

Приймальна ректора:

(06153) 36244
rector@bdpu.org.ua

Адреса:

Запорізька область, м. Бердянськ, вул. Шмідта, 4

Events

Sorry, this entry is only available in Ukrainian. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

Факультет було засновано у 1960 році у Запорізькому педагогічному інституті (ЗПІ). У 1985 р. у зв’язку з реорганізацією ЗПІ факультет було переведено до Бердянського державного педагогічного інституту імені П. Д. Осипенко. З того часу він успішно розвивається і нині тут опановують педагогічні спеціальності близько 1500 студентів Запорізької, Донецької, Дніпропетровської, Луганської та інших областей. За роки існування факультетом підготовлено понад 20 тис. фахівців освіти.

Декан факультету дошкільної, спеціальної та соціальної освіти – доктор педагогічних наук, професор, Лариса Іванівна Казанцева.

На факультеті відпрацьована й успішно функціонує система науково-методичної допомоги освітянам регіону, особлива увага приділена їх ознайомленню з практико-орієнтованими стратегіями розвитку інклюзивного навчального процесу. Центром такої роботи стали діяльність компетентнісного Центру інклюзивної освіти БДПУ та кафедр факультету. Викладачі факультету є учасниками експериментального проекту «Розвиток інклюзивного освітнього середовища» в Запорізькій області під патронатом Марини Порошенко.

     

  

Кафедри факультету є організаторами та учасниками всеукраїнських і міжнародних науково-практичних конференцій, методичних семінарів, круглих столів, вебінарів, майстерень, фестивалів та тренінгів; активно співпрацюють з науковцями інших ВНЗ та наукових установ, постійно підвищують свій професійний рівень, проходять стажування в країнах Євросоюзу. Результатом такої діяльності є одноосібні та колективні монографії викладачів факультету, підручники, навчально-методичні та методичні посібники.

На базі факультету успішно функціонує два студентських Волонтерські загони: «Палітра добра» та «Крок назустріч»; логопедичний навчально-консультативний пункт, психологічний гурток «Науково-прикладне забезпечення психологічної допомоги», студентський народознавчий гурток «Рідний край», студентський науковий гурток «Соціалізація дітей та молоді в умовах сучасного соціокультурного простору», проблемна група «Вітаю тебе, театре!», проблемна наукова група «Даруємо радість дітям», діяльність яких зорієнтована на формування практичних умінь та навичок студентів; формування професійно-значущих якостей для самореалізації у майбутньому; оволодіння сучасними технологіями психолого-педагогічної та соціальної діяльності, уміннями та навичками продуктивної взаємодії з учасниками освітнього процесу; отримання експериментального матеріалу для написання наукових робіт; інформування населення щодо профілактики, розвитку, виховання, навчання різних категорій осіб із порушеннями; формування об’єктивних уявлень і ставлення суспільства до проблем різних категорій населення тощо.

У центрі нашої уваги – студент, випускник-професіонал. Усе, що створюється на факультеті – створюється для його студентів: обладнані у відповідності до сучасних вимог аудиторії, навчальний процес – із використанням новітніх освітніх технологій, налагоджена система дозвілля.

Так, наші студенти, починаючи з першого курсу, мають можливість цікаво, весело та з розмахом проводити вільний від навчання час. На факультеті організовані дві команди КВК (юнацька та дівоча). Щороку студенти-першокурсники зі своїми кураторами ведуть кропітку підготовку до Дебюту першокурсника. Поводяться Дні факультету, професійні тижні з професійно спрямованими флешмобами, квести та брейн-ринги; конкурс педагогічної майстерності, конкурс краси «Панна Весна», організований Студентський танцювальний гурток.

Попереду в нас переможні перспективи. Для нас якість і високі стандарти освіти – передусім!