Berdyansk State Pedagogical University

Rector's reception office:

bdpu.zp@gmail.com
rector_bdpu@ukr.net

Address:

4, Schmidta St., Berdiansk, Zaporizhzhia  oblast Temporarily moved to: 66, Zhukovs`ki St., Zaporizhzhia

Hanna A. Lopatina

Наукометрика

Sorry, this entry is only available in Ukrainian. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

Лопатіна Ганна Олександрівна

29.06.1983 р., м. Енергодар, Запорізької обл.

Кандидат педагогічних наук, доцент кафедри прикладної психології та логопедії БДПУ, м. Бердянськ.

У 2005 р. з відзнакою закінчила соціально-педагогічний факультет Бердянського державного педагогічного університету за спеціальністю «Дефектологія», отримала кваліфікацію «Логопед. Викладач логопедії». У 2012 р. захистила кандидатську дисертацію «Методика навчання діалогічного мовлення дітей молодшого дошкільного віку». Науковий керівник – доктор педагогічних наук, професор Н. В. Гавриш.

З 2014 р. брала активну участь у наукових і методичних заходах регіонального й національного рівнів щодо проблем інклюзії. З 2016 р. брала активну участь у проведенні заходів в рамках науково-педагогічного експерименту «Розвиток інклюзивного освітнього середовища у Запорізькій області» пілотного проекту Благодійного Фонду Порошенка. Результатом цієї роботи стала золота медаль у номінації «Інклюзивна освіта: рівні права, рівні можливості» на IX міжнародній виставці «Інноватика в сучасній освіті – 2017» (24-26 жовтня 2017 р., м. Київ) та видання посібника, в якому представлені результати багаторічної спільної роботи кафедр факультету дошкільної, спеціальної та соціальної освіти (автор роботи – Ганна Лопатіна – канд. пед. н., доц., заст. декана з наукової роботи та міжнародної діяльності; керівник – Лариса Казанцева – д. пед. н., професор, декан факультету дошкільної, спеціальної та соціальної освіти).

У 2017 р. здобула кваліфікацію «Практичний психолог» за спеціальністю «Практична психологія»; успішно закінчила базовий теоретико-практичний курс Київського юнгіанського інституту за спеціалізацією «Юнгіанське консультування».

Сертифікований юнгіанський консультант.

Член ГО «Українська асоціація корекційних педагогів».

Член ГО «Південно-східна українська асоціація практичних психологів та арт-терапевтів».

Трудова діяльність: від вчителя-логопеда до доцента кафедри прикладної психології та логопедії БДПУ; 2016 – 2019 рр. – заступник декана факультету дошкільної, спеціальної та соціальної освіти з наукової роботи та міжнародної діяльності.

2017-2019 р. – провідний науковий співробітник наукової роботи молодих вчених, що виконується за рахунок коштів загального фонду державного бюджету (фундаментальне дослідження). Тема роботи: «Розробка технології оцінювання показників якості та безпеки продуктів нанотехнологій протягом життєвого циклу».

З 2019 р. – експерт Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти (Україна).

Член редакційної колегії збірника наукових праць «Вісник Запорізького національного університету. Педагогічні науки».

Сфера наукових інтересів: мовний та мовленнєвий розвиток в умовах онто- та дизонтогенезу. Авторка 1 одноосібної та 5 колективних монографій, 50 наукових статей, навчального посібника.

З 3-6 червня 2013 р. підвищувала кваліфікацію за авторською методикою О. Дьякової «Логопедичний масаж» (сертифікат Міжнародного інституту мовленнєвої патології, інноваційних технологій підвищення кваліфікації).

З 20 квітня по 30 травня 2015 р. підвищувала кваліфікацію в Навчальному центрі «Логопед-Майстер» за програмою «Актуальні проблеми логопедії».

З 04 по 17 серпня 2016 р. підвищувала кваліфікацію та проходила лінгвістичну практику в Софійському університеті ім. Св. Климента Охридського (Департамент інформації та вдосконалення вчителів), Болгарія.

З 19 по 25 листопада 2016 р. брала участь у проекті-стажуванні «Інструменти підтримки мобільності науковців у фінансовій перспективі ЄС на 2014-2020 роки» (Фундація Central European Academy Studies and Certifacation (CEASC), вища школа оздоровчої освіти і суспільних наук (WSEZiNS)), м. Лодзь, Польща.

З 21 квітня – 25 листопада 2018 р. брала участь у циклі семінарів «Практична нейропсихологія дитячого віку».

Учасниця навчальних тренінгів «Подолання страхів, тривог та фобій методами арт-терапії» (2013 р.), «Подолання невпевненості та підвищення самооцінки методами арт-терапії» (2013 р.), «VII Зимова психологічна школа Ю. Швалба» (2016 р.), «Психотерапевтичні стратегії психологічного консультування дорослих методами піскової психотерапії» (2016 р.), «Форматування мозку. Нейрокінезіологія» (2017 р.), «Школа Толерантності з питань СОГІ» (2018 р.), Інтенсиву з сучасних підходів та методів у викладанні: фасилітація, тренінг, коучинг (2020), численних Міжнародних та Всеукраїнських науково-практичних конференцій, конгресів, освітніх форумів, фестивалів. Постійно бере участь у наукових конференціях різного рівня в Україні, Польщі, Росії та Болгарії.

Активний організатор та учасник проведення наукових і практичних семінарів, тренінгів, воркшопів.

Нагороджена почесними грамотами ректора Бердянського державного педагогічного університету (2011, 2013, 2015 рр.); грамоти Департаменту освіти і науки Запорізької облдержадміністрації (2013, 2016 рр.); подяка Міністерства освіти і науки України (2017 р.).