Berdyansk State Pedagogical University

Reception rector:

(06153) 36244
rector@bdpu.org.ua

Address:

4, Schmidta St., Berdiansk, Zaporizhzhia  oblast

Мартиненко Олена Володимирівна

Наукометрика

Sorry, this entry is only available in Ukrainian. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

09.06.1968 р.н., м. Бердянськ  Запорізької обл.

 

Випускниця 1992 року (спеціальність: Педагогіка та психологія (дошкільна)), завідувач кафедри теорії і методики навчання мистецьких дисциплін, кандидат педагогічних наук (2005 р.), доцент (2009 р.).

У 1985 р. закінчила середню школу № 10 м. Бердянська. У 1987 р. закінчила Сумське культурно-освітнє училище й отримала кваліфікацію – керівник самодіяльного хореографічного колективу.

У 1992 р. закінчила факультет дошкільного виховання Бердянського державного педагогічного інституту ім. П. Д. Осипенко й отримала диплом з відзнакою за спеціальністю «Педагогіка і психологія дошкільна».

З 1992 р. – асистент кафедри теорії та методики дошкільного виховання БДПІ. З 1995 р. переведена на посаду старшого викладача цієї кафедри. Протягом 1996-1999 рр. перебувала в цільовій аспірантурі БДПІ. Після її закінчення прийнята на посаду старшого викладача кафедри теорії та методики дошкільного виховання, а з 2003 р. – старший викладач кафедри музичного виховання та хореографії.

У 2004 р. закінчила БДПІ й отримала диплом з відзнакою за спеціальністю «Педагогіка і методика середньої освіти. Хореографія».

У 2005 р. захистила кандидатську дисертацію «Педагогічні умови формування хореографічних умінь дітей 5–6 років у дошкільних закладах» в Інституті проблем виховання АПН України й одержала диплом кандидата педагогічних наук зі спеціальності «Дошкільна педагогіка» (науковий керівник – Вільчковський Е.С.).

З 2010 р. – завідувач кафедри хореографії. З 2005 р. керує студентським ансамблем естрадного танцю «МарЛен» БДПУ, якому в 2010 р. присвоєно почесне звання «Народний аматорський колектив профспілок України», а в 2014 р. – звання «Зразковий художній колектив». Колектив «МарЛен» – неодноразовий переможець міжнародних і всеукраїнських конкурсів, фестивалів танцювального мистецтва.

Має стаж педагогічної роботи 19 років.

Мартиненко О. створила понад 80 хореографічних композицій.

Сфера наукових інтересів: теорія і методика роботи з дитячим хореографічним колективом, хореологія, традиційні та інноваційні методи підготовки майбутніх учителів хореографії у закладах вищої освіти.

Авторка одноосібної монографії, 5 одноосібних навчальних посібників (2 з грифом МОНУ (2008, 2012 рр.), 4-х колективних навчальних посібників, понад 80 публікацій у наукових збірниках та фахових журналах («Початкова школа», «Позашкілля», «Дошкільне виховання», «Мистецтво і освіта»).

Неодноразово нагороджена почесними грамотами МОНУ, Запорізької обласної державної адміністрації, Управління освіти і науки Запорізької області, Президії Запорізької обласної організації профспілки працівників ОНУ, медаллю (2005 р.) та почесним орденом «За вагомий внесок у розвиток міста» (2012 р.). У 2016 р. наказом Президента України їй присвоєно почесне звання «Заслужений працівник культури України».