Berdyansk State Pedagogical University

Reception rector:

(06153) 36244
rector@bdpu.org.ua

Address:

4, Schmidta St., Berdiansk, Zaporizhzhia  oblast

Сербова Ольга Вікторівна

доцент кафедри прикладної психології та логопедії

кандидат психологічних наук

Наукометрика

Google Scholar

9HrfLT8AAAAJ

Researcher iD

E-7259-2019

Scopus iD

ResearchGate iD

Sorry, this entry is only available in Ukrainian. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

Біографія

У 1999 р. закінчила Бердянський державний педагогічний інститут, здобула кваліфікацію психолога.

У 2012 р. закінчила аспірантуру Інституту психології імені Г. С. Костюка НАПН України за спеціальністю 19.00.05 – соціальна психологія; психологія соціальної роботи.

У 2014 р. – захистила кандидатську дисертацію «Психологічні чинники економічної соціалізації дітей з обмеженими фізичними можливостями» зі спеціальності 19.00.05 – соціальна психологія; психологія соціальної роботи в Інституті психології імені Г. С. Костюка НАПН України, м. Київ (науковий керівник – доктор психологічних наук, професор Н. Ю. Волянюк).

Трудова діяльність:

2000–2001рр. працювала на посаді практичного психолога загальноосвітньої школи № 15 м. Бердянська;

2001–2003рр. працювала на  посаді практичного психолога гімназії № 1 «Надія» м. Бердянська;

2003–2006 рр. працювала на  посаді викладача психології Бердянського професійного ліцею;

2003–2006 рр. працювала на  посаді викладача психології Бердянського професійного ліцею;

2006р. працювала на  посаді викладача психології, практичного психолога Бердянського будівельного професійного ліцею;

2007–2012 рр. працювала на  посаді практичного психолога та завідувача відділенням соціальної реабілітації дітей-інвалідів;

2011–2012рр.працювала на  посаді викладача психології Бердянського медичного коледжу (за сумісництвом);

З 2013 р. працює на кафедрі прикладної психології та логопедії.

Сфера наукових інтересів:

Соціалізація дітей з обмеженими можливостями здоров’я. Використання нейропсихологічного підходу до діагностики  та корекцій психічного розвитку дітей. Робота з сім’єю дитини з обмеженими можливостями здоров’я, емпаурмент та селф-емпаурмент в роботі психолога з батьками. Арт-терапія. Використання ігрової, лялькової, тілесно-орієнтованої, казкотерапії та терапії піском в роботі з дітьми та дорослими. Психологічне консультування: психоаналітичний напрям. Власні наукові пошуки нових психолого-педагогічних шляхів корекції та реабілітації різних категорій дітей з обмеженими можливостями здоров’я сприяють розробці навчальних і робочих програм з фахових дисциплін, підготовці лекційного змісту нових курсів. Результати наукових досліджень відображені у наукових статтях, надрукованих у фахових виданнях; виступах і доповідях на міжнародних наукових і науково-практичних конференціях. Сертифікований арт-терапевт, казкотерапевт. Юнгіанський консультант. Викладач Київського юнгіанського інституту (КЮІ). Заступник голови Правління ГО «ПІВДЕННО-СХІДНА УКРАЇНСЬКА АСОЦІАЦІЯ ПРАКТИЧНИХ ПСИХОЛОГІВ ТА АРТ-ТЕРАПЕВТІВ». Організатор Всеукраїнського фестивалю практичної психології «Арт-Дивосвіт».

Нагороди:

 • Грамота – за захист  кандидатської дисертації. 2014 р. – захист кандидатської дисертації «Психологічні чинники економічної соціалізації дітей з обмеженими фізичними можливостями» зі спеціальності 19.00.05 – соціальна психологія; психологія соціальної роботи в Інституті психології імені Г. С. Костюка НАПН України, м. Київ (науковий керівник – доктор психологічних наук, професор Н. Ю. Волянюк).
 • Почесна грамота Департаменту освіти і науки Запорізької облдержадміністрації – за багаторічну сумлінну працю, особистий внесок у підготовку висококваліфікованих спеціалістів, плідну науково-педагогічну діяльність, упровадження сучасних методів навчання і виховання молоді, упровадження в освітній процес досягнень науки, техніки, передового педагогічного досвіду та з нагоди Дня науки у 2015 році.
 • Сертифікат доповідача семінару «Науково-методична підтримка закладів освіти: інноваційний зміст та форми» 1214 березня 2015.

Викладає дисципліни:

 • Психологічний супровід сім’ї дитини з особливими потребами
 • Артпедагогіка та арттерапія в спеціальній освіті
 • Арттерапія
 • Організація психологічної служби в спецустановах
 • Сучасні психокорекційні технології порушень мовленнєвого розвитку
 • Основи нейропсихологічної діагностики та корекції
 • Основи психолого-педагогічної діагностики осіб з порушеннями розвитку
 • Соціально-психологічна реабілітація дітей з порушеннями психофізичного розвитку

 

Адреса електронної пошти: serbova_olha@ukr.net