Berdyansk State Pedagogical University

Reception rector:

(06153) 36244
rector@bdpu.org.ua

Address:

4, Schmidta St., Berdiansk, Zaporizhzhia  oblast

Events

Sorry, this entry is only available in Ukrainian. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

13 листопада 2019 р.  відбувся І етап ХХ Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика відповідно до Положення про Конкурс, затвердженого наказом Міністерства освіти і науки України від 13 березня 2008 року № 168.


 

12 листопада 2019 року в стінах Бердянського державного педагогічного університету відбувся урочистий захід «Мово моя, душа голосна України!», приурочений Дню української писемності та мови і вшануванню пам’яті Преподобного Нестора-Літописця, організований кафедрою української мови та славістики факультету філології та соціальних комунікацій. Мала актова зала університету зібрала багато гостей. Організатори привітали їх із національним торжеством та потішили розважальною концертною програмою.

Захід був проведений з метою наголосити на важливій ролі української мови в консолідації суспільства, підтримати вивчення і розвиток рідної мови, популяризувати її красу, багатство та літературну довершеність; виховувати інтерес до рідного слова як неоціненного духовного багатства, у якому живе народ, передає з покоління в покоління мудрість і славу, культуру і традиції.


За результатами засідань конкурсної комісії підведені підсумки та визначені переможці обласного конкурсу для обдарованої молоді у галузі науки у 2019 році.

12 листопада в залі Запорізької облдержадміністрації відбулося підведення підсумків та церемонія урочистого нагородження.

Вітаємо Юлію Герасименко з перемогою в номінації філологічні науки.


 

6 листопала 2019 р. викладачі кафедри соціальних комунікацій та студенти-журналісти факультету філології та соціальних комунікаційзустрічали Координатора Державного Департаменту США з питань американської допомоги в країнах Європи та Євразії Джеймса Куліковскі. Разом із паном Джеймсом кафедру відвідали координаторка Державного Департаменту США з питань американської допомоги для України Ерін Спітцер, директорка Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) Сюзан Фрітц.


 

4 листопада 2019 року болгаристи факультету філології та соціальних комунікацій відзначали День народних будителів. Це не тільки день писемності, культури, а й день родової пам’яті, боротьби народу проти рабської покори.


 

2 листопада 2019 року студенти факультету філології та соціальних комунікацій разом з викладачами кафедри української та зарубіжної літератури і порівняльного літературознавства відвідали презентацію книги Макса Кідрука «Доки світло не згасне назавжди» у Мелітополі.


 

31 жовтня 2019 року на кафедрі української та зарубіжної літератури і порівняльного літературознавства факультету філології та соціальних комунікацій БДПУ пройшло засідання читацького клубу. Обговорювали роман відомого англійського письменника, лауреата Букерівської премії Джуліана Барнза «Відчуття закінчення».


 

Несподіваною та приємною подією стала зустріч третьокурсників з політичним кореспондентом видання «Frankfurter Allgemeine Zeitung» паном Герхардом Гнауком 30 жовтня у стінах 4 корпусу БДПУ.


 

Тематичний захід «Horror Fiction», присвячений святкуванню Геловіна, відбувся 30 жовтня 2019 року.


 

Цієї осені студентка групи 4 АМЛ факультету філології та соціальних комунікацій Дар’я Сластьонова взяла участь у міжнародній студентській навчальний програмі “Study Tours to Poland”. Загальна кількість поданих заявок була 4444, і тільки 150 студентів було відібрано для відвідання з навчальним візитом одного з десяти міст Польщі. Наша студентка пройшла конкурсний відбір і разом з шістьма учасниками з України побувала у місті Новий Сонч.


 

У межах Школи молодого вчителя, 24-25 жовтня на базі факультету філології та соціальних комунікацій відбувся тренінг із методики викладання англійської мови, учасниками якого стали студенти спеціальностей 014. Середня освіта. Мова і література (англійська) та 035. Філологія. Германські мови та літератури (перша – англійська). Захід був зорганізований за ініціативи доцентів кафедри іноземних мов і методики викладання Ірини Школи і Богдани Салюк у співпраці з RELO (Regional English Language Office) і за підтримки U.S. Embassy Kyiv.


 

Щорічно, у жовтні, у Бердянському державному педагогічному університеті проходить церемонія нагородження «Студент року». Це свято присвячене молодим, амбітним, активним та цілеспрямованим – нашим студентам.

«Студент – вчений року»Кристина Крива, студентка 4 курсу факультету філології та соціальних комунікацій.

«Студент – суспільний діяч року»Анастасія Єсіпова студентка 1 курсу магістратури факультету філології та соціальних комунікацій.

«Студент – журналіст року» – Сергій Сінча.


 

Упродовж двох днів (22-23 жовтня 2019 р.) Національним агентством із забезпечення якості вищої освіти на базі Запорізького національного університету було проведено дводенний тренінг із підготовки експертів з акредитації освітніх програм. Професіоналізм заступника голови НАЗЯВО Наталії Стукало, тренерів Катерини Сіріньок-Долгарьової та Наталії Краснікової зарядив учасників тренінгу оптимізмом і підготував нести якісні зміни в систему вищої освіти. Насичені цікавими кейсами, симуляціями зустрічей, питаннями-відповідями два дні пролетіли як одна мить для представників Бердянського державного педагогічного університету Марії ГребОксани Каліберди склавши тести, були запрошені на очний тренінг здобувати практичний досвід, вчитися працювати в команді та приймати колегіальні, виважені рішення.


 

22 жовтня студенти другого курсу спеціальності журналістика разом з асистентом кафедри соціальних комунікацій Анжелікою Бабич відвідали редакцію міської газети «Південна зоря».

 


 

Згідно з Указом Президента України від 30 вересня 2010 року  № 928 «Про Міжнародний мовно-літературний конкурс учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка», відповідно до Положення про Міжнародний мовно-літературний конкурс учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка, з метою підвищення загальної мовної культури на базі факультету філології та соціальних комунікацій Бердянського державного педагогічного університету вже традиційно проводиться цей конкурс.

10 жовтня 2019 року пройшов Х Міжнародний мовно-літературний конкурс учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка.

 

 

За результатами Конкурсу студенти посіли такі місця:

Гуманітарний профіль:

І місце

 Біленький С. В. м2УМЛ (факультет філології та соціальних комунікацій).

Саркіц І.М. 2 УМЛ (факультет філології та соціальних комунікацій).

ІІ місце

Камаєва Д.Т. 2 УМЛ (факультет філології та соціальних комунікацій).

Скуратовська Д.В. 2 УМЛ (факультет філології та соціальних комунікацій).

 

ІІІ місце

  Семеренко О.А. 2 УМЛ (факультет філології та соціальних комунікацій).

Демиденко К.М. 2 УМЛ (факультет філології та соціальних комунікацій).

Негуманітарний профіль:

І місце

 Рева О.О. 2 АМЛ (факультет філології та соціальних комунікацій).

ІІ місце

Тюк Н.Г. 1 ФІ (факультет фізико-математичної, комп’ютерної та технологічної освіти)

Петренко А. О. С16 ПО (факультет психолого-педагогічної освіти та мистецтв)

Зоріна Є.А. 1 Мн (гуманітарно-економічний факультет)

ІІІ місце

Ніколаєнко К.І. 1 ГМЛ (факультет філології та соціальних комунікацій)

 Помазан Т.Г. 2 ГМЛ   (факультет філології та соціальних комунікацій)

Альханов Є.В. 1 Пр (гуманітарно-економічний факультет).

Названі студенти будуть нагороджені дипломами І –ІІІ ступенів.

За рішенням журі для участі в ІІ (обласному) етапі Конкурсу пропонуються такі студенти:

З гуманітарного профілю –  Саркіц І.М.  2 УМЛ (факультет філології та соціальних комунікацій).

З негуманітарного профілю   Рева О.О. 2АМЛ (факультет філології та соціальних комунікацій ).

 


 

3 жовтня до стін нашого університету завітав випускник факультету філології та соціальних комунікацій, а нині український поет Микола Антощак, твори якого увійшли до збірника «Антологія молодої української поезії ІІІ тисячоліття».

 

 


 

5-6 жовтня 2019 року освітяни відвідали будинок-музей видатного українського письменника Івана Котляревського, садибу-музей класика української літератури Панаса Мирного, національний музей-заповідник М. В. Гоголя, Диканський історико-краєзнавчий музей. Культурною родзинкою першого дня став перегляд прем’єри музичної комедії на 2 дії «Кайдашева сім’я» в Полтавському академічному обласному українському музично-драматичному театрі імені Гоголя.

 

 


27-28 вересня 2019 р. за сприяння Департаменту культури, туризму, національностей та релігій, Запорізької облдержадміністрації та за ініціативи директора Бердянського краєзнавчого музею, заслуженого працівника культури України, голови Бердянського болгарського товариства ім. Мішо Хаджийського Людмили Ноздріної відбулася друга Всеукраїнська науково-практична конференція «Творчість болгарських письменників Бессарабії і Таврії ХХ ст.», присвячена 105-річчю видання книги «Болгарскія колоніи в Россіи» М.С.Державіна –відомого у всьому світі славіста, академіка, історика.

У конференції брали участь і болгаристи БДПУ: викладачі Світлана Корнієнко, Оксана Червенко, студенти 3 курсу ФФСК Тетяна Кольва, Тетяна Гагара, Яна Коваленко, Дар’я Кондратьєва, Катерина Усольцева та студентка 4 курсу Дар’я Сластьонова. Студенти підготувалися і виступили з науковими доповідями на достойному рівні.

 


 

26-27 вересня 2019 року факультетом філології та соціальних комунікацій Бердянського державного педагогічного університету проводилася Міжнародна наукова конференція «Усі ріки течуть у море»: мариністика в літературі та культурі».


26 вересня Михайло Москаленко взяв участь у тренінгу для претендентів на стажування в Запорізькій обласній раді.

Під час тренінгу студент факультету філології та соціальних комунікацій ознайомився з роботою постійної комісії з питань управління об’єктами спільної власності територіальних громад області та житлово-комунального господарства.

 


26 вересня 2019 року в рамках Міжнародної наукової конференції «Усі ріки течуть у море», що проводилася кафедрою української та зарубіжної літератури і порівняльного літературознавства, у конференц-залі першого корпусу БДПУ відбулася творча зустріч з Антоном Санченком, українським письменником-мариністом.

 

 


 

24 вересня в конференц-залі першого корпусу БДПУ відбулось урочисте нагородження переможців творчого конкурсу есе «20 років доброчинності», присвяченого 20-й річниці заснування Фонду імені Катерини Ковшевич.


 

23 вересня 2019 року студенти-болгаристи факультету філології та соціальних комунікацій разом з викладачами Світланою Корнієнко та Оксаною Червенко зібралися після занять у Культурно-інформаційному центрі болгари стики «Кирилиця», щоб відзначити День Незалежності Болгарії.

 


18 вересня 2019 року викладачі кафедри української мови та славістики (Марія ГребНеля ПавликЕліна Олійник) разом зі студентами та магістрантами факультету філології та соціальних комунікацій БДПУ відвідали кінотеатр «Космос», де відбувся останній сеанс біографічної драми Романа Бровка «Заборонений» (Історія життя і боротьби Василя Стуса).

 


З нагоди дня міста представники студентської ради факультету філології та соціальних комунікацій вирішили познайомити першокурсників з історією та сьогоденням міста і рідного університету.

Студенти 4 курсу розповіли про історію заснування Бердянська та згадали найбільш значимі пам’ятки курортного міста. Першокурсники відвідали Фонд рідкісної та цінної книги і були вражені кількістю збережених книг, які становлять культурно-історичну цінність. Студенти відкрили для себе абонемент – місце, з якого почалася історіябібліотеки БДПУ.

 


У вересні 2019 року у Львові відкрився традиційний Форум видавців, який відбувається вже у 26 раз. На нього у рамках тематичної кураторської програми «Художня література: романтична література у світі глобальних змін» запросили Софію Філоненко, професорку кафедри української та зарубіжної літератури і порівняльного літературознавства БДПУ. Вона виступила як літературний критик під час дискусії «Авторка, автор і сила письма про кохання», що пройшла 20 вересня на одній із локацій Форуму.


 

На факультеті філології і  соціальних комунікацій щомісяця проходять засідання читацького клубу.

 

Кафедра української та зарубіжної літератури і порівняльного літературознавства щомісяця проводить засідання читацького клубу «Калліопа». Метою такого заходу є об’єднати студентів і викладачів, які цікавляться літературою, захоплюються читанням, прагнуть ознайомитися з найкращими зразками класичної і сучасної української та світової літератур.

 


Тренінг для журналістів та журналісток «Жінки в умовах конфлікту та їхня роль у відновленні миру» відбувся 10–12 вересня у Києві. Цей захід присвячено Резолюції Ради Безпеки ООН «Жінки, мир, безпека» 1325 та її втіленню на регіональному рівні в Україні. Подія відбулась у рамках проекту «Рівність заради безпеки», який здійснюється Українським жіночим фондом за участю Інформаційно-консультаційного жіночого центру (Україна) та Центру сприяння рівності (Литовська Республіка) та фінансується Європейським Союзом.

Резолюції Ради Безпеки ООН «Жінки, мир, безпека» 1325 – це перша з тематичних резолюцій щодо жінок, миру і безпеки. Вона підкреслює важливу роль жінок у запобіганні та врегулювання конфліктів, в миротворчості, а також важливість рівної і всебічної участі жінок у всіх зусиллях зі зміцнення миру і безпеки.

 


«Кращої, ніж рідна, мови не буває»

21 лютого, у Міжнародний  день рідної мови, в малій актовій залі БДПУ відбулося традиційне літературно-пісенно-танцювальне урочистя, організоване факультетом філології та соціальних комунікацій.

Ректор університету, професор Ігор Богданов та головний редактор студентської газети БДПУ «Університетське слово» Степан Герилів  вітали присутніх зі святом, бажали кожному берегти рідне слово, пишатися своєю мовою, культурою, Україною…

У підготовці заходу активну участь узяли студенти факультету філології та соціальних комунікацій БДПУ Михайло Москаленко, Анастасія Єсіпова, Ольга Неліпа, Дарина Скуратовська, Яна Пужаєнко, Данило Рудиця, Валерія Славова, Анастасія Гришина, Оксана Рева, Альона Чернишенко, В’ячеслав Вишняков, Олександра Бомбіна, Катерина Біланова; студенти факультету психолого-педагогічної освіти та мистецтв Христина Гончарова й Кирило Азаров; гуманітарно-економічного факультету Анна Заїка, Вікторія Кириченко та Микола Булгаков.

Своїми виступами дійство прикрасили учасники народного ансамблю народної пісні «Золотий гомін», ансамбль ложкарів «Джерельце», учні Бердянської спеціалізованої школи № 16 Мішель Касьянова, Катерина Карайван і Петро Греб, члени Культурно-інформаційного центру болгаристики «Кирилиця» та Польського культурно-освітнього товариства «Відродження» (див. світлини).

На святі лунали пісні та вірші англійською, німецькою, болгарською, грецькою, французькою, російською та іншими мовами світу, найбільше ж – рідною – українською.

Щира подяка всім шанувальникам рідного слова, хто долучився до проведення щорічного урочистя.

Кандидат філологічних наук,

доцент кафедри української мови

та славістики Е.В. Олійник