Berdyansk State Pedagogical University

Reception rector:

(06153) 36244
rector@bdpu.org.ua

Address:

4, Schmidta St., Berdiansk, Zaporizhzhia  oblast

Новини

Sorry, this entry is only available in Ukrainian. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

Друзі!

Кафедра української та зарубіжної літератури і порівняльного літературознавства

ФФСК БДПУ запрошує всіх на чергове засідання читацького клубу, яке відбудеться

27 лютого 2020 року об 11.10 в ауд.5б204.

Пропонується обговорення роману

Дена Сіммонса “Терор”.


 

Триває профорієнтаційна робота

 

24 жовтня 2019 року доценткою кафедри української та зарубіжної літератури і порівняльного літературознавства Ганна Александрова з метою профорієнтаційної роботи було проведено бесіду з учнями 10 і 11 класів загальноосвітніх шкіл І–ІІІ ступенів у селах Обеточному, Новополтавка, мст Чернігівка, Верхньотокмацького, Богданівського опорних закладів загальної середньої освіти, а також ОНВЗ Чернігівька ЗОШ ім. А. М. Темника Чернігівської селищної ради.

Детально про цю інформацію можна прочитати в «Університетському слові»

 


«Єднаймося! Ви ж тухольці! Боронімося разом!»

Студенти-філологи відвідали показ кінострічки «Захар Беркут»

 

16 жовтня 2019 року викладачі й студенти факультету філології та соціальних комунікацій БДПУ переглянули в кінотеатрі «Космос» екранізацію відомої повісті Івана Франка «Захар Беркут».

Події у фільмі знаного українського режисера Ахтема Сеітаблаєва сягають 1241 року: протистояння тухольців монгольській орді. Слоган стрічки – «У свободі моя сутність» – точно передає настрій та ідею фільму.

Чаруючі краєвиди Карпат, вдалий акторський склад, націотворчі ідеї – усе це робить фільм видовищним і цікавим.

Магістрантка м2рмл групи Анна Пузанова поділилася враженнями від фільму: «Коли я йшла до кінотеатру, то нічого не очікувала від фільму “Захар Беркут”, бо мені здавалося, що буде чергова невдала екранізація відомої однойменної повісті І. Франка, проте я була приємно вражена. Режисер вдало обіграв відомий твір, ми подивилися історію, яка нам близька, як ніколи, яка є особливо актуальною сьогодні. До речі, у фільмі на перший план виходить не образ ватажка і воїна Захара Беркута, а образ-символ народу – незалежного і вільного як птах, оскільки з англійської мови назва стрічки перекладається як “Злітаючий яструб”».

 

доцент кафедри української та зарубіжної літератури і порівняльного літературознавства Ганна Александрова.

 


Навчаючись граємо

Викладач кафедри української та зарубіжної літератури і порівняльного літературознавства БДПУ доцент Александрова Г.О. разом зі студентами групи 2амл 8 жовтня 2019 року провели брейн-ринг на тему «Антична класична лірика». Тема заняття складна, включає різні підходи до класифікації лірики, розгалужену термінологію. Тому і вирішили навчатися граючись. Студенти розділилися на дві команди, придумали назви («Зевс та його музи» і «Виноград»), девіз і емблеми своїх команд. Протягом заняття учасники виконували завдання різної складності, які вимагали швидкої реакції, знання античної міфології, творчого підходу, логічного мислення й артистизму. Така форма проведення заняття студентам імпонує, спонукає їх до пошукової і творчої роботи.

Декілька років поспіль викладач завершує вивчення курсу «Історія античної літератури» нетрадиційною формою заняття – брейн-рингом. Цей рік не буде виключенням: наприкінці листопада планується проведення інтелектуального змагання між першим і другим курсами факультету філології та соціальних комунікацій БДПУ.

 


Викладачі нашої кафедри – активні науковці!

12–13 квітня у Харківському національному університеті імені В. Н. Каразіна відбулася V Міжнародна наукова конференція «Художні феномени в історії світової літератури: перехід мови в письменство («Міжкультурний діалог»)», у роботі якої взяли участь док. філол. наук, проф., завідувач кафедри О. Харлан, док. філол. наук, проф. О. Новик, канд. філол. наук, доц. М. Богданова, канд. філол. наук, доц. О. Боговін та канд. філол. наук, доц. В. Коркішко.

Під час конференції всі учасники мали змогу послухати цікаві доповіді як українських (І. Мегела, В. Пасинок, І. Оржицький), так і зарубіжних дослідників (С. Дель Ґаудіо, Є. Маццола, О. Румянцев, С. Меркантіні) у галузі міжкультурного діалогу; взяти участь у роботі круглого столу «Мультикультуралізм чи міжкультурний діалог?» (модератор Д. Аргіропоулос).

Виступи наших викладачів «Крос-культурний погляд крізь століття: осмислення феномену російської «передової дворянської інтелігенції» Т. Стопардом у драматичній трилогії «Берег утопії» Вікторії Коркішко та «Візуалізація кодів Дантового універсумуна полотнах прерафаелітів: версія Д. Г. Россетті» Ольги Боговін були з цікавістю сприйняті науковим товариством та викликали жваві дискусії.

 

Доцент кафедри української та зарубіжної літератури і порівняльного літературознавства Ольга Боговін


Міжнародна наукова конференція «Усі ріки течуть у море»: мариністика в літературі та культурі»