Berdyansk State Pedagogical University

Rector's reception office:

bdpu.zp@gmail.com
rector_bdpu@ukr.net

Address:

4, Schmidta St., Berdiansk, Zaporizhzhia  oblast Temporarily moved to: 66, Zhukovs`ki St., Zaporizhzhia

Events and happenings

Sorry, this entry is only available in Ukrainian. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.



Академічна доброчесність в освітньому процесі факультету ФМКТО БДПУ


Згідно до Закону України «Про освіту» академічна доброчесність є одним із базових принципів освітньої діяльності та вагомим чинником оцінювання якості освітніх послуг, що надаються закладами освіти.
Академічна доброчесність у Бердянському державному педагогічному університеті регулюється «Положенням про академічну доброчесність у БДПУ» (2019 р.), розробленим відповідно до чинного законодавства України, кращих міжнародних та вітчизняних практик.

Наприкінці грудня 2023 року на факультеті фізико-математичної, комп’ютерної та технологічної освіти БДПУ проведено практичний семінар «Академічна доброчесність в освітньому процесі педагогічного університету», на якому голова методичної ради факультету, завідувачка кафедри математики та методики навчання математики, кандидатка фізико-математичних наук, доцентка Наталія Кравченко разом із викладачами та здобувачами вищої освіти рівнів «бакалавр» і «магістр» спеціальностей 015 Професійна освіта (Енергетика, електротехніка та електромеханіка; Цифрові технології), 014 Середня освіта (Трудове навчання та технології; Математика; Фізика та астрономія; Інформатика) розглянула актуальні питання забезпечення академічної доброчесності. Зокрема вона розповіла про нормативне регулювання, сучасні технології контролю, плагіат і самоплагіат, антиплагіатні програми, види порушень, правила цитування під час написання наукових, курсових та випускних кваліфікаційнихробіт. Спікерка наголосила на важливості дотримання принципів академічної доброчесності, якими мають керуватися всі без виключення учасники освітнього процесу, як студенти, так і викладачі, задля забезпечення якості вищої освіти.



Докладніше >>




Зустріч здобувачів вищої освіти з гарантом освітньо-професійної програми зі спеціальності 015.33 Професійна освіта (енергетика, електротехніка та електромеханіка)


Згідно з положенням про акредитацію освітніх програм, на кафедрі професійної освіти, трудового навчання та технологій (ПОТНТ) БДПУ відбулася онлайн зустріч студентів спеціальності 015.33 Професійна освіта (енергетика, електротехніка та електромеханіка) з гарантом освітньо-професійної програми «Професійна освіта. Енергетика, енергоефективність та енергозбереження» (ОПП) Вікторією Жигірь. У зустрічі взяли участь представники усіх студентських груп, які навчаються за цією освітньою програмою, а також завідувачка кафедри ПОТНТ Валентина Перегудова, викладачі кафедри Сергій Онищенко, Ольга Курило, Павло Буянов.

Під час заходу гарант розповів студентам про вимоги сучасної освітньої парадигми – студентоцентризм. Було обговорено особливості освітньої програми «Професійна освіта. Енергетика, енергоефективність та енергозбереження», її призначення та роль окремих дисциплін і практик у навчанні. Гарант ОПП звернула особливу увагу на питання якості надання освітніх послуг в умовах військового стану; дотримання принципів академічної доброчесності в умовах дистанційного навчання; важливість практичної підготовки за спеціальністю 015.33 Професійна освіта (енергетика, електротехніка та електромеханіка).



Докладніше >>




Факультет фізико-математичної, комп’ютерної та технологічної освіти на форумі освітян «Освіта – енергія майбутнього»


22 жовтня 2023 року викладачі факультету фізико-математичної, комп’ютерної та технологічної освіти взяли активну участь у V Крайовому освітянському форумі «Освіта – енергія майбутнього», який проходив під гаслом «Освіта. Незламність. Разом до перемоги», організованому кафедрою машинознавства та транспорту Тернопільського національного педагогічного університету імені Володимира Гнатюка.



Докладніше >>




Викладач року 2023: педагог очима студента


Напередодні Дня працівника освіти в Бердянському державному педагогічному університеті пройшов конкурс «Викладач року 2023», за яким здобувачі визначили найкращих серед кращих педагогів нашого закладу. Захід відбувся в два тури: за першим визначили кращих викладачів на факультетах у номінаціях «Викладач наставник», «Викладач інноватор», «Викладач громадський діяч», «Викладач науковий керівник», «Викладач харизма», «Сім’я викладачів», а в другому турі – загалом в університеті.
За результатами конкурсу переможцем в номінації “Викладач харизма” стала доцентка кафедри професійної освіти, трудового навчання та технологій Юлія Юріївна Бєлова



Докладніше >>




ІХ Всеукраїнська науково-практична конференція на факультеті ФМКТО


21-22 вересня 2023 року на базі факультету фізико-математичної, комп’ютерної та технологічної освіти БДПУ у дистанційному форматі відбулася ІХ Всеукраїнська науково-практична конференція “Науково-дослідна робота в системі підготовки фахівців-педагогів у природничій, технологічній і комп’ютерній галузях”. Співорганізаторами конференції стали: Національна академія педагогічних наук України, Український державний університет імені М.П. Драгоманова. Науковий форум за традицією зібрав знаних фахівців, освітян, молодих дослідників і здобувачів з різних куточків України, які опікуються проблемами сучасної природничої, комп’ютерної і технологічної освіти.



Докладніше >>




Робототехніка в промисловості


11-15 вересня на базі THE COMPANY “DEL a.s.” спільно з “VOS a SPS” в м. Ждя́р-над-Сазавою (Чеська республіка) пройшли міжнародні змагання «Робототехніка в промисловості» (“ROBOTICS IN INDUSTRY”).

Змагання відбувались в галузі робототехніки на дослідно-експериментальних стендах з пневмоавтоматики, електропневмоавтоматики, електрогідравліки, електропневматики та автоматики.

Уперше до змагань долучився Бердянський державний педагогічний університет. Команду представили студенти факультету фізико-математичної, комп’ютерної та технологічної освіти Анна Хацько, Максим Бежан та Артем Крат (3 курс, спеціальність 015 Професійна освіта. Енергетика), Артем Півень (4 курс, спеціальність 015 Професійна освіта. Енергетика) та Олександр Медведенко (2 курс магістратури, спеціальність 014 Середня освіта. Трудове навчання та технології), під керівництвом к.п.н., доцента Сергія Онищенка. Також Сергія Онищенка обрано до складу журі.



Докладніше >>




IZONE Energy – 2023


Цьогоріч завершальним заходом на Фестивалі науки БДПУ є креативна зона «IZONE Energy», яка працювала на кафедрі професійної освіти, трудового навчання та технологій.
Креативна зона «IZONE Energy» працювала під керівництвом доцента Сергія Онищенка, виконавцями були здобувачка першого рівня освіти спеціальності 015 Професійна освіта (Енергетика) Анна Хацько та здобувач другого (магістерського) рівня освіти спеціальності 014 Середня освіта (Трудове навчання та технології) Олександр Медведенко.



Докладніше >>




Науковий семінар «Актуальні питання сучасної технологічної та професійної освіти».


У рамках проведення Днів науки 16 травня 2023 на кафедрі професійної освіти, трудового навчання та технологій було проведено науковий семінар «Актуальні питання сучасної технологічної та професійної освіти».

Тематика виступів викладачів була зосереджена довкола питань реалізації державних стандартів технологічної освіти закладів загальної середньої освіти. Викладачі кафедри обговорили аспекти розвитку технологічної освіти в умовах Нової української школи, особливості змісту навчальних модельних програм технологічної освіти. Також науковці розглянули специфіку підготовки вчителів трудового навчання та технологій у контексті Концепції «Нова українська школа».



Докладніше >>




Подяки нашим енергетикам на Дні науки


На студентській конференції, присвяченій Дням науки БДПУ, студенти 2-го курсу Анна Хацько, Артем Крат, Максим Бежан та студент 3-го курсу Артем Півень спеціальності 015 «Професійна освіта. Енергетика» факультету фізико-математичної, комп’ютерної та технологічної освіти БДПУ отримали подяку від декана, професора Вікторії Жигірь.

Це відзнака за здобуте 1-е місце на конкурсі «Писанкова веселка», організованому факультетом технологій та дизайну Полтавського національного педагогічного університету імені В.Г. Короленка, з роботою «Світлодіодна писанка».



Докладніше >>




Перемога в конкурсі «Писанкова веселка»


До свята Великодня на факультеті технологій та дизайну Полтавського національного педагогічного університету імені В.Г. Короленка було проведено конкурс «Писанкова веселка» за участі студентів і учнів закладів різних освітніх рівнів та вихованців дошкільних і позашкільних закладів України.

Конкурсну роботу «Світлодіодна писанка» підготувили студенти 2-го курсу Анна Хацько, Артем Крат, Максим Бежан та 3-го курсу — Артем Півень, спеціальності 015 «Професійна освіта. Енергетика» факультету фізико-математичної, комп’ютерної та технологічної освіти БДПУ, під керівництвом доцента кафедри професійної освіти, трудового навчання та технологій Сергія Онищенка. Студенти представили нетрадиційну техніку виготовлення писанки, де поєднали національний колорит та новітні технології.



Докладніше >>




Майстер-клас «Світлодіодна писанка»


Великдень – найбільше християнське свято. Є багато подій, які люблять зустрічати українці, але однією з головних є – Великдень. Цей світлий і добрий день несе з собою віру, надію і любов.

Підготовка до свята відчувається в кожному домі. Не є виключенням і факультет фізико-математичної, комп’ютерної та технологічної освіти БДПУ, де 14 квітня 2023 року організували майстер-клас «Світлодіодна писанка» в рамках культурно-мистецької толоки «Великдень єднає». Підготували захід студенти 2-го курсу Анна Хацько, Артем Крат, Максим Бежан та студент 3-го курсу Артем Півень (спеціальність 015 «Професійна освіта. Енергетика») під керівництвом доцента Сергія Онищенка.



Докладніше >>




Презентація наукових робіт здобувачів освіти факультету фізико-математичної, комп’ютерної та технологічної освіти на Всеукраїнській конференції в Умані


04 квітня 2023 року студенти та аспіранти факультету фізико-математичної, комп’ютерної та технологічної освіти Бердянського державного педагогічного університету взяли участь у Всеукраїнській студентській науково-практичній онлайн конференції «Актуальні проблеми професійної та технологічної освіти: погляд у майбутнє». Організатор заходу – факультет інженерно-педагогічної освіти Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини.



Докладніше >>




Зустріч зі стейкхолдерами


23 березня 2023 р. ректор Бердянського державного педагогічного університету, професор Ігор Богданов, перша проректорка, професорка Ольга Гуренко, декан факультету фізико-математичної, комп’ютерної та технологічної освіти, професорка Вікторія Жигірь, завідувачка кафедри професійної освіти, трудового навчання та технологій, доцентка Валентина Перегудова, гарант освітньо-професійної програми, доцентка Юлія Бєлова зустрілися з директоркою Комунального закладу «Покровський педагогічний фаховий коледж», кандидаткою педагогічних наук Оленою Олійник, завідувачками відділень та методичними працівниками цього коледжу. Зустріч пройшла в онлайн-форматі з використанням веб-платформи Zoom.



Докладніше >>




Студенти факультету фізико-математичної, комп’ютерної та технологічної освіти БДПУ реалізують право на вільний вибір освітніх компонентів


Формування індивідуальної освітньої траєкторії здобувачів – один із ключових принципів побудови якісного освітнього середовища.
Відповідно до Закону України «Про вищу освіту» та «Положенняпро організацію освітнього процесу в Бердянському державному педагогічному університеті» кожен здобувач вищої освіти має право на формування індивідуальної освітньої траєкторії, яке реалізується через вільний вибір навчальних дисциплін.



Докладніше >>




Інтелектуальний онлайн конкурс на фізматі


Доброю традицією останніми роками у рамках тижнів науки стало проведення на факультеті фізико-математичної, комп’ютерної і технологічної освіти університету інтелектуальних змагань студентів і школярів міста у формі брейн-рингу. У цьому році через відомі причини цей формат був суттєво змінений. У рамках святкування 90-річчя Бердянського державного педагогічного університету кафедрою фізики та методики навчання фізики протягом останніх двох тижнів було організовано і проведено незвичний пізнавальний захід – інтелектуальний онлайн конкурс на тему “Фізика навколо нас”.



Докладніше >>




Викладачі та студенти БДПУ створили унікальний годинник – єдиний у своєму роді


За ініціативи ректора університету, професора Ігоря Богданова було озвучено ідею розробки унікального годинника спільними зусиллями викладачів та студентів. Так утворилося технічне бюро у складі доцентів Юлії Бєлової та Юрія Єфименка, а також студентів Ганни Трегуб, Валерії Бурової, Олександра Медведенка та Іллі Плачкова, яке втілило у життя та реалізувало цей інженерний проєкт.
Виготовлений годинник унікальний тим, що у ньому поєднано технології класичної механіки та сучасної електроніки. Годинник здатний працювати в діапазоні температур від -25 до +40 градусів. У разі відключення електроенергії годинник показуватиме точний час протягом доби завдяки використанню в його конструкції потужних акумуляторів. Тобто в аварійній ситуації технічний вузол автоматично переключиться з електроенергії на додаткове джерело живлення. Унікальність створеного інженерного проєкту полягає також у використанні оргскла, яке дозволило зробити композицію прозорою, міцною та стійкою до особливостей місцевого клімату. Так, під впливом вітрів, дощів та снігу механізми залишаться поза впливом навколишнього середовища, що забезпечить безперебійну роботу годинникового механізму та електроніки.
Оптичні властивості оргскла вдень дозволяють підкреслити оригінальність циферблату, дизайн якого стилізовано під декор фасаду будівлі, із використанням елементів українського національного орнаменту. У вечірній час годинник перетворюється завдяки світлодіодним елементам на імітацію державного прапора, а вночі освітлює територію двору корпусу в лілово-бузкових тонах ранкової зорі, начебто кличучи викладачів, студентів і співробітників корпусу до народження нових творчих ідей, досягнень і розробок, що підкреслюють щиру любов до того місця, де ти працюєш.



Докладніше >>




Форум «Веселка»–2021 до міжнародного Дня студента

 

З 15 по 18 листопада 2021 року на базі відпочинку «Зелений гай» у місті Святогорськ проходив студентський форум «Веселка», присвячений міжнародному Дню студента, в якому взяли участь студенти закладів вищої освіти південно-східного регіону України з Краматорська, Маріуполя, Покровька та інших, в тому числі й з Бердянського державного педагогічного університету.

Упродовж трьох днів відбувався обмін досвідом щодо студентського самоврядування, проходили майстер-класи зі сценічного гумору, конкурси, інтелектуально-розважальні ігри.

Особливою подією форуму було представлення студентами свого університету та КВК-команд. Першими цей захід відкрила наша команда «План Б».

І хоча ці три дні пролетіли шалено швидко, ми, натхненні та з новими ідеями, будемо робити наш університет ще кращим та чекати «Веселку» –2022, щоб уразити своїми успіхами.

 

 

Дар’я Шолохова,

голова студради факультету фізико-математичної, комп’ютерної та технологічної освіти БДПУ



Науковий форум у БДПУ


16-17 вересня 2021 року на базі факультету фізико-математичної, комп’ютерної та технологічної освіти БДПУ проходила VIІІ Всеукраїнська (з міжнародною участю) науково-практична конференція “Науково-дослідна робота в системі підготовки фахівців-педагогів у природничій, технологічній і комп’ютерній галузях”. Співорганізаторами конференції стали: Національна академія педагогічних наук України, Національний педагогічний університет імені М.П. Драгоманова, Вища технічна школа в Катовіце (Польща), Заслужений автономний університет Пуебла (Мексика), Університет прикладних наук Йоаннеум (Австрія). Науковий форум за традицією зібрав знаних фахівців, освітян, молодих дослідників з різних куточків України, які опікуються проблемами сучасної природничої, технологічної і комп’ютерної освіти.

До оргкомітетуконференції надійшло загалом 167 заяв і матеріалів від представників 35 науково-дослідних установ і закладів вищої освіти України, Австрії, Польщі, Мексики та 9 закладів загальної середньої освіти України. Серед них: 27 – від докторів наук, професорів; 76 – кандидатів наук, доцентів, докторантів; 64 – асистентів, викладачів, аспірантів і здобувачів, вчителів ЗЗСО, студентів. У роботі конференції, яка проходила в очно-дистанційному форматі, безпосередню участь брало 48 осіб, які представляли НАПН України, Академію наук вищої школи України, заклади вищої і загальної середньої освіти. Робота конференції проходила у форматі пленарного і секційного засідань, а також підсумкового круглого столу.



Докладніше >>




Воркшоп «Мистецтво Нано»


Як створити нано? Дуже просто, якщо працює команда професіоналів – колаборація двох кафедр – кафедра фізики та методики навчання фізики і кафедра професійної освіти, трудового навчання та технологій.

Викладачі працювали над створенням наноструктур на поверхні арсеніду галію, фосфіду галію, фосфіду індію, кремнію, селеніду цинку.
Справжні професіонали, фахівці у галузі наноматеріалознавства, електрохімії, енергетики маніпулювали розміром нанооб’єктів за допомогою методу електрохімічного травлення.



Докладніше >>




Креативна зона «IZONE Energy»


Триває декада технологічної та професійної освіти і 19 травня 2021 р. другий корпус БДПУ знов приймав гостей. Тут працювала креативна зона «IZONE Energy», організована для учнів 10-х класів ЗЗСО №20 нашого міста, яку підготували здобувачі освіти спеціальності 015 Професійна освіта (Енергетика) Олександр Медведенко, Ілля Плачков, Богдан Стулін (група 3ЕН), Катерина Тиховод (група 4ЕН) під керівництвом доцента кафедри професійної освіти, трудового навчання та технологій Сергія Онищенка.



Докладніше >>




Вітаємо з Всесвітнім днем охорони праці


Щороку, 28 квітня, відзначається Всесвітній день охорони праці. Традиційно у стінах БДПУ ця дата також відзначається.

За рекомендацією Міжнародної організації праці девіз зазначеного заходу у 2021 році – «Передбачати, готуватися та реагувати на кризу – інвестуймо зараз у стійкі системи БЗР».

У 2021 році Всесвітній день безпеки та здоров’я на роботі присвячений залученню потенціалу елементів системи БЗР, визначених у Конвенції № 187 про основи, що сприяють безпеці та здоров’ю на роботі. У доповіді до Всесвітнього дня висвітлено питання про те, як нинішня криза демонструє важливість зміцнення систем БЗР, включно зі службами безпеки та охорони здоров’я на роботі як на національному рівні, так і на рівні підприємств.

Кафедрою фізики та методики навчання фізики було проведено низку заходів до цієї події, які відбувалися упродовж місяця. Завідувачкою кафедри Яною Сичіковою було організовано лекторії, присвячені кризовому менеджменту у зв’язку із пандемією, перегляд відеоматеріалів про економічні та соціальні наслідки всесвітнього локдауну, майстер-класи з індивідуального та колективного захисту, постерні доповіді тощо.



Докладніше >>




В БДПУ пройшла конференція SIQ кросконтинентального масштабу


Наука, інновації, якість – це основні важелі та рушії розвитку суспільства. Адже саме інновації в науці та високі стандарти якості здатні забезпечити сталий розвиток країни та конкурентоспроможність на світовій арені.

Розуміння важливості цих факторів стало поштовхом для проведення І Міжнародної науково-практичної конференції «SCIENCE. INNOVATION. QUALITY» (SIQ), організатором якої виступила кафедра фізики та методики навчання фізики факультету фізико-математичної, комп’ютерної та технологічної освіти БДПУ. Співорганізаторами виступили такі закордонні установи: Вища школа економіки і менеджменту суспільного управління (м. Братислава, Словаччина), Вища школа управління і адміністрації (м Ополє, Польща) та Вища технічна школа (м. Катовіце, Польща).

Конференція відбулася 17 – 18 грудня 2020 р. в онлайн-режимі на платформі ZOOM.
До науково-програмного комітету конференції увійшли провідні вчені з України, Латвії, Польщі, Словаччини, Мексики, Туреччини тощо.
Секції конференції охопили широке коло наукових напрямків, щоб вкотре продемонструвати єдність наукових методів, підходів, інструментів.



Докладніше >>




Науковий семінар «Проблеми штучного інтелекту»   31 серпня 2020 року до факультету фізико-математичної та  комп’ютерної та технологічної освіти з дружнім візитом завітав директор Інституту проблем штучного інтелекту Національної академії наук України, член-кореспондент, доктор технічних наук, доктор богослов’я, професор Шевченко Анатолій Іванович відвідав факультет ФФМКТО. Анатолій Іванович Шевченко – всесвітньовідомий вчений, крупний організатор і науковий лідер української науки в галузі штучного інтелекту, який вже багато років співпрацює з Бердянським державним педагогічним університетом. В 2015 році базі нашого університету  спільно з Інститутом проблем штучного інтелекту Національної академії наук України було проведено міжнародну науково-технічну конференцію «Штучний інтелект і системи штучного інтелекту AIIS’2015». Анатолій Іванович є головою експертної комісії з затвердження грантів на наукові дослідження і розробки в МОН України і розповів про процедури подачі заяв і затвердження грантів від університетів. Анатолій Іванович розповів про інтелектуальну систему керування літаючим безпілотником широкого призначення, який розробляється Інститутом проблем штучного інтелекту. Даний експериментальний проект спрямовано на вирішення важливої прикладної проблеми пов’язаної з системами автономного навігаційного забезпечення безпілотних літальних апаратів або дронів (БПЛА) в умовах перешкод різних типів: польоту поза межами зору, недосяжності глобальних супутникових навігаційних систем таких як: GPS, GALILEO, BEIDOU та ін., відмови бортової інерціальної навігаційної системи, складних метеорологічних умов або/та недосяжності радіозв’язку з оператором. Тим самим це вирішує важливу проблему безпеки та оборони України. Головною метою проекту є розробка інтегрованої бортової системи автономної навігації БПЛА на основі штучного інтелекту яка може одночасно оперувати багатьма поточними даними (геоінформаційними даними, цифровими відео-/аерофотозображеннями, а також зображеннями місцевості з мінірадару із синтезованою апертурою) в режимі реального часу. Головний принцип роботи системи полягає у створенні на борту БПЛА еталонної цифрової моделі рельєфу зазначеного району при русі до об’єкта. При використанні на цій моделі методів розпізнавання образів, збільшується вірогідність зберегти та автономно повернути БПЛА в умовах вищезазначених перешкод. Ця розробка подвійного призначення дозволить зменшити кількість втрачених БПЛА та підвищити ефективність їх використання у галузі надзвичайних ситуацій для ДСНС або у галузі військового забезпечення.

 

 



Біскорню, пейп-арт, хардангер: чим здивувала декада технологічної і професійної освіти


Редакція «Університетського Слова» завітала на кафедру трудового навчання та технологій факультету фізико-математичної, комп’ютерної і технологічної освіти БДПУ, щоб відвідати виставку і поспілкуватися з викладачами.

Редакція «Університетського слова» запрошує до перегляду виставки на каналі StudMedia BSPU: https://www.youtube.com/channel/UC-rSLIVhnBD-Yq-70MfvoEg



Докладніше >>




Мехатроніка в машинобудуванні


У рамках фестивалю науки і декади технологічної освіти та професійної освіти 19 травня 2020 року відбувся дистанційний майстер-клас «Мехатроніка в машинобудуванні».

Мехатроніка – це нова область науки і техніки, присвячена створенню й експлуатації машин та систем з комп’ютерним керуванням рухом, котра базується на знаннях у області механіки, електроніки, пневмо- та гідроавтоматики, програмування контролерів, вбудованих в механіко-технологічні системи і технологічні машини галузі.



Докладніше >>




Круглий стіл: «Проблеми та перспективи Об’єднаної енергетичної системи України»


16 травня 2020 р. у рамках проведення Днів науки майбутні енергетики зібралися для того, щоб подискутувати на тему проблем та перспектив енергетичної системи України.

Організатором круглого столу стала катедра професійної освіти, трудового навчання та технологій.

У роботі круглого столу взяли участь експерти: доктор технічних наук, доцент Яна Сичікова; кандидат педагогічних наук, доцент, завідувачка катедри професійної освіти, трудового навчання та технологій Валентина Перегудова; доктор педагогічних наук, доцент Олена Кривильова і запрошений спікер – Олександр Карпенко.

О. Карпенко є керівником проєкту «uMuni» – найбільшого в Україні сервісу енергомоніторингу в бюджетній галузі, головою комітету екологічного моніторингу Професійної асоціації екологів України; ініціював проведення першого в Україні дослідження впливу світлового забруднення на довкілля країни спільно з Інститутом космічних досліджень НАН України та Асоціацією «Енергоефективні міста України», зараз входить у експертну робочу групу громадського проєкту EcoCity з впровадження національної громадської системи оповіщення ALARM, займався у 2018–2019 роках координацією екологічних проєктів у Kyiv Smart City. Запрошений спікер О. Карпенко розкрив тему енергоменеджменту, системності як основи щоденної роботи енергоменеджерів, нагадав усім про важливість не забувати Цикл Демінга та прагнути до ISO 50001.



Докладніше >>




Конкурс плакатів та слоганів: «Безпека і здоров’я на роботі можуть врятувати життя»


Традиційно катедрою професійної освіти, трудового навчання та технологій проводиться конкурс плакатів до Всесвітнього дня охорони праці. Під час проведення Днів науки підбиваються його підсумки.

Цьогорічним девізом Дня охорони праці є «Безпека і здоров’я на роботі можуть врятувати життя». Для конкурсу плакатів було обрано ще одне обмеження – обов’язково тематика повинна торкатися енергетики як пріоритетної галузі.



Докладніше >>




Zoom-конференція – новий формат


23-24 квітня 2020 р. відбулася Всеукраїнська науково-практична конференція «Безпека життя і діяльності людини: теорія та практика», присвячена Всесвітнім Дням цивільної оборони та охорони праці. Організаторами конференції виступили Полтавський національний педагогічний університет імені В.Г. Короленка і Полтавський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти імені М.В. Остроградського.

У дистанційному форматі на платформі ZOOM прийняти участь у конференції мали змогу науково-педагогічні працівники, докторанти, аспіранти, магістранти, студенти, фахівці з державного нагляду та управління цивільним захистом, безпекою життєдіяльності та охороною праці з усієї України.

Бердянський державний педагогічний університет на цьому науковому заході представляли викладачі кафедри професійної освіти, трудового навчання та технологій факультету фізико-математичної, комп’ютерної та технологічної освіти.


Докладніше >>




Міжнародний промисловий форум 2019


З 19 по 22 листопада 2019 р. на території Міжнародного виставкового центру м. Київа пройшов XVIІI Міжнародний промисловий форум – щорічний великомасштабний виставковий захід, присвячений новітнім технологіям металообробки, машино- та приладобудування, зварювання та обробки поверхні, привідної техніки та промислової автоматизації, вантажному та складському устаткуванню, безпеці праці та супутнім промисловим технологіям.

Бердянський державний педагогічний університет представляв доцент Сергій Онищенко, якого було запрошено в рамках договору про співпрацю з компанією DEL a.s. Чеська Республіка. Компанію DEL a.s. представляли директор Юрій Кабелка та комерційний менеджер Мілан Шерейх (Чеська Республіка), а також партнер Роберт Ваврінець (виконуючий директор компанії NES Словакія).



Докладніше >>




Майбутні робототехніки і програмісти займаються на базі педуніверситету




Зустріч з Єгором Стадним


31 жовтня 2019 року в Запорізькому національному університеті відбулася зустріч заступника Міністра освіти і науки України Єгора Стадного з керівниками та викладачами закладів вищої освіти Запорізької області. Бердянський державний педагогічний університет представляли на цьому заході проректорка з науково-педагогічної роботи Вікторія Ліпич, начальник навчального відділу Ольга Шубіна та кандидат педагогічних наук, доцент Сергій Онищенко. Під час зустрічі, яка проходила у форматі «запитання-відповідь», було порушено чимало нагальних і актуальних проблем щодо перспектив розвитку освітянської галузі, зокрема, фінансування закладів вищої освіти, спрощення процедури ліцензування освітніх рівнів, виділення держбюджетних місць на педагогічні спеціальності, присудження наукових ступенів і присвоєння вчених звань, підвищення заробітної плани науково-педагогічним працівникам, запровадження пілотних проєктів ЗНО для освітнього ступеня «бакалавр» тощо. Зустріч пройшла в дружній, невимушеній обстановці, освітяни в основному отримали відповіді на поставлені запитання, заступник Міністра запевнив присутніх у тому, що команда міністерства прийшла для того, аби реформувати освітянську й наукову галузі на краще.


Детально можна ознайомитися за посиланням




Про гарний настрій, нові знання та солодкі подарунки


21 травня 2019 р., коли кафедра професійної освіти, трудового навчання та технологій проводила щорічну декаду технологічної та енергетичної освіти, відбулася значна подія з метою популяризації спеціальностей факультету та профорієнтації.
За результатами дисертаційного дослідження, у якості наочного прикладу доцент Юлія Бєлова провела експериментальний інтегрований урок-майстер-клас «Мікс технологій: ландшафтний дизайн». Задум цього нетрадиційного заняття полягав у поєднанні вивчення різних технологій навколо одного виучуваного об’єкта. У якості об’єкта вивчення стала технологія створення штучного ставка з фонтаном, оздобленого штучними квітами із нетрадиційних дизайнерських матеріалів та садовою скульптурою. До того ж була поставлена задача розробити такий фонтан, який би працював із використанням сучасних енергозберігаючих технологій.


Докладніше >>




Під час круглого столу…


20.05.2019 у рамках проведення декади технологічної та енергетичної освіти на кафедрі професійної освіти, трудового навчання та технологій організували роботу круглого столу під назвою «Сучасні проблеми енергозберігаючих технологій Приазов’я».

У палких дебатах та обговоренні актуальної проблеми щодо збереження, відтворення та перспектив пошуку альтернативних витоків енергії брали участь студенти першого, другого та третього курсів спеціальностей «Трудове та технологічне навчання», «Енергетика» та «Фізика». Під час проходження заходу студенти та викладачі розглянули теоретичні можливості вже існуючих технологій із збереження енергій, обговорили статистичні данні щодо використання цих технологій у енергетиці Приазов’я, розглянули проекти втілення використання альтернативної енергетики у Бердянську та Бердянському районі.



Докладніше >>




У рамках тижня профорієнтації


Багаторічною дружбою відзначаються відвідування факультету фізико-математичної, комп’ютерної та технологічної освіти школярами-старшокласниками ЗЗСО №9 та їх учителями. В рамках «тижня профорієнтації» 15 березня 2019 р. більше 25-и майбутніх абітурієнтів були ознайомлені з напрямами підготовки студентів, умовами вступу, навчання та проживання.

Наш досвід свідчить про те, що більшість вступників мають досить поверхове уявлення про специфіку професій, що їх цікавлять. Тому одним із напрямком профорієнтації є підвищення поінформованості вступників про особливості майбутньої професії.



Докладніше >>