Berdyansk State Pedagogical University

Reception rector:

(06153) 36244
rector@bdpu.org.ua

Address:

4, Schmidta St., Berdiansk, Zaporizhzhia  oblast

Заходи та події

План проведення декади фізико-математичних наук

на факультеті фізико-математичної, комп’ютерної та технологічної освіти БДПУ  16.04.-26.04. 2019. Математика

Дата Час Аудиторія Захід Учасники
16.04.2019 12.30 Корпус 1А

Переходи між поверхами

Презентація газети «На сходах» (рубрики «Математика ХХІ століття», «Цікаві факти», «Фізмат-жарти»). Викладачі і студенти БДПУ, вчителі й учні ЗЗСО
16.04.2019,

18.04.2019,

21.04.2019,

23.04.2019

14.20 Аудиторія А212 Історична кінозала* (перегляд науково-популярних фільмів: «Архімед – володар чисел», «Велика таємниця математики», «За границі нескінченості», «Фрактали: пошуки розмірностей» тощо) Викладачі і студенти БДПУ, вчителі й учні ЗЗСО
17.04.2019 Аудиторія 142 Інтелектуальні змагання школярів і студентів «Інтел ринг» Студенти БДПУ, учні ЗЗСО
16.04.2019

17.042019

22.04.2019

24.04.2019

12.50, 14.20 Аудиторія А212 ФМ-лекторій*

«Математичний феномен академіка Рвачова (з демонстрацією відеоматеріалів)», «Бердянський слід в історії математики»

«Математичні факти у форматі GIF»

«Математичні лайфхаки»

Викладачі і студенти БДПУ
(за погодженням із ЗЗСО) Вчителі й учні 8-11 класів ЗЗСО
(за погодженням із ЗЗСО) Практикум «Математика з комп’ютером» Учні 11 класів ЗЗСО
 

 

16.04 – 25.04.2019

Ігротека ФМ
Математичний веб-квест «Стежками історичних задач» Учні ЗЗСО
Ділова гра «МатЕк» Студенти 1 курсу факультету ГЕФ (економічні спеціальності)
26.04.2019 12.50 А212 Підбиття підсумків веб-квесту «Стежками історичних задач» та нагородження переможців Журі квесту, учні-переможці та призери гри
(за погодженням із ЗЗСО) Бібліотека БДПУ Екскурсія до фонду цінної і рідкісної книги «Математичні раритети» Учні ЗЗСО
16.04.-26.04.2019 Виїзні профільні тури по міських та районних ЗЗСО (дата, час, уточнена програма – за погодженням із кафедрою ММНМ). До програми пропонуються заходи, відмічені знаком *. Учні і вчителі закладів загальної середньої освіти м. Бердянська

 

 


Олімпіада 2018

У суботу 17 лютого в БДПУ на базі кафедри комп’ютерних технологій в управлінні та навчанні й інформатики відбулася олімпіада з програмування серед студентів і школярів 7-11 класів м. Бердянська. Вона представляла собою відбірковий тур Всесвітньої олімпіади зі спортивного програмування, де за обмежений час необхідно розв’язати максимальну кількість із запропонованих завдань (інколи проводиться також командна першість).

Цього разу було особисте змагання, де кожен виступав персонально. Дуже приємно, що всі призові місця розділили між собою школярі міських загальноосвітніх установ зі студентами факультету фізико-математичної, комп’ютерної та технологічної освіти (ФМКТО). Завдяки спонсорам, перемога для всіх була не тільки престижним трофеєм, а й приємною винагородою за докладені зусилля.

Усі отримали подарунки, а учасники, які посіли перше місце (Коробов Євген, студент 7 курсу ФМКТО і Караваєв Кирило, учень 16 школи) виграли сертифікати від компанії «Агрінол» на отримання гексакоптеру – компактного літального шестироторного апарату на дистанційному керуванні. Срібні (Заволока Євген, студент 4 курсу ФМКТО і Бредун Данііл, учень 16 школи) і бронзові (Саліонов Андрій, студент 1 курсу ФМКТО і Захаров Микита, учень 16 школи) призери були відзначені цінними подарунками від фірми «Бердянські жниварки» (ТМ John Greaves) і софтверних компаній «Авіс» і «WebOracle».

Попереду – наполеглива робота та нові досягнення!


Міжнародний семінар – 2017

21 вересня 2017 року на факультеті фізико-математичної, комп’ютерної та технологічної освіти в рамках програми міжнародного співробітництва з Заслуженим Автономним Університетом міста Пуебло (Мексика) відбувся науковий семінар, який викликав надзвичайну зацікавленість студентів і викладачів факультету. Без жодного перебільшення, на час проведення семінару в аудиторії А314 був аншлаг.

Семінар відкрив гість нашого університету професор, завідуючий лабораторією цифрової техніки та поновлюваних джерел енергії Хосе Італо Кортез.

Він розповів про університет міста Пуебло й охарактеризував напрямки подальшого співробітництва інституту фізики університету Пуебло з факультетом фізико-математичної, комп’ютерної та технологічної освіти БДПУ. Шановний гість представив учасникам семінару випускника аспірантури університету Пуебло Анатолія Коноваленка, який в вересні цього року успішно захистив ступінь доктора філософії в галузі наук про матеріали, що у нас відповідає науковому ступеню кандидата фізико-математичних наук.

Анатолій Коноваленко – випускник фізико-математичного факультету БДПУ 2010 року, який продовжив навчання в магістратурі БДПУ, а потім вступив до аспірантури університету Пуебло. Його дисертаційне дослідження на тему «Розробка та моделювання п’єзоелектромагнітних мета матеріалів» («Design and modeling of piezoelectromagnetic metamaterials») присвячене розв’язанню складної проблеми, що має велике наукове й прикладне значення.

Змістовна доповідь молодого науковця продемонструвала результативність органічного поєднання методів і підходів теоретичної та експериментальної фізики, прикладної й обчислювальної математики, комп’ютерного моделювання, викликала щиру зацікавленість і жваве обговорення учасників семінару.

В заключному слові професор Хосе Італо Кортез висловив сподівання, що присутні студенти, майбутні випускники БДПУ підтримають і продовжать практику плідного співробітництва між двома університетами.