Berdyansk State Pedagogical University

Rector's reception office:

bdpu.zp@gmail.com
rector_bdpu@ukr.net

Address:

4, Schmidta St., Berdiansk, Zaporizhzhia  oblast Temporarily moved to: 66, Zhukovs`ki St., Zaporizhzhia

Переймаємо досвід (Інститут журналістики Київського національного університету імені Т. Г. Шевченка)

Sorry, this entry is only available in Ukrainian. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

30 листопада старший викладач кафедри соціальних комунікацій Бердянського державного педагогічного університету К. В. Лукач відвідала навчальні телестудії Інституту журналістики Київського національного університету імені Тараса Шевченка в рамках обміну досвідом та виконання грантового проекту «Навчальна телестудія медіацентру Бердянського державного педагогічного університету» за підтримки Фонду розвитку ЗМІ Посольства США.

В Інституті журналістики функціонують 2 телестудії: вони підпорядковуються кафедрам телебачення і радіомовлення та кіно- і телемистецтва. Перша телестудія створена в 2003 році з ініціативи Директора Інституту журналістики КНУ імені Тараса Шевченка В. В. Різуна. Телестудія складається із знімального павільйону, режисерської апаратної, монтажної і начиточної. Знімальний павільйон оздоблений акустичними матеріалами, оснащений стельовими освітлювальними приладами, 6-ти метровим фоном chroma-key, трьома камерами, телесуфлером, контрольним монітором. У режисерській апаратній встановлений комп’ютерний відео-аудіомікшер «TriCaster». Павільйон і режисерська апаратна обладнані системою службового зв’язку. Телестудія призначена для запису новинарного продукту, в ній студенти навчаються працювати з суфлером, поводитися в кадрі, працювати в тандемі із співведучим. На базі медіалабораторії здійснюється виробництво інформаційної телепрограми «Новини Університету Шевченка», формуються знімальні групи, організовуються зйомки і монтаж сюжетів,

Друга телестудія створена в 2017 році, вона більша за розмірами, оснащена 5-ти метровим chroma-key-фоном, тканинним 15-ти метровим чорним фоном, різнонаправленими приладами освітлення разом із фільтрами, двома постійними відеокамерами, проте відсутня шумоізоляція і звукопоглинання, і, за словами завідувача навчальних медіалабораторій О. А. Аліфанова, при записі програм чи фільмів чутно відлуння. Усі освітлювальні прилади підключені до пульта керування світлом. Вони закріплені на стельових рейкових системах, що дає свободу установки освітлення під різноманітні художньо-творчі задачі. У студії студенти вчаться використовувати chroma-key, працювати з освітленням і фільтрами, камерою, включаючи steadicam, відпрацьовують на практиці знання щодо використання аудіотехніки. Призначення другої телестудії поліфункціональне і не обмежується створенням новинарних програм. У ній проходить запис відео-етюдів, документальних і художніх фільмів. Для виконання творчих проектів, студенти традиційно розподіляються на групи, в яких є режисер, сценарист, ведучий і оператор. Під час позааудиторної роботи студенти виконують самостійні практичні роботи – знімають фото- і відеоетюди, проводять зйомку, відеомонтаж та озвучування курсових і дипломних робіт.

Також при студіях є переглядові аудиторії, в яких проходять лекційні заняття з переглядом фільмів і навчальних відеоробіт студентів. Крім того, в підпорядкуванні кафедр є монтажна і режисерська кімнати. У монтажній знаходяться телевізори, для перегляду запису програми, мікшери і системи для редагування відео. Режисерська апаратна оснащена пультом, який оснащений мультиекранним моніторним відеоконтролем. Павільйон і режисерська апаратна обладнані системою службового зв’язку. Серед систем графічного оформлення ефіру використовуються програми «TitleBox», «Forward». Для монтажу відео – «Canopus», «Final Cut Pro» і «Edius».

Потрібно зауважити, що в обох телестудіях працює постійний персонал: є завідувач навчальних лабораторій, редактори, провідні фахівці 1-ої і 2-ої категорій, техніки 1-ої і 2-ої категорій, інженери. Роботи, які виконуються в навчальній лабораторії, проводяться відповідно до заявок, які подаються завідувачу не пізніше ніж за 7 днів. Видача обладнання для проведення лекцій надається також згідно з заявками, наданими не пізніше ніж за 7 днів. Є визначені камери призначені для виїзної зйомки, вони часто простіші і легші в обслуговуванні, також є відеотехніка призначена для роботи виключно в межах телестудій і тільки для тих студентів, хто здобуває спеціальність «Оператор кіно і телебачення». Усі заняття та навчальні роботи, які виконуються в приміщеннях навчальних лабораторій проводяться у присутності співробітників лабораторії.