Бердянський державний педагогічний університет

Приймальна ректора:

(06153) 36244
rector@bdpu.org.ua

Адреса:

Запорізька область, м. Бердянськ, вул. Шмідта, 4

Заходи і події

Запрошуємо до навчального консультативного логопедичного пункт

Навчальний консультативний логопедичний пункт, який функціонує на базі факультету дошкільної, спеціальної та соціальної освіти, знову запрошує до активної співпраці здобувачів вищої освіти спеціальності 016 Спеціальна освіта та 012 Дошкільна освіта (спеціалізація «Спеціальна освіта»).

Нагадаємо, що діяльність навчального консультативного логопедичного пункту зорієнтована на формування практичних умінь і навичок здобувачів вищої освіти; формування професійно-значущих якостей для самореалізації у майбутньому; оволодіння сучасними технологіями психолого-педагогічної та соціальної діяльності, уміннями та навичками продуктивної взаємодії з дітьми та їх батьками; отримання експериментального матеріалу для написання наукових робіт.

Ви маєте унікальну  можливість отримати практичний досвід професійної логокорекційної допомоги дітям раннього, дошкільного та молодшого шкільного віку з мовленнєвими порушеннями під керівництвом наставників – викладачів кафедри прикладної психології та логопедії.

Запрошуємо усіх зацікавлених здобувачів вищої освіти –  майбутніх фахівців!

 

Наталя Анастасова,

старший викладач

кафедри прикладної психології та логопедії


МАЙБУТНІ ПРЕДСТАВНИЦІ БІЗНЕСУ СЕРЕД НАС!

В серпні цього року, коли всі здобувачі вищої освіти відпочивали та набирались сил для наступного навчального року, студентка спеціальності «Соціальна робота» Рибнікова Наталя наснажувалась новими знаннями у Business Camp for women (Київ), в якості учасниці. Це унікальний проект створений Українським центром сприяння інвестиціям та торгівлі – ITFC за підтримки програми USAID «Конкурентоспроможна економіка України» для дівчат від 18 до 25 років. Наталі вдалося пройти суворий відбір і отримати місце у кемпі, адже серед 325 аплікантів відібрали лише 25.

Основною метою навчання у проекті було отримання знань та нового досвіду у галузі реалізації бізнес-ідей серед жінок. Участь у Business Camp for Women передбачала насичений перелік заходів, серед яких навчальні сесії та цікаві дискусії зі знаними спікерками та представницями бізнесу.

Під час кемпу на учасників чекали:

– п’ять днів навчання та мозкового штурму;

– індивідуальна та командна робота над проектами;

– практика, лекції та майстер-класи від професіоналів в таких сферах як: фінанси, комунікації, маркетинг, SMM;

– виїзні екскурсії на провідні підприємства, якими керують жінки;

– безцінний багаж практичних навичок для розвитку власної справи;

– години мотиваційних посиденьок;

–  корисні знайомства та приємна компанія.

Спікерки на власному досвіді розповідали учасницям як створити власний успішний бізнес, зайняти керівну посаду у великій компанії, збудувати неймовірну кар’єру та багато чого іншого!

Це були захоплюючі історії не тільки про бізнес, а й про те як розвивати власну особистість!

Такий досвід є дуже корисний для майбутніх соціальних працівників, адже сучасна соціальна робота виходить за межі повноважень держави, сучасні соціальні працівники – це соціально-відповідальні громадяни держави, активні учасники бізнесу та громади, які мають бути агентами змін та інноваційних трансформацій.

 

 

Наталя Рибнікова,

здобувач вищої освіти зі спеціальності «Соціальна робота»

ФДССО

Світлини з архіву кафедри


 

 

НАВЧАТИСЬ ЦІКАВО І НА КАНІКУЛАХ

В липні-серпні ц. р. Антон Сердюченко, студент-магістрант спеціальності «соціальна робота» факультету дошкільної, спеціальної та соціальної освіти був учасником міжнародного тренінгового курсу «You(th) are not alone», створеного соціальною кооперацією «STUDIO PROGETTO» (Рекоаро-Терме, Італія).

Антон був одним з 20 учасників з Європи і Близького Сходу, які пройшли конкурсний відбір для участі в 10-ти денному курсі.

Загальна мета навчального курсу полягала у підготовці молодіжних працівників та молодіжних лідерів, які зможуть створити молодіжні соціальні підприємства на основі Конвенції ООН про права дитини та її 4-х принципів – виживання, захист, розвиток та участь для того, щоб підтримувати співпрацю молоді з переселенцями та місцевою молоддю.

Як зауважує Антон, навчальний курс був насичений різноманітними творчими завданнями, театралізованими перфомансами для дитячої аудиторії, створенням листівок з поясненнями 41 статті Конвенції ООН про права дитини та навіть мемів.

У ході навчання учасники мали можливість познайомитись із закладами типу «social cooperation» та «social enterprise», їх функціями в Італії, а також можливостями впливу на молодь та суспільство.

Загалом, поїздка видалась насиченою на нові знання та досвід, які Антон планує використовувати в майбутній професійній діяльності, а також ділитись ними зі студентами БДПУ.

Увага!

Для всіх, хто цікавиться можливостями для короткочасного навчання закордоном і в Україні Антон Сердюченко може провести зустріч в університеті з презентацією актуальних ресурсів для пошуку можливостей, рекомендаціями для подорожей та «запитання & відповідь» сесією у межах 2019-2020 навчального року

Для того, щоб не пропустити цю зустріч, реєструйтесь за посиланням і чекайте листа з інформацією про місце і дату проведення.

 

 

 

Антон Сердюченко,

студент-магістрант 2-го курсу

 спеціальності «Соціальна робота» ФДССО

світлини з архіву автора


Літня школа соціального лідерства-2019 у дії!

З 26 червня розпочала свою роботу літня школа соціального лідерства-2019 «Практики інклюзивного суспільства: від ідеї до стилю життя», яка зібрала у стінах одного з кращих педагогічних вишів країни – БДПУ понад 30 викладачів, аспірантів та здобувачів вищої освіти з Київського національного університету імені Тараса Шевченка, Ніжинського державного університету імені М. Гоголя та Бердянського державного педагогічного університету.

Керівником школи є Олена Чуйко, доктор психологічних наук, професор кафедри соціальної реабілітації та соціальної педагогіки факультету психології Київського національного університету імені Тараса Шевченка. Літня школа соціального лідерства вже вшосте проводиться для усіх, кому небайдужий розвиток нашої країни, при цьому концепція школи полягає у тому, що кожного року школа локалізується в різних містах, для того, щоб на практиці вивчити особливості лідерства.

Цього року у рамках професійної співпраці з професорсько-викладацьким складом Київського національного університету імені Тараса Шевченка та за ініціативи Ольги Гуренко, першого проректора Бердянського державного педагогічного університету, доктора педагогічних наук, професора, літня школа «Практики інклюзивного суспільства: від ідеї до стилю життя» відбувається у стінах Бердянського державного педагогічного університету за організаційної та методичної підтримки професорсько-викладацького складу кафедри соціальної роботи та інклюзивної освіти, зокрема завідувачки кафедри Катерини Петровської, доцентів кафедри Анастасії Тургенєвої, Сергія Улюкаєва, Наталії Захарової, здобувачів вищої освіти зі спеціальностей «Соціальна робота» і «Соціальна педагогіка» у складі Антона Сердюченка, Наталії Рибнікової, а також представників студентського самоврядування БДПУ Дмитра Кіосова та його заступника Миколи Оверченка на базі факультету дошкільної, спеціальної та соціальної освіти.

Програма літньої школи соціального лідерства-2019 має дуже насичений розклад цікавих, інтерактивних і практико-орієнтованих заходів, спрямованих на вирішення проблем соціальної інклюзії та ексклюзії різних груп людей, однак у ній є місце і спорту, а також активному інтелектуальному відпочинку для усіх учасників.

Робота літньої школи передбачала активне занурення у проблему соціальної інклюзії протягом п’яти днів, у межах яких учасники мали можливість познайомитись із собою інакшим, знайти однодумців та створити міцні команди, метою яких було вирішення складних питань тематики літньої школи.

Навіть у перший день, не дивлячись на яскраве сонечко, тепле море та втому після тривалої подорожі до нашого міста учасники школи були налаштовані отримувати нові знання та цікавий досвід.

Програма літньої школи передбачала наступні заходи.

Перший день почався після обіду і тривав до пізнього вечора. Розклад дня передбачав відкриття школи, на яке із привітальним словом завітала проректорка з науково-педагогічної роботи БДПУ Вікторія Ліпич, знайомство учасників, а також створення груп «інакших» однодумців, показ візитівок новостворених команд та цікаве обговорення проблем соціальної інклюзії у контексті інакшості. Модератором заходів виступила керівник школи соціального лідерства Олена Чуйко, доктор педагогічних наук професор Київського національного університету імені Тараса Шевченка.

Другий робочий день літньої школи почався із оздоровчої та наснажуючої практики йоги, яка зарядила бадьорістю всіх активістів і соціальних лідерів і підготувала до цікавих польових досліджень у групах щодо розпізнавання ознак упередження і забобон, які складались з теоретичної та практичної частини. До теоретичної частини роботи приєдналась і перша проректора БДПУ, ініціатор і модератор проведення школи у місті Бердянську Ольга Гуренко. Практична частина над проблемою розпізнавання ознак упередження і забобон передбачала роботу на природі у командах.

Цікавинкою другого дня школи стало проведення туристичного квесту та брейн-рингу для учасників літньої школи соціального лідерства цікавими місцями нашого курортного міста. Організатором заходу виступили доцент кафедри соціальної роботи та інклюзивної освіти Сергій Улюкаєв та здобувачі вищої освіти зі спеціальностей «Соціальна робота» та «Соціальна педагогіка» у складі Антона Сердюченка, Наталії Рибнікової, Андрія Уса, Максима Шендлера.

Важливим для поглиблення знань про соціальну інклюзію став перегляд фільму «1+1» в Антикафе «Час Є», який організували Анастасія Тургенєва, доцент кафедри соціальної роботи та інклюзивної освіти і Катерина Музиченко, магістрантка Київського національного університету імені Тараса Шевченка.

Основним завданням роботи літньої школи протягом третього дня було створення міста щасливих людей, з’ясування причин, що провокують соціальну ізоляцію і знаходження шляхів її подолання. Наблизитись до оптимального пошуку допоміг форум-театр, організований і проведений Антоном Сердюченко, студентом-магістрантом спеціальності «Соціальна робота» під керівництвом Анастасії Тургенєвої, доцента кафедри соціальної роботи та інклюзивної освіти.

Третій день роботи літньої школи випав на національне свято – День Конституції, тому символічним стало завдання – розроблення конституцій власних команд.

Четвертий день був спрямований на глибоке теоретичне занурення у методику створення і написання проекту про інклюзію, методику пошуку креативних ідей, а також особливостей роботи в умовах відсутності часу. Підсумування теоретичної частини у формі брейн-стормінгу дозволило систематизувати знання для створення власного проекту у рамках тематики соціальної інклюзії.

П’ятий день передбачав розробку власних проектів та їх представлення на розсуд своїх колег. Тематика проектів була різнопланова, кожен з них мав цікавий задум та ідею, який, сподіваємось, учасники літньої школи втілять у життя. За результатами діяльності школи кожен учасник був нагороджений сертифікатом про участь, а також символічним подаруночком на згадку про Бердянськ.

Під час проведення літньої школи організатори і учасники із захопленням використовували для роботи і відпочинку усі локації на території БДПУ і нашого чудового міста. Паркова зона, спортивний майданчик, аудиторії, гуртожиток – усі ці місця сприяли не тільки продуктивній роботі та відпочинку, але і предметом захоплення наших гостей комфортом, який створений для всіх, хто є відвідувачами, партнерами, студентами нашого університету.

Навіть термін проведення літньої школи, який захопив три вихідних святкових дні, погодні умови сприяли тому, щоб робота та відпочинок наших партнерів і гостей були цікавими, насиченими і продуктивними. Учасників надихали не тільки сміливі ідеї, але і можливість наповнитися і доторкнутися до української музичної і місцевої культури, завдяки заходам місцевого значення, які проводились у час роботи літньої школи соціального лідерства 2019.

Літня школа соціального лідерства 2019 – це захід, який дозволяє руйнувати стереотипи і рушити бар’єри, бути справжнім і не боятися покарання або осуду, бути своїм серед чужих і серед своїх.

Дякуємо колегам з Київського національного університету імені Тараса Шевченка, зокрема Олені Чуйко, доктору психологічних наук, професору кафедри соціальної реабілітації та соціальної педагогіки факультету психології Київського національного університету імені Тараса Шевченка та її команді аспірантів і студентів, Ніжинського державного університету імені М. Гоголя, зокрема  за ініціативу, натхнення, підтримку і готовність співпрацювати.

Колектив кафедри соціальної роботи

та інклюзивної освіти ФДССО

світлини з архіву кафедри

 


Антон Сердюченко: «До наших студентів і Рада Європи прислухається»

В червні ц. р. Антон Сердюченко, студент-магістрант спеціальності «соціальна робота» факультету дошкільної, спеціальної та соціальної освіти був учасником другої частини міжнародного навчального курсу «The Wonderful Wizards of Youth Work», створеного НГО «Youth for Exchange and Understanding» (Нові Сад, Сербія).

Як ми повідомляли раніше, Антон є одним з 25 учасників зі всієї Європи і вже вдруге протягом навчального семестру подорожує з навчальними візитами в рамках проекту «The Wonderful Wizards of Youth Work», метою якого є розробка показників якості роботи з молоддю, переосмислення принципів, практики та створення теоретичної підготовки для молодіжних працівників. Цього разу зустріч активної молоді відбулась у Сербії, у місті Нові Сад (минулого разу Бельгія, Брюсель). Це місце було обрано не випадково, оскільки в цьому році – це молодіжна столиця Європи.

На початку навчального візиту, учасники отримали свої напрацювання від експертів, які були підготовлені за результатами тижневої роботи в Брюсселі в квітні протягом першої поїздки, в які внесли свої правки і оформили це в більш чіткий і системний документ.

Під час роботи в Сербії, учасники відвідували тематичні зустрічі з представниками НГО, які безпосердньо працюють з молоддю, брали участь у квестах та спілкувались з молоддю для того, щоб більш глибоко проаналізували молодіжну роботу в Європейському Союзі та Європі в цілому і підготували другу частину документу, яку знову ж таки передали команді експертів, яка проаналізує ці напрацювання і презентує учасникам під час третьої і вже фінальної частини проекту у вересні.

 

Антон Сердюченко,

студент-магістрант

спеціальності «соціальна робота» ФДССО

Світлини з архіву автора

 


Як неформали залік складали

Соціальна-педагогічна робота з неформальними молодіжними об’єднаннями не лише надзвичайно важлива, але й дуже складна. Можливості соціально-педагогічного впливу на більшість неформальних груп мінімальні, а наслідки його важко передбачити.

Для більш поглибленого вивчення характеристик деяких неформальних молодіжних об’єднань, а також узагальнення засвоєних знань, в рамках навчальної дисципліни «Соціально-педагогічна робота з творчими неформальними об’єднаннями відбулось залікове заняття, яке, у формі брифінгу, провела завідувач кафедри соціальної роботи та інклюзивної освіти Катерина Петровська.

Студенти спеціальності «Соціальна робота» мали змогу перевтілитися в лідерів різних субкультур, а саме: готів (Анастасія Євтушенко), байкерів (Олена Гора), золотої молоді (Анастасія Зарубіна), анімешників (Олексій Кучерук), графітчиків (Катерина Ончева), хіпстерів (Катерина Грабаренко) та рокерів (Юлія Піддубна).

Кожен із представників презентував своє об’єднання, розповів про його історію виникнення та цікаві особливості. Після чого усі присутні могли поставити питання та отримати вичерпні відповіді.

Проведення заліку в такій формі зробило його не тільки пізнавальним, а ще й дуже цікавим, адже студенти мали можливість відчути на власному досвіді що значить належати до якоїсь із субкультур, що неабияк допоможе у їх майбутній професійній діяльності.

Юлія Піддубна,

студентка 2-го курсу

спеціальності «Соціальна робота» ФДССО

Світлини з архіву кафедри


«ЗДАЙ КРОВ – ВРЯТУЙ ЖИТТЯ!»

«Здай кров – врятуй життя!» – під таким девізом пройшла вулична акція приурочена до Всесвітнього дня донора крові, яка відбулась 11 червня перед ТЦ «Дель Мар». Активними учасниками заходу, з числа студентства БДПУ, стали волонтери загону «Палітра добра» і за сумісництвом студенти спеціальності «Соціальна робота» під керівництвом Анастасії Тургенєвої, доцента кафедри соціальної роботи та інклюзивної освіти.

Цього року організаторами акції виступили відділ молоді та спорту виконавчого комітету Бердянської міської ради та Бердянське Товариство Червоного Хреста України.

Зазначимо, що такі соціальні акції є надзвичайно важливими, адже можуть допомогти врятувати чиєсь життя. Тому, якщо Ви не байдужі до чужих проблем і маєте трошки вільного часу, можете зробити добру справу – здати кров на станції переливання крові з 7:00 до 12:00 (субота, неділя – вихідні).

Будьте здоровими і щасливими!

 

Колектив кафедри соціальної роботи

та інклюзивної освіти ФДССО

світлини з архіву кафедри


«Аліса в країні див»

 

Цікаві та практико-орієнтовані іспити – це можливо! Не вірите? Тоді ця стаття саме для Вас!

12 червня ц.р. здобувачі зі спеціальності «Соціальна педагогіка» поставили міні-спектакль «Аліса в країні див» для вихованців центру «Quo Vadis» Caritas-Spes-Berdiansk у рамках підсумкової роботи з дисципліни «Соціально-педагогічна робота у сфері дозвілля та основи сценарної роботи соціального педагога» під керівництвом завідувача кафедри соціальної роботи та інклюзивної освіти Катерини Петровської та доцента Анастасії Тургенєвої.

Складання іспиту з дисципліни «Соціально-педагогічна робота у сфері дозвілля та основи сценарної роботи соціального педагога» у формі спектаклю або цікавої постанови вже стало традицією. Студенти, які вивчають цю дисципліну протягом навчального семестру мають право обрати формат іспиту – традиційний чи практико-орієнтований. І вже декілька років поспіль наші талановиті студенти дивують нас чудовими та видовищними заходами, при чому кожного року – це нове міні-шоу.

Не виключенням стали і студенти 403 групи «Соціальна педагогіка», які вирішили організувати перфоманс у вигляді казки «Аліса в країні див» для маленьких вихованців центру ” Quo Vadis” Caritas-Spes-Berdiansk.

Хочеться відмітити, що це дійсно було цікаво та талановито, починаючи від сценарію і закінчуючи акторською грою, реквізитом і маленькими дрібничками, які зробили виставу незабутньою для маленьких діток і змусили їх із захопленням спостерігати за чарівним дійством.

Організатори вистави у складі завідувача кафедри соціальної роботи та інклюзивної освіти Катерини Петровської, доцента Анастасії Тургенєвої та студентів спеціальності «Соціальна педагогіка» продумали навіть маленькі подаруночки у вигляді смаколиків та тематичних розмальовок для глядачів. Чому вони були неймовірно раді!

Шановні студенти та колеги, які долучились до організації чарівної казки – безмежна вдячність за роботу, натхнення і посмішки! Ви найталановитіші!

Безмежно дякуємо нашим партнерам Вікторія КісельоваЯрослава ПилипенкоАнастасия Лазаренко та вихованцям і працівникам центру “Quo Vadis” Caritas-Spes-Berdiansk за допомогу у всіх наших починаннях і постійну співпрацю!

Побільше б таких захоплюючих іспитів, талановитих студентів і таких надійних партнерів!

 

Анастасія Попова,

ст. викладач кафедри

 соціальної роботи

та інклюзивної освіти, к. пед.н. ФДССО 

світлини з архіву кафедриІЗ ХАРКОВА З ПЕРЕМОГОЮ!

Вітаємо

Євгенія Шалупню, здобувача вищої освіти ОС «Магістр»

зі спеціальності «Соціальна робота» та його наукового керівника

Тургенєву Анастасію Олександрівну (к.пед.н., доцент)

із перемогою

 у ІІ турі

Всеукраїнської студентської олімпіади зі спеціальності «Соціальна педагогіка»

Творчого і наукового горіння та подальших звершень і перемог!

 

25-26 квітня ц.р., на передодні православного свята Великодня, вже третій рік поспіль в стінах Харківського національного педагогічного університету імені Г. С. Сковороди відбувся ІІ етап Всеукраїнської студентської олімпіади зі спеціальності «Соціальна педагогіка», в якій взяли участь 34 здобувачів вищої освіти з провідних університетів України.

Бердянський державний педагогічний університет, зокрема і кафедру соціальної роботи та інклюзивної освіти представляв Євгеній Шалупня – здобувач вищої освіти 1 курсу ОС «Магістр» спеціальності «Соціальна робота» факультету дошкільної, спеціальної та соціальної освіти (науковий керівник: Тургенєва А.О., к.пед.н., доцент кафедри соціальної роботи та інклюзивної освіти).

Олімпіада тривала протягом двох днів та складалася з 3-х турів: І тур – теоретичний – тестування, написання термінологічного диктанту, розв’язання соціально-педагогічної ситуації; ІІ тур – науково-публічний захист власного наукового дослідження актуальної проблеми соціальної педагогіки; ІІІ тур – практичний – демонстрація фрагменту соціально-педагогічного заходу, де учасники повинні продемонструвати практичні вміння та навички у реалізації соціально-педагогічної діяльності.

За результатами 3-х турів, Євгеній Шалупня отримав найвищу суму балів та був нагороджений дипломом І ступеня за перемогу у ІІ етапі Всеукраїнської студентської олімпіади зі спеціальності «Соціальна педагогіка».

Євгеній ділиться враженнями: «Головне, це отримувати задоволення від того, що ти робиш та чим займаєшся!

Хочу висловити щиру подяку науково-викладацькому складу  кафедри соціальної роботи та інклюзивної освіти за допомогу, підтримку, мотивацію. І окрема вдячність моєму науковому керівнику Тургенєвій Анастасії Олександрівні (к.пед.н., доцент)».

 

 

Колектив кафедри

соціальної роботи та інклюзивної освіти,

Євгеній Шалупня,

студент-магістрант спеціальності «Соціальна робота»

ФДССО

Світлини з архіву кафедри


ТРЕНІНГ «ОХОТА НА РОБОТУ»

Наприкінці квітня ц.р. студенти-магістранти спеціальності «Соціальна робота» Тесленко Катерина та Нехайчук Іван у рамках практики провели тренінгове заняття «Охота на роботу» (керівник: – к.п.н., доц. Н. М. Захарова) для вихованців Бердянської загальноосвітньої санаторної школи-інтернат І – ІІІ ступенів.

Студенти зустрілись з дев`ятикласниками та у ході цікавої інтерактивної роботи обговорювали актуальні питання пошуку роботи та працевлаштування в Україні. Під час тренінгу магістранти детально ознайомили учнів з етапами пошуку роботи та з основними джерелами інформації, які сприятимуть успішному та найскорішому працевлаштуванню в Україні. Увесь теоретичний матеріал був підкріплений виконанням цікавих практичних вправ, які неабияк сподобались вихованцям.

Учні проявляли зацікавленість до даної теми, оскільки пошук цікавої і перспективної роботи – складний процес, виконання якого потребуватиме від пошукувачів не тільки здібностей до конкретної сфери, але і механізмів пошуку роботу та навичок самопрезентації.

 

Катерина Тесленко,

студентка-магістрантка спеціальності «Соціальна робота»

ФДССО

Світлини з архіву автора


НІ ДНЯ БЕЗ НОВИХ ЗНАНЬ ТА ЦІКАВИХ ЗНАЙОМСТВ

20-21 квітня ц. р. студентка 3 курсу спеціальності «соціальна робота» Наталя Рибнікова пройшла конкурсний відбір і стала учасницею першої англомовної Україно-Датської конференції з прав людини, організованої за підтримки Ліберальної демократичної ліги України*, Датської ліберальної молодіжної організації**, Датської соціал-ліберальної політичної молодіжної організації*** (Київ, Україна).

До участі було відібрано по одному представнику з кожної області України задля збереження різноманіття в думках та поглядах. Спікерами конференції виступили Дарія Гірна, Ольга Жмурина, Дана Павличко, Світлана Заліщук, Олена Сотнік, Богдан Бондаренко, Ірина Троян, Олена Шевченко, Артем Шуров, Дозефіна Даєр, Валерия Белоног, Андрей Колобов, Даня Столбунов.

У межах конференції проходили різноманітні воркшопи та панельні дискусії з відомими українськими та іноземними експертами. Темами конференції були демократія, свобода слова, вибори, вплив соціальних мереж на суспільство, молодіжний активізм, права людини та, права меншин тощо.

Протягом двох днів молоді українці з різних регіонів і гості з Данії мали можливість обговорити найгостріші проблеми сучасної України, послухати експертів-практиків, сучасні виклики для України у сфері свободи слова; як молодь через соціальні мережі може ефективно донести свою думку до влади та громади загалом; участь молоді у виборчих процесах; як долати стереотипи та створювати насправді інклюзивне суспільство з комфортним та безпечним простором для кожної людини.

Не менш важливі питання розглядалися під час панельної дискусії “Молодь, зміни та антикорупція”, одним з учасників якої став лідер National Youth Council of Ukraine – NYC Ukraine Andriy Kolobov. Він розповів про роль, досвід та найближчі кроки Національної молодіжної ради України, зокрема, й у підвищенні рівня участі молоді в процесах прийняття рішень на різних рівнях та виклики, з якими можуть стикатися молоді люди на цьому шляху. а також обмінятися досвідом залучення молоді до політики та активізму!

Важливо зазначити, що конференція пройшла на високому організаційно-практичному рівні, були запрошені професіонали у сфері побудови демократичних відносин як України, так і Данії. Було дійсно цікаво та по-справжньому професійно і дружньо!

Організаторами Україно-Датської конференції з прав людини виступили:

* Liberal Democratic League of Ukraine (ЛДЛУ) – неурядова неприбуткова організація, що об’єднує українців нової генерації для розбудови ліберальної демократії.

** DK Venstres Ungdom – VU – датська ліберальна молодіжна організація, метою якої є підтримка демократії, партисипації молоді, а також її адвокації у межах як політичної системи Данії, так і внутрішньопартійної структури. Venstres Ungdom діє як платформа, що дає змогу голосам молодих лібералів бути почутими під час публічних дискусій, з головною метою – підвищити рівень значення молоді у суспільстві.

*** DK Radikal Ungdom – датська соціал-ліберальна політична молодіжна організація, головними цілями якої є захист навколишнього природного середовища, покращення системи освіти, гармонізація гуманітарної та міграційної політики, а також посилення відносин з Європейським Союзом. Radikal Ungdom діє, аби підтримувати ідеї різноманіття та демократії як на національному, так і на міжнародному рівнях.

 

Наталя Рибнікова,

студентка 3-го курсу

спеціальності «соціальна робота» ФДССО

світлини з архіву автора

 


ДО РОЗУМНИХ І ТАЛАНОВИТИХ СТУДЕНТІВ СПЕЦІАЛЬНОСТІ «СОЦІАЛЬНА РОБОТА» І РАДА ЄВРОПИ ПРИСЛУХАЄТЬСЯ!

В квітні ц. р. Антон Сердюченко, студент-магістрант спеціальності «соціальна робота» факультету дошкільної, спеціальної та соціальної освіти брав участь як учасник у першій частині міжнародного навчального курсу «The Wonderful Wizards of Youth Work», створеного НГО «Youth for Exchange and Understanding» (Брюсель, Бельгія).

Антон Сердюченко пройшов конкурсний відбір ще у грудні і став одним з 25 учасників цікавого європейського проекту, основною метою якого є поліпшення якості роботи з молоддю та неформальної освіти, що надається YEU, шляхом переосмислення принципів, практики та розбудови компетенції молодіжних працівників.

Учасники навчального курсу, разом із студентом-магістрантом спеціальності «соціальна робота» Антоном Сердюченко, протягом 2019 року будуть переосмислювати якість молодіжної роботи та неформальної освіти для YEU та членів-партнерів цієї організації, визначати сильні й слабкі сторони, вплив і потенціал молодіжної роботи і неформальної освіти в Європі. У рамках діяльності проектом передбачено створення спільної бази найкращих практик та моделей, визначення набору ключових компетенцій, необхідних для ефективної роботи з молоддю, а також поширення якісних принципів і методів роботи з молоддю, шляхом підвищення обізнаності різних країн щодо рекомендацій Ради Європи по роботі з молоддю та їх реалізації на місцевому, регіональному та національному рівнях.

У рамках цієї поїздки команда у складі зі студентом-магістрантом спеціальності «соціальна робота» Антоном Сердюченко розробила критерії якості роботи з молоддю і передала напрацювання команді експертів, яка складається з тренерів YEU та представників Ради Європи.

Під час наступної зустрічі учасники проекту планують вивчати моделі роботи з молоддю та в якості follow-up впроваджуватимуть отриманий досвід на локальному рівні, використовуючи свої напрацювання.

 

Антон Сердюченко,

студент-магістрант

спеціальності «соціальна робота» ФДССО

світлини з архіву автора


«СЕРЦЕ ДО СЕРЦЯ» «СЕРДЕНЬКО ЖИВИ»!

17 квітня ц.р. студенти спеціальності «соціальна педагогіка» і соціальна робота» й за сумісництвом активні члени Волонтерського загону «Палітра добра» (керівник – к.п.н., доц. Тургенєва А. О.) брали активну участь у ХIV Всеукраїнській акції благодійного фонду «Серце до серця» під гаслом «Серденько живи!». Головною метою цього року був збір коштів для закупівлі кардіологічного обладнання для дитячих лікарень у всіх областях України.

Цього року волонтерам загону «Палітра добра» (при кафедрі соціальної роботи та інклюзивної освіти) вдалось зібрати 817 грн 55 коп. Усі кошти були передані координатором акції у м. Бердянськ Зайцевою Оксаною Ігорівною, співробітником Бердянського міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді до Всеукраїнського фонду.

Нагадаємо, що кафедра соціальної роботи та інклюзивної освіти і здобувачі вищої освіти зі спеціальності «соціальна педагогіка» і «соціальна робота» є постійними учасниками акції, яка вже відбувається чотирнадцятий рік поспіль i за цей час уже встигла набути загальнонаціональної підтримки.

За роки проведення щорічних акцій «Серце до серця» за підтримки громадських організацій, органів студентського та учнівського самоврядувань, закладів освіти, органів державної влади та місцевого самоврядування, засобів масової інформації, бізнес-структур було зібрано 35 798 830,65 грн., за які придбано медичне обладнання та передано в безкоштовне користування в територіальні медичні об’єднання кожної області України.

Надзвичайно важливою є підтримка й допомога у проведенні цього суспільно-важливого благодійного проекту, який збирає всіх добрих і щирих людей, які хочуть допомогти дітям. А допомога – це більше, ніж слова….

Дякуємо організаторам акції за можливість зробити добру справу і хоч трохи допомогти бути в одному ритмі!

 

 

Альона Харченко,

студентка 3-го курсу

спеціальності «соціальна робота»

Факультету дошкільної,

спеціальної та соціальної освіти

світлини з архіву автора


Поринули в історію

Студенти 105 та 106 груп спеціальності «Спеціальна освіта» факультету дошкільної, спеціальної та соціальної освіти відвідали музей історії Бердянська, ознайомившись з представленими стендами та експонатами, поглибили свої знання про становлення державності, відродження науки, освіти та духовності, а також інші події, що відбувались на території Бердянська століття тому.Прикрашаючи місто деревами

Студенти факультету дошкільної, спеціальної та соціальної освіти і факультету фізичного виховання взяли участь у міський еко-акції «Подаруй місту дерево», висадивши 90 саджанців дуба перед полігоном ТПВ. Учасників акції привітали голова Запорізької обласної державної адміністрації Бриль Костянтин Іванович та міський голова Чепурний Володимир Павлович. Нові зелені насадження прикрасять наш Бердянськ.

Світлини з архіву ФДССО

 


День щастя на ФДССО

Усміхнений смайлик та весела музика зустрічали сьогодні студентів ФДССО в 5-му корпусі. Так студрада залучала всіх до святкування Міжнародного Дня щастя. Селфі, «обіймашки», привітання, світлі побажання дарували всім позитив.

Дійсно…, щастя – в дрібницях!

Давайте пам’ятати про це і робити одне одного щасливішими!

 

Студентська рада ФДССО

Світлини з архіву факультету


Факультет було засновано у 1960 році у Запорізькому педагогічному інституті (ЗПІ). У 1985 р. у зв’язку з реорганізацією ЗПІ факультет було переведено до Бердянського державного педагогічного інституту імені П. Д. Осипенко. З того часу він успішно розвивається і нині тут опановують педагогічні спеціальності близько 1500 студентів Запорізької, Донецької, Дніпропетровської, Луганської та інших областей. За роки існування факультетом підготовлено понад 20 тис. фахівців освіти.

Декан факультету дошкільної, спеціальної та соціальної освіти – доктор педагогічних наук, професор, Лариса Іванівна Казанцева.

На факультеті відпрацьована й успішно функціонує система науково-методичної допомоги освітянам регіону, особлива увага приділена їх ознайомленню з практико-орієнтованими стратегіями розвитку інклюзивного навчального процесу. Центром такої роботи стали діяльність компетентнісного Центру інклюзивної освіти БДПУ та кафедр факультету. Викладачі факультету є учасниками експериментального проекту «Розвиток інклюзивного освітнього середовища» в Запорізькій області під патронатом Марини Порошенко.

     

  

Кафедри факультету є організаторами та учасниками всеукраїнських і міжнародних науково-практичних конференцій, методичних семінарів, круглих столів, вебінарів, майстерень, фестивалів та тренінгів; активно співпрацюють з науковцями інших ВНЗ та наукових установ, постійно підвищують свій професійний рівень, проходять стажування в країнах Євросоюзу. Результатом такої діяльності є одноосібні та колективні монографії викладачів факультету, підручники, навчально-методичні та методичні посібники.

На базі факультету успішно функціонує два студентських Волонтерські загони: «Палітра добра» та «Крок назустріч»; логопедичний навчально-консультативний пункт, психологічний гурток «Науково-прикладне забезпечення психологічної допомоги», студентський народознавчий гурток «Рідний край», студентський науковий гурток «Соціалізація дітей та молоді в умовах сучасного соціокультурного простору», проблемна група «Вітаю тебе, театре!», проблемна наукова група «Даруємо радість дітям», діяльність яких зорієнтована на формування практичних умінь та навичок студентів; формування професійно-значущих якостей для самореалізації у майбутньому; оволодіння сучасними технологіями психолого-педагогічної та соціальної діяльності, уміннями та навичками продуктивної взаємодії з учасниками освітнього процесу; отримання експериментального матеріалу для написання наукових робіт; інформування населення щодо профілактики, розвитку, виховання, навчання різних категорій осіб із порушеннями; формування об’єктивних уявлень і ставлення суспільства до проблем різних категорій населення тощо.

У центрі нашої уваги – студент, випускник-професіонал. Усе, що створюється на факультеті – створюється для його студентів: обладнані у відповідності до сучасних вимог аудиторії, навчальний процес – із використанням новітніх освітніх технологій, налагоджена система дозвілля.

Так, наші студенти, починаючи з першого курсу, мають можливість цікаво, весело та з розмахом проводити вільний від навчання час. На факультеті організовані дві команди КВК (юнацька та дівоча). Щороку студенти-першокурсники зі своїми кураторами ведуть кропітку підготовку до Дебюту першокурсника. Поводяться Дні факультету, професійні тижні з професійно спрямованими флешмобами, квести та брейн-ринги; конкурс педагогічної майстерності, конкурс краси «Панна Весна», організований Студентський танцювальний гурток.

Попереду в нас переможні перспективи. Для нас якість і високі стандарти освіти – передусім!