Бердянський державний педагогічний університет

Приймальна ректора:

(06153) 36244
rector@bdpu.org.ua

Адреса:

Запорізька область, м. Бердянськ, вул. Шмідта, 4

Новини

Подих історії

 

Важлива роль у формуванні духовної особистості належить краєзнавству. Саме тому відвідування краєзнавчих музеїв є невід’ємною складовою освітнього процесу факультету дошкільної, спеціальної та соціальної освіти.

Бердянськ – унікальне місто: його можна невтомно відкривати для себе заново, отримуючи нові враження та збагачуючи свої знання про минуле. Минуле, що досі присутнє на вулицях, якими ми крокуємо, геть про це не замислюючись.

Так, 2 жовтня 2019 року студенти І курсу спеціальності «Дошкільна освіта» (102 група) під керівництвом куратора, старшого викладача кафедри дошкільної освіти Юлії Семеняко відвідали Музей історії міста Бердянська.

Змістовна екскурсія дала можливість поринути відразу на декілька пластів історії. З експозиції музею студенти дізналися про три періоди розвитку міста: дорадянський, радянський та роки незалежності України. Особливу увагу відвідувачів привернула діорама «Бердянськ в минулому». У ній відтворено образ міста кінця 19 століття і Петропавлівської церкви, яка стояла на території нинішнього автовокзалу.

Екскурсовод цікаво розповіла про міста-побратими Бердянська та колекції самоварів і прасок кінця ХІХ – поч. ХХ століть. Майбутніх педагогів ознайомили з восковими фігурами двох найвидатніших жителів міста –бактеріолога, випускника Бердянської гімназії Володимира Хавкіна і літописця Василя Крижанівського. Без уваги першокурсників не залишили постать одного з засновників Бердянська – князя, генерал-губернатора М. Воронцова.

Також молодь мала змогу дізнатись про побут людей у нашому краї, яким було їх помешкання та предмети вжитку. У залах були представлені унікальні документи з історії міста, рідкісні фотографії, речі.

Щоб відобразити дух сучасного Бердянська першокурсників ознайомили з експозицією, де зібрана основна інформація про міських голів та їх внесок у розвиток культури та благоустрою Бердянська. Цікавою була інформація про людей, які прославляють місто в усьому світі.

Студенти висловили вдячність фахівцям закладу за змістову екскурсію. Для себе вони почерпнули багато нових знань та отримали натхнення продовжувати Екскурсія стала захоплюючою подорожжю в минуле й сприяла адаптації першокурсників до нового, але вже рідного міста.

Коли на твої очах оживає історія – це неповторний та цікавий досвід, який хочеться обов’язково повторити. Тож, і далі продовжуватимемо відкривати для себе таємниці Бердянська!

канд. пед.наук,

ст. викладач кафедри дошкільної освіти Юлія Семеняко

 


«Прекрасне – поруч із нами»

25 вересня 2019 року першокурсники спеціальності «Дошкільна освіта» разом із куратором, старшим викладачем кафедри дошкільної освіти факультету дошкільної, спеціальної та соціальної освіти Юлією Семеняко відвідали Бердянський міський художній музей ім. І. Бродського.
Старший науковий співробітник музею Алевтина Криванова ознайомила відвідувачів як із постійно діючою експозицією цього закладу, так і з персональною ювілейною виставкою Заслуженого художника України, Лауреата обласної мистецької премії в галузі образотворчого мистецтва та архітектури ім. Я. Луковицького, члена Національної спілки художників України Красьох Василя під символічною назвою «Духовними стежинами Святої Гори Афон».
Наша подорож у світ великих людей розпочалася з розповіді про видатного митця першої половини XX століття Ісаака Ізраїльовича Бродського, який зображав на полотні свої думки й переживання, намагаючись донести їх до людей завдяки фарбі чи олії. На виставці були представлені роботи відомих художників не тільки України, а й світу, зокрема: І. Айвазовського, Д. Бурлюка, С. Животовського, К. Коровіна, М. Мироненка та ін.
Слухаючи цікаві історії із життя художників здобувачі вищої освіти не тільки дізналися багато цікавого з історії культурної спадщини Бердянська, а й отримали незабутню естетичну насолоду від дотику до цих прекрасних і незвичайних витворів мистецтва.
Різноманітність художніх творів вразила майбутніх педагогів-дошкільників, подарувала чудовий настрій і приємні враження.
Попереду для першокурсників ще безліч запланованих екскурсій, подорожей, активностей та емоцій.

Кандидат педагогічних наук,
старший викладач кафедри дошкільної освіти
Юлія Семеняко


Дарувати радість дітям — легко!

Стало доброю традицією, що студенти ІІ курсу спеціальності «Дошкільна освіта» з нагоди Всесвітнього Дня захисту дітей щорічно організовують яскравий і захоплюючий захід – спортивні розваги для дітей закладів дошкільної освіти м. Бердянська. Під керівництвом кандидата педагогічних наук, доцента кафедри дошкільної освіти Надії Андріївні Кот майбутні вихователі продемонстрували практичні навички вивчення курсу «Теорія та методика фізичного виховання та валеологічної освіти».

Спортивні розваги дуже подобаються дошкільникам насамперед тому, що об’єднують їх спільними переживаннями, дарують відчуття перемоги. А головне – спортивні розваги допомагають формувати бажання бути сильними, спритними, витривалими, займатися спортом. Жвава ігрова форма проведення заходу, вдало підібраний музичний супровід, оформлення, акторська майстерність, яскраві оригінальні костюми надали святу особливого незабутнього колориту та викликали море вражень усіх присутніх.

Діти разом із запальними Малюком та Карслоном змагалися в силі, швидкості, кмітливості. Під енергійну музику вихованці гралиі виконували танцювальні рухи з Фіксиками – Сімкою, Шпулею та Масею. Радість і захоплені посмішки малюків викликали привітна Білосніжка та її подружки Ромашка та Розочка, жартівливий спортсмен Кіндеріно та ПеппіДовгапанчоха. Під фінальну пісню діти веселилися разом з батьками, педагогами і учасниками свята. На згадку про спільну розвагу малюки отримали медалі, фрукти та розмальовки.

Усмішки, аплодисменти та гарний настрій у всіх учасників розваги та присутніх були найвищою оцінкою практичної підготовки майбутніх фахівців дошкільної освіти.

Для студентів організація подібних заходів – відповідальний і водночас надзвичайно цікавий етап професійного становлення, адже тільки в реальних умовах можна зрозуміти всю складність, різноплановість та особливість роботи вихователя. Майбутні педагоги-дошкільники мали змогу проявити свою творчу особистість, професійну обізнаність та здібності, уміння створювати позитивну атмосферу взаємодії з дітьми.

Дитяча радість вкотре переконує всіх присутніх на дозвіллі у тому, якою великою справою є творити добро, дарувати дітям любов та об’єднувати зусилля заради майбутнього.

Як зазначила директор ЗДО № 39 «Веселка» Олена Юріївна Качерова: «Якщо ми любимо те, що ми робимо, то цедаєправильний результат. Отже, бажаю майбутнім колегам-дошкільникам крок за кроком іти до важливої цілі – бути конкурентоспроможним  висококваліфікованим фахівцем».

 

 

Юлія  Семеняко
асистент кафедри дошкільної освіти

На фото: найкращі моменти зустрічі з дітьми
Фото з архіву кафедри


 

29  вересня студенти першого курсу спеціальності Дошкільна освіта залучились до родинного свята, яке проводилось в ДНЗ №34. Посмішки дітей, величаві пісні для матусь, жартівливі сценки не залишили байдужими нікого.

Майбутні вихователі приготували для дітей подарунки, які виготовили власними руками під керівництвом доцента кафедри дошкільної освіти         Т. Л. Єськової у гуртку «Даруємо радість дітям».

 

проф. Л. І. Зайцева