Бердянський державний педагогічний університет

Приймальна ректора:

(06153) 36244
rector@bdpu.org.ua

Адреса:

Запорізька область, м. Бердянськ, вул. Шмідта, 4

Ревуцька Олена Володимирівна

доцент кафедри прикладної психології та логопедії

кандидат педагогічних наук

Нагрудний знак «Василь Сухомлинський» (2016 р.)
Диплом Української асоціації корекційних педагогів за розбудову потенціалу УАКП в регіонах України (2016 р.)
Диплом бронзового призера «Міжнародного науково-аналітичного проекту» Відкритої Європейсько-Азіатської першості з наукової аналітики Міжнародної академії наук і вищої освіти (МАНВО; Лондон, Великобританія) (2016.р.)
Диплом члена Національної зірної команди України з наукової аналітики в галузі «Педагогічні науки» у рамках Глобального міжнародного науково-аналітичного проекту (GISAP) (2016 р.)
Диплом переможця «Міжнародного науково-аналітичного проекту» в Національній першості з наукової аналітики Міжнародної академії наук і вищої освіти (МАНВО; Лондон, Великобританія) (2015 р.)
Диплом бронзового призера «Міжнародного науково-аналітичного проекту» в Національній першості з наукової аналітики Міжнародної академії наук і вищої освіти (МАНВО; Лондон, Великобританія) (2015 р.)
Диплом члена Національної зірної команди України з наукової аналітики в галузі «Педагогічні науки» у рамках Глобального міжнародного науково-аналітичного проекту (GISAP) (2015 р.)
Диплом члена Національної зірної команди України з наукової аналітики в галузі «Педагогічні науки» у рамках Глобального міжнародного науково-аналітичного проекту (GISAP) (2017 р.)
Диплом члена Національної зірної команди України з наукової аналітики в галузі «Педагогічні науки» у рамках Глобального міжнародного науково-аналітичного проекту (GISAP) (2017 р.)
Наукометрика
ORCID iD
Google Scholar

OKXYAAAAJ

Researcher iD
Scopus iD
ResearchGate iD

Біографія

кандидат педагогічних наук, доцент кафедри прикладної психології та логопедії.

У 1988 році закінчила дефектологічний факультет Київського державного педагогічного інституту імені О. М. Горького (зараз НПУ імені М. П. Драгоманова) за спеціальністю «Дефектологія», присвоєно кваліфікацію «Вчитель і логопед допоміжної школи, олігофренопедагог дошкільних закладів».

У 1997 році закінчила заочне відділення філологічного факультету Бердянського державного педагогічного інституту імені П. Д. Осипенко за спеціальністю «Українська мова і література».

У 2017 році закінчила Бердянський державний педагогічний університет, здобула кваліфікацію: освітньо-кваліфікаційний рівень «Спеціаліст», спеціальність «Практична психологія», професійна кваліфікація «Практичний психолог».

У 1991 р. прослухала повний курс відділення «Дошкільна логопедія» Всесоюзного інституту перепідготовки та підвищення кваліфікації науково-педагогічних і керівних кадрів народної освіти АПН СРСР, у 1998 р. проходила стажування в Інституті дефектології АПН України (при лабораторії корекційного розвитку дітей дошкільного віку), у 2009 р. проходила стажування на кафедрі логопедії Інституту корекційної педагогіки та психології НПУ імені М. П. Драгоманова.

Протягом 1999-2002 рр. навчалася в аспірантурі Національного педагогічного університету імені М.П. Драгоманова за спеціальністю 13.00.03. – корекційна педагогіка.

У 2001, 2002, 2004 рр. брала участь у Фестивалі мов «Планета», де організовувала презентацію мови жестів.

У 2003 р. захистила кандидатську дисертацію «Словотворча робота як засіб збагачення лексичного запасу молодших школярів із тяжкими вадами мовлення (ТВМ)» (науковий керівник – доктор педагогічних наук, професор Шеремет Марія Купріянівна).

У 2006 р. отримала вчене звання доцента.

З 2007 р. очолила Запорізький осередок Української Асоціації корекційних педагогів, до якої приєдналися викладачі кафедри логопедії БДПУ. Асоціацію було створено та офіційно зареєстровано 17 серпня 2005 року з метою професійного розвитку корекційних педагогів, фахівців, які працюють в сфері освіти, соціального захисту, представництва інтересів осіб із інвалідністю, а також підвищення якості послуг для осіб із інвалідністю.

У 2014 році (10.02.14.-12.09.14.) проходила курси підвищення кваліфікації у Центральному інституті післядипломної педагогічної освіти ДВНЗ «Університет менеджменту освіти» за категорією «Науково-педагогічні працівники ВНЗ ІІІ-ІV рівнів акредитації, які викладають психолого-педагогічні дисципліни».

Трудова діяльність:

З 1988 р. працює в Бердянському державному педагогічному інституті імені П. Д. Осипенко: пройшла шлях від асистента кафедри російської мови та літератури до доцента кафедри логопедії та завідувача кафедри прикладної психології та логопедії.

У 1990 р. працювала вчителем-логопедом допоміжного класу СШ № 1 за сумісництвом.

У 1996-1998 рр. працювала логопедом дошкільного закладу № 11 за сумісництвом.

Сфера наукових інтересів: профілактика та корекція зубощелепних аномалій та деформацій, міофункціональних (орофаціальних) і мовленнєвих порушень у дітей; спеціальна педагогіка; інноваційні засоби в роботі логопеда.

Нагороди:

Пам’ятна адреса БДПУ з нагоди першої річниці утворення (2003 р.).

Грамота БДПУ за вагомий вклад у розвиток вищої освіти України та виховання студентської молоді (2004 р.).

Почесна грамота управління освіти і науки Запорізької облдержадміністрації за сумлінну роботу, досягнуті успіхи в навчання і вихованні підростаючого покоління (2006 р.).

Почесна грамота управління освіти і науки Запорізької облдержадміністрації за сумлінну роботу, досягнуті успіхи у науковій діяльності та з нагоди ювілею (2006 р.).

Почесна грамота Міністерства освіти і науки України за багаторічну сумлінну працю, значний особистий внесок у підготовку висококваліфікованих спеціалістів, плідну науково-педагогічну діяльність (2007 р.).

Грамота БДПУ за активну наукову роботу, публікацію монографії (2008 р.).

Диплом Української асоціації корекційних педагогів за розбудову потенціалу УАКП в регіонах України (2009 р.).

Подяка директора Інституту педагогіки і психології Луганського національного університету імені Тараса Шевченка за наукове керівництво учасника Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт з природничих технічних і гуманітарних наук 2009-2010 н.р. з напряму «Корекційна освіта» (2010 р.).

Подяка голови організаційного комітету Олімпіади за активну участь в організації та проведенні ІІ туру VІ Всеукраїнської студентської олімпіади зі спеціальності «Корекційна освіта (за нозологіями)» (з міжнародною участю) (2010 р.).

Подяка голови організаційного комітету Олімпіади за активну участь в організації та проведенні ІІ туру VІІ Всеукраїнської студентської олімпіади зі спеціальності «Корекційна освіта (за нозологіями)» (з міжнародною участю) (2011 р.).

Нагрудний знак «Відмінник освіти України» (2011 р.).

Грамота БДПУ за публікацію навчального посібника (2015 р.).

Диплом члена Національної зірної команди України з наукової аналітики в галузі «Педагогічні науки» у рамках Глобального міжнародного науково-аналітичного проекту (GISAP) (2015 р.).

Диплом бронзового призера «Міжнародного науково-аналітичного проекту» в Національній першості з наукової аналітики Міжнародної академії наук і вищої освіти (МАНВО; Лондон, Великобританія) (2015 р.).

Диплом переможця «Міжнародного науково-аналітичного проекту» в Національній першості з наукової аналітики Міжнародної академії наук і вищої освіти (МАНВО; Лондон, Великобританія) (2015 р.).

Диплом члена Національної зірної команди України з наукової аналітики в галузі «Педагогічні науки» у рамках Глобального міжнародного науково-аналітичного проекту (GISAP) (2016 р.).

Диплом бронзового призера «Міжнародного науково-аналітичного проекту» Відкритої Європейсько-Азіатської першості з наукової аналітики Міжнародної академії наук і вищої освіти (МАНВО; Лондон, Великобританія)  (2016.р.).

Диплом Української асоціації корекційних педагогів за розбудову потенціалу УАКП в регіонах України (2016 р.).

Подяка ректора Камʼянець-Подільського національного університету імені Івана Огієнка за ґрунтовну підготовку студентів до ІІ етапу ХІІ Всеукраїнської (з міжнародною участю) студентської олімпіади зі спеціальності «Корекційна освіта» за нозологіями (2016 р.).

Нагрудний знак «Василь Сухомлинський» (2016 р.).

Подяка першого проректора, куратора проекту в БДПУ та директора Компетентнісного центру інклюзивної освіти за високопрофесійну роботу в організації та проведенні майстерень у рамках европейського проекту ТЕМПУС – ІV «Підготовка педагогічних та освітніх менеджерів до роботи з гетерогенними групами та організаціями» (15.11.2016).

Автор більше 100 публікацій

Викладає дисципліни:

  • Логопедія
  • Спеціальна педагогіка з історією логопедії
  • Диференційна діагностика мовленнєвих вад
  • Вибрані питання логопедії
  • Теорія та методика виховання дітей з вадами мовлення
  • Інноваційні технології в спеціальній освіті

Адреса електронної пошти: revutskaya.helena@gmail.com