Бердянський державний педагогічний університет

Приймальна ректора:

(06153) 36244
rector@bdpu.org.ua

Адреса:

Запорізька область, м. Бердянськ, вул. Шмідта, 4

Сербова Ольга Вікторівна

доцент кафедри прикладної психології та логопедії

кандидат психологічних наук

Наукометрика

Google Scholar

9HrfLT8AAAAJ

Researcher iD

E-7259-2019

Scopus iD

ResearchGate iD

Біографія

У 1999 р. закінчила Бердянський державний педагогічний інститут, здобула кваліфікацію психолога.

У 2012 р. закінчила аспірантуру Інституту психології імені Г. С. Костюка НАПН України за спеціальністю 19.00.05 – соціальна психологія; психологія соціальної роботи.

У 2014 р. – захистила кандидатську дисертацію «Психологічні чинники економічної соціалізації дітей з обмеженими фізичними можливостями» зі спеціальності 19.00.05 – соціальна психологія; психологія соціальної роботи в Інституті психології імені Г. С. Костюка НАПН України, м. Київ (науковий керівник – доктор психологічних наук, професор Н. Ю. Волянюк).

Трудова діяльність:

2000–2001рр. працювала на посаді практичного психолога загальноосвітньої школи № 15 м. Бердянська;

2001–2003рр. працювала на  посаді практичного психолога гімназії № 1 «Надія» м. Бердянська;

2003–2006 рр. працювала на  посаді викладача психології Бердянського професійного ліцею;

2003–2006 рр. працювала на  посаді викладача психології Бердянського професійного ліцею;

2006р. працювала на  посаді викладача психології, практичного психолога Бердянського будівельного професійного ліцею;

2007–2012 рр. працювала на  посаді практичного психолога та завідувача відділенням соціальної реабілітації дітей-інвалідів;

2011–2012рр.працювала на  посаді викладача психології Бердянського медичного коледжу (за сумісництвом);

З 2013 р. працює на кафедрі прикладної психології та логопедії.

Сфера наукових інтересів:

Соціалізація дітей з обмеженими можливостями здоров’я. Використання нейропсихологічного підходу до діагностики  та корекцій психічного розвитку дітей. Робота з сім’єю дитини з обмеженими можливостями здоров’я, емпаурмент та селф-емпаурмент в роботі психолога з батьками. Арт-терапія. Використання ігрової, лялькової, тілесно-орієнтованої, казкотерапії та терапії піском в роботі з дітьми та дорослими. Психологічне консультування: психоаналітичний напрям. Власні наукові пошуки нових психолого-педагогічних шляхів корекції та реабілітації різних категорій дітей з обмеженими можливостями здоров’я сприяють розробці навчальних і робочих програм з фахових дисциплін, підготовці лекційного змісту нових курсів. Результати наукових досліджень відображені у наукових статтях, надрукованих у фахових виданнях; виступах і доповідях на міжнародних наукових і науково-практичних конференціях. Сертифікований арт-терапевт, казкотерапевт. Юнгіанський консультант. Викладач Київського юнгіанського інституту (КЮІ). Заступник голови Правління ГО «ПІВДЕННО-СХІДНА УКРАЇНСЬКА АСОЦІАЦІЯ ПРАКТИЧНИХ ПСИХОЛОГІВ ТА АРТ-ТЕРАПЕВТІВ». Організатор Всеукраїнського фестивалю практичної психології «Арт-Дивосвіт».

Нагороди:

 • Грамота – за захист  кандидатської дисертації. 2014 р. – захист кандидатської дисертації «Психологічні чинники економічної соціалізації дітей з обмеженими фізичними можливостями» зі спеціальності 19.00.05 – соціальна психологія; психологія соціальної роботи в Інституті психології імені Г. С. Костюка НАПН України, м. Київ (науковий керівник – доктор психологічних наук, професор Н. Ю. Волянюк).
 • Почесна грамота Департаменту освіти і науки Запорізької облдержадміністрації – за багаторічну сумлінну працю, особистий внесок у підготовку висококваліфікованих спеціалістів, плідну науково-педагогічну діяльність, упровадження сучасних методів навчання і виховання молоді, упровадження в освітній процес досягнень науки, техніки, передового педагогічного досвіду та з нагоди Дня науки у 2015 році.
 • Сертифікат доповідача семінару «Науково-методична підтримка закладів освіти: інноваційний зміст та форми» 1214 березня 2015.

Викладає дисципліни:

 • Психологічний супровід сім’ї дитини з особливими потребами
 • Артпедагогіка та арттерапія в спеціальній освіті
 • Арттерапія
 • Організація психологічної служби в спецустановах
 • Сучасні психокорекційні технології порушень мовленнєвого розвитку
 • Основи нейропсихологічної діагностики та корекції
 • Основи психолого-педагогічної діагностики осіб з порушеннями розвитку
 • Соціально-психологічна реабілітація дітей з порушеннями психофізичного розвитку

 

Адреса електронної пошти: serbova_olha@ukr.net