Бердянський державний педагогічний університет

Приймальна ректора:

(06153) 36244
rector@bdpu.org.ua

Адреса:

Запорізька область, м. Бердянськ, вул. Шмідта, 4

Новини

Адаптаційний тренінг

17 вересня здобувачі другого (магістерського) рівня вищої освіти спеціальності 012 Дошкільна освіта (спеціалізація: практична психологія) у межах вивчення навчальної дисципліни «Арт-терапія» організували та провели адаптаційний тренінг «Шлях героя» для першокурсників факультету дошкільної, спеціальної та соціальної освіти. Застосовуючи елементи ізотерапії, казкотерапії та метафоричні асоціативні картки, майбутні фахівці під керівництвом доцента кафедри прикладної психології та логопедії Н. Цибуляк спонукали 101ДО групу до обговорення та усвідомлення власних цілей навчання у закладі вищої освіти,  а також можливих труднощів і ресурсів щодо їх подолання у процесі професійної підготовки. Важливою та цікавою стала спільна робота майбутніх фахівців над прийняттям образу себе як здобувача вищої освіти.

Проведення таких форм практичних занять, з одного боку, дозволяє здобувачам другого (магістерського) рівня вищої освіти отримати практичний досвід і набути відповідних професійних компетенцій зі спеціалізації «Практична психологія», а з іншого, сприяє психологічній адаптації до умов навчання у закладі вищої освіти, конкретизації та корекції уявлень та очікувань щодо навчання, а також спонукає до пошуку оптимальних моделей поведінки в процесі професійної підготовки.

Наталя Цибуляк,

доцент кафедри прикладної психології та логопедії

факультету дошкільної, спеціальної та соціальної освіти

Світлини з архіву кафедри прикладної психології та логопедії


Запрошуємо до навчального консультативного логопедичного пункт

Навчальний консультативний логопедичний пункт, який функціонує на базі факультету дошкільної, спеціальної та соціальної освіти, знову запрошує до активної співпраці здобувачів вищої освіти спеціальності 016 Спеціальна освіта та 012 Дошкільна освіта (спеціалізація «Спеціальна освіта»).

Нагадаємо, що діяльність навчального консультативного логопедичного пункту зорієнтована на формування практичних умінь і навичок здобувачів вищої освіти; формування професійно-значущих якостей для самореалізації у майбутньому; оволодіння сучасними технологіями психолого-педагогічної та соціальної діяльності, уміннями та навичками продуктивної взаємодії з дітьми та їх батьками; отримання експериментального матеріалу для написання наукових робіт.

Ви маєте унікальну  можливість отримати практичний досвід професійної логокорекційної допомоги дітям раннього, дошкільного та молодшого шкільного віку з мовленнєвими порушеннями під керівництвом наставників – викладачів кафедри прикладної психології та логопедії.

Запрошуємо усіх зацікавлених здобувачів вищої освіти –  майбутніх фахівців!

 

Наталя Анастасова,

старший викладач

кафедри прикладної психології та логопедії


Тренінг для тренерів

З 5 по 7 вересня доцент кафедри прикладної психології та логопедії факультету дошкільної, спеціальної та соціальної освіти Ольга Сербова взяла участь у  тренінгу для тренерів інформаційних сесій (м. Київ). Цей захід був організований Національним Демократичним Інститутом Міжнародних відносин. Основну увагу під час тренінгу приділялося поняттям дискримінації, захищеним ознакам і способам протидії дискримінації. Поєднання різноманітних активних методів навчання сприяло опануванню учасниками професійних технік організації та проведення інформаційних сесій з проблеми протидії дискримінації серед різних груп населення.

Ольга Сербова,

кафедри прикладної психології та логопедії

факультету дошкільної, спеціальної та соціальної освіти


Занурення у юнгіанське консультування

Минулої суботи, 25 травня, викладачі кафедри прикладної психології та логопедії факультету дошкільної, спеціальної та соціальної освіти  Ганна Лопатіна, Ольга Сербова та Наталя Цибуляк взяли участь у  III Всеукраїнській науково-практичній конференції “Юнгіанське консультування: теорія і практика”, яка була організована Київським юнгіанським інститутом та Навчально-науковим інститутом психології Університету “КРОК”.

Наші викладачі  мали можливість відвідати понад 25 майстер-класів,  які були різноманітні за змістом і спрямованістю.

Щиро дякуємо за яскраву, помітну в житті психологічної спільноти науково-практичну подію!

 

За матеріалами кафедри прикладної психології та логопедії

Світлини з архіву кафедри прикладної психології та логопедії

 


Наука і життя

Науково-дослідна робота здобувачів вищої освіти є одним із важливих засобів підвищення якості підготовки висококваліфікованих фахівців, які здатні творчо використовувати в практичній діяльності новітні наукові досягнення. Однією з форм залучення майбутніх спеціалістів до такого виду діяльності є проведення кінолекторію. Такий захід дозволяє разом із героями кінострічки прожити різноманітні життєві ситуації, проаналізувати їх з позиції майбутньої професійної діяльності, а також побачити нерозривний взаємозв’язок реального життя та науки.

У рамках університетського Фестивалю науки викладачів кафедри прикладної психології та логопедії організувала проведення двох різних за змістом і спрямуванням кінолекторіїв. Так, 16  травня здобувачі вищої освіти факультету дошкільної, спеціальної та соціальної освіти аналізували з позиції коучингового підходу кінострічку «Цілитель Адамс» (модератор – к. психол. н., доц. Н. Цибуляк). Цей фільм про труднощі професійно-особистісного розвитку людини: від пошуку свого професійного покликання до його втілення. Під час перегляду учасники обговорювали етапи професійної самореалізації особистості: розуміння того, чим людина хоче займатися у житті, які здібності їй необхідно розвивати; етап професійного навчання та його значення для розкриття її потенцій; труднощі, з якими людина стикається на шляху реалізації свого покликання та стратегії їх подолання. Утім головне, що палкі дискусії щодо сюжету та продемонстрованих життєвих  ситуацій кінострічки «Цілитель Адамс» спонукали здобувачів вищої освіти факультету дошкільної, спеціальної та соціальної освіти не тільки до практичної реалізації наявних знань, а й до формування професійної позиції та ціннісних орієнтацій, пошуку власного «алгоритму професійного успіху», усвідомлення власної відповідальності за професійний та особистісний розвиток і саморозвиток.

17 травня здобувачі вищої освіти факультету дошкільної, спеціальної та соціальної освіти залучилися до перегляду кінострічки «Мій янгол охоронець» (модератор – к. пед. н., доц. Є. Линдіна). Сюжет фільму оповідає історію одинадцятирічної дівчинки на ім’я Анна, яка подала до суду на своїх власних батьків. Адвоката, який взявся за цю справу, суть питання змусила стрепенутися. Дівчинка була зачата в пробірці тільки з однією метою, щоб бути постачальником органів для хворої сестри Кейт. Кейт хвора лейкімією і кожного разу потребує то крові, то плазми, то кісткового мозку. Цього разу сестрі потрібна одна нирка. Але молодша сестричка розуміє своє існування на цій землі і суперечить батькам, бо не згодна з подібною поведінкою своїх родичів. Присутніх на перегляді здобувачів вищої освіти ця історія не залишила байдужими. Палка дискусія, обговорення, продумування кінцівки фільму та щирі сльози були тому підтвердженням.

 

За матеріалами кафедри прикладної психології та логопедії

Світлини з архіву кафедри прикладної психології та логопедії


Науковий логопедичний квест

16 травня цього року в рамках Всеукраїнського фестивалю науки на факультеті дошкільної, спеціальної та соціальної освіти БДПУ пройшов науковий логопедичний квест.

Під час івенту здобувачі вищої освіти активно розв’язували логопедичні головоломки й ребуси, створювали скоромовки та відгадували зашифровані слова за профілями артикуляції звуків. Всі без винятку учасники команд поринули в атмосферу завзятого суперництва, однак, це не завадило пануванню дружньої атмосфери та отриманню яскравих емоцій.

Дякуємо всім за активну участь у науковому логопедичному квесті та за цікаве проведення часу разом!

 


 

Пікнік не простий, а науковий!

На славу видався сьогодні науковий пікнік, організований студентами та викладачами кафедри прикладної психології та логопедії ФДССО. Цікаві наукові історії, ігри, конкурси, а також усілякі наукові таємниці… зробили цей день яскравим, веселим, ресурсним. Смаколики «Для гарного настрою» та «Для світлих думок» додали бадьорості та збагатили організми для подальших наукових пошуків. А наші талановиті Дарина Литвиченко та Михайло Люсов додали музично-романтичної окраси цьому заходу.

Свято науки продовжується! Попереду – не менше цікаві івенти.


АКТУАЛЬНІ ПРОБЛЕМИ СПЕЦІАЛЬНОЇ ОСВІТИ ТА ПРИКЛАДНОЇ ПСИХОЛОГІЇ

Довгоочікуваною подією цього року стало засідання наукової секції «Спеціальна освіта та прикладна психологія» для здобувачів вищої освіти факультету дошкільної, спеціальної та соціальної освіти, що проходило в рамках університетського Фестивалю науки.

Із привітальними словами до учасників заходу звернулася декан факультету, доктор педагогічних наук, професор Лариса Іванівна Казанцева. Вона зазначила, що проведення такого заходу – добра університетська традиція, яка дозволяє підвести певні підсумки наукової діяльності викладачів і студентів за навчальний рік, а також окреслити орієнтири для подальшої наукової роботи. Приємно, що наукові досягнення здобувачів вищої освіти факультету дошкільної, спеціальної та соціальної освіти цього року були відзначені численними перемогами у Всеукраїнських олімпіадах і конкурсах студентських наукових робіт. Такі здобутки є результатом кропіткої, наполегливої та старанної роботи як здобувачів вищої освіти, так і їхніх наукових керівників.

Під керівництвом викладачів кафедри прикладної психології та логопедії здобувачі вищої освіти презентували власне бачення актуальних проблем спеціальної освіти та прикладної психології, ділилися враженнями про науковий досвід. Їх доповіді були цікавими та змістовними, кожна відрізнялася своєю родзинкою. Студенти, які були присутні на засіданні, активно долучилися до обговорення актуальних питань спеціальної освіти та практичної психології.  Особливо вразила робота здобувача вищої освіти 4 курсу Ольги Бородовки на тему «Мультиплікаційні засоби як чинник емоційного розвитку дітей з логопатологією» (науковий керівник – к. пед. н., доц. О. В. Ревуцька). Ця доповідь одноголосно була визнана найкращою на засіданні секції. Подяками ректора за активну участь у науковій діяльності були нагороджені Ольга Бородовка та Ольга Свинаренко (науковий керівник – к. пед. н., доц. О. В. Ревуцька), Анна Редька (науковий керівник – к. пед. н., доц. Г. О. Лопатіна), Тетяна Качар, Вікторія Шамлі (науковий керівник – к. пед. н., доц. Є. Ю. Линдіна), Анастасія Панова (науковий керівник – к. психол. н., доц. О. В. Сербова), Мар’яна Тихонюк, Вікторія Коваленко (науковий керівник – к. психол. н., доц. Н. Ю. Цибуляк). Грамотами декана факультету були нагороджені Анастасія Жмайло за ґрунтовний аналіз наукової проблеми (науковий керівник – к. психол. н., ст. викл.  Г. І. Сизко), Олександра Теряник за науковий студентський дебют (науковий керівник – к. психол. н., ст. викл. – Т. С. Сущинська), Зінаїда Коваленко за креативний підхід (науковий керівник – ст. викл. Н. М. Анастасова), Діана Пічул за старанність та наполегливість (науковий керівник – ас. І. О. Самойленко). Приємною несподіванкою став науковий дебют здобувача вищої освіти І курсу Альони Луценко (науковий керівник – к. психол. н., ст. викл. О. С. Донченко).

Засідання секції «Спеціальна освіта та прикладна психологія» завершилося урочистим зверненням завідувача кафедри прикладної психології та логопедії доцента Олени Володимирівни Ревуцької. Вона висловила вдячність учасникам заходу за активну і змістову  наукову дискусію, а також побажала здобувачам вищої освіти нових наукових здобутків та успішної реалізації усіх професійних задумів.

Кафедра прикладної психології та логопедії пишається науковими досягненнями наших здобувачів вищої освіти! Вітаємо з перемогами та нагородами, а також зичимо подальших успіхів на науковій ниві!

 

За матеріалами кафедри прикладної психології та логопедії

Світлини з архіву кафедри прикладної психології та логопедії

 


Наукові маршрути викладачів кафедри прикладної психології та логопедії

Прогулюючись коридорами 5-го корпусу БДПУ, біля кафедри прикладної психології та логопедії, що на факультеті дошкільної, спеціальної та соціальної освіти, відучора можна переглянути фотосушку з дипломами, сертифікатами з різних країн світу, в яких ми, викладачі кафедри, стажувались або публікувалися. Також тут є виставка збірників закордонних наукових публікацій викладачів нашої кафедри та карта світу з навігаційними позначками, де ж ми-таки «засвітилися».

Фестиваль науки на факультеті триває. В нас ще багато цікавого!


Знайомтеся – на кафедрі прикладної психології та логопедії новий член! Але він ще не має імʼя та посади. Чекаємо на Ваші пропозиції!) 


Нові перемоги у Сумах

18-19 квітня ц. р. у стінах Сумського державного педагогічного університету імені А. С. Макаренка відбувся ІІ тур Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт зі спеціальності «Фізична терапія, ерготерапія». Бердянський державний педагогічний університет  представляла здобувач вищої освіти факультету дошкільної, спеціальної та соціальної освіти  спеціальності 016 Спеціальна освіта Дарія Коняхіна. Тема наукової роботи: «Корекція проявів диспраксії у дітей із порушеннями мовлення засобами кінезотерапії» (науковий керівник – кандидат педагогічних наук, доцент кафедри прикладної психології та логопедії Ганна Лопатіна).

Дарія яскраво представила наш університет, гідно захистила наукову роботу та аргументовано відповідала на запитання членів журі. Після підведення підсумків Дарія Коняхіна була нагороджена дипломом III ступеня у конкурсі студентських наукових робіт.

Враження від поїздки та участі у конкурсі Дарії складно передати словами: «Ця подія для мене наче якась казкова історія. Атмосфера була просто чарівною, адже довкола всі були дуже привітними, цікавими та, водночас, заклопотаними своєю справою. Виступати мені було майже не страшно, навпаки цікаво, адже дуже хотілося захистити ім’я рідного університету з гідністю.  Місто Суми – дуже гарне, люди – дуже класні. Дякую університету та науковому керівнику за можливість стати частинкою такого дійства та пережити ці незабутні емоції».

Вітаємо Дарію та її Ганну Лопатіну з перемогою! Бажаємо наснаги до нових наукових звершень!

 

Інна Самойленко,

асистент кафедри прикладної психології та логопедії

Світлини з архіву кафедри прикладної психології та логопедії

 


Здобутки молодих науковців

18-19 квітня ц. р. в Сумському державному педагогічному університету імені А. С. Макаренка відбувся ІІ етап ХV Всеукраїнської (з міжнародною участю) студентської олімпіади зі спеціальності 016 Спеціальна освіта. Участь в Олімпіаді взяли 26 учасників з різних закладів вищої освіти України. Бердянський державний педагогічний університет  представляли здобувачі вищої освіти факультету дошкільної, спеціальної та соціальної освіти  3 та 4 курсів – Свінаренко Ольга та Качар Тетяна.

Перший день змагань учасники передбачав низку цікавих і різнопланових заходів, як-от: виконання комп’ютерних тестових завдань, визначення наукового апарату до запропонованої теми дослідження та розв’язання завдань на діагностику, а також презентація своїх закладів вищої освіти. Наші дівчата яскраво представили рідний університети і місто, подарувавши частинку тепла з сонячного Приазов’я. На другий день олімпіади відбувся захист наукових робіт із актуальних проблем сучасної корекційної педагогіки, інклюзивної освіти та спеціальної психології. Цей день був дуже хвилюючим для учасників, але наші дівчата продемонстрували витримку,  наполегливість і показали достойні результати.

За підсумками двох днів змагань здобувачі вищої освіти факультету дошкільної, спеціальної та соціальної освіти  Свінаренко Ольга нагороджена дипломом II ступеня, а Качар Тетяна отримала нагороду відразу в двох номінаціях «За найцікавіше дослідження та його «яскраве» представлення» і «Оригінальна авторська позиція». Члени журі разом з представниками Сумського державного педагогічного університету імені А. С. Макаренка відзначили подякою професорсько-викладацький склад кафедри прикладної психології та логопедії.

Учасники із задоволенням відправились на екскурсію, на якій всі були у захваті гарною архітектурою та теплою атмосферою старинного міста Суми. Після підведення підсумків всіх чекав смачний святковий торт на честь проведення XV Всеукраїнської олімпіади студентської олімпіади зі спеціальності 016 Спеціальна освіта Сумського державного педагогічного університету імені А. С. Макаренка.

Вітаємо наших дівчат та бажаємо їм успіхів і перемог у подальшій науковій діяльності!

 

Інна Самойленко,

асистент кафедри прикладної психології та логопедії

Світлини з архіву кафедри прикладної психології та логопедії


Із Одеси – з яскравими враженнями та грамотами

З 18 по 20 квітня в колоритному м. Одеса на базі соціально-гуманітарного факультету Державного закладу «Південноукраїнський національний педагогічного університет імені К. Д. Ушинського» відбувся II етап Всеукраїнської студентської олімпіади з дисципліни «Психологія». Випробувати свої сили цьогоріч приїхали 48 учасників, для яких «Психологія» не є спеціальністю.

Наш університет представляли здобувачі вищої освіти факультету дошкільної, спеціальної та соціальної освіти Коваленко Вікторія (2 курс, спеціальність 016 Спеціальна освіта) і Тихонюк Мар’яна (3 курс, спеціальність 012 Дошкільна освіта). Майбутні фахівці в перший день олімпіади презентували та захищали проекти на тему «Психологічні засади професійного спілкування», а другого дня – виконували тестові завдання з психології та розв’язували психологічні ситуації.

Наші здобувачі вищої освіти були відзначені грамотами у номінаціях: «Психологічна грамотність» (Коваленко Вікторія) та «Наукова обґрунтованість відповідей» (Тихонюк Мар’яна).

За можливість отримати незабутні враження від колоритної Одеси майбутні фахівці вдячні рідному Бердянському державному педагогічному університету.

 

Наталя Цибуляк,

доцент кафедри прикладної психології та логопедії

Світлини з архіву кафедри прикладної психології та логопедії


 


Майбутні практичні психологи на виробничій практиці

17 квітня цього року на факультеті дошкільної, спеціальної та соціальної освіти відбулася підсумкова конференція за результатами виробничої (психологічної) практики. Здобувачі вищої освіти 4 курсу 401 та 403 груп ділилися своїми враженнями від отриманого досвіду роботи на посаді практичного психолога закладу дошкільної освіти.

Майбутні фахівці проводили діагностичну, корекційну, консультативну та профілактичну роботу; розробляли конспекти психокорекційних та розвивальних занять; здійснювали допомогу в організації реабілітаційного процесу дітей з особливими освітніми потребами. На конференції дівчата поділилися цікавими випадками, що траплялись під час практики.

Триколенко Тетяна звітувала, що завдяки виробничій практиці вона перейнялася професією практичного психолога; засвоїла особливості здійснення системи діагностично-корекційної роботи; сформувала уявлення про особливості взаємодії практичного психолога з дітьми молодшого, середнього та старшого дошкільного віку; та впевнилася щодо зацікавленості обраною професією.

Сівакова Катерина зазначила, що важливою для неї була можливість спостерігати та аналізувати діяльність практичного психолога, завдяки чому вона навчилась осмислювати та використовувати в подальшому передовий психологічний досвід.

Солонська Юлія поділилася тим, що під час практики в ЗДО отримала перший досвід роботи з дітьми раннього та дошкільного віку, а отже хвилювалася. Проте, через декілька днів вона вже легко знаходила з усіма дітьми спільну мову та намагалась кожній дитині приділити свою увагу.

Таким чином, під час практики здобувачам в.о. вдалося виконати основні завдання з підготовки майбутніх фахівців у галузі практичної психології, що в подальшому сприятиме професійному зростанню майбутніх практичних психологів.

 

 


Незабутні враження від логопедичної практики

15 квітня цього року на факультеті дошкільної, спеціальної та соціальної освіти пройшла підсумкова конференція за результатами виробничої (логопедичної) практики. Здобувачі вищої освіти 4 курсу 402 групи звітували про свої враження, про труднощі та успіхи, які в них виникали під час проходження практики.

Не можливо було не помітити, що здобувачі були вражені змістовністю та практичною орієнтованістю такого виду діяльності. Практика надала можливість майбутнім педагогам закріпити, розширити та конкретизувати отримані в процесі навчання теоретичні знання сформувати практичні вміння щодо навчання, виховання, діагностики й корекції порушень мовлення у дітей дошкільного та молодшого шкільного віку, надання консультативної допомоги батькам та педагогічним представникам закладів освіти та установ стосовно розвитку дітей з порушеннями мовлення, логопедизації освітнього середовища, забезпечення умов для їх соціалізації. Проходження практики сприяло набуттю системи професійно важливих якостей майбутніх фахівців, здатності їх протистояти стресовим ситуаціям, бути емоційно стійкими та витривалими, самостійними та наполегливими, впевненими у своїх силах, здібними до саморефлексії та емпатії.

Бази практики, зокрема заклади загальної середньої та дошкільної освіти, інклюзивно-ресурсні центри та корекційно-реабілітаційні установи, допомогли реалізуватись кожному здобувачеві вищої освіти, продемонструвати високий рівень оволодіння теоретичними знаннями,  креативності та творчості під час їх застосування в організації освітнього процесу вище зазначених закладах.

З позитивними враженнями залишились не тільки практиканти, але й адміністрація та педагогічний колектив закладів освіти і установ. Переважну більшість запросили, по закінченню навчання в університеті, зайняти посаду вчителів-логопедів або вихователів логопедичних груп.

Звіти здобувачів вищої освіти про проходження ними виробничої (логопедичної) практики дали змогу констатувати, що обрана професія є покликом їх серця.

Інна Самойленко,

асистент кафедри прикладної психології та логопедії


Воркшоп для педагогів Приморського району

Учора, 10 квітня 2019 року на базі КУ «Інклюзивно-ресурсний центр» Приморської районної ради  для педагогічних працівників району відбувся воркшоп на тему «Інклюзивний освітній простір: психолого-педагогічний супровід дітей з особливими освітніми потребами в умовах закладу загальної середньої освіти». Методичний захід проведено  викладачами кафедри прикладної психології та логопедії Бердянського державного педагогічного університету для педагогів закладів загальної середньої освіти Приморського району. Мета зустрічі – підвищення рівня інклюзивної компетентності учасників заходу.

З вітальним словом до присутніх звернулась начальник відділу освіти Приморської райдержадміністрації Ганна Володимирівна Карнаух.

Перед учасниками воркшопу виступили доцент кафедри прикладної психології та логопедії БДПУ, кандидат психологічних наук  О. В. Старинська,  старший викладач кафедри прикладної психології та логопедії БДПУ, кандидат психологічних наук          Т. С. Сущинська, асистент кафедри прикладної психології та логопедії БДПУ Н. В. Кеда. Педагоги району розширили та поглибили фахову компетентність з таких питань: психолого-педагогічний супровід і надання педагогічної підтримки дітям з особливими освітніми потребами; особливості роботи з гіперактивними дітьми; складання індивідуальної програми розвитку.

Значних успіхів у питанні щодо впровадження інклюзивної освіти можна досягнути лише за активної участі в цьому процесі сім’ї. Кожна родина, в якій виховуються діти з порушеннями розвитку, стикається з екстраординарними проблемами і відчуває хронічний стрес. Тому з метою психологічної підтримки матерів дітей з особливими потребами, зняття депресивності, емоційного виснаження доцентом кафедри прикладної психології та логопедії БДПУ, кандидатом психологічних наук О. В. Сербовою було проведено тренінг «Психологічна підтримка особистості в ході її наснаження (мобілізація ресурсів)».

Вдале поєднання науково-теоретичної і практичної частини заходу, наукове педагогічне та психологічне підґрунтя виступів сприяли досягненню мети воркшопу. Під час виступів та жвавих обговорень учасниками заходу було зроблено головний висновок: інклюзивна освіта – перший крок до визнання ціннісної значущості та поваги до особистості кожної дитини, прийняття її індивідуальності й неповторності, забезпечення її подальшого повноцінного та гідного життя в суспільстві. Якість освітнього процесу  значною мірою визначається тим, наскільки враховуються і реалізуються потенційні можливості навчан­ня та розвитку кожної дитини, її індивідуальні особливості. Якими б не були фізичні, інтелектуальні чи сенсорні порушення,  в дитини завжди є і резерви для компенсації та розвитку, використання яких може суттєво поліпшити якість її життя. Всі люди народжуються рівними і водночас різними, і кожна людина є особливою. Рівність полягає не в тому, щоб до всіх ставитися однаково, а в тому, щоб до кожного ставитися особли­во.

Учасники методичного заходу висловили слова подяки викладачам кафедри прикладної психології та логопедії БДПУ.

 

За маеріалами кафедри прикладної психології та логопедії


Приємності студентських буднів

Будні здобувачів вищої освіти факультету дошкільної, соціальної та спеціальної освіти насичені навчанням, цікавим спілкуванням, активним відпочинком і творчими захопленнями. А ще дівчата ніколи не пропускають цікавинки, що відбуваються у рідному університеті. От і в четвер дівчата із 305 групи спеціальності 016 Спеціальна освіта із задоволенням відвідали виставку гуртків «Креативний дизайн» та «Талановиті малята» Центру дитячої та юнацької творчості м.Синельникове, що відбувалася в 2 корпусі БДПУ. Чудові роботи в техніці «Пластеліновий вітраж» не тільки захопили  майбутніх фахівців, а й відразу ж надихнули на те, як  можна використати  подібну техніку в роботі з дітьми з особливими освітніми потребами.

Тетяна Сущинська,

Старший викладач кафедри прикладної психології та логопедії


Призове місце у конкурсі студентських наукових робіт

04 квітня 2019 року в місті Київ на базі Відкритого міжнародного університету розвитку людини «Україна» відбувся другий, заключний тур Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт за напрямом «Актуальні проблеми інклюзивної освіти».  Участь у таких конкурсах є відображенням якості підготовки фахівців і школою становлення молодих науковців.

Наш університет гідно представила здобувачка вищої освіти 404 групи факультету дошкільної, спеціальної та соціальної освіти Редька Анна з науковою роботою на тему «Корекція диспраксичних проявів у дітей з порушеннями мовлення в умовах інклюзивної освіти» (науковий керівник – кандидат педагогічних наук, доцент кафедри прикладної психології та логопедії Ганна Лопатіна). Наукова робота викликала неабиякий  науковий інтерес викликала у членів конкурсного журі. Анна Редька успішно захистила наукову роботу, презентувала роздатковий матеріал для педагогів і батьків, розроблений за авторським проектом, відповіла на численні питання і завоювала ІІІ місце!

Щиро вітаємо з перемогою та бажаємо нових досягнень на науковій ниві!

Ганна Лопатіна,

доцент кафедри прикладної психології та логопедії

Фото з архіву Ганни Лопатіної


Воркшоп для педагогів «Інклюзивний освітній простір»

03 квітня 2019 року в БДПУ на базі Компетентнісного центру інклюзивної освіти при факультеті дошкільної, спеціальної та соціальної роботи відбувся воркшоп на тему «Інклюзивний освітній простір: психолого-педагогічний супровід дітей з особливими освітніми потребами в умовах закладу загальної середньої освіти». Семінар проведено для педагогів закладів загальної середньої освіти Бердянського району, з якими протягом довгих років налагоджено плідну співпрацю. Мета воркшопу – підвищення рівня інклюзивної компетентності учасників заходу.

З вітальним словом до педагогів сільських шкіл Бердянського району і викладачів кафедри прикладної психології та логопедії звернулася декан факультету дошкільної, спеціальної та соціальної роботи БДПУ, доктор педагогічних наук, професор Лариса Іванівна Казанцева. Потім слухачів методичного заходу було запрошено до роботи в педагогічних майстернях. Для досягнення мети воркшопу доцентами кафедри прикладної психології та логопедії О. В. Ревуцькою, О. В. СтаринськоюЄ. Ю. Линдіною,  Н. Ю. Цибуляк і викладачами Н. М. Анастасовою, Г. І. Сизко, Т. С. Сущинською, Н. В. Кедою було створено умови для активної взаємодії, обміну досвідом роботи в межах проблематики локацій.

Педагоги району розширили та поглибили фахову компетентність з таких питань: психолого-педагогічний супровід і надання педагогічної підтримки дітям з особливими освітніми потребами; складання індивідуального навчального плану; налагодження дружніх стосунків між учнями в класах з інклюзивним навчанням; особливості роботи з гіперактивними дітьми; шляхи подолання булінгу.

Організатори заходу – викладачі кафедри прикладної психології та логопедії, які є членами Бердянського осередку громадської організації «Українська Асоціація корекційних педагогів». Асоціація сприяє взаємодії між закладами освіти, професійному розвитку корекційних педагогів, фахівців, які надають освітні послуги особам з інтелектуальними порушеннями. Через це достатню увагу на методичному заході було приділено проблемі щодо організації корекційної роботи з дітьми з інтелектуальними порушеннями.

Учасники воркшопу отримали не тільки задоволення від професійного спілкування, а й сертифікати ГО «УАКП».

 

Наталія Кеда,

кафедри прикладної психології та логопедії БДПУ


Студентська наука

27 березня на базі Національного педагогічного університету імені М. П. Драгоманова відбувся ІІ етап Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт у 2018/2019 навчальному році зі спеціальності «Спеціальна освіта (за нозологіями)».

Бердянський державний педагогічний університет гідно представили здобувачі вищої освіти 404 групи Факультету дошкільної, спеціальної та соціальної освіти Бородовка Ольга та Пастерчак Вікторія. Дівчата презентували дослідження «Мультиплікаційні засоби як чинник емоційного розвитку дітей з логопатологією» (наук.керівник: к.пед.н., доцент, завідувач кафедри прикладної психології та логопедії О. В. Ревуцька) та «Використання дидактичних ігор як засобу фонетико-фонематичного розвитку мовлення дітей з вадами мовлення» (наук.керівник: к.пед.н. доцент Є. Ю. Линдіна). Обидві яскраві доповіді були відмічені журі конкурсу грамотами за оригінальну методику наукового дослідження та оригінальність наукової ідеї.

Щиро вітаємо та бажаємо нових перемог!

 

Євгенія Линдіна,

доцент кафедри

прикладної психології та логопедії


Психолого-педагогічний супровід освітнього процесу дитини з розладами спектру аутизму

21 березня 2019 року  на базі Дніпровського педагогічного коледжу пройшла І Всеукраїнська науково-практична конференція «Актуальні питання сучасної освіти: методологія, теорія, практика». У конференції взяли участь представники педагогічної та психологічної науки, спеціалісти-практики, аспіранти та здобувачі, а також студенти коледжу. Конференція тривала у формі пленарного та секційних засідань, під час яких науковці, експерти, дослідники, практичні педагоги  та психологи обговорили проблеми розвитку сучасної освіти крізь призму методологічних  питань, педагогічну спадщину видатних українських освітян та зробили акцент на використанні інноваційних педагогічних технологій, актуальних питаннях інклюзивної освіти. Доцент кафедри прикладної психології та логопедії Сербова Ольга Вікторівна у своєму виступі «Психолого-педагогічний супровід освітнього процесу дитини з розладами спектру аутизму» звернула увагу аудиторії на актуальність проблеми та представила основні напрямки корекційного впливу на розвиток і соціалізацію дітей в умовах інклюзивної освіти.

 

Ольга Сербова,

доцент кафедри прикладної

психології та логопедії


Педагогічна практика очима майбутніх логопедів

22 березня 2019 року відбулася підсумкова конференція з педагогічної практики в спеціальних закладах освіти у здобувачів освіти  спеціальності 016 Спеціальна освіта 304 групи та 305 групи  факультету дошкільної, спеціальної та соціальної освіти Бердянського державного педагогічного університету. В урочистій формі було підведено підсумки досягнень і помилок, успіхів і труднощів, з якими зіткнулися майбутні фахівці-логопеди.

У теплій, дружній атмосфері майбутні логопеди ділилися своїми враженнями. Зокрема, здобувачі освіти розповідали про те, що нелегким виявився процес адаптації, перші дні практики. Непросто було налагодити контакт з дітьми, які мають  особливості розвитку; багато часу було потрібно для написання конспектів занять, добору та виготовлення наочності тощо. Однак, доброзичливе ставлення адміністрації, педагогів спеціальних закладів освіти; постійний супровід методистів кафедри прикладної психології та логопедії – все це сприяло формуванню впевненості в самостійній діяльності.

Учасники конференції висловили слова подяки викладачам кафедри прикладної психології та логопедії: Ревуцькій О.В., Лопатиній Г.О., Линдиній Є.Ю., Анастасовій Н. М. за ґрунтовну теоретичну та методичну базу проведення педагогічної практики. Пролунали слова вдячності на адресу Смирнової Н.Ф., керівника виробничої практики навчального відділу БДПУ,  за відбір таких закладів освіти м. Бердянська, в яких логопедичні кабінети обладнано за сучасними вимогами.

Учасниками конференції зроблено головний висновок: професія логопеда обрана за покликанням душі.

Здобувачі вищої освіти 304 та 305 груп

факультету дошкільної,

спеціальної та соціальної освіти

 


Логопед – не чарівник, а педагог!

За традицією, вже восьмий рік поспіль, члени Бердянського осередку УАКП, викладачі кафедри прикладної психології та логопедії факультету дошкільної, спеціальної та соціальної освіти Бердянського державного педагогічного університету разом зі здобувачами вищої освіти, що навчаються за спеціальністю Спеціальна освіта, святкують професійне свято Міжнародний день логопеда.

Протягом святкового тижня на факультеті були проведені різноманітні заходи, серед яких:

  • конкурс емблем спеціальності 016 Спеціальна освіта (координатор доц. Ревуцька О.В.); що в подальшому ми зможемо використовувати на студентських олімпіадах, конкурсах наукових робіт для представлення нашого університету.
  • перегляд та обговорення кінофільму «Чудо» (координатор доц. Линдіна Є.Ю.),
  • майстер-клас «Логопедична майстерня» для майбутніх фахівців-логопедів з виготовлення демонстраційного матеріалу для логокорекційних занять з дітьми дошкільного та молодшого шкільного віку (координатор ст. викладач Анастасова Н. М.);
  • конкурс студентських есе та презентація збірника «Моя професія – логопед» (координатор ас.Самойленко І.О.);
  • проведення волонтерами факультету «Крок назустріч» просвітницько-інформаційної та профорієнтаційної роботи серед мешканців міста Бердянськ (координатор ас. Мицик Г.М.).
  • на останок, 6 викладачів кафедри презентували свої доробки у вигляді навчальних посібників: Ревуцька О. В «Інноваційні технології в спеціальній освіті»; Лопатіна Г.О «Логопедичний масаж та гімнастика»; Ревуцька О. В., Линдіна Є. Ю. «Технології логопедичного обстеження»; Цибуляк Н.Ю. «Психологічний супровід професійної діяльності спеціального педагога»; Сербова О.В. «Соціально-психологічна реабілітація дітей з порушеннями психофізичного розвитку»; Сизко Г.І. «Сурдопсихологія»

Завершилося свято підбиттям підсумків конкурсів і нагородженням учасників грамотами та солодощами. Головне, що своє професійне свято логопеди нашого університету традиційно відзначають у дружній і теплій атмосфері та щоразу демонструють ґрунтовні знання та професійні вміння.

 

Олена Ревуцька,

завідувачка кафедри прикладної психології та логопедії


Творимо добрі справи

Протягом грудневих свят вихованці закладу «Турбота» одержували від викладачів кафедри прикладної психології та логопедії невеличкі солодкі подарунки, від смакування яких діти отримували задоволення.

На передодні новорічних свят викладачі кафедри прикладної психології та логопедії факультету дошкільної, спеціальної та соціальної освіти надали підтримку дівчинці з церебральним паралічем, яка відвідує «Академію ремесел», придбавши кондитерські вироби,  виготовлені нею власноруч. Зібрані кошти пішли на операцію дівчинки.

 

Інна Сєчіна та Ганна Мицик,

асистенти кафедри прикладної психології та логопедії

Світлини з архіву кафедри