Бердянський державний педагогічний університет

Приймальна ректора:

(06153) 36244
rector@bdpu.org.ua

Адреса:

Запорізька область, м. Бердянськ, вул. Шмідта, 4

Новини

МАЙБУТНІ ПРЕДСТАВНИЦІ БІЗНЕСУ СЕРЕД НАС!

В серпні цього року, коли всі здобувачі вищої освіти відпочивали та набирались сил для наступного навчального року, студентка спеціальності «Соціальна робота» Рибнікова Наталя наснажувалась новими знаннями у Business Camp for women (Київ), в якості учасниці. Це унікальний проект створений Українським центром сприяння інвестиціям та торгівлі – ITFC за підтримки програми USAID «Конкурентоспроможна економіка України» для дівчат від 18 до 25 років. Наталі вдалося пройти суворий відбір і отримати місце у кемпі, адже серед 325 аплікантів відібрали лише 25.

Основною метою навчання у проекті було отримання знань та нового досвіду у галузі реалізації бізнес-ідей серед жінок. Участь у Business Camp for Women передбачала насичений перелік заходів, серед яких навчальні сесії та цікаві дискусії зі знаними спікерками та представницями бізнесу.

Під час кемпу на учасників чекали:

– п’ять днів навчання та мозкового штурму;

– індивідуальна та командна робота над проектами;

– практика, лекції та майстер-класи від професіоналів в таких сферах як: фінанси, комунікації, маркетинг, SMM;

– виїзні екскурсії на провідні підприємства, якими керують жінки;

– безцінний багаж практичних навичок для розвитку власної справи;

– години мотиваційних посиденьок;

–  корисні знайомства та приємна компанія.

Спікерки на власному досвіді розповідали учасницям як створити власний успішний бізнес, зайняти керівну посаду у великій компанії, збудувати неймовірну кар’єру та багато чого іншого!

Це були захоплюючі історії не тільки про бізнес, а й про те як розвивати власну особистість!

Такий досвід є дуже корисний для майбутніх соціальних працівників, адже сучасна соціальна робота виходить за межі повноважень держави, сучасні соціальні працівники – це соціально-відповідальні громадяни держави, активні учасники бізнесу та громади, які мають бути агентами змін та інноваційних трансформацій.

 

 

Наталя Рибнікова,

здобувач вищої освіти зі спеціальності «Соціальна робота»

ФДССО

Світлини з архіву кафедри


НАВЧАТИСЬ ЦІКАВО І НА КАНІКУЛАХ

В липні-серпні ц. р. Антон Сердюченко, студент-магістрант спеціальності «соціальна робота» факультету дошкільної, спеціальної та соціальної освіти був учасником міжнародного тренінгового курсу «You(th) are not alone», створеного соціальною кооперацією «STUDIO PROGETTO» (Рекоаро-Терме, Італія).

Антон був одним з 20 учасників з Європи і Близького Сходу, які пройшли конкурсний відбір для участі в 10-ти денному курсі.

Загальна мета навчального курсу полягала у підготовці молодіжних працівників та молодіжних лідерів, які зможуть створити молодіжні соціальні підприємства на основі Конвенції ООН про права дитини та її 4-х принципів – виживання, захист, розвиток та участь для того, щоб підтримувати співпрацю молоді з переселенцями та місцевою молоддю.

Як зауважує Антон, навчальний курс був насичений різноманітними творчими завданнями, театралізованими перфомансами для дитячої аудиторії, створенням листівок з поясненнями 41 статті Конвенції ООН про права дитини та навіть мемів.

У ході навчання учасники мали можливість познайомитись із закладами типу «social cooperation» та «social enterprise», їх функціями в Італії, а також можливостями впливу на молодь та суспільство.

Загалом, поїздка видалась насиченою на нові знання та досвід, які Антон планує використовувати в майбутній професійній діяльності, а також ділитись ними зі студентами БДПУ.

Увага!

Для всіх, хто цікавиться можливостями для короткочасного навчання закордоном і в Україні Антон Сердюченко може провести зустріч в університеті з презентацією актуальних ресурсів для пошуку можливостей, рекомендаціями для подорожей та «запитання & відповідь» сесією у межах 2019-2020 навчального року

Для того, щоб не пропустити цю зустріч, реєструйтесь за посиланням і чекайте листа з інформацією про місце і дату проведення.

 

 

 

Антон Сердюченко,

студент-магістрант 2-го курсу

 спеціальності «Соціальна робота» ФДССО

світлини з архіву автора


Літня школа соціального лідерства-2019 у дії!

З 26 червня розпочала свою роботу літня школа соціального лідерства-2019 «Практики інклюзивного суспільства: від ідеї до стилю життя», яка зібрала у стінах одного з кращих педагогічних вишів країни – БДПУ понад 30 викладачів, аспірантів та здобувачів вищої освіти з Київського національного університету імені Тараса Шевченка, Ніжинського державного університету імені М. Гоголя та Бердянського державного педагогічного університету.

Керівником школи є Олена Чуйко, доктор психологічних наук, професор кафедри соціальної реабілітації та соціальної педагогіки факультету психології Київського національного університету імені Тараса Шевченка. Літня школа соціального лідерства вже вшосте проводиться для усіх, кому небайдужий розвиток нашої країни, при цьому концепція школи полягає у тому, що кожного року школа локалізується в різних містах, для того, щоб на практиці вивчити особливості лідерства.

Цього року у рамках професійної співпраці з професорсько-викладацьким складом Київського національного університету імені Тараса Шевченка та за ініціативи Ольги Гуренко, першого проректора Бердянського державного педагогічного університету, доктора педагогічних наук, професора, літня школа «Практики інклюзивного суспільства: від ідеї до стилю життя» відбувається у стінах Бердянського державного педагогічного університету за організаційної та методичної підтримки професорсько-викладацького складу кафедри соціальної роботи та інклюзивної освіти, зокрема завідувачки кафедри Катерини Петровської, доцентів кафедри Анастасії Тургенєвої, Сергія Улюкаєва, Наталії Захарової, здобувачів вищої освіти зі спеціальностей «Соціальна робота» і «Соціальна педагогіка» у складі Антона Сердюченка, Наталії Рибнікової, а також представників студентського самоврядування БДПУ Дмитра Кіосова та його заступника Миколи Оверченка на базі факультету дошкільної, спеціальної та соціальної освіти.

Програма літньої школи соціального лідерства-2019 має дуже насичений розклад цікавих, інтерактивних і практико-орієнтованих заходів, спрямованих на вирішення проблем соціальної інклюзії та ексклюзії різних груп людей, однак у ній є місце і спорту, а також активному інтелектуальному відпочинку для усіх учасників.

Робота літньої школи передбачала активне занурення у проблему соціальної інклюзії протягом п’яти днів, у межах яких учасники мали можливість познайомитись із собою інакшим, знайти однодумців та створити міцні команди, метою яких було вирішення складних питань тематики літньої школи.

Навіть у перший день, не дивлячись на яскраве сонечко, тепле море та втому після тривалої подорожі до нашого міста учасники школи були налаштовані отримувати нові знання та цікавий досвід.

Програма літньої школи передбачала наступні заходи.

Перший день почався після обіду і тривав до пізнього вечора. Розклад дня передбачав відкриття школи, на яке із привітальним словом завітала проректорка з науково-педагогічної роботи БДПУ Вікторія Ліпич, знайомство учасників, а також створення груп «інакших» однодумців, показ візитівок новостворених команд та цікаве обговорення проблем соціальної інклюзії у контексті інакшості. Модератором заходів виступила керівник школи соціального лідерства Олена Чуйко, доктор педагогічних наук професор Київського національного університету імені Тараса Шевченка.

Другий робочий день літньої школи почався із оздоровчої та наснажуючої практики йоги, яка зарядила бадьорістю всіх активістів і соціальних лідерів і підготувала до цікавих польових досліджень у групах щодо розпізнавання ознак упередження і забобон, які складались з теоретичної та практичної частини. До теоретичної частини роботи приєдналась і перша проректора БДПУ, ініціатор і модератор проведення школи у місті Бердянську Ольга Гуренко. Практична частина над проблемою розпізнавання ознак упередження і забобон передбачала роботу на природі у командах.

Цікавинкою другого дня школи стало проведення туристичного квесту та брейн-рингу для учасників літньої школи соціального лідерства цікавими місцями нашого курортного міста. Організатором заходу виступили доцент кафедри соціальної роботи та інклюзивної освіти Сергій Улюкаєв та здобувачі вищої освіти зі спеціальностей «Соціальна робота» та «Соціальна педагогіка» у складі Антона Сердюченка, Наталії Рибнікової, Андрія Уса, Максима Шендлера.

Важливим для поглиблення знань про соціальну інклюзію став перегляд фільму «1+1» в Антикафе «Час Є», який організували Анастасія Тургенєва, доцент кафедри соціальної роботи та інклюзивної освіти і Катерина Музиченко, магістрантка Київського національного університету імені Тараса Шевченка.

Основним завданням роботи літньої школи протягом третього дня було створення міста щасливих людей, з’ясування причин, що провокують соціальну ізоляцію і знаходження шляхів її подолання. Наблизитись до оптимального пошуку допоміг форум-театр, організований і проведений Антоном Сердюченко, студентом-магістрантом спеціальності «Соціальна робота» під керівництвом Анастасії Тургенєвої, доцента кафедри соціальної роботи та інклюзивної освіти.

Третій день роботи літньої школи випав на національне свято – День Конституції, тому символічним стало завдання – розроблення конституцій власних команд.

Четвертий день був спрямований на глибоке теоретичне занурення у методику створення і написання проекту про інклюзію, методику пошуку креативних ідей, а також особливостей роботи в умовах відсутності часу. Підсумування теоретичної частини у формі брейн-стормінгу дозволило систематизувати знання для створення власного проекту у рамках тематики соціальної інклюзії.

П’ятий день передбачав розробку власних проектів та їх представлення на розсуд своїх колег. Тематика проектів була різнопланова, кожен з них мав цікавий задум та ідею, який, сподіваємось, учасники літньої школи втілять у життя. За результатами діяльності школи кожен учасник був нагороджений сертифікатом про участь, а також символічним подаруночком на згадку про Бердянськ.

Під час проведення літньої школи організатори і учасники із захопленням використовували для роботи і відпочинку усі локації на території БДПУ і нашого чудового міста. Паркова зона, спортивний майданчик, аудиторії, гуртожиток – усі ці місця сприяли не тільки продуктивній роботі та відпочинку, але і предметом захоплення наших гостей комфортом, який створений для всіх, хто є відвідувачами, партнерами, студентами нашого університету.

Навіть термін проведення літньої школи, який захопив три вихідних святкових дні, погодні умови сприяли тому, щоб робота та відпочинок наших партнерів і гостей були цікавими, насиченими і продуктивними. Учасників надихали не тільки сміливі ідеї, але і можливість наповнитися і доторкнутися до української музичної і місцевої культури, завдяки заходам місцевого значення, які проводились у час роботи літньої школи соціального лідерства 2019.

Літня школа соціального лідерства 2019 – це захід, який дозволяє руйнувати стереотипи і рушити бар’єри, бути справжнім і не боятися покарання або осуду, бути своїм серед чужих і серед своїх.

Дякуємо колегам з Київського національного університету імені Тараса Шевченка, зокрема Олені Чуйко, доктору психологічних наук, професору кафедри соціальної реабілітації та соціальної педагогіки факультету психології Київського національного університету імені Тараса Шевченка та її команді аспірантів і студентів, Ніжинського державного університету імені М. Гоголя, зокрема  за ініціативу, натхнення, підтримку і готовність співпрацювати.

Колектив кафедри соціальної роботи

та інклюзивної освіти ФДССО

світлини з архіву кафедри


 

Антон Сердюченко: «До наших студентів і Рада Європи прислухається»

В червні ц. р. Антон Сердюченко, студент-магістрант спеціальності «соціальна робота» факультету дошкільної, спеціальної та соціальної освіти був учасником другої частини міжнародного навчального курсу «The Wonderful Wizards of Youth Work», створеного НГО «Youth for Exchange and Understanding» (Нові Сад, Сербія).

Як ми повідомляли раніше, Антон є одним з 25 учасників зі всієї Європи і вже вдруге протягом навчального семестру подорожує з навчальними візитами в рамках проекту «The Wonderful Wizards of Youth Work», метою якого є розробка показників якості роботи з молоддю, переосмислення принципів, практики та створення теоретичної підготовки для молодіжних працівників. Цього разу зустріч активної молоді відбулась у Сербії, у місті Нові Сад (минулого разу Бельгія, Брюсель). Це місце було обрано не випадково, оскільки в цьому році – це молодіжна столиця Європи.

На початку навчального візиту, учасники отримали свої напрацювання від експертів, які були підготовлені за результатами тижневої роботи в Брюсселі в квітні протягом першої поїздки, в які внесли свої правки і оформили це в більш чіткий і системний документ.

Під час роботи в Сербії, учасники відвідували тематичні зустрічі з представниками НГО, які безпосердньо працюють з молоддю, брали участь у квестах та спілкувались з молоддю для того, щоб більш глибоко проаналізували молодіжну роботу в Європейському Союзі та Європі в цілому і підготували другу частину документу, яку знову ж таки передали команді експертів, яка проаналізує ці напрацювання і презентує учасникам під час третьої і вже фінальної частини проекту у вересні.

 

Антон Сердюченко,

студент-магістрант

спеціальності «соціальна робота» ФДССО

Світлини з архіву автора

 


Як неформали залік складали

Соціальна-педагогічна робота з неформальними молодіжними об’єднаннями не лише надзвичайно важлива, але й дуже складна. Можливості соціально-педагогічного впливу на більшість неформальних груп мінімальні, а наслідки його важко передбачити.

Для більш поглибленого вивчення характеристик деяких неформальних молодіжних об’єднань, а також узагальнення засвоєних знань, в рамках навчальної дисципліни «Соціально-педагогічна робота з творчими неформальними об’єднаннями відбулось залікове заняття, яке, у формі брифінгу, провела завідувач кафедри соціальної роботи та інклюзивної освіти Катерина Петровська.

Студенти спеціальності «Соціальна робота» мали змогу перевтілитися в лідерів різних субкультур, а саме: готів (Анастасія Євтушенко), байкерів (Олена Гора), золотої молоді (Анастасія Зарубіна), анімешників (Олексій Кучерук), графітчиків (Катерина Ончева), хіпстерів (Катерина Грабаренко) та рокерів (Юлія Піддубна).

Кожен із представників презентував своє об’єднання, розповів про його історію виникнення та цікаві особливості. Після чого усі присутні могли поставити питання та отримати вичерпні відповіді.

Проведення заліку в такій формі зробило його не тільки пізнавальним, а ще й дуже цікавим, адже студенти мали можливість відчути на власному досвіді що значить належати до якоїсь із субкультур, що неабияк допоможе у їх майбутній професійній діяльності.

Юлія Піддубна,

студентка 2-го курсу

спеціальності «Соціальна робота» ФДССО

Світлини з архіву кафедри


«ЗДАЙ КРОВ – ВРЯТУЙ ЖИТТЯ!»

«Здай кров – врятуй життя!» – під таким девізом пройшла вулична акція приурочена до Всесвітнього дня донора крові, яка відбулась 11 червня перед ТЦ «Дель Мар». Активними учасниками заходу, з числа студентства БДПУ, стали волонтери загону «Палітра добра» і за сумісництвом студенти спеціальності «Соціальна робота» під керівництвом Анастасії Тургенєвої, доцента кафедри соціальної роботи та інклюзивної освіти.

Цього року організаторами акції виступили відділ молоді та спорту виконавчого комітету Бердянської міської ради та Бердянське Товариство Червоного Хреста України.

Зазначимо, що такі соціальні акції є надзвичайно важливими, адже можуть допомогти врятувати чиєсь життя. Тому, якщо Ви не байдужі до чужих проблем і маєте трошки вільного часу, можете зробити добру справу – здати кров на станції переливання крові з 7:00 до 12:00 (субота, неділя – вихідні).

Будьте здоровими і щасливими!

 

Колектив кафедри соціальної роботи

та інклюзивної освіти ФДССО

світлини з архіву кафедри


«Аліса в країні див»

 

Цікаві та практико-орієнтовані іспити – це можливо! Не вірите? Тоді ця стаття саме для Вас!

12 червня ц.р. здобувачі зі спеціальності «Соціальна педагогіка» поставили міні-спектакль «Аліса в країні див» для вихованців центру «Quo Vadis» Caritas-Spes-Berdiansk у рамках підсумкової роботи з дисципліни «Соціально-педагогічна робота у сфері дозвілля та основи сценарної роботи соціального педагога» під керівництвом завідувача кафедри соціальної роботи та інклюзивної освіти Катерини Петровської та доцента Анастасії Тургенєвої.

Складання іспиту з дисципліни «Соціально-педагогічна робота у сфері дозвілля та основи сценарної роботи соціального педагога» у формі спектаклю або цікавої постанови вже стало традицією. Студенти, які вивчають цю дисципліну протягом навчального семестру мають право обрати формат іспиту – традиційний чи практико-орієнтований. І вже декілька років поспіль наші талановиті студенти дивують нас чудовими та видовищними заходами, при чому кожного року – це нове міні-шоу.

Не виключенням стали і студенти 403 групи «Соціальна педагогіка», які вирішили організувати перфоманс у вигляді казки «Аліса в країні див» для маленьких вихованців центру ” Quo Vadis” Caritas-Spes-Berdiansk.

Хочеться відмітити, що це дійсно було цікаво та талановито, починаючи від сценарію і закінчуючи акторською грою, реквізитом і маленькими дрібничками, які зробили виставу незабутньою для маленьких діток і змусили їх із захопленням спостерігати за чарівним дійством.

Організатори вистави у складі завідувача кафедри соціальної роботи та інклюзивної освіти Катерини Петровської, доцента Анастасії Тургенєвої та студентів спеціальності «Соціальна педагогіка» продумали навіть маленькі подаруночки у вигляді смаколиків та тематичних розмальовок для глядачів. Чому вони були неймовірно раді!

Шановні студенти та колеги, які долучились до організації чарівної казки – безмежна вдячність за роботу, натхнення і посмішки! Ви найталановитіші!

Безмежно дякуємо нашим партнерам Вікторія КісельоваЯрослава ПилипенкоАнастасия Лазаренко та вихованцям і працівникам центру “Quo Vadis” Caritas-Spes-Berdiansk за допомогу у всіх наших починаннях і постійну співпрацю!

Побільше б таких захоплюючих іспитів, талановитих студентів і таких надійних партнерів!

 

Анастасія Попова,

ст. викладач кафедри

 соціальної роботи

та інклюзивної освіти, к. пед.н. ФДССО 

світлини з архіву кафедри


«Світ без насилля»

Наприкінці минулого тижня студенти спеціальностей «Соціальна робота» і «Соціальна педагогіка» і за сумісництвом активні члени Волонтерського загону «Палітра добра» під керівництвом доцента кафедри соціальної роботи та інклюзивної освіти Анастасії Тургенєвої долучились до масштабної акції «Світ без насилля».

Акція відбулась 6 червня на Приморській площі міста Бердянськ як підсумковий захід робочої групи у рамках проекту «Єдність заради безпеки жінок Приазов’я», який реалізується ГО «Жінка Майбутнього». Програма акції передбачала цікаві заходи не тільки для дорослих, але і для дітей. Усі бажаючі могли долучитись до інтерактивних конкурсів, квестів та запальних танців.

Студенти-волонтери допомагали не тільки вирішувати організаційні питання, оформлювати захід, та координувати діяльність учасників акції, але і були активними глядачами та учасниками майстер-класів та цікавих заходів у рамках програми акції.

Нагадаємо, що викладачі кафедри соціальної роботи та інклюзивної освіти та здобувачі вищої освіти зі спеціальностей «Соціальна робота» та «Соціальна педагогіка» стали співорганізаторами проекту і 20 травня організували та провели квест, тематика якого була пов’язана із протидією множинної дискримінації та гендерно-обумовленого насильства по відношенню до жінок та дітей. Метою заходу було ознайомлення майбутніх соціальних працівників і соціальних педагогів із організаціями та особливостями їхньої діяльності, в контексті вирішення проблеми насильства у місті Бердянськ.

Студенти-волонтери загону «Палітра добра» є активними учасниками майже всіх масштабних заходів нашого міста. Так, вони здобувають безцінний досвід, розширюють коло професійних контактів, вчаться взаємодіяти та співпрацювати з різними категоріями населення та стають професійніше задля майбутнього України.

 

Анастасія Сердюченко,

здобувач вищої освіти 1-го курсу

спеціальності «Соціальна робота» ФДССО 

світлини з архіву кафедри


КАЗКИ УКРАЇНИ

З 31 травня по 2 червня здобувачі вищої освіти зі спеціальностей «Соціальна робота» та «Соціальна педагогіка» і за сумісництвом активні волонтери Волонтерського загону «Палітра добра» під керівництвом доцента кафедра соціальної роботи та інклюзивної освіти Анастасії Тургенєвої брали участь у Другому Всеукраїнському театральному фестивалі дитячих та юнацьких колективів «Казки України». Організаторами та засновниками театрального свята для талановитих дітей з усієї України виступила громадська організація «ФОРУМ-АРТ» спільно з Департаментом освіти і науки облдержадміністрації та Бердянською міською радою.

Цього року свято казок та щасливого дитинства об’єднало близько 150 учасників та мало на меті розвиток інклюзивного напрямку, підтримку дитячого та юнацького театрального мистецтва, а також залучення дітей з особливими потребами до участі у театральному процесі. Основу програми склали вистави чотирнадцяти дитячих та юнацьких театральних колективів, учасниками яких були діти віком до вісімнадцяти років.

Студенти спеціальностей «Соціальна робота» та «Соціальна педагогіка» були залучені до організації та проведення цікавих заходів для учасників фестивалю, зокрема програми-знайомства для дітей з різноманітними іграми та вправами, майстер-класів, а також вирішення організаційних моментів.

Під час участі у фестивалі, у якості волонтерів, здобувачі вищої освіти зі спеціальностей «Соціальна робота» та «Соціальна педагогіка» поспілкувались з колегами і однодумцями, а також отримали цікаву інформацію та натхнення.

 

Катерина Тесленко,

здобувач-магістрант –1-го курсу

спеціальності «Соціальна робота»

(світлини з архіву кафедри)


МАЙБУТНІ СОЦІАЛЬНІ ПРАЦІВНИКИ НА NATIONAL MEDIA TALK

У 20-х числах травня здобувач вищої освіти зі спеціальності «Соціальна робота» Наталія Рибнікова брала участь у другій національній конференції «National media talk – відверта розмова про медіа між виборчими перегонами» за підтримки проекту USAID «Медійна програма в Україні», що реалізується міжнародною організацією Internews. Учасниками конференції були відомі медіа експерти України та світу, представники різних медіа України («Opinionua.com», «Цензор. нет», 5 канал, радіо «Свобода», «TNS Україна», «Pluse One», «ICTV») та тільки 6 представників з числа здобувачів вищої освіти України, один з яких наша студентка.

Конференція була присвячена викликам сучасних медіа в Україні та їх важливості під час передвиборчого процесу. Джиліан Маккормак, Директорка програм Інтерньюз в Україні відкрила конференцію та зазначила, що «Навколо нас багато непевностей. Чи парламентські вибори відбудуться 21 липня? Які партії будуть брати участь? Хто переможе? Чи зміниться виборче законодавство? Яким буде новий президент? Пересічні громадяни рідко отримують особливий доступ до політиків та посадовців на відміну від журналістів. Тому важливо, щоб журналісти скористались таким привілейованим доступом до влади».

Сьюзан К. Фріц, Директорка Місії Агентства США з міжнародного розвитку в Україні і Білорусі, пояснила учасникам чому в умовах розбудови демократії, медіа відіграють дуже важливу роль: «Медіа необхідні для чесних та справедливих виборів. Бо вони підтримують відкритий процес, у якому виборці отримують адекватну інформацію для того щоб зробити свій вибір. Медіа мають бути високо професійними, точними і безсторонніми у висвітлені подій. Бо інакше вони просто не зможуть виконувати свій обов’язок перед суспільством».

Ключовим спікером конференції у 2019 році стала письменниця, лауреатка премії ім. Тараса Шевченка, Оксана Забужко. За її словами, журналістика помирає, «відбувається перехід репортажу з розповідей, монологів очевидця у бомбардування інформацією у новинному форматі. Ця зміна збіглась із тенденціями більш глибинними, а саме з синтезом політики та медіа у форматі маркетологічному. Сьогодні ми спостерігаємо перехід на рейки «маніпулятивної розважальності».

На відкритті конференції також відбулася презентація матеріалу від Детектор медіа про аналіз медіа під час виборів 2019. Згідно з його висновками, регіональні реформовані медіа досі залежать від представників влади, але рівень пропаганди значно знизився.

Участь здобувачів вищої освіти зі спеціальності «Соціальна робота» у подібних заходах – дуже важлива, адже така форма неформальної освіти допомагає бути медіаграмотним та критично оцінювати будь-яку інформацію.

 

 

Наталя Рибнікова,

здобувач вищої освіти зі спеціальності «Соціальна робота»

ФДССО

світлини з архіву автора

 


ІЗ ХАРКОВА З ПЕРЕМОГОЮ!

Вітаємо

Євгенія Шалупню, здобувача вищої освіти ОС «Магістр»

зі спеціальності «Соціальна робота» та його наукового керівника

Тургенєву Анастасію Олександрівну (к.пед.н., доцент)

із перемогою

 у ІІ турі

Всеукраїнської студентської олімпіади зі спеціальності «Соціальна педагогіка»

Творчого і наукового горіння та подальших звершень і перемог!

 

25-26 квітня ц.р., на передодні православного свята Великодня, вже третій рік поспіль в стінах Харківського національного педагогічного університету імені Г. С. Сковороди відбувся ІІ етап Всеукраїнської студентської олімпіади зі спеціальності «Соціальна педагогіка», в якій взяли участь 34 здобувачів вищої освіти з провідних університетів України.

Бердянський державний педагогічний університет, зокрема і кафедру соціальної роботи та інклюзивної освіти представляв Євгеній Шалупня – здобувач вищої освіти 1 курсу ОС «Магістр» спеціальності «Соціальна робота» факультету дошкільної, спеціальної та соціальної освіти (науковий керівник: Тургенєва А.О., к.пед.н., доцент кафедри соціальної роботи та інклюзивної освіти).

Олімпіада тривала протягом двох днів та складалася з 3-х турів: І тур – теоретичний – тестування, написання термінологічного диктанту, розв’язання соціально-педагогічної ситуації; ІІ тур – науково-публічний захист власного наукового дослідження актуальної проблеми соціальної педагогіки; ІІІ тур – практичний – демонстрація фрагменту соціально-педагогічного заходу, де учасники повинні продемонструвати практичні вміння та навички у реалізації соціально-педагогічної діяльності.

За результатами 3-х турів, Євгеній Шалупня отримав найвищу суму балів та був нагороджений дипломом І ступеня за перемогу у ІІ етапі Всеукраїнської студентської олімпіади зі спеціальності «Соціальна педагогіка».

Євгеній ділиться враженнями: «Головне, це отримувати задоволення від того, що ти робиш та чим займаєшся!

Хочу висловити щиру подяку науково-викладацькому складу  кафедри соціальної роботи та інклюзивної освіти за допомогу, підтримку, мотивацію. І окрема вдячність моєму науковому керівнику Тургенєвій Анастасії Олександрівні (к.пед.н., доцент)».

 

 

Колектив кафедри

соціальної роботи та інклюзивної освіти,

Євгеній Шалупня,

студент-магістрант спеціальності «Соціальна робота»

ФДССО

Світлини з архіву кафедри


ТРЕНІНГ «ОХОТА НА РОБОТУ»

Наприкінці квітня ц.р. студенти-магістранти спеціальності «Соціальна робота» Тесленко Катерина та Нехайчук Іван у рамках практики провели тренінгове заняття «Охота на роботу» (керівник: – к.п.н., доц. Н. М. Захарова) для вихованців Бердянської загальноосвітньої санаторної школи-інтернат І – ІІІ ступенів.

Студенти зустрілись з дев`ятикласниками та у ході цікавої інтерактивної роботи обговорювали актуальні питання пошуку роботи та працевлаштування в Україні. Під час тренінгу магістранти детально ознайомили учнів з етапами пошуку роботи та з основними джерелами інформації, які сприятимуть успішному та найскорішому працевлаштуванню в Україні. Увесь теоретичний матеріал був підкріплений виконанням цікавих практичних вправ, які неабияк сподобались вихованцям.

Учні проявляли зацікавленість до даної теми, оскільки пошук цікавої і перспективної роботи – складний процес, виконання якого потребуватиме від пошукувачів не тільки здібностей до конкретної сфери, але і механізмів пошуку роботу та навичок самопрезентації.

 

Катерина Тесленко,

студентка-магістрантка спеціальності «Соціальна робота»

ФДССО

Світлини з архіву автора


НІ ДНЯ БЕЗ НОВИХ ЗНАНЬ ТА ЦІКАВИХ ЗНАЙОМСТВ

20-21 квітня ц. р. студентка 3 курсу спеціальності «соціальна робота» Наталя Рибнікова пройшла конкурсний відбір і стала учасницею першої англомовної Україно-Датської конференції з прав людини, організованої за підтримки Ліберальної демократичної ліги України*, Датської ліберальної молодіжної організації**, Датської соціал-ліберальної політичної молодіжної організації*** (Київ, Україна).

До участі було відібрано по одному представнику з кожної області України задля збереження різноманіття в думках та поглядах. Спікерами конференції виступили Дарія Гірна, Ольга Жмурина, Дана Павличко, Світлана Заліщук, Олена Сотнік, Богдан Бондаренко, Ірина Троян, Олена Шевченко, Артем Шуров, Дозефіна Даєр, Валерия Белоног, Андрей Колобов, Даня Столбунов.

У межах конференції проходили різноманітні воркшопи та панельні дискусії з відомими українськими та іноземними експертами. Темами конференції були демократія, свобода слова, вибори, вплив соціальних мереж на суспільство, молодіжний активізм, права людини та, права меншин тощо.

Протягом двох днів молоді українці з різних регіонів і гості з Данії мали можливість обговорити найгостріші проблеми сучасної України, послухати експертів-практиків, сучасні виклики для України у сфері свободи слова; як молодь через соціальні мережі може ефективно донести свою думку до влади та громади загалом; участь молоді у виборчих процесах; як долати стереотипи та створювати насправді інклюзивне суспільство з комфортним та безпечним простором для кожної людини.

Не менш важливі питання розглядалися під час панельної дискусії “Молодь, зміни та антикорупція”, одним з учасників якої став лідер National Youth Council of Ukraine – NYC Ukraine Andriy Kolobov. Він розповів про роль, досвід та найближчі кроки Національної молодіжної ради України, зокрема, й у підвищенні рівня участі молоді в процесах прийняття рішень на різних рівнях та виклики, з якими можуть стикатися молоді люди на цьому шляху. а також обмінятися досвідом залучення молоді до політики та активізму!

Важливо зазначити, що конференція пройшла на високому організаційно-практичному рівні, були запрошені професіонали у сфері побудови демократичних відносин як України, так і Данії. Було дійсно цікаво та по-справжньому професійно і дружньо!

Організаторами Україно-Датської конференції з прав людини виступили:

* Liberal Democratic League of Ukraine (ЛДЛУ) – неурядова неприбуткова організація, що об’єднує українців нової генерації для розбудови ліберальної демократії.

** DK Venstres Ungdom – VU – датська ліберальна молодіжна організація, метою якої є підтримка демократії, партисипації молоді, а також її адвокації у межах як політичної системи Данії, так і внутрішньопартійної структури. Venstres Ungdom діє як платформа, що дає змогу голосам молодих лібералів бути почутими під час публічних дискусій, з головною метою – підвищити рівень значення молоді у суспільстві.

*** DK Radikal Ungdom – датська соціал-ліберальна політична молодіжна організація, головними цілями якої є захист навколишнього природного середовища, покращення системи освіти, гармонізація гуманітарної та міграційної політики, а також посилення відносин з Європейським Союзом. Radikal Ungdom діє, аби підтримувати ідеї різноманіття та демократії як на національному, так і на міжнародному рівнях.

 

Наталя Рибнікова,

студентка 3-го курсу

спеціальності «соціальна робота» ФДССО

світлини з архіву автора

 


ДО РОЗУМНИХ І ТАЛАНОВИТИХ СТУДЕНТІВ СПЕЦІАЛЬНОСТІ «СОЦІАЛЬНА РОБОТА» І РАДА ЄВРОПИ ПРИСЛУХАЄТЬСЯ!

В квітні ц. р. Антон Сердюченко, студент-магістрант спеціальності «соціальна робота» факультету дошкільної, спеціальної та соціальної освіти брав участь як учасник у першій частині міжнародного навчального курсу «The Wonderful Wizards of Youth Work», створеного НГО «Youth for Exchange and Understanding» (Брюсель, Бельгія).

Антон Сердюченко пройшов конкурсний відбір ще у грудні і став одним з 25 учасників цікавого європейського проекту, основною метою якого є поліпшення якості роботи з молоддю та неформальної освіти, що надається YEU, шляхом переосмислення принципів, практики та розбудови компетенції молодіжних працівників.

Учасники навчального курсу, разом із студентом-магістрантом спеціальності «соціальна робота» Антоном Сердюченко, протягом 2019 року будуть переосмислювати якість молодіжної роботи та неформальної освіти для YEU та членів-партнерів цієї організації, визначати сильні й слабкі сторони, вплив і потенціал молодіжної роботи і неформальної освіти в Європі. У рамках діяльності проектом передбачено створення спільної бази найкращих практик та моделей, визначення набору ключових компетенцій, необхідних для ефективної роботи з молоддю, а також поширення якісних принципів і методів роботи з молоддю, шляхом підвищення обізнаності різних країн щодо рекомендацій Ради Європи по роботі з молоддю та їх реалізації на місцевому, регіональному та національному рівнях.

У рамках цієї поїздки команда у складі зі студентом-магістрантом спеціальності «соціальна робота» Антоном Сердюченко розробила критерії якості роботи з молоддю і передала напрацювання команді експертів, яка складається з тренерів YEU та представників Ради Європи.

Під час наступної зустрічі учасники проекту планують вивчати моделі роботи з молоддю та в якості follow-up впроваджуватимуть отриманий досвід на локальному рівні, використовуючи свої напрацювання.

 

Антон Сердюченко,

студент-магістрант

спеціальності «соціальна робота» ФДССО

світлини з архіву автора


«СЕРЦЕ ДО СЕРЦЯ» «СЕРДЕНЬКО ЖИВИ»!

17 квітня ц.р. студенти спеціальності «соціальна педагогіка» і соціальна робота» й за сумісництвом активні члени Волонтерського загону «Палітра добра» (керівник – к.п.н., доц. Тургенєва А. О.) брали активну участь у ХIV Всеукраїнській акції благодійного фонду «Серце до серця» під гаслом «Серденько живи!». Головною метою цього року був збір коштів для закупівлі кардіологічного обладнання для дитячих лікарень у всіх областях України.

Цього року волонтерам загону «Палітра добра» (при кафедрі соціальної роботи та інклюзивної освіти) вдалось зібрати 817 грн 55 коп. Усі кошти були передані координатором акції у м. Бердянськ Зайцевою Оксаною Ігорівною, співробітником Бердянського міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді до Всеукраїнського фонду.

Нагадаємо, що кафедра соціальної роботи та інклюзивної освіти і здобувачі вищої освіти зі спеціальності «соціальна педагогіка» і «соціальна робота» є постійними учасниками акції, яка вже відбувається чотирнадцятий рік поспіль i за цей час уже встигла набути загальнонаціональної підтримки.

За роки проведення щорічних акцій «Серце до серця» за підтримки громадських організацій, органів студентського та учнівського самоврядувань, закладів освіти, органів державної влади та місцевого самоврядування, засобів масової інформації, бізнес-структур було зібрано 35 798 830,65 грн., за які придбано медичне обладнання та передано в безкоштовне користування в територіальні медичні об’єднання кожної області України.

Надзвичайно важливою є підтримка й допомога у проведенні цього суспільно-важливого благодійного проекту, який збирає всіх добрих і щирих людей, які хочуть допомогти дітям. А допомога – це більше, ніж слова….

Дякуємо організаторам акції за можливість зробити добру справу і хоч трохи допомогти бути в одному ритмі!

 

 

Альона Харченко,

студентка 3-го курсу

спеціальності «соціальна робота»

Факультету дошкільної,

спеціальної та соціальної освіти

світлини з архіву автора


«Ми у десятці найкращих!»

Вітаємо

Наталю Рибнікову, здобувача вищої освіти зі спеціальності «Соціальна робота» та її наукового керівника

Петровську Катерину Володимирівну (к.пед.н., доцента)

із гідним результатом, високим рівнем оцінки наукових досягнень у ІІ турі

Всеукраїнської студентської олімпіади зі спеціальності «Соціальна робота» 

Творчого та наукового горіння та подальших звершень і перемог!

11-12 квітня ц.р. у стінах Київського національного університету імені Т. Г. Шевченка відбувся ІІ етап Всеукраїнської студентської олімпіади зі спеціальності  «Соціальна робота», в якій прийняли участь 56 здобувачів вищої освіти з 32 закладів вищої освіти України.

Бердянський державний педагогічний університет представляла Наталя Рибнікова, студентка 3-го курсу спеціальності «Соціальна робота» факультету дошкільної, спеціальної та соціальної освіти (науковий керівник: Петровська К. В., завідувач кафедри соціальної роботи та інклюзивної освіти, к.пед.н., доцент). Олімпіада тривала протягом двох днів: у перший день учасники виконували тестові завдання та розробляли програму дослідницької роботи з визначення наукового апарату на запропоновану тему. Другого дня – відбувся захист проектних робіт, які заздалегідь були підготовлені учасниками олімпіади.

Наталя Рибнікова представляла соціальний проект на тему «Разом – ми сила». Мета проекту – втілення соціальних змін в інтересах внутрішньо переміщених осіб та представників місцевих громад шляхом розвитку комунікації, підвищення компетентності щодо реалізації соціальних прав, сприяння формуванню активної громадської позиції. Наталя Рибнікова, здобувач вищої освіти зі спеціальності «Соціальна робота» гідно представила університет та увійшла до десятки найкращих учасників!

Думка Олімпійця (Наталії Рибнікової):

Вважаю, що наукові заходи такого формату є дуже корисними для здобувачів вищої освіти, оскільки дають можливість реалізувати свій творчий потенціал, розширити кругозір, подорожувати Україною і знайомитися з однодумцями.

Висловлюю щиру подяку науково-викладацькому складу кафедри соціальної роботи та інклюзивної освіти за всебічну допомогу та підтримку, своєму науковому керівнику Петровській К. В. (к.пед.н., доцент) за науковий супровід у написанні проектної роботи, Захаровій Н. М. (к.пед.н., доцент) за теоретичну підготовку і Котляру В. П. (к.пед.н., професор) за підготовку до написання програми дослідницької роботи.

Анастасія Попова,

ст. викладач кафедри соціальної роботи та інклюзивної освіти ФДССО, к.пед.н.,

Рибнікова Наталя,

здобувач вищої освіти зі спеціальності «Соціальна робота»

ФДССО

Світлини з архіву кафедри

 


Засідання робочої групи проекту «Єдність заради безпеки жінок Приазовя»

3 квітня ц.р. в приміщенні Інтегрованого центру підтримки (ІЦП) м. Бердянськ відбулося засідання робочої групи проекту «Єдність заради безпеки жінок Приазов’я», ініціатором реалізації якого виступає ГО «Жінка майбутнього». Проект спрямований на профілактику та подолання наслідків гендерно-обумовленого та домашнього насильства відносно жінок та дітей, що мешкають на території м. Бердянськ та Бердянського району, та спирається на Розпорядження Кабінету Міністрів України від 24 лютого 2016 р. № 113-р  «Про затвердження національного плану дій з виконання резолюції Ради Безпеки ООН 1325 «Жінки, мир, безпека» на період до 2020 р.

Засідання відвідали представники кафедри соціальної роботи та інклюзивної освіти – канд. пед. наук, доценти Улюкаєв С.Г., Тургенєва А.О., асистент Михайленко Н.В. Учасниками обговорювалися питання підписання меморандуму про співпрацю, шляхи просування адвокаційної кампанії, ідеї щодо планування та реалізації заходів, спрямованих на подолання проявів насильства та дискримінації серед населення.

Члени кафедри соціальної роботи та інклюзивної освіти активно підтримали ініціативу робочої групи щодо співпраці, а також висловили свої пропозиції щодо проведення спільних заходів в рамках даного проекту.

Тож сподіваємося на подальшу плідну співпрацю!

 

Михайленко Наталія,

асистент кафедри соціальної роботи та інклюзивної освіти

факультету дошкільної, спеціальної та соціальної освіти

світлини з архіву кафедри


ІНТЕЛЕКТУАЛЬНО-ГУМОРИСТИЧНИЙ БРЕЙН-РИНГ:  ПРАВДА ЧИ МІФ?

2 квітня ц. р. на факультеті дошкільної, спеціальної та соціальної освіти відбувся брейн-ринг, присвячений Міжнародному дню гумору. Незмінними організаторами заходу виступили доцент кафедри соціальної роботи та інклюзивної освіти Сергій Улюкаєв та студент-магістрант спеціальності «Соціальна робота» Антон Сердюченко.

Інтелектуальний захід вже вдруге збирає однодумців-інтелектуалів з числа здобувачів вищої освіти зі спеціальностей «соціальна робота», «дошкільна освіта», «спеціальна освіта» у межах 2-го семестру 2018-2019 н.р. Цього разу, в інтелектуально-гумористичному брейн-ринзі взяли участь 4 жіночі команди, яких підсилювали хлопці спеціальностей «соціальна робота» та «соціальна педагогіка» – незмінні переможці інтелектуальних заходів на факультеті. Захід мав на меті не тільки перевірити інтелектуальні здібності здобувачів вищої освіти, на рахунок Міжнародного дня гумору, але і розважити цікавими питаннями та дотепним гумором.

Не дивлячись на змагальний характер, брейн-ринг пройшов у дружній, невимушеній атмосфері. За результатами відповідей перемогла команда 303 групи спеціальності «Соціальна робота», яку підсилював здобувач вищої освіти зі спеціальності «Соціальна педагогіка» Тарасенко Денис.

Не дивлячись на перемогу лише однієї команди у брейн-ринзі солодкими подарунками були нагороджені усі учасники заходу завдяки підтримці профкому БДПУ!

Вітаємо усіх учасників з блискучою участю!

Особливу подяку висловлюємо організаторам заходу Сергію Герійовичу Улюкаєву та Антону Сердюченко, а також профкому БДПУ за солодку підтримку розумників і розумниць!

 

Наталя Рибнікова,

здобувач вищої освіти 3-го курсу

зі спеціальності «Соціальна робота»

ФДССО

(світлини з архіву кафедри)

 


ФОРУМ-ТЕАТР ДЛЯ ВИХОВАНЦІВ CARITASSPESBERDIANSK

28 березня ц.р. члени волонтерського загону «Палітра добра» (керівник: к.п.н., доцент Тургенєва А. О.) організували та провели форум-театр (детальну інформацію про форум-театр можна дізнатися тут: https://www.b17.ru/article/31359/). Захід відбувся у рамках професійної співпраці кафедри соціальної роботи та інклюзивної освіти та релігійної місії Caritas-Spes-Berdiansk.

Основною метою заходу було згуртування дитячого колективу та розвиток здібностей в учасників групи для поліпшення взаємодії між ними. Джокерами заходу із задоволенням виступили здобувачі вищої освіти зі спеціальності 231 «Соціальна робота» факультету дошкільної, спеціальної та соціальної освіти Євгеній Шалупня та Юлія Піддубна.

На початку заходу джокери познайомились з учасниками в ігровій формі, провели вправи на командоутворення, знаття емоційної напруги, а після чого перейшли до актуалізації проблеми та написання сценарію. Несподіваним було те, що на етапі форуму та інтервенції, не дивлячись на незначний вік учасників, діти із зацікавленістю робили заміну акторів, обговорювали та робили висновки з приводу ситуації яка програється. По завершенню, ми дійшли до такого висновку: «Стався до людей так, як хочеш, щоб ставилися до тебе».

Форму-театр, як форма роботи дуже сподобалась дітям, вони мали змогу програти свої соціальні ролі, подивитися на ситуації, які пов’язані зі взаємостосунками з іншої сторони, а іноді і кардинально протилежної.

 

Євгеній Шалупня,

здобувач вищої освіти ОС «Магістр»

 зі спеціальності 231 «Соціальна робота»

ФДССО.

(світлини з архіву автора)


21 БЕРЕЗНЯ – ДЕНЬ КОЛЬОРОВИХ ШКАРПЕТОК І СОНЯЧНИХ ЛЮДЕЙ

Щороку 21 березня у світі відзначається Міжнародний день людини з синдромом Дауна. «Сонячні люди» – так називають тих, хто має генетичну аномалію, яку спричиняє присутність додаткової хромосоми у 21 парі.

Аби привернути увагу до інакшості, однак не меншовартості, людей з синдромом Дауна по всьому світу в цей день проходить акція “LOTS OF SOCKS”.

День і місяць для цієї події були обрані зовсім не випадково — вони символічно позначають природу синдрому Дауна: березень обраний тому, що синдром Дауна являє собою трисомію (березень – третій місяць року) за 21 хромосомою (тому і 21 березня).

Здобувачі вищої освіти та викладачі факультету дошкільної, спеціальної та соціальної освіти 21 березня долучились до світового фотофлешмобу Lots Of Socks

Ініціатором та організатором заходу у Бердянському державному педагогічному університеті виступила кафедра соціальної роботи та інклюзивної освіти на чолі з завідувачкою, кандидатом педагогічних наук, доцентом Катериною Петровською.

Метою флешмобу було звернення уваги суспільства на проблеми людей з синдромом Дауна. Долучитися до фотофлешмобу міг кожен студент, потрібно було лише одягти різнокольорові, непарні чи просто яскраві шкарпетки, сфотографуватися та викласти селфі у соціальних мережах. Таким чином демонструючи свою солідарність з людьми з непарною хромосомою, й водночас звернення на себе уваги перехожих, зрозуміти, як це — бути не таким, як більшість.

Дякуємо всім, хто взяв участь і є небайдужим і толерантним членом суспільства!

 

Анастасія Попова,

ст. викладач кафедри соціальної роботи

та інклюзивної освіти, к.п.н., ФДССО

(світлини з архіву кафедри)


Нефоральна освіта – важлива складова самоосвіти майбутніх соціальних працівників

У березні ц. р. студент-магістрант спеціальності «соціальна робота» Антон Сердюченко пройшов конкурсний відбір і став учасником 28 сесії EU Study Days in Ukraine організованої Представництвом Європейського Союзу в Україні у співпраці з Українським освітнім центром реформ в місті Суми.

EU Study Days є проектом Представництва Європейського Союзу в Україні, що дає можливість українським студентам та випускникам ВНЗ дізнатися більше про Європейський Союз та відносини між ЄС та Україною від ключових експертів у цій сфері. Крім того, проект має на меті створити мережу української молоді, яка спілкуватиметься й надалі для обміну досвідом та впровадження разом спільних ініціатив.

Єврошкола – це унікальна можливість для українських студентів та випускників ВНЗ:

  • отримати нові знання від найкращих експертів з Європейського Союзу та України;
  • вивчити ключові моменти у відносинах між Україною та Європейським Союзом у сферах політики, економіки, енергетики, безвізового режиму, освіти та прав людини;
  • поспілкуватися з представниками інституцій Євросоюзу та науковцями;
  • долучитися до мережі активної молоді для обміну досвідом та впровадження спільних ініціатив у майбутньому.

Робочі мови Єврошколи – українська та англійська. Знання англійської мови (вміння говорити та читати англійською, а також розуміти усне мовлення) є обов’язковим для участі.

Для подання заявки на участь в EU Study Days потрібно вибрати сесію, у якій би ви хотіли взяти участь та заповнити відповідну анкету.

На 29 сесію: http://bit.ly/EUStudyDays_Ternopil (дедлайн – 24 березня, 23:00);

На 30 сесію: http://bit.ly/EUStudyDays_Severodonetsk (дедлайн – 19 травня, 23:00);

На 31 сесію: http://bit.ly/EUStudyDays_Odesa (дедлайн – 16 червня, 23:00).


Антон Сердюченко,
студент
-магітсрант спеціальності
«Соціальна
робота»,

секретар Ради молодих вчених ФДССО,
кор. «УС»
.

вітлини з архіву автора)

 


Законодавчий театр про права жінок, що пережили насильство

11 березня ц.р. у Бердянському художньому музеї ім. І. Бродського відбувся законодавчий театр про права жінок, що пережили насильство.  Даний захід відвідали викладачі кафедри соціальної роботи та інклюзивної освіти – кандидат педагогічних наук, доцент Тургенєва А. О., асистент Михайленко Н. В. та студенти спеціальності «Соціальна робота» Факультету дошкільної, спеціальної та соціальної освіти.

Вистава – результат роботи адвокаційної майстерні за участі активісток м. Бердянськ, що працюють з жінками, які пережили домашнє насильство. Формат заходу дозволив присутнім самим визначити, яку роль вони бажають зіграти: стати одним з акторів, глядачем чи активним учасником обговорення.

Під час перегляду вистави у відкритій дискусії відбулося планування подальших адвокаційних дій щодо протидії домашньому насильству, які необхідно реалізувати на місцевому та/або національному рівні за участі представників місцевої влади, громадських організацій й медіа. Активно обговорювалося питання механізму реалізації Закону України «Про запобігання та протидію домашньому насильству», який було прийнято        11 січня 2019 р., а також проблема подальшого функціонування притулку для жінок, постраждалих від насильства, що діє у нашому місті з березня 2017 р., та мобільної бригади з надання соціально-психологічної допомоги                 м. Бердянськ та Бердянського району (працює з 2016 р.), діяльність якої спрямована на запобігання та протидію домашньому насильству та насильству за ознакою статі.

Театральна майстерня реалізовувалася громадським об’єднанням “Театр для діалогу” в рамках проекту UN Women Ukraine “Ґендерна рівність в центрі реформ, миру та безпеки” за підтримки уряду Швеції та за ініціативи Надії Волкової,  Ірини Чорної – учасниць минулорічного тренінгу для тренерок ГО «Театр для діалогу».

 

Рибнікова Наталя,

студентка 3 курсу спеціальності «Соціальна робота»

Факультету дошкільної, спеціальної та соціальної освіти


АКТИВНА ПРАКТИКА

26 лютого ц.р.  напередодні святкування 8 Березня – Міжнародного дня жінок в рамках проходження виробничої практики студенти 3-го курсу спеціальності «Соціальна робота» факультету дошкільної спеціальної та соціальної освіти Рибнікова Наталя, Харченко Альона і Руденко Альона організували та провели інтелектуально-розважальне шоу «Хто головний?» для вихованців Бердянського машинобудівного професійного ліцею.

Головна мета заходу – пропагування серед молоді гендерної рівності, створення позитивної та дружньої атмосфери, формування відповідальності та вміння працювати в команді. Формат шоу передбачав змагання команд юнаків та  дівчат у кмітливості, дотепності, креативності та швидкості. Запекла боротьба тривала протягом п’яти раундів та завершилася результатом 13:00 на користь дівчат.

Хоч команда дівчат і перемогла, однак питання «Хто головний?» все одно залишається риторичним.

Виконання конкурсних завдань відбувалося у невимушеній, позитивній атмосфері та супроводжувалося веселими жартами. Команди вболівальників активно підтримувала своїх фаворитів протягом всього заходу. І організатори, і учасники інтелектуально-розважального шоу отримали заряд бадьорості та гарного настрою на весь день.

 

Рибнікова Наталя,

студентка 3 курсу спеціальності «Соціальна робота»

Факультету дошкільної, спеціальної та соціальної освіти

(світлини з архіву автора)


ПРОФІЛАКТИКА БУЛІНГУ В УЧНІВСЬКОМУ СЕРЕДОВИЩІ

На сьогоднішній день надзвичайно гостро постає проблема агресивних проявів у міжособистісних стосунках учнівської молоді. В освітній практиці визнано поширення явища шкільного булінгу, яке слід розглядати як тривалі, неодноразово повторювані дії фізичного та/або психологічного характеру з боку особи або групи осіб, які володіють певними перевагами (фізичними, психологічними тощо), вчинюваних з певною, визначеною метою (залякати, примусити зізнатися у чомусь, підвищити власний авторитет серед однолітків та ін.).

З метою попередження виникнення даного явища в учнівському середовищі в рамках проходження виробничої практики студенти 3-го курсу спеціальності «Соціальна робота» Факультету дошкільної, спеціальної та соціальної освіти Рибнікова Наталя, Руденко Альона та Харченко Альона під керівництвом асистента кафедри соціальної роботи та інклюзивної освіти Михайленко Н. В. та фахівців Бердянського міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді  1 березня ц.р. провели тренінгове заняття «Профілактика шкільного булінгу» для учнів 7 класу Бердянського ЗЗСО     № 8 (с. Азовське).

Головна мета тренінгу – ознайомлення учнів з поняттям, формами та причинами булінгу, формування відповідальності, навичок ефективної взаємодії та безпечної поведінки. У ході проведення заняття учні засвоїли багато цікавої, але головне – корисної інформації, що допоможе їм не стати жертвою булінгу у майбутньому.

 

Наталя Рибнікова,

студентка 3 курсу спеціальності «Соціальна робота»

Факультету дошкільної, спеціальної та соціальної освіти

(фото з архіву автора)


ВСЕСВІТНІЙ ДЕНЬ СОЦІАЛЬНОЇ СПРАВЕДЛИВОСТІ

Щорічно 20 лютого світовою спільнотою відзначається Всесвітній день соціальної справедливості. Метою цього свята є привернення уваги широкого кола громадськості, органів державного управління, організацій і підприємств до вирішення проблем соціальної справедливості на місцях.

Поява Всесвітнього дня соціальної справедливості пов’язана з рішенням Генеральної асамблеї ООН, яка 26 листопада 2007 р.  оголосила про запровадження цього міжнародного свята. 20 лютого було невипадково обрано датою для його святкування. Саме в цей день 1999 р. відбулася міжнародна зустріч у Копенгагені, на якій представники багатьох держав визначили основні принципи розвитку суспільства, серед яких особливе місце займає принцип соціальної справедливості. Вперше на міжнародному рівні офіційно це свято відзначили у 2009 р., в Ураїні ж воно було запроваджено 2011 р. за ініціативи Федерації профспілок України.

Студенти 3-го курсу спеціальності «Соціальна робота» Факультету дошкільної спеціальної та соціальної освіти не стояли осторонь святкування цієї дати. Рибнікова Наталя, Харченко Альона та Руденко Альона в рамках проходження виробничої практики під керівництвом асистента кафедри соціальної роботи та інклюзивної освіти Михайленко Н.В. та спеціалістів Бердянського міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді провели інтерактивну лекцію на тему соціальної справедливості для учнів    10-11 кл. Бердянського НВК № 1 «Мрія» (с. Нововасилівка).

В рамках проведення заходу учні мали змогу ознайомитися з історією запровадження свята, з’ясувати сутність понять соціальної справедливості й несправедливості, відкрито висловити власну точку зору стосовно даного питання. Розуміння отриманої інформації старшокласники продемонстрували шляхом програвання запропонованих проблемних ситуацій.

За погодженням дирекції освітнього закладу, після закінчення заходу з учнями було проведено профорієнтаційну роботу, під час якої вони мали змогу ознайомитися зі спеціальностями, за якими готує фахівців факультет, перспективами майбутнього працевлаштування, можливостями неформальної освіти й особистісного розвитку, які пропонує університет.

 

Михайленко Н.В.,

асистент кафедри соціальної роботи та інклюзивної освіти;

Рибнікова Н., студентка 3 курсу спеціальності «Соціальна робота» Факультету дошкільної спеціальної та соціальної освіти.


НІ ДНЯ БЕЗ ВОЛОНТЕРСЬКОЇ ДІЯЛЬНОСТІ

13 лютого, напередодні Дня закоханих, здобувачі вищої освіти 2-го курсу спеціальності «соціальна робота» долучились до міської вуличної акції присвяченої «Міжнародному дню презерватива», яка була організована та проведена відділом сім’ї, молоді та спорту виконавчого комітету Бердянської міської ради та Бердянським товариством Червоного Хреста України.

Мета акції – сприяти широкому доступу, використанню та прийняттю суспільством презервативів, оскільки це є важливим чинником у глобальній боротьбі зі СНІДом. Ця проблема є наразі актуальною для усього суспільства, оскільки щорічно кількість ВІЛ-позитивних людей збільшується.

Сподіваємося, що своєю працею переконали частину жителів міста Бердянськ, які долучились до акції, про важливість та необхідність застосування бар’єрних засобів контрацепції з метою збереження власного здоров’я.

Юлія Піддубна,

здобувач вищої освіти 2-го курсу

зі спеціальності «соціальна робота»

ФДССО

(світлини з архіву кафедри)


Підведення підсумків ХІІІ Всеукраїнської благодійної акції ВБФ   «Серце до серця» —  «Почуй світ!»

8 лютого 2019 р. в приміщенні Запорізької обласної дитячої клінічної лікарні відбулася прес-конференція з підбиття підсумків ХІІІ Всеукраїнської благодійної акції ВБФ «Серце до серця» — «Почуй світ!».

Акція проходила з 2 по 22 квітня 2018 р. у всіх регіонах України.          Її основна мета — збір коштів для дітей з вадами слуху та придбання медичного обладнання для дитячих лікарень відповідної області. Спільними зусиллями волонтерів вдалося зібрати близько 3 млн грн., з них 215 тис. — волонтерами Запорізької області. Завдяки цьому стало можливим придбання 29 індивідуальних слухових апаратів для маленьких жителів нашого регіону.

Не стояли осторонь цієї акції і студенти-активісти Волонтерського загону «Палітра добра» під керівництвом викладачів кафедри соціальної роботи та інклюзивної освіти – Анастасії Тургенєвої та Катерини Петровської. Вже котрий рік поспіль вони із задоволенням роблять добі справи разом Всеукраїнським благодійним фондом «Серце до серця».

Під час прес-конференції було виокремлено територіальні громади та освітні заклади Запорізької області, які взяли активну участь у проведенні акції. Серед них було відзначено і Бердянський державний педагогічний університет, зокрема кафедру соціальної роботи та інклюзивної освіти, волонтерський загін «Палітра добра».

Щиро дякуємо організаторам акції за можливість долучитися до здійснення доброї справи!

 

Михайленко Наталія,

асистент кафедри соціальної роботи та інклюзивної освіти

(світлини з архіву кафедри)


«З ВОЛОНТЕРСТВОМ СЕРЦІ»

5 грудня ц.р. студенти-тренери волонтерського загону «Палітра добра» з числа здобувачів вищої освіти зі спеціальності «соціальна робота» та волонтери-учні загону відточували майстерність проведення форум-театру у стінах Бердянського закладу загальної середньої освіти №11. Захід був організований як підсумкова робота після завершення школи волонтерів, яка діє при кафедрі соціальної роботи та інклюзивної освіти, а також приурочений до міжнародного дня волонтерів.

Більше 2-х місяців учні закладу загальної середньої освіти №11 під керівництвом студентів-магістрантів спеціальності «соціальна робота» відвідували цікаві тренінгові заняття волонтерського загону «Палітри добра», присвячені питанням «Волонтерства в Україні», «Пізнання себе», «Управління життєвими ситуаціями та прийняття рішень», «Можливостям для молоді», «Методиці фору-театру», а заключним етапом школи став виступ учнів школи волонтерів у форматі форум-театру.

Методика форум-театру полягає у тому, що модератор, так званий Джокер, разом із групою непрофесійних акторів за допомогою різних технік готує коротку виставу. У ролі джокерів були студенти 1 курсу магістратури спеціальності «соціальна робота» Сердюченко Антон та Шалупня Євген.

Темою вистави учасники обрали «Негативний вплив однолітків в сучасному суспільстві». Актори показали три підготовлені ситуації, після чого глядачам була надана можливість замінити когось із акторів, показати своє бачення ситуації, тим самим змінивши хід подій.

Особливістю вистави є те, що сюжети пропонують самі учасники, зазвичай, це конфліктні ситуації, з якими вони зустрічаються у житті. Вистава зупиняється в кульмінаційний момент: дискримінації, приниження, конфлікту чи фізичного насильства. Після першого перегляду глядацька аудиторія бере участь в обговоренні побаченого, пропонує варіанти вирішення.

Сутність методики форум-театру, полягає у пошуку, разом із глядачами, шляхів вирішення конкретної проблеми чи можливості виходу зі складної життєвої ситуації. Участь у подібному заході сприяє розвитку креативності, нестандартного, варіативного мислення у вирішенні проблем різних соціальних груп.

Згідно слів волонтерів, метод форум-театру дав можливість не тільки усвідомити важливість і актуальність проблем, що були запропоновані, але і сформувати ставлення до різних видів поведінки, здобути навички самоаналізу, самокритики та самопошуку варіантів вирішення проблеми з використанням власного досвіду та досвіду інших людей, включаючи можливості підсвідомості та емоційного інтелекту.

 

Наталія Рибнікова,

студентка 3-го курсу

спеціальності «соціальна робота» ФДССО

(світлини з архіву автора)

 


ІНФОРМАЦІЙНО-ПРОСВІТНИЦЬКІ ЗАХОДИ ДО ВСЕСВІТНЬОГО ДНЯ БОРОТЬБИ ЗІ СНІДом

1 грудня Україна разом зі світовою спільнотою традиційно долучається до заходів, присвячених боротьбі з епідемією ВІЛ/СНІДу. Не виключенням стала і кафедра соціальної роботи та інклюзивної освіти, яка традиційно кожного року організовує і проводить інформаційно-просвітницькі заходи для здобувачів вищої освіти Бердянського державного педагогічного університету і жителів міста Бердянськ.

Так, з 3 по 5 грудня викладачами кафедри соціальної роботи та інклюзивної освіти, здобувачами вищої освіти зі спеціальності «Соціальна робота» у співпраці з Благодійною організацією «Мережа 100 % життя. Запоріжжя», Благодійним фондом «Сподівання», Громадською організацією «Сяйво надії», працівниками кабінету «Довіри» КУ БМР «Бердянське територіальне медичне об’єднання» провели низку заходів, присвячених актуальній проблемі – боротьбі зі СНІДом.

У рамках проведення тижня інформаційно-просвітницьких заходів «Ми – за життя без СНІДу!» 3 грудня кафедрою і здобувачами вищої освіти зі спеціальності «Соціальна робота» були організовані на перервах творчі виступи, пов’язані із проблематикою заходу, а також вулична соціальна акція «Червона стрічка». Основною метою якої є здійснення інформаційно-просвітницької роботи серед городян міста про проблему ВІЛ/СНІДу.

4 грудня для здобувачів Бердянського державного педагогічного університету кафедрою соціальної роботи та інклюзивної освіти у співпраці з представником Німецького товариства міжнародного співробітництва GIZ, головою правління ГО «Сяйво надії» Оксаною Антолік була проведена Інтерактивна гра «Маршрут безпеки з профілактики ВІЛ/СНІДу».

5 грудня здобувачі вищої освіти та викладачі мали можливість бути слухачами цікавого, а головне корисного виступу Діхтяр К. В., лікаря-інфекціоніста кабінету «Довіри» КУ БМР «Бердянське територіальне медичне об’єднання.

У співпраці з фахівцями кабінету «Довіри» КУ БМР «Бердянське територіальне медичне об’єднання», БО «Мережа 100 % життя. Запоріжжя», БФ «Сподівання» організовано соціальну акцію «Не будь дитиною, пройди тест на ВІЛ» (експрес-тестування з діагностики ВІЛ-інфекції) для здобувачів вищої освіти, викладачів і всіх небайдужих до свого здоров’я.

З 3 по 5 грудня здобувачами вищої освіти спеціальності «соціальна робота» і викладачами кафедри соціальної роботи та інклюзивної освіти спільно з БО «Мережа 100 % життя. Запоріжжя» було організовано та проведено благодійну акцію «Коробка хоробрості» зі збору іграшок для дітей, що є пацієнтами маніпуляційного кабінету Дитячої поліклініки КУ БМР «Бердянське територіальне медичне об’єднання» та Запорізького обласного центру з профілактики та боротьби зі СНІДом.

Однак, підбиття підсумків проведених інформаційно-просвітницьких заходів для викладачів і здобувачів кафедри соціальної роботи та інклюзивної освіти не ставить крапку у плануванні і організації профілактичних заходів, присвячених проблемі ВІЛ/СНІДу. Адже про цю проблему не можна забувати.

Оскільки Знати – означає упередити!

 

 

Анастасія Попова,

старший викладач кафедри

соціальної роботи та інклюзивної освіти ФДССО,  к.пед.н.

(світлини з архіву кафедри)

 


Навчаємося не тільки на парах!

23-24 листопада ц. р. студентка 3 курсу спеціальності «Соціальна робота» Наталя Рибнікова брала участь у Національному форумі зайнятості молоді «Створюй колір свого майбутнього», що відбувся у м. Вінниця. Захід відбувся у рамках ініціативи «Пакт заради молоді-2020» за підтримки Міністерства молоді та спорту України, Центру «Розвиток КСВ», Фонду ООН у галузі народонаселення (UNFPA) в Україні та департаменту соціальної та молодіжної політики Вінницької обласної державної адміністрації.

Програма форму була дуже насичена, але не менш цікава. У перший день учасники заходу спілкувались у форматі вечірнього ток-шоу «Україна мрії: що потрібно для молодих людей». Експерти обговорювали різноманітні питання і дізналися «У що інвестувати в першу чергу заради щасливого майбутнього молоді в Україні?». На другий, урочисто підписували «Пакт заради молоді-2020» у Вінницькій філармонії, а також  відвідали презентації кращих практик програм розвитку освіти, працевлаштування та підприємництва, майстер-класи з дизайн-мислення, ведення переговорів, фінансової грамотності, SMM і SEO, соціального підприємництва, ведення блогів, а також обговорювали платформи для реалізації та моніторингу Національного плану дій.

Отож, навчання і розвиток можуть бути цікавими не тільки на парах, а і у форматі неформальної освіти!

Наталія Рибнікова,
студентка 3-го курсу
спеціальності «соціальна робота» ФДССО
(світлини з архіву автора)


БУЛІНГ. ПРОТИДІЯ. РОЗРОБКА АЛГОРИТМІВ БОРОТЬБИ.

Несподівано та неочікувано, але булінг став новою реальністю для більшості українських шкіл. Від цькування страждає більше 67% учнів, інші – агресори та спостерігачі.

Ця проблема потребує вирішення і навіть маленькі кроки на шляху до її подолання сприятимуть зменшенню або взагалі зникненню явища булінга. З цією метою студенти спеціальності «Соціальна робота» (О. Теряник, А. Новікова), у рамках проходження професійно-орієнтованої практики провели тренінг для педагогів шкіл Бердянського району та Берестівської ОТГ на тему «Булінг. Розробка алгоритму заходів з профілактики булінгу у школі».

Основною метою тренінгу було ознайомлення педагогів з проблемою булінгу та спільна розробка заходів протидії цього явища. Тренінг передбачав опрацювання та аналіз законів та законопроектів, що стосуються булінгу, перегляд змістовної презентації «Сутність, структурні елементи, види булінгу», а також багато цікавих і корисних вправ у ході яких учасники намагалися самостійно визначити тип та шляхи розв’язання цькування.

Під час тренінгу вчителі розробили алгоритми протидії, методи роботи з жертвами, агресорами, спостерігачами, педагогами та батьками, які стикалися з проблемами булінгу.

 

Олександра Теряник

студентка 3-го курсу

спеціальності «соціальна робота»

ФДССО

(світлини з архіву автора)


 

НАШІ СТУДЕНТИ НА МІСЦІ НЕ СТОЯТЬ

27 жовтня ц.р. студентка 3 курсу спеціальності «соціальна робота» Наталя Рибнікова брала участь у цікавезному антифорумі «Вистава на 1000 акторів». Захід відбувався на Арт-Заводі Платформа у Києві. Тема вистави – інклюзивні реформи, сталі зміни та спроможна держава.

«Вистава на 1000 акторів» – це захід нового формату, який передбачає активну участь кожного учасника заходу і його вплив на сюжет. Як і у повсякденному житті, кожен мав змогу стати головним героєм і безпосередньо змінити сценарій.

Основна ідея заходу була була присвячена ідеї, що ні за яку ціну держава не повинна вирішувати за людей. На учасників чекав театр на 1000 осіб від творців соціального експерименту «Державотворення». Відібрані учасники мали можливість обрати, яку роль вони бажають грати: стати режисером вистави, створити соціальний відеоролик чи дізнатись про нові інструменти впливу на державу – все це і багато іншого було на антифорумі.

 

 

Наталія Рибнікова

студентка 3-го курсу спеціальності «соціальна робота»

Факультету дошкільної, спеціальної та соціальної освіти

(світлини з архіву автора)


ПРОФОРІЄНТАЦІЙНИЙ ІНТЕНСИВ

27 жовтня ц.р. у закладі загальної середньої освіти № 11 Бердянської міської ради відбувся захід інноваційного типу «Профорієнтаційний інтенсив» для старшокласників та їх батьків. Ініціатором проведення була адміністрація, учні та батьки школи № 11. Співорганізатором заходу виступила кафедра соціальної роботи та інклюзивної освіти факультету дошкільної, спеціальної та соціальної освіти у складі викладачів та студентів спеціальності «соціальна робота».

О 8-ій ранку учні, батьки, вчителі, викладачі та студенти вже були у стінах 11-ої школи і з нетерпінням чекали можливості з користю провести вихідні. Захід відкривали проректор БДПУ – д.п.н., проф. Гуренко Ольга Іванівна, директор школи – Міщенко Максим Вікторович, заступник з навчально-виховної роботи школи Шостак Олена Євгенівна.

Основною метою заходу було визначення нахилів та здібностей старшокласників, спрямованих на вибір конкретної професії, а також психолого-педагогічна підтримка батьків майбутніх абітурієнтів, пов’язана із формуванням відповідальної поведінки щодо вибору професії і закладу вищої освіти для своїх дітей.

Профорієнтаційний інтенсив передбачав проведення серії тренінгів для учнів та їх батьків у окремих групах упродовж дня. Усього учасників інтенсивну, з якими проводилась тренінгова робота було близько 50 осіб, об’єднані у чотири групи – 2 групи дітей (по 12-13 осіб) і 2 групи батьків (по 12-13 осіб).

Професорсько-викладацький склад кафедри соціальної роботи та інклюзивної освіти (д.п.н., проф. Гуренко О. І., к.п.н., доц. Петровська К. В., к.п.н., доц. Захарова Н. М., к.п.н., доц. Тургенєва А. О., к.п.н., доц. Улюкаєв С. Г., ст. викладач Попова А. С., ас-т Михайленко Н. В.) та старший викладач кафедри прикладної психології та логопедії (Донченко О. С.) працювали з батьками починаючи з 9 ранку і до 17 години. У межах програми заходу викладачі провели вправи на знайомство для батьків та формування їх командного духу, а також міні тренінги на теми «Теорія поколінь: чому ми їх не розуміємо», «Особливості періоду сепарації дитини у майбутньому», «Запобігання соціальних стереотипів та батьківських установ на вибір дитини», «Коучинговий підхід до родинного виховання. Змінюємося задля партнерства», «Шляхи уникнення/подолання конфліктних ситуацій з підлітками», «Розвиток емоційного, фізичного та творчого інтелекту дитини».

Студенти у складі 9 осіб (3-й курс: Аліна Новікова, Люсов Михайло, Наталя Клочко, магістри: Катерина Чаричанська, Катерина Дибко, Марія Отчич, Анастасія Нагорна, Антон Сердюченко, Євгеній Шалупня,) паралельно працювали у якості тренерів із двома групами старшокласників. Студентами-тренерами були проведені цікаві вправи на знайомство та формування командного духу для учнів школи, а також міні тренінги, з метою визначення пріоритетної професійної сфери «Людина-людина», «Людина-художній образ», «Людина-техніка», «Людина-природа», «Людина-знакова система».

Також, програмою заходу були передбачені цікаві екскурсії для старшокласників на успішні підприємства м. Бердянська разом із студентами-тренерами.

У рамках «Профорієнтаційного інтенсиву» після завершення тренінгової роботи з батьками проректор, д.п.н., проф. Гуренко Ольга Іванівна провела презентацію діяльності факультетів Бердянського державного педагогічного університету, а також розповіла про можливості для студентів, що створює адміністрація і професорсько-викладацький склад закладу вищої освіти БДПУ. Попова Анастасія Сергіївна (старший викладач кафедри) і Шалупня Євгеній (студент-магістрант спеціальності «Соціальна робота») презентували для батьків діяльність факультету дошкільної, спеціальної та соціальної освіти.

Кінець заходу був яскравим і незабутнім, завдяки цікавим ігровим і танцювальним вправам. А рефлексія, проведена студентами-тренерами виявила важливість проведеної роботи для старшокласників та їх батьків.

 

Катерина Петровська,

завідувач кафедри соціальної роботи

 та інклюзивної освіти, к.п.н., доц.,

Анастасія Тургенєва,

доцент кафедри соціальної роботи

 та інклюзивної освіти, к.п.н.,

Анастасія Попова,

старший викладач кафедри соціальної роботи

 та інклюзивної освіти

(світлини з архіву кафедри)


СПРОБУЄМО БУТИ ДРУЗЯМІ: УКРАЇНА – ПОЛЬЩА

 

Із 24 вересня по 1 жовтня ц. р. студентка 3 курсу спеціальності «Соціальна робота» Наталя Рибнікова брала участь в міжнародному проекті «Let’s Be Friends (м. Поронін, Польща, гори Татри), організаторами якого виступили Львівська міська молодіжна організація «Інститут українських студій».

Основними цілями проекту були промоція активної участі молоді в суспільному житті, розвиток особистих якостей молодих людей, інтеграція незрячої молоді у суспільство, розвиток дружніх відносин між Україною та Польщею.

Проект об’єднав 20 учасників з Польщі та України, більшість з яких мала проблеми з зором. Головним завданням для учасників була активна участь у заході, допомога з супроводом людей, що мають вади зору, а також переклад у разі необхідності.

Навчання у рамках проекту здійснювалося англійською мовою. Для учасників були проведені тренінги, спрямовані на розвиток імпровізаційних якостей та фільмостворення; після чого учасники апробували свою майстерність у школі м. Закопане.

Дякуємо організаторам проекту за можливість отримати нові знання, натхнення і досвід, який обов’язково будемо практикувати у навчальній і майбутній професійній діяльності.

Наталя Рибнікова,

студентка 3-го курсу

спеціальності «соціальна робота»

Факультету дошкільної, спеціальної та соціальної освіти

(світлини з архіву автора)


Ні дня без нових знань

26 вересня ц.р. студенти спеціальності «соціальна робота» Альона Харченко, Аліна Новікова і Олена Сєрокващенко брали участь у загальноміському тренінгу «Працевлаштування неповнолітніх. Основні види порушення прав неповнолітніх у зв’язку з працевлаштуванням». Захід відбувся за підтримки відділу сім’ї, молоді та спорту виконавчого комітету Бердянської міської ради на базі Інтегрованого центру надання соціальних послуг.

На тренінгу студенти отримали корисну інформацію, що стосується питань захисту порушених прав неповнолітніх, обов’язки роботодавців щодо особливостей організації роботи для працівників, перелік організацій, куди можна звертатися за допомогою, а також корисні практичні поради, що обов’язково стануть їм у нагоді у майбутній професійній діяльності.

Альона Харченко,
студентка 3-го курсу 
спеціальності «соціальна робота» 
факультету дошкільної, спеціальної 
та соціальної освіти
(світлини з архіву автора)


Навчатись і не зупинятись!

Викладачі кафедри соціальної роботи та інклюзивної освіти А. Тургенєва, А. Попова та студентка спеціальності «соціальна робота» Н. Рибнікова 8-9 вересня ц. р. брали участь у дводенному тренінг-марафоні «Відео для громадських активістів» у рамках проекту «Комунікація як інструмент єднання громади» ГО «Пролісок Бердянськ».

Метою тренінгу було навчити громадських активістів міста Бердянська, викладачів, студентів та усіх небайдужих до соціальної проблематики працювати з різними відео редакторами, створювати стріми, організовувати вебінари та залучати якомога більше людей робити гарні справи для розвитку свого міста.

У ході роботи на тренінгу учасники отримали не тільки багато цікавої та корисної інформації, але і мали змогу відразу відпрацювати навички, шляхом створення відео сюжетів, соціальних роликів та стрімів на актуальну соціальну проблематику.

Не забували викладачі кафедри поєднувати приємне і корисне під час навчання на тренінгу. Разом із громадськими активістами міста Бердянська був створений невеликий профорієнтаційний відеоролик «I LOVE BDPU», який можна переглянути за посиланням на сторінці кафедри у соціальні мережі Facebook https://www.facebook.com/socialna.robota/?modal=admin_todo_tour.

Дякуємо організаторам тренінгу, зокрема Івану Харченку, за можливість долучитися до нових знань, які неодмінно стануть у нагоді викладачам і студентам.

 

Анастасія Попова,

старший викладач кафедри

соціальної роботи та інклюзивної освіти

ФДССО

Світлини з архіву кафедри


НАШІ СТУДЕНТИ МАЙБУТНІХ ЗМІН АГЕНТИ

Студент спеціальності «соціальна робота» Михайло Люсов з 24 лютого по 4 бeрeзня ц.р. брав участь у трeнінгу «YABC (Молодь як агeнти змін)» у м. Київ, за підтримки Датського Товариства Чeрвоного Хрeста.

Метою тренінгу була підготовка трeнeрів-фасилітаторів під керівництвом досвідчених українських (Марина Кожeдуб) та міжнародних (Фархан Сохeйл (Пакістан)) тренерів, представників Чeрвоного Півмісяця.

У тренінгу взяли участь обрані волонтeри Товариста Чeрвоного Хрeста України, з усіх рeгіонів України, серед яких був студент 2-го курсу спеціальності «соціальна робота» факультету дошкільної, спеціальної та соціальної освіти.

У ході роботи, учасники тренінгу отримали  цікаві та необхідні знання для професійного розвитку у галузі соціальної роботи. Під час навчання було розглянуто дeкілька актуальних тeм соціально-психологічного характeру, а самe: «Активнe слухання», «Eмпатія», «Критичнe мислeння», «Дискримінація: расова, гeндeрна, соціальна», «Посeрeдництво», «Інклюзія», «Нeнасильницькe спілкування» та ін. До того ж, учасники мали можливість спробувати себе у якості тренерів, провести пробні тренінги та отримати професійні вміння та навички, необхідні для тренерів, наставників та фасилітаторів.

По закінчeнню навчальної тренінгової програми учасники отримали сeртифікати про участь, які надають право проводити трeнінги у межах реалізації проекту YABC, а також самі матеріали.

Учасники тренінгу безмежно вдячні координаторам і організаторам програми «Молодь як агeнти змін» за можливість професійного розвитку і самовдосконалення, мотивацію бути найкращим фахівцем у своїй галузі.

Люсов Михайло,

студeнт 2-го курсу

спeціальності «соціальна робота»

 Факультeту дошкільної, спeціальної

та соціальної освіти

(світлини з архіву автора)


У ЄДНОСТІ ДУМОК І СПРАВ РОБИМО КРАЇНУ КРАЩОЮ!

23 березня ц.р. студенти 4-го курсу спеціальності «соціальна педагогіка» (М. Боровська, О. Король, Є. Кривуля) у рамках корекційно-реабілітаційної (виробничої) практики провели лекційне заняття на тему: «Перші кроки на шляху до інклюзії» на методичному об`єднанні вихователів дитячого санаторію «Бердянський».

Метою лекційного заняття було детальне ознайомлення вихователів дитячого санаторію з поняттям інклюзії та сучасним станом її впровадження в Україні. Лекція включала у себе інформаційний і практичний блоки. Під час інформаційного блоку студенти-практиканти розповіли про шляхи впровадження інклюзії у загальноосвітні школи, методи які педагоги та вихователі можуть використовувати у своїй практичній діяльності для того, щоб діти з особливими освітніми потребами почували себе повноправними членами суспільства і могли реалізувати свій потенціал у навчально-виховній діяльності.

Практичний блок заняття включав у себе перегляд мультиплікаційного фільму та виконання цікавих вправ, які вихователі зможуть використовувати у своїй повсякденній практиці. Зокрема, були проведені такі вправи «Політ на острів», «Скріпки», «Дерево та листя», «Емблема: Толерантне ставлення до дітей з особливими потребами».

Усі учасники активно брали участь у виконанні вправ, а також ставили проблемні й цікаві питання, що стосуються включення дітей з особливими освітніми потребами у загальноосвітню навчально-виховну діяльність. Оскільки розуміють необхідність і важливість її впровадження у контексті реалізації права кожної дитини на освіту відповідно до нової редакції Закону України «Про освіту». У ході підбиття підсумків лекційного заняття стала цікавою темою для обговорення, що стосується переваг і недоліків інклюзивної освіти, де кожен учасник лекції зміг висловити власну думку і запропонувати власне бачення реалізації інклюзивного освітнього процесу.

Студенти-практиканти спеціальності «соціальна педагогіка», викладачі кафедри соціальної роботи та інклюзивної освіти висловлюють щиру вдячність колективу вихователів дитячого санаторію «Бердянський» за можливість проведення лекційного заняття на актуальну тему, що турбує освітян усього світу. Адже лише у єдності думок, справ і небайдужості до проблем дітей з особливими освітніми потребами ми зможемо наблизитися до створення ідеальної моделі інклюзивної освіти для нашої України.

Марія Боровська,

студентка 4-го курсу спеціальності «соціальна педагогіка»

факультету дошкільної, спеціальної та соціальної освіти

(світлини з архіву студентки)


Навчальні пригоди Антона в Італії

В лютому цього року студент 4 курсу спеціальності «соціальна педагогіка» Факультету дошкільної, спеціальної та соціальної освіти Антон Сердюченко пройшов конкурсний відбір і став учасником міжнародного навчального курсу «I.LAB – Intercultural Learning and Beyond!».

Навчання відбулось в березні в м. Тортона (Італія) на базі НГО «La Fenice» за підтримки «Youth for Exchange and Understanding International» та програми «Еразмус +».

Метою проекту було створення неформального навчального інструменту і його апробація у школах міста Тортона для учнів 11-15 років. Учасниками стали представники 15 країни світу (по 2 учасники з країни).

Завданнями проекту було:

створення спільної та динамічної лабораторії, спрямованої на створення інноваційних методологій та інструментів для міжкультурного діалогу та навчання;

сприяння професійному та особистому розвитку та покращення компетенції молодіжних працівників надаючи інструменти, знання та навички, корисні для того, щоб протистояти потребам міжкультурного діалогу між молодими людьми та їхніми громадами.

сприяння підвищенню якості роботи молоді на місцевому та європейському рівнях, беручи до уваги зміни та виклики сучасного суспільства щодо включення та інтеграції молоді з різним культурним походженням.

Команда Антона обрала сучасний інтерактивний метод форум-театру з проблематикою міжкультурного спілкування та гендерної нерівності. Оскільки в умовах глобалізаційних та інтеграційних процесів ці теми цікавлять активних громадян кожної держави і мають неабияку актуальність.

Важливо зазначити, що форум-театр отримав успішні відгуки учасників і фасилітаторами проекту було організовано виступ команди у театрі Тортони.

Антон Сердюченко,

Студент 4-го курсу спеціальності «соціальна педагогіка»

Факультету дошкільної, спеціальної та соціальної освіти

(світлини з архіву автора)


НЕНАСИЛЬНИЦЬКЕ СПІЛКУВАННЯ:

ЩО ЦЕ І ЯК ЦЕ РОБИТЬСЯ?

Студент 2-го курсу спеціальності «соціальна робота» Михайло Люсов у якості сертифікованого тренера-фасилітатора «YABC (Молодь як агeнти змін)» з 19 по 21 березня проводив тренінги на тематику «Ненасильницьке спілкування» для студентів першого курсу Бердянського економіко-гуманітарного коледжу Бердянського державного педагогічного університету

Метою тренінгових занять було навчити студентів поводится гідно і толерантно у конфліктних ситуаціях, що можуть виникати у повсякденному житті. У рамках проведення тренінгів обговорювались такі теми як «Поняття «ненасильницьке спілкування», «Як навчитися спілкуватися спокійно в конфліктних і нестабільних ситуаціях», «Методи ненасильницького спілкування».

У ході проведення тренінгових занять студенти виявляли неабияку цікавість до означеної проблематики, із задоволенням брали участь у обговоренні важливих питань, а також моделювали ситуації, де учасники могли використовувати на практиці отримані знання про ненасильницьке спілкування.

Сподіваємося, що корисне і цікаве спілкування студентів коледжу й університету сприятиме тому, що світ стане добрішим.

Люсов Михайло,

студент 2-го курсу спеціальності «соціальна робота»

 факультету дошкільної, спеціальної та соціальної освіти

(світлини с архіву автора)


КОРИСНІ ВИХІДНІ ДЛЯ ПРОФЕСІЙНОГО РОЗВИТКУ

23-26 лютого ц.р. студентка-магістрантка спеціальності «соціальна робота» Олена Сєрокващенко взяла участь у тренінгу «Психосоціальна підтримка на рівні громади» для співробітників та волонтерів Товариства Червоного Хреста (м. Запоріжжя), в рамках програми «Підтримка населення України в зимовий період».

Надзвичайно цікавий захід об’єднав разом соціальних активістів із Запоріжжя, Мелітополя, Херсону та Бердянську під керівництвом авторитетних тренерів Галини Дрогомирецької (технічний радник з питань психосоціальної підтримки, тренер Національного Комітету Товариства Червоного Хреста України) та Анни Діденко (керівник відділу психосоціальної підтримки, тренер Національного Комітету Товариства Червоного Хреста України).

В рамках тренінгу учасниками були розглянуті наступні теми: «Кризові події», «Стрес. Реакції на стрес. Практичні методи боротьби зі стресом», «Психосоціальна підтримка», «Діти. Вразливість дітей. Реакції дітей на стрес та втрату. Насилля направлене на дітей», «Методи та форми надання психосоціальної підтримки вразливим категоріям населення», «Втрата і скорбота. Види та її реакції», «Перша психологічна допомога», «Підтримка співробітників та волонтерів. Самодопомога», «Створення системи підтримки».

Окрім насиченої теоретичної складової роботи під час навчання, тренінгом були передбачені різні тести, цікаві практичні інтерактиви, які були спрямовані на спільну колективну роботу, безліч відеоматеріалів.

У процесі навчання учасники тренінгу навчилися визначати вплив кризових ситуацій на громадян, шляхи подолання стресу, потреби вразливих груп населення в умовах кризових ситуацій, а також надавати першу психологічну допомогу. Неоціненним досвідом для усіх учасників тренінгу стало спілкування однодумців і небайдужих людей, готових поділитися власним досвідом і завжди прийти на допомогу у складних життєвих обставинах. По завершенню тренінгу всі учасники отримали позитивні враження, нові знання, професійні знайомства, ну і звісно, сертифікати учасників.

Студента 6-го курсу

спеціальності «соціальна робота»

Факультету дошкільної, спеціальної та соціальної освіти

Олена Сєрокващенко

(світлини з архіву автора)