Бердянський державний педагогічний університет

Приймальна ректора:

(06153) 36244
rector@bdpu.org.ua

Адреса:

Запорізька область, м. Бердянськ, вул. Шмідта, 4

Заходи та події

Конференція “Дитинство в часи кризи XX-XXI ст. у літературі та культурі країн Центральної та Східної Європи”

Конференція “Дитинство в часи кризи XX-XXI ст. у літературі та культурі країн
Центральної та Східної Європи”, організована кафедрою україністики Варшавського університету (Варшава, 28-29.05.2020), надзвичайно цікава темами і презентацією ґрунтовних досліджень учасників. Дякую за запрошення dr Katarzyna Jakubowska-Krawczyk. Це чудова наукова платформа для спілкування, обміну ідеями, обговорення доповідей і дискусій.

 

ІX Міжнародний науково-методичний семінар  з болгарської мови, літератури, культури та історії

22 травня розпочав дистанційну роботу ІX Міжнародний науково-методичний семінар з болгарської мови, літератури, культури та історії, який організували викладачі-болгаристи кафедри української мови та славістики факультету філології та соціальних комунікацій Бердянського державного педагогічного університету.

ІІІ Міжнародна науково-практична інтернет-конференція

«Людина в мовному просторі: історична спадщина, проблеми, перспективи розвитку»

12 травня 2020 р. у Бердянському державному педагогічному університеті відбулася ІІІ Міжнародна науково-практична інтернет-конференція «Людина в мовному просторі: історична спадщина, проблеми, перспективи розвитку», організатором якої є кафедра іноземних мов і методики викладання факультету філології та соціальних комунікацій, а співорганізаторами виступили Білоруський інститут правознавства (Республіка Білорусь), Шуменський університет «Епископ Константин Преславски» (Республіка Болгарія), Ilia State University (Грузія), Sivas Cumhuriyet University (Турецька Республіка).

Учасниками цьогорічної конференції стали понад 80 науковців і педагогів з 7 країн – Білорусі, Болгарії, Грузії, Турції, Португалії, Словакії та України.

12 травня 2020 року кафедрою української мови та славістики у межах Днів науки були проведені дистанційні засідання студентських наукових секцій «Українська мова: походження, розвиток і функціювання», «Мова та соціум як фактори формування мовної особистості» та викладацької наукової секції «Актуальні проблеми української мови».

 

Активна підготовка випускників ФФСК до ЄВІ з іноземної мови

            8 травня на факультеті філології та соціальних комунікацій відбулася дистанційна зустріч із майбутніми вступниками, студентами 4 курсу очної та заочної форм навчання, під час якої було розглянуто два найактуальніших питання: реєстрація для проходження єдиного вступного іспиту (ЄВІ) та його особливості.

Юлія Герасименко, представник деканату ФФСК, детально розповіла про реєстрацію для проходження ЄВІ. Вона продемонструвала в режимі онлайн етапи заповнення форм та анкети-заяви, а також надала перелік необхідних документів.

Ірина Шиманович, доцент кафедри іноземних мов та методики викладання, розповіла про структуру єдиного вступного екзамену. Викладачка акцентувала, що єдиний вступний іспит з іноземної мови буде проходити за тією самою програмою, що і для вступу на перший курс на базі повної загальної середньої освіти, окрім частин «Писемне мовлення» та «Розуміння мови на слух». Вступники до магістратури складатимуть лише частини «Читання» та «Використання мови». Ірина Шиманович звернула увагу студентів на розділи, які потрібно повторити, та розповіла, як виконувати завдання іспиту.

Докладна інформація про підготовку до єдиного вступного іспиту розміщена на сайті Освіта.ua. На ньому також можна пройти пробне тестування й ознайомитись із прикладами екзаменаційних завдань.

 

 

 


 

ДИСТАЦІЙНЕ НАВЧАННЯ НА ФАКУЛЬТЕТІ

 

  

 


 

 

ОНЛАЙН ПРИБИРАННЯ

Уперше в історії планети влаштовують міжнародне цифрове прибирання.

Тимчасова ізоляція не привід забути про весняний настрій та екологічну відповідальність!

Світ перебуває на карантині, і так багато з нас застрягли у своїх будинках. Чи є краща нагода, ніж зараз? Настав час звільнити наше цифрове життя від непотребу та видалити всю зайву інформацію з пристроїв.
Очистіть ваші персональні комп’ютери, ноутбуки, смартфони, хмарні сховища, електронні рахунки з цифровим безладом і звільніть місце!

 


 

ЧИТАЦЬКИЙ КЛУБ У РЕЖИМІ ОН-ЛАЙН

Як відволіктися від думок про пандемію? Можна: а) прочитати цікавий роман; б) поділитися думками про цікавий роман із колегами і друзями. Саме так і зробили викладачі, студенти і випускники Бердянського державного педагогічного університету на засіданні читацького клубу 16 квітня 2020 року в режимі он-лайн на платформі Zoom.

Роман відомої української письменниці Марини Гримич «Клавка» викликав палкі дискусії серед учасників читацького клубу. Говорили про післявоєнний літературний Київ кінця 40-х років, Спілку письменників, бажання / неможливість писати, соцреалізм, атмосферу «РОЛІТу», аромати яблук і духи «Біла ніч», страшний брязкіт орденів «самоварів», любовний трикутник, обірваний фінал роману і його продовження. Байдужим твір нікого не залишив, за що велика дяка авторці Марині Гримич!

 


 

НОВА РЕАЛЬНІСТЬ – НОВІ МОЖЛИВОСТІ

Розпочала роботу четверта сесія Академії з прав людини для викладачів/викладачок журналістики. Вона, на відміну від перших трьох, буде розтягнута у часі і просторі.

 


 

Кожен день у стінах нашого університетуособливий

Долучаємося до челенджу Бердянського державного педагогічного університету «Я люблю БДПУ».

 


 

Переможець Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт

За результатами ІІ-го туру Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт зі спеціальності «Освітні, педагогічні науки», що відбувся на базі Дрогобицького державного педагогічного університету імені Івана Франка, студент 4 курсу групи 4АМЛ факультету філології та соціальних комунікацій Татарін Володимир отримав диплом ІІІ ступеня з роботою «Методи і прийоми реалізації культурологічного підходу в освітньому процесі школи (на матеріалі англійської мови)» (науковий керівник – Розумна Тетяна Сергіївна, кандидат педагогічних наук, доцент кафедри іноземних мов і методики викладання).


Перемоги молодих перекладачів

Щорічно студенти-германісти факультету філології та соціальних комунікацій представляють нашу alma mater на Міжнародному студентському конкурсі перекладу «Переклад як засіб актуалізації етномовних картин світу», що вже вчетверте організовує  кафедра прикладної лінгвістики, порівняльного мовознавства та перекладу Національного педагогічного університету імені М.П. Драгоманова. Конкурс 2020 року зібрав 109 молодих перекладачів з України, Республіки Польщі, Литовської Республіки і Республіки Білорусь.

Участь у другому турі конкурсу взяли наші студентки – Чернишенко Альона і Оксана Рева, які увійшли у десятку кращих перекладачів і зайняли два 2-х місця. Вони отримали дипломи переможців у номінації «Кращий переклад поетичного твору з англійської мови на українську мову» за здійснений переклад поезії «See It Through» Едгара Геста.

 


 

Весняний калейдоскоп подій з болгаристики

14 лютого у Болгарії відзначають три свята: церковне – Успіння Святого Кирила Слов’яноболгарського, свято Святого Трифона Зарезана, яке ще називають Днем виноградаря, і свято Святого Валентина. У центрі болгаристики Бердянського державного педагогічного університету з нагоди цих знаменних подій відбулася низка заходів з розповідями про історію кожного свята та болгарські традиції. На урочистостях були присутні студенти-болгаристи та викладачі з Республіки Болгарії.

21 лютого в Міжнародний День рідної мови другокурсники представили інсценізацію інтимної лірики видатного поета-символіста Болгарії Димчо Дебелянова. У заході взяла участь викладач Аксінія Тодорова.

27 березня у Болгарії відзначають Свято Баби Марти. Віддаючи данину традиціям, студенти спеціальності «Мова і література (англійська, болгарська)» відтворили національні обряди, звичаї, народні пісні і танці. Організатори привітали присутніх з приходом весни та пов’язали гостям заходу яскраві «мартенички-обереги» на щастя, здоров’я і добробут.

 


РАДИМО ПЕРЕГЛЯНУТИ ВИПУСКИ АВТОРСЬКОЇ ЛІТЕРАТУРНОЇ ПРОГРАМИ

Поки триває карантин, радимо переглянути випуски авторської літературної програми “ПРОчитай” на Youtube. Є програми про Агату Крісті і Дена Брауна, Мері Шеллі і Брема Стокера, Джейн Остін і Шарлотту Бронте, Жуля Верна і Александра Дюма, Майн Ріда і Уїлкі Коллінза і багато інших. А також з цікавими розповідями викладачів факультету філології та соціальних комунікацій – Ольги Харлан, Анни Александрової, Ольги Новик, Софії Філоненко – про Антона Санченка, Макса Кідрука, Галину Пагутяк, Івана Білика, Олеся Бердника, Володимира Даниленка, Чака Паланіка, Фредеріка Бегбедера, Марину Гримич, Аскольда Мельничука, Ольгу Токарчук, Сергія Жадана та інших.


Святкування чи боротьба за жіночі права?

Напередодні Міжнародного дня боротьби за жіночі права і мир у 4 корпусі БДПУ студенти-журналісти переглянули художній  фільм «Суфражистки», який є яскравим прикладом боротьби жінок за свої права та придушення будь-яких спроб стати на один рівень із чоловіками. Фільм розказує про жахливі події, а при перегляді приходить розуміння того, що зараз ми живемо у світі, де жінка має право висловити свою думку саме завдяки цим небайдужим захисницям.


ШЕВЧЕНКІВСЬКИЙ МАРАФОН

Україна багата на талановитих митців, які прославляють її у своїх віршах, картинах та піснях. Кожен з них, безсумнівно, вартий уваги та вшанування. 10 березня у 5 корпусі БДПУ було проведено поетичний марафон “Живі слова”, присвячений вшануванню пам’яті Т. Г. Шевченка. Цей захід поклав початок весняному поетичному марафону до Міжнародного дня поезії.

Доктор філологічних наук, професорка кафедри української та зарубіжної літератури і порівняльного літературознавства Новик Ольга Петрівна залучила першокурсників до перегляду презентації про українського поета-борця за свободу. Також справив враження на присутніх відеосюжет, де відомі медіаперсони читали вірш Тараса Шевченка “Заповіт” під музику сучасних композиторів.

 


 «Довго щирими сими словами до людей промовлятиму я…»

25 лютого в малій актовій залі БДПУ проведено захід, приурочений 149-й річниці Лесі Українки (Лариси Петрівни Косач). Організаторами свята виступили доцент кафедри української та зарубіжної літератури і порівняльного літературознавства Валентина Миколаївна Школа та студенти групи 2УМЛ факультету філології та соціальних комунікацій.

 


 

ФІНАЛЬНИЙ ЕТАП ХХ МІЖНАРОДНОГО КОНКУРСУ З УКРАЇНСЬКОЇ МОВИ ІМЕНІ ПЕТРА ЯЦИКА

29/02/2020 на базі Запорізької гімназії № 2 імені Лесі Українки відбувся фінальний етап ХХ Міжнародний етап імені Петра Яцика.

Студентка 2 курсу Стариченко Ліллія посіла 2 місце в обласному етапі (керівник: доцент кафедри української мови та славістики Ганна Вусик) і брала участь у фіналі міжнародного конкурсу.

 


 

Наукові читання

20 лютого 2020 року кафедрою української мови та славістики було проведено наукові читання «Граматика Мелетія Смотрицького – перлина давнього українського мовознавства (до 400-ліття її створення)», приурочені святкуванню Дня рідної мови.

У ході проведення цього заходу студенти мали можливість почерпнути відомості про непересічну особистість, письменника, церковного й освітнього діяча, мовознавця – Мелетія Смотрицького, якому належить створення нормативної граматики церковнослов’янської мови, що вплинула на розвиток усіх східнослов’янських мов, зокрема української. У своїх наукових розвідках доповідачі акцентували увагу на невідомих сторінках біографії цього видатного науковця, аналізували відомості з фонетики, орфографії, морфології, синтаксису, викладені у його граматиці;  не залишилося поза увагою вчення про віршовані розміри та образну систему мовних засобів.


 

Засідання читацького клубу

Сьогодні на читацькому клубі ми досхочу наговорилися про роман Дена Сіммонса “Террор”, про полярні експедиції та пошуки їхніх слідів, про депресивні назви кораблів, про нонфікшн, реалізм і містику з фантастикою, про жанрові ігри та постмодерні алюзії, про переклички з Дефо, Свіфтом, Жулем Верном, Голдінгом та Максом Кідруком, про романтику наукового пошуку і жахи білого безгоміння (Дж.Лондон), про зіткнення культур, архетипи, двійників та ініціації, про неврози і фобії, про канібалізм і гомосексуальність, про Природу і Цивілізацію, про кодекс вікторіанських джентльменів і морських офіцерів, про колоніальну експансію і тягар білих (Дж.Р.Кіплінг).

 


 

КОНКУРС ДЛЯ СТУДЕНТІВ НА ОТРИМАННЯ ОСВІТНЬОЇ СТИПЕНДІЇ ДЛЯ ВИВЧЕННЯ АНГЛІЙСЬКОЇ МОВИ

Оголошується прийом заявок на участь у безкоштовній дворічній Програмі малих стипендій з вивчення англійської мови Посольства США в Україні «English Access Microscholarship Program» (скорочено – Access). До участі у програмі Access запрошуються студенти навчальних закладів міста Бердянськ (середні спеціальні та вищі навчальні заклади), віком 17–19 років, які хотіли б покращити рівень володіння англійської мови.

Програма Access проводиться за підтримки Посольства США в Україні, фінансується Державним департаментом США, і впроваджується українською громадською організацією «Український Центр Громадянських Ініціатив «Світло» (ГО «УЦГІ «Світло») у співпраці з українськими громадськими організаціями у регіонах її проведення.

Програма Access надає можливість студентам з малозабезпечених і соціально вразливих груп населення, які не знають англійської мови або мають мінімальні знання з неї, безкоштовно поглибити свої знання англійської мови, більше дізнатись про Сполучені Штати Америки, їх культуру і цінності, розвинути лідерські навички і взяти активну участь у розвитку України.

РОЗКЛАД ЗАНЯТЬ: понеділок і четвер – 11.00-12.30 (розклад буде уточнюватися).

ТРИВАЛІСТЬ ПРОГРАМИ: з лютого 2020 р. до липня 2021 р.

This is a new start:))) We are so happy. New special, creative and amazing team in our Access family. All of them are students of Berdiansk State Pedagogical University and we are so pleased with this fact.  🙂 First meetings and first experience of collaborative work are always so exciting for us, but we feel a great responsibility for our future work.

Berdiansk Access Alumni students are discussing national and cultural diversity and practicing English and Bulgarian languages. Singing traditional songs and dancing “khoro”. We are talking about one of the most famous Bulgarian holiday – Baba Marta Day, which celebrates the end of winter and the coming spring and making “martenitsi” – tokens of Baba Marta. Baba Marta means Grandmother March in English. She is the personification of the month, and the holiday is celebrated every year on the first of March. In local mythology, which dates back to the pre-Christian era, Baba Marta comes to end the winter and begin the spring.
We are so thankful to Svitlana Kornienko for her interesting workshop:).

Berdiansk Access Alumni students are visiting our friends from Mariupol. We are talking about feelings, verbal communication and body language.  :)) Important and useful experience in socialising:)

 


 

Квітень: дистанційна освіта в умовах карантину на ФФСК

У процесі дистанційного навчання викладачі факультету філології та соціальних комунікацій використовують вебтехнології, онлайн платформи та програмні засоби для організації освітнього процесу: Coogle Classroom, Zoom, eTutorium Webinar, Skype, Viber, електронну пошту та інші інструменти дистанційного навчання.

Дистанційна форма навчання через Інтернет є ефективною і зручною технологією отримання здобувачами нових знань та компетенцій, підвищення рівня професійності, самоосвіти.

НАВЧАЛЬНИЙ ПРОЦЕС

ЗАСІДАННЯ ЧИТАЦЬКОГО КЛУБУ

ЗАСІДАННЯ АКАДЕМІЇ З ПРАВ ЛЮДИНИ

УЧАСТЬ У КОНФЕРЕНЦІЯХ

ЗАСІДАННЯ КАФЕДР та РОБОЧИХ ГРУП

 

КУРАТОРСЬКІ ГОДИНИ

 

 

Дистанційне навчання на факультеті філології та соціальних комунікацій БДПУ – це віртуальний науково-навчальний простір, організований за допомогою використання сучасних інформаційно-комунікативних технологій.

Ви можете отримати якісну та сучасну освіту незалежно від того, у якому регіоні країни перебуваєте, – інтернет-технології наближають освіту саме до вас!

Дистанційне навчання – новий освітній досвід на факультеті ФФСК.

 

Ганна Вусик, заступник декана ФФСК


 

13 листопада 2019 р.  відбувся І етап ХХ Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика відповідно до Положення про Конкурс, затвердженого наказом Міністерства освіти і науки України від 13 березня 2008 року № 168.


 

12 листопада 2019 року в стінах Бердянського державного педагогічного університету відбувся урочистий захід «Мово моя, душа голосна України!», приурочений Дню української писемності та мови і вшануванню пам’яті Преподобного Нестора-Літописця, організований кафедрою української мови та славістики факультету філології та соціальних комунікацій. Мала актова зала університету зібрала багато гостей. Організатори привітали їх із національним торжеством та потішили розважальною концертною програмою.

Захід був проведений з метою наголосити на важливій ролі української мови в консолідації суспільства, підтримати вивчення і розвиток рідної мови, популяризувати її красу, багатство та літературну довершеність; виховувати інтерес до рідного слова як неоціненного духовного багатства, у якому живе народ, передає з покоління в покоління мудрість і славу, культуру і традиції.


За результатами засідань конкурсної комісії підведені підсумки та визначені переможці обласного конкурсу для обдарованої молоді у галузі науки у 2019 році.

12 листопада в залі Запорізької облдержадміністрації відбулося підведення підсумків та церемонія урочистого нагородження.

Вітаємо Юлію Герасименко з перемогою в номінації філологічні науки.


 

6 листопала 2019 р. викладачі кафедри соціальних комунікацій та студенти-журналісти факультету філології та соціальних комунікаційзустрічали Координатора Державного Департаменту США з питань американської допомоги в країнах Європи та Євразії Джеймса Куліковскі. Разом із паном Джеймсом кафедру відвідали координаторка Державного Департаменту США з питань американської допомоги для України Ерін Спітцер, директорка Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) Сюзан Фрітц.


 

4 листопада 2019 року болгаристи факультету філології та соціальних комунікацій відзначали День народних будителів. Це не тільки день писемності, культури, а й день родової пам’яті, боротьби народу проти рабської покори.


 

2 листопада 2019 року студенти факультету філології та соціальних комунікацій разом з викладачами кафедри української та зарубіжної літератури і порівняльного літературознавства відвідали презентацію книги Макса Кідрука «Доки світло не згасне назавжди» у Мелітополі.


 

31 жовтня 2019 року на кафедрі української та зарубіжної літератури і порівняльного літературознавства факультету філології та соціальних комунікацій БДПУ пройшло засідання читацького клубу. Обговорювали роман відомого англійського письменника, лауреата Букерівської премії Джуліана Барнза «Відчуття закінчення».


 

Несподіваною та приємною подією стала зустріч третьокурсників з політичним кореспондентом видання «Frankfurter Allgemeine Zeitung» паном Герхардом Гнауком 30 жовтня у стінах 4 корпусу БДПУ.


 

Тематичний захід «Horror Fiction», присвячений святкуванню Геловіна, відбувся 30 жовтня 2019 року.


 

Цієї осені студентка групи 4 АМЛ факультету філології та соціальних комунікацій Дар’я Сластьонова взяла участь у міжнародній студентській навчальний програмі “Study Tours to Poland”. Загальна кількість поданих заявок була 4444, і тільки 150 студентів було відібрано для відвідання з навчальним візитом одного з десяти міст Польщі. Наша студентка пройшла конкурсний відбір і разом з шістьма учасниками з України побувала у місті Новий Сонч.


 

У межах Школи молодого вчителя, 24-25 жовтня на базі факультету філології та соціальних комунікацій відбувся тренінг із методики викладання англійської мови, учасниками якого стали студенти спеціальностей 014. Середня освіта. Мова і література (англійська) та 035. Філологія. Германські мови та літератури (перша – англійська). Захід був зорганізований за ініціативи доцентів кафедри іноземних мов і методики викладання Ірини Школи і Богдани Салюк у співпраці з RELO (Regional English Language Office) і за підтримки U.S. Embassy Kyiv.


 

Щорічно, у жовтні, у Бердянському державному педагогічному університеті проходить церемонія нагородження «Студент року». Це свято присвячене молодим, амбітним, активним та цілеспрямованим – нашим студентам.

«Студент – вчений року»Кристина Крива, студентка 4 курсу факультету філології та соціальних комунікацій.

«Студент – суспільний діяч року»Анастасія Єсіпова студентка 1 курсу магістратури факультету філології та соціальних комунікацій.

«Студент – журналіст року» – Сергій Сінча.


 

Упродовж двох днів (22-23 жовтня 2019 р.) Національним агентством із забезпечення якості вищої освіти на базі Запорізького національного університету було проведено дводенний тренінг із підготовки експертів з акредитації освітніх програм. Професіоналізм заступника голови НАЗЯВО Наталії Стукало, тренерів Катерини Сіріньок-Долгарьової та Наталії Краснікової зарядив учасників тренінгу оптимізмом і підготував нести якісні зміни в систему вищої освіти. Насичені цікавими кейсами, симуляціями зустрічей, питаннями-відповідями два дні пролетіли як одна мить для представників Бердянського державного педагогічного університету Марії ГребОксани Каліберди склавши тести, були запрошені на очний тренінг здобувати практичний досвід, вчитися працювати в команді та приймати колегіальні, виважені рішення.


 

22 жовтня студенти другого курсу спеціальності журналістика разом з асистентом кафедри соціальних комунікацій Анжелікою Бабич відвідали редакцію міської газети «Південна зоря».

 


 

Згідно з Указом Президента України від 30 вересня 2010 року  № 928 «Про Міжнародний мовно-літературний конкурс учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка», відповідно до Положення про Міжнародний мовно-літературний конкурс учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка, з метою підвищення загальної мовної культури на базі факультету філології та соціальних комунікацій Бердянського державного педагогічного університету вже традиційно проводиться цей конкурс.

10 жовтня 2019 року пройшов Х Міжнародний мовно-літературний конкурс учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка.

 

 

За результатами Конкурсу студенти посіли такі місця:

Гуманітарний профіль:

І місце

 Біленький С. В. м2УМЛ (факультет філології та соціальних комунікацій).

Саркіц І.М. 2 УМЛ (факультет філології та соціальних комунікацій).

ІІ місце

Камаєва Д.Т. 2 УМЛ (факультет філології та соціальних комунікацій).

Скуратовська Д.В. 2 УМЛ (факультет філології та соціальних комунікацій).

 

ІІІ місце

  Семеренко О.А. 2 УМЛ (факультет філології та соціальних комунікацій).

Демиденко К.М. 2 УМЛ (факультет філології та соціальних комунікацій).

Негуманітарний профіль:

І місце

 Рева О.О. 2 АМЛ (факультет філології та соціальних комунікацій).

ІІ місце

Тюк Н.Г. 1 ФІ (факультет фізико-математичної, комп’ютерної та технологічної освіти)

Петренко А. О. С16 ПО (факультет психолого-педагогічної освіти та мистецтв)

Зоріна Є.А. 1 Мн (гуманітарно-економічний факультет)

ІІІ місце

Ніколаєнко К.І. 1 ГМЛ (факультет філології та соціальних комунікацій)

 Помазан Т.Г. 2 ГМЛ   (факультет філології та соціальних комунікацій)

Альханов Є.В. 1 Пр (гуманітарно-економічний факультет).

Названі студенти будуть нагороджені дипломами І –ІІІ ступенів.

За рішенням журі для участі в ІІ (обласному) етапі Конкурсу пропонуються такі студенти:

З гуманітарного профілю –  Саркіц І.М.  2 УМЛ (факультет філології та соціальних комунікацій).

З негуманітарного профілю   Рева О.О. 2АМЛ (факультет філології та соціальних комунікацій ).

 


 

3 жовтня до стін нашого університету завітав випускник факультету філології та соціальних комунікацій, а нині український поет Микола Антощак, твори якого увійшли до збірника «Антологія молодої української поезії ІІІ тисячоліття».

 

 


 

5-6 жовтня 2019 року освітяни відвідали будинок-музей видатного українського письменника Івана Котляревського, садибу-музей класика української літератури Панаса Мирного, національний музей-заповідник М. В. Гоголя, Диканський історико-краєзнавчий музей. Культурною родзинкою першого дня став перегляд прем’єри музичної комедії на 2 дії «Кайдашева сім’я» в Полтавському академічному обласному українському музично-драматичному театрі імені Гоголя.

 

 


27-28 вересня 2019 р. за сприяння Департаменту культури, туризму, національностей та релігій, Запорізької облдержадміністрації та за ініціативи директора Бердянського краєзнавчого музею, заслуженого працівника культури України, голови Бердянського болгарського товариства ім. Мішо Хаджийського Людмили Ноздріної відбулася друга Всеукраїнська науково-практична конференція «Творчість болгарських письменників Бессарабії і Таврії ХХ ст.», присвячена 105-річчю видання книги «Болгарскія колоніи в Россіи» М.С.Державіна –відомого у всьому світі славіста, академіка, історика.

У конференції брали участь і болгаристи БДПУ: викладачі Світлана Корнієнко, Оксана Червенко, студенти 3 курсу ФФСК Тетяна Кольва, Тетяна Гагара, Яна Коваленко, Дар’я Кондратьєва, Катерина Усольцева та студентка 4 курсу Дар’я Сластьонова. Студенти підготувалися і виступили з науковими доповідями на достойному рівні.

 


 

26-27 вересня 2019 року факультетом філології та соціальних комунікацій Бердянського державного педагогічного університету проводилася Міжнародна наукова конференція «Усі ріки течуть у море»: мариністика в літературі та культурі».


26 вересня Михайло Москаленко взяв участь у тренінгу для претендентів на стажування в Запорізькій обласній раді.

Під час тренінгу студент факультету філології та соціальних комунікацій ознайомився з роботою постійної комісії з питань управління об’єктами спільної власності територіальних громад області та житлово-комунального господарства.

 


26 вересня 2019 року в рамках Міжнародної наукової конференції «Усі ріки течуть у море», що проводилася кафедрою української та зарубіжної літератури і порівняльного літературознавства, у конференц-залі першого корпусу БДПУ відбулася творча зустріч з Антоном Санченком, українським письменником-мариністом.

 

 


 

24 вересня в конференц-залі першого корпусу БДПУ відбулось урочисте нагородження переможців творчого конкурсу есе «20 років доброчинності», присвяченого 20-й річниці заснування Фонду імені Катерини Ковшевич.


 

23 вересня 2019 року студенти-болгаристи факультету філології та соціальних комунікацій разом з викладачами Світланою Корнієнко та Оксаною Червенко зібралися після занять у Культурно-інформаційному центрі болгари стики «Кирилиця», щоб відзначити День Незалежності Болгарії.

 


18 вересня 2019 року викладачі кафедри української мови та славістики (Марія ГребНеля ПавликЕліна Олійник) разом зі студентами та магістрантами факультету філології та соціальних комунікацій БДПУ відвідали кінотеатр «Космос», де відбувся останній сеанс біографічної драми Романа Бровка «Заборонений» (Історія життя і боротьби Василя Стуса).

 


З нагоди дня міста представники студентської ради факультету філології та соціальних комунікацій вирішили познайомити першокурсників з історією та сьогоденням міста і рідного університету.

Студенти 4 курсу розповіли про історію заснування Бердянська та згадали найбільш значимі пам’ятки курортного міста. Першокурсники відвідали Фонд рідкісної та цінної книги і були вражені кількістю збережених книг, які становлять культурно-історичну цінність. Студенти відкрили для себе абонемент – місце, з якого почалася історіябібліотеки БДПУ.

 


У вересні 2019 року у Львові відкрився традиційний Форум видавців, який відбувається вже у 26 раз. На нього у рамках тематичної кураторської програми «Художня література: романтична література у світі глобальних змін» запросили Софію Філоненко, професорку кафедри української та зарубіжної літератури і порівняльного літературознавства БДПУ. Вона виступила як літературний критик під час дискусії «Авторка, автор і сила письма про кохання», що пройшла 20 вересня на одній із локацій Форуму.


 

На факультеті філології і  соціальних комунікацій щомісяця проходять засідання читацького клубу.

 

Кафедра української та зарубіжної літератури і порівняльного літературознавства щомісяця проводить засідання читацького клубу «Калліопа». Метою такого заходу є об’єднати студентів і викладачів, які цікавляться літературою, захоплюються читанням, прагнуть ознайомитися з найкращими зразками класичної і сучасної української та світової літератур.

 


Тренінг для журналістів та журналісток «Жінки в умовах конфлікту та їхня роль у відновленні миру» відбувся 10–12 вересня у Києві. Цей захід присвячено Резолюції Ради Безпеки ООН «Жінки, мир, безпека» 1325 та її втіленню на регіональному рівні в Україні. Подія відбулась у рамках проекту «Рівність заради безпеки», який здійснюється Українським жіночим фондом за участю Інформаційно-консультаційного жіночого центру (Україна) та Центру сприяння рівності (Литовська Республіка) та фінансується Європейським Союзом.

Резолюції Ради Безпеки ООН «Жінки, мир, безпека» 1325 – це перша з тематичних резолюцій щодо жінок, миру і безпеки. Вона підкреслює важливу роль жінок у запобіганні та врегулювання конфліктів, в миротворчості, а також важливість рівної і всебічної участі жінок у всіх зусиллях зі зміцнення миру і безпеки.

 


«Кращої, ніж рідна, мови не буває»

21 лютого, у Міжнародний  день рідної мови, в малій актовій залі БДПУ відбулося традиційне літературно-пісенно-танцювальне урочистя, організоване факультетом філології та соціальних комунікацій.

Ректор університету, професор Ігор Богданов та головний редактор студентської газети БДПУ «Університетське слово» Степан Герилів  вітали присутніх зі святом, бажали кожному берегти рідне слово, пишатися своєю мовою, культурою, Україною…

У підготовці заходу активну участь узяли студенти факультету філології та соціальних комунікацій БДПУ Михайло Москаленко, Анастасія Єсіпова, Ольга Неліпа, Дарина Скуратовська, Яна Пужаєнко, Данило Рудиця, Валерія Славова, Анастасія Гришина, Оксана Рева, Альона Чернишенко, В’ячеслав Вишняков, Олександра Бомбіна, Катерина Біланова; студенти факультету психолого-педагогічної освіти та мистецтв Христина Гончарова й Кирило Азаров; гуманітарно-економічного факультету Анна Заїка, Вікторія Кириченко та Микола Булгаков.

Своїми виступами дійство прикрасили учасники народного ансамблю народної пісні «Золотий гомін», ансамбль ложкарів «Джерельце», учні Бердянської спеціалізованої школи № 16 Мішель Касьянова, Катерина Карайван і Петро Греб, члени Культурно-інформаційного центру болгаристики «Кирилиця» та Польського культурно-освітнього товариства «Відродження» (див. світлини).

На святі лунали пісні та вірші англійською, німецькою, болгарською, грецькою, французькою, російською та іншими мовами світу, найбільше ж – рідною – українською.

Щира подяка всім шанувальникам рідного слова, хто долучився до проведення щорічного урочистя.

Кандидат філологічних наук,

доцент кафедри української мови

та славістики Е.В. Олійник