Бердянський державний педагогічний університет

Приймальна ректора:

(06153) 36244
rector@bdpu.org.ua

Адреса:

Запорізька область, м. Бердянськ, вул. Шмідта, 4

Новини

Третя Міжнародна Філологічна

12 травня 2020 р. у Бердянському державному педагогічному університеті відбулася ІІІ Міжнародна науково-практична інтернет-конференція «Людина в мовному просторі: історична спадщина, проблеми, перспективи розвитку», організатором якої є кафедра іноземних мов і методики викладання факультету філології та соціальних комунікацій, а співорганізаторами виступили Білоруський інститут правознавства (Республіка Білорусь), Шуменський університет «Епископ Константин Преславски» (Республіка Болгарія), Ilia State University (Грузія), Sivas Cumhuriyet University (Турецька Республіка).

Учасниками цьогорічної конференції стали понад 80 науковців і педагогів з 7 країн – Білорусі, Болгарії, Грузії, Турції, Португалії, Словакії та України.

Наукова географія України представлена вищими навчальними закладами усіх регіонів, таких як: Горлівський інститут іноземних мов ДВНЗ «Донбаський державний педагогічний університет», Запорізький національний університет, Сумський національний аграрний університет, Національний технічний університет України «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського», Херсонський державний університет, Маріупольський державний університет, Національний юридичний університет імені Ярослава Мудрого, Мелітопольський державний педагогічний університет імені Богдана Хмельницького, Приватний вищий навчальний заклад «Європейський університет», Азовський морський інститут Національного університету «Одеська морська академія», Уманський державний педагогічний університет імені Павла Тичини, Інститут педагогіки Національної академії педагогічних наук України і Бердянський державний педагогічний університет. Долучилися до роботи конференції і педагоги закладів загальної середньої освіти – Бердянської спеціалізованої школи №16 і Пологівського колегіуму №1.

Під час конференції були представлені до обговорення доповіді, що розкривають актуальні проблеми навчання іншомовної комунікації, сучасного літературознавства, питання синтактики, семантики і прагматики мовних одиниць, лексики і фразеології в сучасній парадигмі знань, когнітивних аспектів мови та мовлення, дискурсивних парадигм в сучасних лінгвістичних дослідженнях, а також важливі проблеми міжкультурної комунікації і перекладознавства.

Проведена ІІІ Міжнародна науково-практична інтернет-конференція «Людина в мовному просторі: історична спадщина, проблеми, перспективи розвитку» засвідчила плідну міжнародну наукову співпрацю та діалог в напрямку руху до модернізації сучасної освіти і науки.

 

Богдана Салюк,

доцент кафедри іноземних мов і

методики викладання ФФСК


 

Перемоги молодих перекладачів

Щорічно студенти-германісти факультету філології та соціальних комунікацій представляють нашу alma mater на Міжнародному студентському конкурсі перекладу «Переклад як засіб актуалізації етномовних картин світу», що вже вчетверте організовує  кафедра прикладної лінгвістики, порівняльного мовознавства та перекладу Національного педагогічного університету імені М.П. Драгоманова. Конкурс 2020 року зібрав 109 молодих перекладачів з України, Республіки Польщі, Литовської Республіки і Республіки Білорусь.

Участь у другому турі конкурсу взяли наші студентки – Чернишенко Альона і Оксана Рева, які увійшли у десятку кращих перекладачів і зайняли два 2-х місця. Вони отримали дипломи переможців у номінації «Кращий переклад поетичного твору з англійської мови на українську мову» за здійснений переклад поезії «See It Through» Едгара Геста.

Щиро вітаємо і наукових керівників – к.філол.н., доцентів Богдана Валерія Володимировича і Прядко Юлію Павлівну.

Пишаємося нашими студентами і бажаємо наснаги для подальших перемог!

Рева_Оксана_диплом (1)

Чернишенко_Альона_диплом

За матеріалами кафедри іноземних мов і методики викладання


 

За результатами ІІ-го туру Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт зі спеціальності «Освітні, педагогічні науки», що відбувся на базі Дрогобицького державного педагогічного університету імені Івана Франка, студент 4 курсу групи 4АМЛ факультету філології та соціальних комунікацій Татарін Володимир отримав диплом ІІІ ступеня з роботою «Методи і прийоми реалізації культурологічного підходу в освітньому процесі школи (на матеріалі англійської мови)» (науковий керівник – Розумна Тетяна Сергіївна, кандидат педагогічних наук, доцент кафедри іноземних мов і методики викладання).

Вітаємо переможця та наукового керівника!


 

Шановні колеги!

Факультет філології та соціальних комунікацій Бердянського державного педагогічного університету запрошує Вас взяти участь у ІІІ Міжнародній науково-практичній Інтернет-конференції «Людина в мовному просторі: історична спадщина, проблеми, перспективи розвитку», яка відбудеться 12 травня 2020 року.

До участі запрошуються науковці, дослідники, викладачі та співробітники навчальних закладів, аспіранти, магістранти.

До обговорення пропонуються такі питання:

 • Лексика та фразеологія в сучасній парадигмі знань;
 • Синтактика, семантика та прагматика мовних одиниць;
 • Дискурсивна парадигма в сучасних лінгвістичних дослідженнях;
 • Когнітивні аспекти мови та мовлення;
 • Теорія та практика перекладу: стереотипність та інноваційність;
 • Міжкультурна комунікація як проблема ХХІ століття;
 • Зіставне вивчення мовних картин світу;
 • Гендерні дослідження в діалозі культур;
 • Проблеми сучасного літературознавства;
 • Проблеми компаративного прочитання класичної та сучасної літератур;
 • Актуальні проблеми навчання іншомовної комунікації;
 • Varia (приймаються матеріали з інших напрямів, що відповідають темі конференції).

Участь у конференції – безкоштовна.

Форма участі – заочна.

Робочі мови конференції: українська, болгарська, грецька, азербайджанська, грузинська, польська, англійська, німецька, французька, іспанська, російська, турецька, білоруська.

Для участі у конференції необхідно до 1 травня 2020 року надіслати на електронну адресу оргкомітету bohdanasaliuk@ukr.net з приміткою «Конференція»:

 • анкету-заявку (Додаток 1);
 • доповідь, оформлену відповідно до вимог (Додаток 2).

Матеріали конференції будуть видані у збірнику тез в авторській редакції. Видання матеріалів планується до початку конференції. Програма та збірник матеріалів у форматі pdf будуть надіслані учасникам заходу на електронну адресу, вказану в заявці, продовж 10 днів після проведення заходу.

Обсяг тез 3 – 5 сторінок. Усі інші вимоги до тез – у Додатку 2.

КОНТАКТИ

Адреса: факультет філології та соціальних комунікацій Бердянського державного педагогічного університету, кафедра іноземних мов і методики викладання, вул. Горького, 19, м. Бердянськ, Запорізька область, 71112.

За додатковою інформацією звертатись до:

 • Богдана Валерія Володимировича, тел. +380 50 644 04 55, ел. пошта: bogdan@gmail.com (з організаційних питань);
 • Салюк Богдани Анатоліївни, тел. +380 66 273 25 26, ел. пошта: bohdanasaliuk@ukr.net (з питань публікації у збірнику матеріалів конференції).

Додаток 1

Заявка учасника

ІІІ Міжнародної науково-практичної Інтернет-конференції

 «Людина в мовному просторі: історична спадщина, проблеми, перспективи розвитку»

 

Прізвище, ім’я, по батькові учасника
Науковий ступінь, звання, посада / статус (викладач, аспірант, магістрант)
Установа (повна назва)
Тема доповіді
Секція (орієнтовно)
Контактна адреса, телефон
e-mail (заповнити обов’язково, адреса повинна бути діючою)
Відомості про наукового керівника (для магістрантів)
Прізвище, ім’я, по батькові
Вищий навчальний заклад, установа, посада
Науковий ступінь, вчене звання

 

Додаток 2

Зразок оформлення тез

Олена Іванченко,

кандидат філологічних наук, доцент

Бердянський державний педагогічний університет

oooooo@gmail.com

НАЗВА

[Текст, текст, текст, текст, текст, текст, текст, текст, текст, текст, текст, текст, текст, текст, текст, текст, текст]

Література

 1. Ткаченко А. Мистецтво слова (Вступ до літературознавства). Київ: ВПЦ “Київський університет”, 2003. 448 с.
 2. Bolinger D. Two Views of Accent. Journal of Linguistics. 1985. Vol. 21. № 1. P. 79–123.

 

Всеукраїнська олімпіада з англійської мови

 

20 лютого у стінах нашого університету стартував І етап Всеукраїнської студентської олімпіади з англійської мови, у якому змагались найкращі студенти усіх факультетів БДПУ. Учасникам були запропоновані завдання високого рівня складності, які вони успішно виконали.

Переможцями олімпіади серед студентів мовних спеціальностей стали:

1 місце – Гагара Тетяна, група 3 АМЛ – 95 балів;

2 місце – Хабаров Даніїл, група 2 ГМЛА – 94 бали;

3 місце – Рудиця Данило, група 2 АМЛ – 93 бали.

Найкращими представниками учасників олімпіади серед немовних спеціальностей визначено:

1 місце – Антонюк Ілля, група 1 КТ, ФМКТО – 95 балів;

2 місце – Дубина Анастасія, група 1ПР ГЕФ – 92 бали;

3 місце – Гатауліна Владислава, група 1 ІС, ГЕФ – 84 бали.

Вітаємо переможців олімпіади!

 

 

За матеріалами кафедри іноземних мов і

методики викладання


 

Конкурс на отримання освітньої стипендії для вивчення англійської мови у Бердянську

Оголошується прийом заявок на участь у безкоштовній дворічній Програмі малих стипендій з вивчення англійської мови Посольства США  в Україні «English Access Microscholarship Program» (скорочено – Access). До участі у програмі Access запрошуються студенти навчальних закладів міста Бердянськ (середні спеціальні та вищі навчальні заклади), віком 17–19 років, які хотіли б покращити рівень володіння англійської мови.

Програма Access проводиться за підтримки Посольства США в Україні, фінансується Державним департаментом США, і впроваджується українською громадською організацією «Український Центр Громадянських Ініціатив «Світло» (ГО «УЦГІ «Світло») у співпраці з українськими громадськими організаціями у регіонах її проведення.

Програма Access надає можливість студентам з малозабезпечених і соціально вразливих груп населення, які не знають англійської мови або мають мінімальні знання з неї, безкоштовно поглибити свої знання англійської мови, більше дізнатись про Сполучені Штати Америки, їх культуру і цінності, розвинути лідерські навички і взяти активну участь у розвитку України.

Особливо заохочується до участі у програмі члени сімей учасників антитерористичної операції, молодь-переселенці з зон проведення АТО та Криму, особи з особливими потребами. До групи, яка набирається у м.Бердянськ, буде запрошено 20 студентів. Навчання розпочнеться наприкінці лютого 2020, після формування групи.

МІСЦЕ ПРОВЕДЕННЯ ЗАНЯТЬ: заняття проводитимуться досвідченими викладачами англійської мови на базі Бердянського державного педагогічного університету (вул. Горького 19, 5-й корпус).

РОЗКЛАД ЗАНЯТЬ: понеділок і четвер – 11.00-12.30 (розклад буде уточнюватися).

МІНІМАЛЬНИЙ ВІК ДЛЯ УЧАСТІ: 17 років

ТРИВАЛІСТЬ ПРОГРАМИ: з лютого 2020 р. до липня 2021 р.

ФІНАНСОВА ПІДТРИМКА: програма Access компенсує вартість позашкільного навчання студентів, підручників, а також витрат, пов’язаних з навчанням на базі молодіжних літніх таборів.

КАНДИДАТИ НА УЧАСТЬ У ПРОГРАМІ Access ПОВИННІ НАДАТИ:

1) Паспорт або свідоцтво про народження (копію).

2) Атестат або залікову книжку з навчального закладу з оцінками за останній навчальний рік (копію).

3) Документ, що підтверджуєфінансовий стан особи або її сім’ї (копію).

Таким документом може бути, наприклад, довідка малозабезпеченої особи/сім’ї; або акт обстеження матеріальних умов, завірений представниками органів соціального захисту або навчального закладу; або посвідчення особи/сім’ї, яка перебуває у інших складних матеріальних обставинах, наприклад, внутрішньо переміщеної особи, учасника АТО, про інвалідність дитини, багатодітної чи неповної сім’ї, або документ про призначення матеріальної допомоги чи субсидії в зв’язку із складним матеріальним станом, тощо. Також факт отримання соціальної стипендії є підставою для участі у програмі (потрібна довідка з навчального закладу).

4) 2 фотографії розміром 3 х 4 см

5) Коротке резюме (перелік досягнень і навичок кандидата на участь у програмі,чому кандидат бажає взяти участь у програмі) – не обов’язково англійською мовою.

6) Рекомендаційні листи від навчального закладу, у якому навчається кандидат, і вчителя англійської мови (якщо кандидат вивчає цей предмет у своєму навчальному закладі).

Кандидати на участь у програмі повинні продемонструвати принаймні базовий рівень англійської мови. Також до уваги братимуться рівень мотивації, відвідування занять та дисциплінованість.

Зазначені документи (сканкопії) потрібно надіслати координаторці програми Access у м.Бердянськ Юніаді Лалабековій (ГО «Інститут громадського розвитку “Ортега-і-Гасет”») на адресу: yuna.lalabekova@gmail.com (з копією на gosvitlo.info@gmail.com ; bohdanasaliuk@ukr.net).

 

Контакти:

068 908 45 42 – Юніада Лалабекова (координатора Програми у м.Бердянськ)

066 27 32 526 – Богдана Салюк (викладачка Програми у м.Бердянськ, кафедра іноземних мов і методики викладання БДПУ, ауд. 5б203)

 

Останній день прийому документів: 20 Лютого 2020 р.

Після 20.02.2020 р. з кандидатами на участь будуть проведені співбесіди.


 

Access Ukraine Alumni Summit 2019 і Бердянськ

 

Програма малих стипендій з вивчення англійської мови «English Access Microscholarship Program» є міжнародним проектом, що реалізується у понад 80 країнах світу. В Україні вже десятиліття він успішно впроваджується міжнародною неприбутковою організацією ‘Project Harmony, Inc.Ukraine’ і фінансується Державним департаментом Сполучених Штатів Америки. Упродовж двох років підлітки 13-15 років мають змогу безкоштовно вивчати англійську мову та країнознавство США, а також розвивати власні лідерські якості соціально активних громадян.

З 2017 року програма Access реалізовується у Бердянському державному педагогічному університеті у співпраці з RELO, Посольством США в Україні та організацією ‘Project Harmony, Inc.Ukraine’. Під керівництвом викладачів, доцентів кафедри іноземних мов і методики викладання Ірини Школи і Богдани Салюк, 24 бердянські школярі успішно завершили програму в 2019 році.

18 і 19 жовтня учасники Berdiansk Access взяли участь у Саміті випускників проекту Access в Україні, що проходив у America House. Разом із молоддю з 14 регіонів вони презентували своє місто та діяльність у рамках проекту, обмінювалися досвідом роботи і враженнями від інтенсивів з англійської мови та соціального благодійництва, говорили про плани на майбутнє. Головною темою заходу постало питання протидії булінгу. Ключовим спікером виступив професор-фулбрайтівець Michael S. Cronin, який розкрив суть основних понять у своїй доповіді “Advocacy and Civic Engagement”. Під час тренінгу з анти-булінгу, який проводила волонтерка Корпусу Миру Kendra Van Beek, студенти обговорювали види і причини булінгу, порівнювали американські й українські закони, а також шляхи та засоби боротьби з цим негативним соціальним явищем.

Бердянська команда Access мала змогу поспілкувалася з організаторами й почесними гостями Саміту – керівником RELO в Україні Timothy Collins, радником з питань преси, освіти і культури David “Mike” Reinert і в.о. заступника голови дипломатичної місії США в Україні Joseph Pennington. Наші студенти показали себе цікавими та експресивними співрозмовниками, які вільно володіють англійською мовою під час дискусій з актуальних проблем молоді, локальних громад і суспільства в цілому, продукуючи нові погляди та шляхи вирішення складних питань.

 

 


 

Студентка-філологиня про участь у навчальний програмі “Study Tours to Poland”

  

Студентка групи 4 АМЛ факультету філології та соціальних комунікацій Дар’я Сластьонова взяла участь у міжнародній студентській навчальний програмі “Study Tours to Poland”. Загальна кількість поданих заявок була 4444, і тільки 150 студентів було відібрано для відвідання з навчальним візитом одного з десяти міст Польщі. Наша студентка пройшла конкурсний відбір і разом з шістьма учасниками з України побувала у місті Новий Сонч. Після повернення Дар’я поділилася своїми враженнями від програми.

«”Study Tours to Poland” (STP) – це програма Польсько-американського фонду свободи, яку реалізовує Фонд “Лідери змін” у співпраці з Фондом “Боруссія”. У рамках Програми організовуються навчальні візити до Польщі для молоді зі Східної Європи, Південного Кавказу та Центральної Азії. Її метою є презентація реалій Польщі та Європейського Союзу, розвиток і зміцнення професійних та особистих контактів між лідерами країн-учасниць та їх польськими партнерами. Пропозиція Програми спрямована для студентів та фахівців різних галузей і спеціальностей, і закцентована на знайомстві з неурядовим сектором та різними формами громадянської активності в Польщі.

 


 

Critical Thinking and TEYL: тренінг для pre-service teachers

 

У межах Школи молодого вчителя, 24-25 жовтня на базі факультету філології та соціальних комунікацій відбувся тренінг із методики викладання англійської мови, учасниками якого стали студенти спеціальностей 014.Середня освіта. Мова і література (англійська) та 035.Філологія. Германські мови та літератури (перша – англійська). Захід був зорганізований за ініціативи доцентів кафедри іноземних мов і методики викладання Ірини Школи і Богдани Салюк та у співпраці з RELO (Regional English Language Office) і за підтримки U.S. EmbassyKyiv.

Запрошеним тренером виступив English Language Fellow – Mr. Draper Kirke, який представив насичену програму воркшопу.

Основними темами тренінгу стали критичне мислення на заняттях з англійської мови та методики роботи з молодшими школярами. Упродовж двох днів студенти-германісти вчились впроваджувати методи розвитку критичного мислення під час виконання різноманітних комунікативних, лексико-граматичних вправ,застосовувати Блумівську таксономію при плануванні занять, а також використання новітніх технологій при навчанні дітей англійській мові. Крім того, студенти мали можливість поспілкуватися із досвідченим колегою і спікером.

 


 

June ACCESS Training

 

З 10 по 13 червня у культурному центрі America House командою RELO та U.S. Embassy Kyiv було організовано і проведено чотириденний тренінг «Inclusive Teaching Practices / Learning Outcomes for ACCESS» для викладачів Access з міст-учасників програми – Одеси, Ізмаїла, Бердянська, Бахмута, Сєверодонецька, Слов’янська, Краматорська, Маріуполя, Житомира, Харкова, Берегова, Києва, Миколаєва, Запоріжжя. Access Berdiansk представила доцент кафедри іноземних мов і методики викладання БДПУ і викладач програми Богдана Салюк.

Тренери Crystal Bock-Thiessen (EL Specialist), Luis Perea (English Language Fellow, Ukraine) і команда викладачів Access (Анна Слободянюк, Олена Танчик, Марина Шевченко, Оксана Ласій, Оксана Холод, Олена Середіна) підготували насичену програму з методології викладання англійської мови в інклюзивних класах і тематичного планування занять. Учасники тренінгу працювали над рефлективними практиками у контексті інклюзивного освітнього простору, ставили довгострокові та короткострокові цілі з урахуванням стандартів CEFR та ACTFL і таксономії Блума, розробляли проекти у малих групах, а також дискутували і ділились своїм професійним досвідом.


 

Квест-Квест-Квест!

 

У межах проведення тижня іноземних мов к. філол. наук, доцент кафедри іноземних мов і методики викладання Ірина Школа та к. філол. наук Юлія Прядко провели «Grammar Quest» для студентів 1 курсу ФФСК ГМЛ та АМЛ.

Викладачі підібрали низку проблемних завдань із граматики, для виконання яких потрібно було актуалізувати набуті знання, згуртуватися для ефективної роботи в команді та застосувати різні доступні ресурси (власну розумну голову, мобільні телефони, доступ до інтернет мережі, клей, ножиці  та ін.). Студенти в групах виконували запропоновані завдання квесту, по завершенні яких отримували бали.

Як показала практика, квест на занятті – це захоплива пригода, під час якої учасникам потрібно було подолати певні перешкоди для досягнення однієї спільної мети. У ході гри студентам потрібно застосовувати логіку, кмітливість, креативно мислити та мати спритні ноги J, а найголовніше – навчитися працювати в команді. Учасники квесту були поставлені в ситуацію, коли необхідно знайти колективне рішення заради спільної мети, бо уміння переконувати інших і вести за собою  є корисною навичкою для майбутнього спеціаліста-педагога.

 


 

Наукові змагання студентів-германістів

 

Студенти спеціальності 014 Середня освіта 014.02 Мова і література (англійська) – Крива Христини і Татаріна Володимир гідно представили факультет філології та соціальних комунікацій під час ІІ етапу Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт зі спеціальності «Освітні, педагогічні науки» і Всеукраїнської студентської олімпіади зі спеціальності «Англійська мова та література», що, до слова, відбулися у сповнених віковими освітніми традиціями Дрогобичі та Острозі.

Студентка спеціальності 014 Середня освіта 014.02 Мова і література (англійська) Христина Крива презентувала наукову роботу за темою «Педагогічний бар’єр в організації освітнього процесу на заняттях з англійської мови в школі» (науковий керівник – доктор пед.н., професор Глазкова І.Я.), яка викликала схвальну оцінку членів журі та, в результаті змагань серед 16 студентських робіт з усієї України, отримала І місце й була нагороджена дипломом І ступеня.

«З 8 по 10 квітня у стінах Національного університету «Острозька академія» відбувся ІІ етап Всеукраїнської студентської олімпіади зі спеціальності «Англійська мова та література». Свою майстерність випробовували 59 студентів-філологів із 45-ти закладів вищої освіти.

Зміст завдань олімпіади передбачав перевірку навичок Reading and Use of English, Writing, Listening, Theoretical English Language and Literature, Speaking. Тестування проходило упродовж трьох днів. На мою думку, це, навіть, мало для олімпіади, адже завдання організаторів – не просто визначити найкращих, але й здружити колег-учасників олімпіади з усієї країни. За цей час я познайомився з багатьма студентами. Ми не тільки обговорювали актуальні питання англійської мови та літератури, але й дискутували на найрізноманітніші теми, які тільки можуть зацікавити студента.

Дякуючи усім викладачам факультету, особливо моєму науковому керівнику Ірині Вікторівні Шиманович, я зміг пройти всі етапи Олімпіади і гідно представити alma mater.

Організатори олімпіади познайомили нас з університетом, життям острозьких студентів і атмосферою навчання. Оскільки університет має довгу історію, ми не могли не залишитись без вичерпної екскурсії по його парку, храму та підземеллі. Студентка історичного факультету Тетяна розповіла нам про заснування будівлі вишу, її долю, а також про легенди «міста під містом», студентські міфи про ніч під університетом заради заліку і про те, як самі студенти брали участь у розкопках та реставрації підвалів і, навіть, пошуку знахідок!

По завершенні олімпіади всі учасники отримали сертифікати. Хоч і не вдалося вибороти призового місця, але я все ж таки радий, що мені випала нагода представити Бердянський державний педагогічний університет і перевірити свої знання.

Вітаємо наших переможців, Христину та Володимира, та їхніх мудрих керівників – Ірину Яківну Глазкову і Шиманович Ірину Вікторівну!


 

Для сприяння підвищенню якості викладання

 

22-23 квітня ц. р. доценти кафедри іноземних мов факультету філології та соціальних комунікацій БДПУ Ірина Школа та Богдана Салюк, які є учасниками грантового проекту «Програма малих стипендій з вивчення англійської мови «English Access Microscholrship Program», брали участь у навчальному семінарі з питань використання нових методів навчання для викладачів англійської мови.

Семінар проводився з участю фахівців відділу програм з вивчення англійської мови Посольства США. Викладачі із задоволенням занурилися у творчу атмосферу «Американського дому», ознайомилися з кращим світовим досвідом і методиками  проведення занять з англійської мови, що сприятиме підвищенню якості викладання, як в рамках Програми Access, так і поза межами цієї програми.

 


Computer. Modding. Technologies.

Саме ця тематика цікавила студентів 1 курсу ФМКТО, які 24.04.2019 взяли участь у квест-тренінгу, що підготувала к.пед.н., доц. кафедри іноземних мов і методики викладання ФФСК БДПУ Халабузар О.А. у рамках проведення Тижня іноземних мов.

За допомогою дібраних текстів, мульти-медійних презентацій, покрокових відео-інструкцій та завдань, актуальних онлайн-ресурсів, учасники удосконалювали професійно-зорієнтовані комунікативні навички, аналізуючи переваги різних сучасних тенденцій моддінгу у сфері комп’ютерних технологій (Case Modding, Lighting Mods, Cooling Mods, Overclocking, Liquid Cooling Systems, Laptop Modding, Peripheral Mods)

Жваву дискусію викликало обговорення результатів власних проектів удосконалення зовнішнього вигляду персонального комп’ютера у контексті тенденцій сучасного Artistic Modding (High-Tech., Post-Apocalyptical,  ADV, Getto, Steampunk, Home Theatre Personal Computer (HTPC).

Захід пройшов у невимушеній, позитивній атмосфері, що сприяло інтенсифікації англо-мовного спілкування.

К.пед.н., доц. Халабузар О.А.

 


Foreign Languages Week Opening!

23 квітня стартував Тиждень іноземних мов. Розпочався він із заняття-віртуальної подорожі «The Best Cities of England» під керівництвом к.пед.н., викладача О.М. Кондратьєвої. Завдяки відео, презентаціям та креативним завданням студенти 1 курсу  факультету дошкільної, спеціальної та соціальної освіти мали нагоду помилуватись мальовничими краєвидами Англії, відвідати освітні міста Cambridge та Oxford, ознайомитись із легендами Stonehenge,  що сприяло формуванню  лінгвокраїнознавчої компетенції та комунікативних навичок.

 

 

За матеріалами кафедри іноземних мов

і методики викладання


The Interactive Gallery of the Ancient Mythology

У Рамках Тижня іноземних мов к.пед.н., доц. Халабузар О.А. було організовано та проведено інтерактивний захід «The Interactive Gallery of the Ancient Mythology», орієнтований на студентів 1 та 3 курсу ФФСК. Яскраві образи, міфічні створіння, відважні герої епосів та поставали крізь мереживо сивої давнини завдяки сучасним інтерактивним технологіям та позитивному настрою креативних учасників. За допомогою мультимедійному забезпеченню, розробленим пізнавальним завданням, завантаженим QrCodes та освітнім онлайн-платформам, студенти занурилися у неповторну та казкову атмосферу єгипетської, грецької, британської, японської та слов’янської міфологій, покращуючи власні навички комунікації англійською мовою.

 

 

 

К.пед.н., доц. Халабузар О.А.