Бердянський державний педагогічний університет

Приймальна ректора:

(06153) 36244
rector@bdpu.org.ua

Адреса:

Запорізька область, м. Бердянськ, вул. Шмідта, 4

Новини

XI конференція журналістів-розслідувачів

 

Цьогорічна конференція журналістів-розслідувачів, що проводиться уже в одинадцяте, зібрала 350 учасників з 13 країн світу: США, Канади, Австрії, Данії, Сербії тощо. Організовує цей захід Інститут розвитку регіональної преси – небюджетна громадська організація, заснована у 2006 році, яка сприяє розбудові демократичного громадянського суспільства шляхом розвитку професійних, життєздатних та плюралістичних ЗМІ в Україні.

Упродовж трьох неймовірно насичених днів тема «Журналістика розслідувань у новій медіа-реальності» обговорювалася у форматі дискусійних панелей, презентацій, воркшопів. Власним досвідом поділилися більш ніж півсотні спікерів.  Серед учасників була завідувачка кафедри соціальних комунікацій Юлія Мельнікова.

У рамках конференції паралельно надавалися юридичні консультації та відбувалися такі заходи: у холі упродовж трьох днів презентували програму перевірки будь-якої компанії чи фізичної особи в YouControl на плазмовому дисплеї в режимі лайф, провели фотоконкурс із тематичними атрибутами для учасників конференції. Команда Bihus.Info надала можливість долучитись до змін через викриття корупційних схем, дізнатись про нові IT-інструменти для розслідувачів і отримати правову допомогу від юристів, що зберегли понад мільярд гривень для бюджету за 2 роки. Представники лабораторії цифрової безпеки консультували з питань захисту соціальних мереж і пошти, сканування комп’ютера на віруси. Проводилися групові сеанси психотерапії для журналістів-розслідувачів. Працював пункт тестування на ВІЛ від Teenergizer, де всі охочі учасники та учасниці змогли пройти експрес-тест.

Цей потужний захід відбувся за підтримки Антикорупційної ініціативи ЄС (EUACI), Politiken Fonden, Міжнародної фундації виборчих систем (IFES), Internews Ukraine, IREX та International Media Support (IMS), спільноти розслідувачів #n_ost, Інституту демократії, медіа та культурних обмінів (IDEM).

 

Дар’я Демченко, кореспондентка «Університетського слова»

Фото – з особистого архіву Ю. Мельнікової


 

Стажування як джерело натхнення

На чотири дні завідувачка кафедри соціальних комунікацій, доцентка Юлія Мельнікова та ще 25 освітян з усієї України занурилися в атмосферу недискримінації, цінностей прав людини, журналістської етики.

Друга сесії «Академії з прав людини для викладачів і викладачок журналістики», що проходила в Інституті журналістики Київського національного університету імені Тараса Шевченка  з 27 по 30 листопада, була об’єднана темою «Громадянська журналістика: іноземний досвід, рівність та недискримінація в роботі українських ЗМІ».

День, що відкривав роботу другої сесії, був присвячений моделі Громадянського телебачення Німеччини та імплементації досвіду в українських медіа.

Модерували знайомство «академіків» з моделлю громадянських медіа заступник директора Інституту журналістики КНУ імені Тараса Шевченка, доцент Євген Цимбаленко і координатор Академії, доцент Костянтин Шендеровський. Від німецького мовника модель презентував професор Вольфаганг Рессман (Dr. Wolfgang Ressmann), Федеральний Голова Федеральної Асоціації Громадянських ЗМІ. Подробиці за посиланням: http://us.bdpu.org/stazhuvannia-iak-dzherelo-natkhnennia.html

 


Активна профорієнтаційна робота триває

Профорієнтація є важливою складовою професійної діяльності викладачів Бердянського державного педагогічного університету.                 26-29 листопада 2019 року робоча група у складі доцента кафедри соціальних комунікацій Людмили Кондакової, доцента кафедри комп’ютерних технологій в управлінні та навчанні й інформатики Ганни Алєксєєвої, асистента кафедри соціальної роботи та інклюзивної освіти                     Наталії Михайленко відвідала заклади загальної середньої освіти м. Волновахи та Волноваського району, м. Вугледара Донецької області. Загалом профорієнтаційною роботою було охоплено 19 шкіл даного регіону, близько 700 здобувачів загальної середньої освіти 9-11 класів.

Представники педагогічного колективу та школярі були ознайомлені з історією та сучасним станом Бердянського державного педагогічного університету: діяльністю факультетів та спеціальностями, за якими готують фахівців; професорсько-викладацьким складом; матеріально-технічною базою; роботою органів студентського самоврядування; перспективами стажування за кордоном та майбутнього працевлаштування; можливостями неформальної освіти та особистісного саморозвитку, які створює університет. Особлива увага школярів зверталася на вибір предметів ЗНО, необхідних для вступу, та свідомий вибір пріоритетів при поданні заяв до закладів вищої освіти під час вступної кампанії 2020 року.

Дякуємо за спряння в організації поїздки деканові факультету філології та соціальних комунікацій Валентині Юносовій, деканові факультету фізико-математичної, комп’ютерної та технологічної освіти – Вікторії Жигірь, деканові факультету дошкільної, спеціальної та соціальної освіти – Ларисі Казанцевій, а також висловлюємо щиру вдячність директорам шкіл та представникам педагогічного колективу за гостинний та теплий прийом!


 

«Містер Університет-2019»

Довгоочікувана подія – конкурс «Містер Університет-2019» – відбулася 28 листопада в актовій залі першого корпусу Бердянського державного педагогічного університету.

Церемонію вручення нагород проводила проректорка з науково-педагогічної роботи Вікторія Ліпич, яка висловила думку, що абсолютно всі учасники креативні, романтичні, стильні, розумні, неперевершені, сильні мужні та надійні, а тому гідні титулу «Містер Університет-2019» і всіх номінацій.

Цього року перемогу і легендарне звання «Містер Університет-2019» здобув Микола Оверченко (ГЕФ).

Почесне друге місце посів Кирило Азаров (ФППОМ), який отримав титул «Віце-містер Університету». Інші учасники також не залишилися без відзнак:

Містер Романтика – Богдан Лозінський (ФФМКТО)

Містер Популярність – Дмитро Мироненко (ФФСК)

Містер Стиль – Данило Мацухов (ФФКСЗЛ)

Містер Креатив – Богдан Корольов (ФДССО)


 

«Де живе твій страх»

26 листопада молода бердянська письменниця, випускниця Бердянського державного педагогічного університету, Дар’я Шатіло презентувала в Бердянському художньому музеї імені І. І. Бродського свою нову, вже четверту за рахунком, книгу «Де живе твій страх».

Послухати про творчий доробок та поспілкуватися із авторкою завітали студенти-філологи та студенти-журналісти, а також професорки кафедри української та зарубіжної літератури і порівняльного літературознавства Ольга Харлан та Ольга Новик, асистентка Тетяна Свіца та доцент кафедри соціальних комунікацій Роман Костромицький.

 


Майстерня фотографії для юних кореспондентів

26 листопада у 4 корпусі Бердянського державного педагогічного університету відбувся майстер-клас з фотомайстерності від доцента кафедри соціальних комунікацій Романа Костромицького для юних кореспондентів –представників прес-центрів шкіл міста Бердянська.

У гості завітали ЗЗСО № 1 – редакція «Запальнички», ЗЗСО № 2 – редакція «The Citadel», багатопрофільна гімназія № 2 – редакція «Об’єктив», ЗЗСО № 3 – редакція «Стартуємо», гімназія № 3 «Сузір’я» – «Потійська, 13», ЗЗСО № 5 – редакція «Прогресивна молодь», ЗЗСО № 11 – редакція «SMASH: новий погляд», ЗЗСО № 20 – редакція «Юнкор», муніципальний ліцей – редакція «В камышах».

Майстер-клас проводився у рамках VIII Бердянського міського фестивалю шкільних прес-центрів «Прес-хвиля-19–20», організатором якого виступила студія «Юн-прес» Центру дитячо-юнацької творчості (керівник – Анжеліка Бабич). Кафедра соціальних комунікацій традиційно є партнером цього фестивалю, що дозволяє популяризувати спеціальність «Журналістика» в нашому закладі вищої освіти, зацікавити потенційних абітурієнтів та познайомити їх із матеріально-технічною базою, зокрема лабораторіями радіожурналістики та тележурналістики.

 


Тижневий інтенсив у Львові

У Львові відбулася 5-денна школа культурного менеджменту з 18 по 22 листопада.

Учасники курсу упродовж тижня мали змогу відвідати тренінги та майстер-класи з основ проектного менеджменту, техніки написання заявки, фандрейзингу та шляхів залучення ресурсів, інструментів налагодження командної роботи та комунікації.

Учасниками школи стали не тільки медійники, а й представники пластунів та волонтерських організацій, режисери та бібліотекари, головні редактори, студенти.

Бердянський державний педагогічний університет представляла завідувачка навчальної лабораторії телерадіожурналістики – Світлана Литовченко.

КАДРИ управління – проєкт, орієнтований підтримати розвиток аудіовізуального мистецтва в Україні через підсилення менеджменту творчих організацій.


Літературний альманах «Вітрила» дорослішає!

 

У малій актовій залі БДПУ студенти-філологи та викладачі кафедри української та зарубіжної літератури і порівняльного літературознавства презентували тринадцятий випуск студентського літературного альманаху «Вітрила».

Кафедру соціальних комунікацій представляли зі своїми творчими здобутками студенти-журналісти Сергій Сінча, Людмила Кравченко та Дарина Тестова.

 


Дебютували філологи і журналісти

 

Фінальна серія щорічного фільму талантів молодого покоління закінчилася 20-го листопада дебютом факультету філології та соціальних комунікацій. Не можна сказати, що хтось був кращим, чи в когось щось не вийшло, адже це був неперевершеній виступ з піснями та сценками, танцями та віршами. Молоді та креативні, вони ще не мають якихось шаблонів, вони не обмежені в своїх прагненнях та мріях. Енергійні та сміливі, цілеспрямовані та неперевершені. Кожен з них став частинкою цього дійства, утворюючи цілісну феєрію талантів.

Приємно вразили журналісти-початківці своїм фотостартом – усіх глядачів на вході до актової зали чекала фотосушка, де були представлені роботи у різних жанрах – портрет, макрозйомка, міський пейзаж.

 


Всі ми рівні

Покоління молодих та креативних

Неочікувана зустріч


Важливі гості у студентів-журналістів
У середу, 30 жовтня, викладачі кафедри соціальних комунікацій та студенти-журналісти факультету філології та соціальних комунікацій зустрічали Координатора Державного Департаменту США з питань американської допомоги в країнах Європи та Євразії Джеймса Куліковскі. Разом із паном Джеймсом кафедру відвідали координаторка Державного Департаменту США з питань американської допомоги для України Ерін Спітцер, директорка Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) Сюзан Фрітц.

 


Журналісти відвідали редакцію «Південної зорі»

22 жовтня студенти другого курсу спеціальності журналістика разом з асистентом кафедри соціальних комунікацій Анжелікою Бабич відвідали редакцію міської газети «Південна зоря».

Юлія Тисленко розповіла історію газети, показала маленьку інсталяцію з додаткових газет: для дітей – «Дзензик», для садівників – «6 соток», для аналітиків – «Азовський вісник», які випускались до 2012 року.

Гості завітали до Світлани Тітової, яка розповіла про труднощі газетного видавництва сьогодні та реальні уповноваження журналіста. Студентам пощастило зустрітись та поставити кілька питань головному редактору Віктору Михайличенко. Він згадав, що привело його у журналістику, через які етапи пройшов та скромно назвав відомих людей, з якими йому пощастило спілкуватись.

Наприкінці молоді журналісти зайшли до Олександра Старикова. Він розказав про власні студентські роки, поділився особистим досвідом та порадив майбутнім колегам вже зараз напрацьовувати матеріал. Та запевнив, що редакція із задоволенням чекає на молодих спеціалістів.

Тетяна Волканова, кореспондентка «Університетського слова»

Фотографії: Анжеліка Бабич

 


«Методологія викладання журналістики конфлікту»

3-4 жовтня 2019 року доцентка кафедри соціальних комунікацій Анастасія Носко взяла участь у тренінгу з методології викладання журналістики конфлікту, що проводився Українським інститутом медіа та комунікацій (м. Київ)


Права людини в медіа: від розуміння до змін

26-28 вересня 2019 року завідувачка кафедри соціальних комунікацій, доцентка Юлія Мельнікова взяла участь у першій сесії підвищення кваліфікації в Академії з прав людини для викладачок журналістики (м. Київ).


Тренінг «Технології радіо: математика, лінгвістика, психологія і магія»

27 вересня 2019 року студенти-журналісти Анастасія Чередниченко (2ж) та Олександра Полякова (4ж) відвідали тренінг радіоведучої та співачки Соні Сотник («Радіо Рокс») на тему: «Технології радіо: математика, лінгвістика, психологія і магія», що відбувся в Інституті журналістики Київського національного університету імені Тараса Шевченка.


 

Поповнення у журналістській родині

 


«Благослови, мати, весну зустрічати…»

Підтримай найкращий відеоролик!

Медіадизайн для журналістів

На честь Ганса Христіана Андерсена. Міжнародний день дитячої книги

Вікторина для перевірки знань з української мови

Майстерність телеведучого та радіоведучого для учасників «Юн прес»

Журналістика під час виборчий перегонів

Практика студентів-журналістів

Фактчек для журналістів

А конкурс триває!

Робота роботою, але зробити селфі – це святе

Масляна в гостях у студентів-журналістів

Масляна в гостях у студентів-журналістів