Стажування як джерело натхнення
На чотири дні завідувачка кафедри соціальних комунікацій, доцентка Юлія Мельнікова та ще 25 освітян з усієї України занурилися в атмосферу недискримінації, цінностей прав людини, журналістської етики.
Друга сесії «Академії з прав людини для викладачів і викладачок журналістики», що проходила в Інституті журналістики Київського національного університету імені Тараса Шевченка з 27 по 30 листопада, була об’єднана темою «Громадянська журналістика: іноземний досвід, рівність та недискримінація в роботі українських ЗМІ».
День, що відкривав роботу другої сесії, був присвячений моделі Громадянського телебачення Німеччини та імплементації досвіду в українських медіа.
Модерували знайомство «академіків» з моделлю громадянських медіа заступник директора Інституту журналістики КНУ імені Тараса Шевченка, доцент Євген Цимбаленко і координатор Академії, доцент Костянтин Шендеровський. Від німецького мовника модель презентував професор Вольфаганг Рессман (Dr. Wolfgang Ressmann), Федеральний Голова Федеральної Асоціації Громадянських ЗМІ. Подробиці за посиланням: http://us.bdpu.
Активна профорієнтаційна робота триває
Профорієнтація є важливою складовою професійної діяльності викладачів Бердянського державного педагогічного університету. 26-29 листопада 2019 року робоча група у складі доцента кафедри соціальних комунікацій Людмили Кондакової, доцента кафедри комп’ютерних технологій в управлінні та навчанні й інформатики Ганни Алєксєєвої, асистента кафедри соціальної роботи та інклюзивної освіти Наталії Михайленко відвідала заклади загальної середньої освіти м. Волновахи та Волноваського району, м. Вугледара Донецької області. Загалом профорієнтаційною роботою було охоплено 19 шкіл даного регіону, близько 700 здобувачів загальної середньої освіти 9-11 класів.
Представники педагогічного колективу та школярі були ознайомлені з історією та сучасним станом Бердянського державного педагогічного університету: діяльністю факультетів та спеціальностями, за якими готують фахівців; професорсько-викладацьким складом; матеріально-технічною базою; роботою органів студентського самоврядування; перспективами стажування за кордоном та майбутнього працевлаштування; можливостями неформальної освіти та особистісного саморозвитку, які створює університет. Особлива увага школярів зверталася на вибір предметів ЗНО, необхідних для вступу, та свідомий вибір пріоритетів при поданні заяв до закладів вищої освіти під час вступної кампанії 2020 року.
Дякуємо за спряння в організації поїздки деканові факультету філології та соціальних комунікацій Валентині Юносовій, деканові факультету фізико-математичної, комп’ютерної та технологічної освіти – Вікторії Жигірь, деканові факультету дошкільної, спеціальної та соціальної освіти – Ларисі Казанцевій, а також висловлюємо щиру вдячність директорам шкіл та представникам педагогічного колективу за гостинний та теплий прийом!
«Містер Університет-2019»
Довгоочікувана подія – конкурс «Містер Університет-2019» – відбулася 28 листопада в актовій залі першого корпусу Бердянського державного педагогічного університету.
Церемонію вручення нагород проводила проректорка з науково-педагогічної роботи Вікторія Ліпич, яка висловила думку, що абсолютно всі учасники креативні, романтичні, стильні, розумні, неперевершені, сильні мужні та надійні, а тому гідні титулу «Містер Університет-2019» і всіх номінацій.
Цього року перемогу і легендарне звання «Містер Університет-2019» здобув Микола Оверченко (ГЕФ).
Почесне друге місце посів Кирило Азаров (ФППОМ), який отримав титул «Віце-містер Університету». Інші учасники також не залишилися без відзнак:
Містер Романтика – Богдан Лозінський (ФФМКТО)
Містер Популярність – Дмитро Мироненко (ФФСК)
Містер Стиль – Данило Мацухов (ФФКСЗЛ)
Містер Креатив – Богдан Корольов (ФДССО)
«Де живе твій страх»
26 листопада молода бердянська письменниця, випускниця Бердянського державного педагогічного університету, Дар’я Шатіло презентувала в Бердянському художньому музеї імені І. І. Бродського свою нову, вже четверту за рахунком, книгу «Де живе твій страх».
Послухати про творчий доробок та поспілкуватися із авторкою завітали студенти-філологи та студенти-журналісти, а також професорки кафедри української та зарубіжної літератури і порівняльного літературознавства Ольга Харлан та Ольга Новик, асистентка Тетяна Свіца та доцент кафедри соціальних комунікацій Роман Костромицький.
Майстерня фотографії для юних кореспондентів
26 листопада у 4 корпусі Бердянського державного педагогічного університету відбувся майстер-клас з фотомайстерності від доцента кафедри соціальних комунікацій Романа Костромицького для юних кореспондентів –представників прес-центрів шкіл міста Бердянська.
У гості завітали ЗЗСО № 1 – редакція «Запальнички», ЗЗСО № 2 – редакція «The Citadel», багатопрофільна гімназія № 2 – редакція «Об’єктив», ЗЗСО № 3 – редакція «Стартуємо», гімназія № 3 «Сузір’я» – «Потійська, 13», ЗЗСО № 5 – редакція «Прогресивна молодь», ЗЗСО № 11 – редакція «SMASH: новий погляд», ЗЗСО № 20 – редакція «Юнкор», муніципальний ліцей – редакція «В камышах».
Майстер-клас проводився у рамках VIII Бердянського міського фестивалю шкільних прес-центрів «Прес-хвиля-19–20», організатором якого виступила студія «Юн-прес» Центру дитячо-юнацької творчості (керівник – Анжеліка Бабич). Кафедра соціальних комунікацій традиційно є партнером цього фестивалю, що дозволяє популяризувати спеціальність «Журналістика» в нашому закладі вищої освіти, зацікавити потенційних абітурієнтів та познайомити їх із матеріально-технічною базою, зокрема лабораторіями радіожурналістики та тележурналістики.
Тижневий інтенсив у Львові
У Львові відбулася 5-денна школа культурного менеджменту з 18 по 22 листопада.
Учасники курсу упродовж тижня мали змогу відвідати тренінги та майстер-класи з основ проектного менеджменту, техніки написання заявки, фандрейзингу та шляхів залучення ресурсів, інструментів налагодження командної роботи та комунікації.
Учасниками школи стали не тільки медійники, а й представники пластунів та волонтерських організацій, режисери та бібліотекари, головні редактори, студенти.
Бердянський державний педагогічний університет представляла завідувачка навчальної лабораторії телерадіожурналістики – Світлана Литовченко.
КАДРИ управління – проєкт, орієнтований підтримати розвиток аудіовізуального мистецтва в Україні через підсилення менеджменту творчих організацій.
Літературний альманах «Вітрила» дорослішає!
У малій актовій залі БДПУ студенти-філологи та викладачі кафедри української та зарубіжної літератури і порівняльного літературознавства презентували тринадцятий випуск студентського літературного альманаху «Вітрила».
Кафедру соціальних комунікацій представляли зі своїми творчими здобутками студенти-журналісти Сергій Сінча, Людмила Кравченко та Дарина Тестова.
Дебютували філологи і журналісти
Фінальна серія щорічного фільму талантів молодого покоління закінчилася 20-го листопада дебютом факультету філології та соціальних комунікацій. Не можна сказати, що хтось був кращим, чи в когось щось не вийшло, адже це був неперевершеній виступ з піснями та сценками, танцями та віршами. Молоді та креативні, вони ще не мають якихось шаблонів, вони не обмежені в своїх прагненнях та мріях. Енергійні та сміливі, цілеспрямовані та неперевершені. Кожен з них став частинкою цього дійства, утворюючи цілісну феєрію талантів.
Приємно вразили журналісти-початківці своїм фотостартом – усіх глядачів на вході до актової зали чекала фотосушка, де були представлені роботи у різних жанрах – портрет, макрозйомка, міський пейзаж.