Бердянський державний педагогічний університет

Приймальна ректора:

(06153) 36244
rector@bdpu.org.ua

Адреса:

Запорізька область, м. Бердянськ, вул. Шмідта, 4

Заходи та події

ОЛІМПІАДА ЗІ СПЕЦІАЛЬНОСТІ «227 ФІЗИЧНА ТЕРАПІЯ, ЕРГОТЕРАПІЯ»

Згідно з наказом Міністерства освіти і науки України №1580 від 17.12.2019 року «Про проведення Всеукраїнської студентської олімпіади у 2019/2020 навчальному році» кафедра біології, здоров’я людини та фізичної реабілітації 27 лютого 2020 року провела I етап Всеукраїнської студентської олімпіади зі спеціальності 227 «Фізична терапія, ерготерапія».

Захід проводився згідно з розробленим Положенням БДПУ «Про проведення першого етапу Всеукраїнських студентських олімпіад» та з метою підвищення якості підготовки кваліфікованих фахівців, престижу професії, пошуку обдарованої студентської молоді та стимулювання їх творчої праці.

Загалом, взяли участь в І етапі олімпіади 14 здобувачів кафедри біології, здоров’я людини та фізичної реабілітації. Учасники мали змогу продемонструвати свої знання та вміння з базової навчальної дисципліни «Теорія та методика фізичної реабілітації». Забезпечували проведення олімпіади та перевірку знань студентів члени журі з професорсько-викладацького складу кафедри: Віталій ОСІПОВ, Лілія ТОМІЧ та Ірина РАСТОРГУЄВА.

За підсумками І етапу Всеукраїнської студентської олімпіади з «Фізичної терапії, ерготерапії»  були визначені переможці, а саме: 1 місце – Катерина ТАЦІЙ, студентка 4 курсу, 2 місце посів Борис ЯРМОЛА, студент 2 курсу та  3 місце посіли три студенти: Олена РОМАНЕНКО, студентка 4 курсу, Станіслав БУШКО, студент 3 курсу і Тетяна КОЛОКОЛОВА, студентка 1 курсу.

Зазначені студенти рекомендовані до участі в ІІ етапі Всеукраїнської студентської олімпіади зі cпеціальності «227 Фізична терапія, ерготерапія», що відбудеться 14-15 травня 2020 року на базі Сумського державного педагогічного університету імені А.С. Макаренка.

Вітаємо переможців і бажаємо успіхів та відмінних результатів у подальшому навчанні!


 

ВСЕУКРАЇНСЬКИЙ КОНКУРС-ЗАХИСТ  УЧНІВСЬКИХ НАУКОВО-ДОСЛІДНИЦЬКИХ РОБІТ МАЛОЇ АКАДЕМІЇ НАУК

23 лютого 2020 року в м. Запоріжжі, на базі біологічного факультету Запорізького національного університету (ЗНУ) проходив  конкурс-захист учнівських науково-дослідницьких робіт хіміко-біологічного профілю 2019/2020н.р, відділення екології та аграрних наук.

У засіданні журі ІІ (обласного) етапу Всеукраїнського конкурсу-захисту  учнівських науково-дослідницьких робіт відділення екології та аграрних наук секції «Екологія» взяв участь заступник декана з наукової роботи та міжнародної діяльності, кандидат біологічних наук, доцент Гнатюк Віталій Васильович.

У секції «Екологія» було представлено 15 робіт. Переможцем за найбільшою кількістю балів став учень Запорізького багатопрофільного ліцею № 99 Каряка Сергій Владиславович з темою науково-дослідної роботи «Екологічні відносини мурах Formica rufa». Науковими керівниками роботи виступили вчитель біології Дєнєжкіна Анжеліка Валеріївна та доцент кафедри загальної та прикладної екології і зоології ЗНУ Горбань Валерій Віталійович.


4 лютого 2020 року викладачі кафедри теорії та методики фізичного виховання Бердянського державного педагогічного університету доцент Наталя САМСУТІНА та старший викладач Юлія МИТЯНЕНКО взяли участь у роботі педагогічної ради тренерів – викладачів дитячо-юнацької спортивної школи імені заслуженого вчителя України Євгенія Івановича Назарова  та провели семінари на теми:«Мотивація до навчально-тренувальних занять  спортсменів високого класу.» та «Засоби стимулювання  позитивного ставлення спортсменів  до навчально-тренувальних занять.» 

 

За матеріалами кафедри теорії та методики фізичного виховання


ВІЛ/СНІД: передбачити, уникнути, не захворіти28 листопада 2019 р. здобувачі вищої освіти факультету фізичної культури, спорту та здоров’я людини Бердянського державного педагогічного університету під керівництвом викладачів кафедри біології, здоров’я людини та фізичної реабілітації взяли активну участь у проведенні заходів присвячених Всесвітньому дню боротьби зі СНІДом.Здобувачі вищої освіти четвертого курсу освітньо-професійної програми «Фізична реабілітація» Євгенія Примак, Альона Романенко, Іван Дженков та Михайло Жмайло повідомили студентам першого курсу факультету психолого-педагогічної освіти та мистецтв про статистичні показники поширення ВІЛ-інфекції в Україні і Запорізькій області, а також запропонували оцінити ризик ВІЛ-інфікування (високий, низький, відсутній) за допомогою розв’язання ситуаційних тренінгових вправ.

Майбутні вчителі основ здоров’я, вчителі-реабілітологи Станіслав Бушко, Денис Лобода, Альона Ніколаєва провели тренінгові вправи «Міфи і факти про ВІЛ/СНІД» зі здобувачами вищої освіти другого курсу факультету фізичної культури, спорту та здоров’я людини і студентами першого курсу факультету психолого-педагогічної освіти та мистецтв.

Анастасія Димова, Ольга Глущенко, Євгенія Примак, Олена Романенко, Дмитро Чирко, Михайло Жмайло розробили та представили  інформаційні буклети і пам’ятки, в яких висвітлили поширеність ВІЛ/СНІДу в областях України та в світі, чинники ризику інфікування, як виявити ВІЛ та в чому різниця ВІЛ і СНІДу, шляхи передачі та заходи профілактики ВІЛ-інфекції.

Дякуємо всім за активну участь!

 

 


Вам потрібно це знати!Напередодні Всесвітнього дня боротьби зі СНІДом викладачі кафедри біології, здоров‘я людини та фізичної реабілітації провели низку заходів.Майбутні вчителі біології, здоров’я людини, вчителі-реабілітологи, фізичні терапевти, ерготерапевти, як завжди, взяли активну участь в організації та проведенні заходів, присвячених Всесвітньому Дню боротьби зі СНІДом.   Студенти провели міні-лекції на теми: «Захисти себе від ВІЛ», «Вам потрібно це знати!» для здобувачів вищої освіти всіх факультетів Бердянського державного педагогічного університету, демонстрували відео-матеріали, презентації, представляли стіннівки, роздавали листівки та буклети з цікавою та корисною інформацією з даної тематики, відповідали на питання гостей.Ключовим завданням при проведенні даних заходів було проінформувати населення щодо шляхів передачі ВІЛ, профілактики СНІДу, епідемічної ситуації з ВІЛ-інфекції в Україні.

 


«Моє здоровя в моїх руках»Протягом листопада 2019 р. щотижня за ініціативи викладачів кафедри біології, здоров’я людини та фізичної реабілітації (завідувач кафедри Світлана Хатунцева) Бердянського державного педагогічного університету були проведені освітньо-виховні семінари-тренінги: «Здоров’я, репродуктивне здоров’я, планування сім’ї», «Статеві стосунки, сексуальність», «Незапланована вагітність», «Відповідальна поведінка», «ВІЛ/СНІД: передбачити, уникнути, не захворіти», «Що ми знаємо про контрацепцію?», «Чинники ризику репродуктивного здоров’я» (керівник Світлана Кара).

У тренінгах взяли активну участь здобувачі вищої освіти факультету фізичної культури, спорту та здоров’я людини БДПУ освітньо-професійних програм «Фізична реабілітація» та «Здоров’я людини. Фізична реабілітація».

Мета тренінгів: спонукати молодь до усвідомлення власної відповідальності за стан репродуктивного здоров’я.

Під час проведення тренінгів здобувачі отримали інформацію про стан репродуктивного здоров’я в Україні, етапи формування сексуальності, статеву зрілість, планування сім’ї і засоби регуляції народжуваності; шляхи передачі, основні прояви, наслідки та заходи профілактики ІПСШ, ВІЛ/СНІДу, дізналися  про можливості уникнення цих хвороб. Студенти взяли активну участь в обговоренні питань щодо факторів, які впливають на стан репродуктивного здоров’я людини.

У програмі тренінгових семінарів були: лекції-бесіди, робота в малих групах, демонстрації презентаційних матеріалів, перегляд тематичного відеофільму, інтерактивні ігри, розв’язання ситуаційних задач, анкетування.

Учасниками тренінгу розроблено пам’ятки та інформаційні буклети: «Ні абортам», «Зупинимо СНІД», «Обирай життя» тощо.

Дякуємо всім за активну участь та небайдужість до власного здоров’я!


Щиро вітаємо Ростоцьку Аліну з перемогою у конкурсі «Міс Бердянськ 2019» та Коноплю Анжеліку яка отримала титул «друга віце – міс Бердянськ 2019».Бажаємо нашим красуням не зупинятися на досягнутому, впевнено йти до своєї мети, бути завжди попереду, творчих успіхів та натхнення! Зачаровуйте своєю красою весь світ! Ви-найкращі!

 


На факультеті фізичної культури, спорту та здоров’я людини оновилась галерея спортивної слави.Факультет вже має власну спортивну гордість – галерею видатних спортсменів, які зробили вагомій внесок у становлення та розвиток нашого університету на всеукраїнському та міжнародному рівнях! Світлини оновлюються кожного разу, коли студенти або викладачі беруть участь та займають призові у різноманітних офіційних змаганнях. Поповнивши галерею спортивної слави чотирма новими плакатами, факультет має намір показати шляхи розвитку різних видів спорту починаючи з 20 століття до сьогодення. Більше інформації за посиланням http://us.bdpu.org/onovlena-halereia-sportyvnoi-slavy.html

На факультеті фізичної культури, спорту та здоров’я людини оновилась галерея спортивної слави


4 листопада 2019 року в 5-б корпусі БДПУ, за підтримки ректорату та завдяки злагодженій роботі факультету фізичної культури,спорту та здоров‘я людини і кафедри біології,здоров‘я людини та фізичної реабілітації, відбулося довгоочікуване відкриття кабінету фізичної реабілітації! Відтепер майбутні вчителі-реабілітологи та фізичні терапевти, ерготерапевти зможуть закріпляти практичні навички на спеціальному обладнанні, аби використовувати свої вміння і знання в майбутній професійній діяльності!  Більше інформації на http://us.bdpu.org/u-bdpu-vidkryto-laboratoriiu-fizychnoi-reabilitatsii.html


ЗУПИНИМО СНІД, ПОКИ ВІН НЕ ЗУПИНИВ НАС !Жовтневими днями за ініціативи викладачів кафедри біології, здоров’я людини та фізичної реабілітації Бердянського державного педагогічного університету відбулася інформаційно-освітня зустріч майбутніх вчителів біології, здоров’я людини, вчителів-реабілітологів з представниками Бердянського товариства Червоного Хреста України з проблеми ВІЛ/СНІДу. В програмі зустрічі були: лекція-бесіда, перегляд тематичного відеофільму, інтерактивні ігри, тренінги.


Тренінг для експертів Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти у Запоріжжі.На базі Запорізького національного університету «ЗНУ» в Запоріжжі
22-23 жовтня відбувся тренінг для підготовки експертів Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти з акредитації освітніх програм. У заході взяли участь і викладачі Бердянського державного педагогічного університету, які пройшли перший дистанційний відбір, серед них був і завідувач кафедри фізичного виховання, доцент Осіпов Віталій МиколайовичДводенний тренінг проводили представники Національного агенства – Катерина Сіріньок-Долгарьова та Наталя Краснікова.Під час тренінгу представники Національного агенства навчали майбутніх експертів:

  • аналізувати відомості про самооцінювання, які подають ЗВО;
  • планувати акредитаційний візит, виходячи з аналізу відомостей про самооцінювання;
  • ідентифікувати проблемні моменти (конфліктні ситуації), які можуть виникнути під час візиту експертів до ЗВО;
  • підсумовувати судження про освітню програму в звіті з акредитаційної експертизи і надавати оцінку відповідно до Критеріїв;
  • надавати консультації представникам ЗВО щодо покращення якості їх освітньої програми.

Тренінг проходив у формі аналізу звіту самооцінювання університету, симуляції візитів та зустрічей, розв’язання кейсів та підведення підсумків.

У подальшому, після сдачі іспитів майбутніми експертами, будуть формуватися команди з трьох осіб, серед яких має бути здобувач вищої освіти. Кожна команда здійснюватиме виїзний візит до відповідного ЗВО, де буде спілкуватися зі студентами та викладачами упродовж трьох днів та потім формуватиме звіт, який надсилатимуть в Національне агентство для прийняття остаточного рішення про акредитацію.


ВІТАЄМО ПЕРЕМОЖЦІВ !!

Міні-футбол є одним з популярних і улюблених видів спорту в студентів Бердянського державного педагогічного університету. Протягом багатьох років футбол входить в програму студентської спартакіади і є наймасовішим за кількістю учасників. На цьому тижні пройшли змагання серед жіночих збірних команд БДПУ. Місцем проведення турніру традиційно став міні-футбольний майданчик стадіону «Енергія». Головний суддя – старший викладач кафедри фізичного виховання БДПУ Григорій Некрасов.

Протягом двох днів, 22 та 23 жовтня, п’ять збірних команд факультетів Бердянського державного педагогічного університету боролися за право бути переможцем змагань. Кожна команда провела по декілька поєдинків. Результати матчів першості входили до заліку студентської спартакіади. За підсумками зіграних матчів, звання кращої команди першості БДПУ завоювала збірна факультету фізичної культури, спорту та здоров’я людини.

По завершенню змагань, кращі команди університету були нагороджені призами від співорганізаторів турніру – профспілкового комітету БДПУ.


У Запоріжжі 22-23 жовтня цього року відбувся тренінг Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти (НАЗЯВО) з підготовки експертів з акредитації освітніх програм у якому взяли участь викладачі Бердянського державного педагогічного університету. Серед них був і доцент кафедри біології, здоров’я людини та фізичної реабілітації факультету фізичної культури, спорту та здоров’я людини Осіпов Віталій Миколайович.


Клінічна практика майбутніх реабілітологівНещодавно відбулася звітна конференція з клінічної практики у майбутніх фізичних реабілітологів. Метою конференції було підведення підсумків, якими студенти-практиканти засвідчували свою підготовленість до обраної  професії. Кожен здобувач вищої освіти звітував про результати власної практичної діяльності.Найбільш вражаючим був звіт практикантів, які відвідували КУ «Центр соціальної реабілітації дітей-інвалідів» Бердянської міської ради Запорізької області, адже майбутні реабілітологи мали можливість долучитися до роботи з дітьми з особливими потребами. На думку студентів, це, водночас, важкий та цікавий досвід, адже саме через турботу та допомогу таким дітям приходить розуміння важливості та цінності фізичної реабілітації.


БДПУ прийняв всесвітній челендж – «#Trashtag»Студенти та викладачі БДПУ кинули виклик сміттю: 20 квітня ц. р.  була проведена акція з ініціативи і підтримки ректорату університету в межах екологічного фестивалю «AzovGreenFest» та всесвітнього флешмобу з прибирання #Trashtag. Також дійство було приурочено до «Дня Землі», який відзначається 22 квітня.Акцію підтримали адміністрація Приазовського національного природного парку (ПНПП) та Бердянське відділення ПНПП, інспектори якого супроводжували та допомагали збирати сміття і вивозити з території регульованої рекреації, ландшафтного заказника місцевого значення «Оголовок Бердянської коси».Студенти факультету фізичного виховання та факультету фізико-математичної, комп’ютерної та технологічної освіти, а також викладачі кафедри основ здоров’я, фізичної реабілітації та екології разом із інспектором НППП протягом кількох годин «боролися зі сміттям» вздовж берегової смуги ландшафтного заказника.Підкріпившись смаколиками, які люб’язно надав профком університету (голова – Віталій Лола), розтягнувшись шеренгою, озброївшись робочими рукавицями та пакетами, активісти зібрали понад 600 літрів різноманітного сміття пройшовши лише 1 км. Серед відходів було виявлено багато скляних, металевих та  пластикових пляшок, поліетиленових пакетів, риболовних сіток та багато іншого. Саме такий спектр твердих побутових відходів завдає найбільшої шкоди навколишньому середовищу та живим істотам. Слід пам’ятати, що сміттю місце на смітнику, а смітника – на переробці!Також був влаштований невеличкий суботник із благоустрою університетської бази відпочинку, де студенти показали, як вони можуть працювати гуртом, підтримуючи бадьорий робочий дух,  допомагаючи один одному.Супроводжували студентів-активістів викладачі кафедри основ здоров’я, фізичної реабілітації та екології факультету фізичного виховання Віталій Гнатюк та Ірина Расторгуєва, яка приєдналася до акції разом зі своєю сім’єю.БДПУ передає всесвітній челендж з прибирання сміття «#Trashtag» жителям Бердянська.


Вшанували пам’ять жертв Чорнобильської катастрофи

Студенти-першокурсники факультету фізичного виховання та викладачі кафедри основ здоров’я, фізичної реабілітації та екології провели круглий стіл, присвячений річниці аварії на Чорнобильській атомній станції.

Згадуючи моторошні обставини однієї з наймасштабніших техногенних катастроф, студенти ще раз осмислили глибину відповідальності людини перед природою, обговорили наслідки аварії, з якими доведеться жити ще багатьом поколінням, зачитали спогади очевидців подій та ліквідаторів.

Особливої значущості в світлі пам’яті про Чорнобильську катастрофу набули доповіді студентів Бердянського державного педагогічного університету щодо проблем, із якими пов’язане використання ядерної енергії.


Наше здоров’я – в наших руках!

Безпека твоя, і його, і моя –  це запорука життя!

З нагоди Тижня охорони праці, приуроченого до Всесвітнього дня охорони праці, який відзначається в 2019 році під гаслом «Безпечне та здорове майбутнє праці» викладачами кафедри основ здоров’я, фізичної реабілітації та екології факультету фізичного виховання  було проведено низку заходів для здобувачів вищої освіти Бердянського державного педагогічного університету.

Під час заходів студенти мали змогу ознайомитись з правилами пожежної безпеки, розширити уявлення про охорону праці та безпеку життєдіяльності. За ініціативи студентів БДПУ було поширено тематичні, буклети, листівки, відеороліки з питань охорони праці та безпеки життєдіяльності. Найактивнішими були студенти 1СОЗЛ групи (Цуканова Д., Ярмола Б., Стойловський Д., Сачко Є.), 3ФР групи (Примак Є., Романенко О., Глущенко О., Чірко Д.) 2СОЗЛ групи (Кравець К.) факультету фізичного виховання.  Під час кураторських годин під назвою «28 квітня – Всесвітній день охорони праці» обговорили актуальні проблеми вирішення професійних завдань з урахуванням галузевих вимог щодо забезпечення безпеки дітей, персоналу та захисту населення в небезпечних та надзвичайних ситуаціях.


НАВЧАЛЬНО-МЕТОДИЧНА НАРАДА З ПІДГОТОВКИ ФАХІВЦІВЗА СПЕЦІАЛЬНІСТЮ 227 «ФІЗИЧНА ТЕРАПІЯ, ЕРГОТЕРАПІЯ»11 – 13 квітня 2019 року викладачі кафедри основ здоров’я, фізичної реабілітації та екології, факультету фізичного виховання БДПУ, взяли участь у «IV ВСЕУКРАЇНСЬКОМУ З’ЇЗДІ  ФАХІВЦІВ ІЗ СПОРТИВНОЇ МЕДИЦИНИ ТА ЛІКУВАЛЬНОЇ ФІЗКУЛЬТУРИ» ( м. Дніпро).Важливим у заході було те, що учасниками навчально-методичної наради «Підготовка фахівців за спеціальністю 227 «Фізична терапія, ерготерапія»» задекларовано свою готовність щодо активної і системної співпраці задля підвищення ефективності підготовки здобувачів вищої освіти за спеціальністю «227 Фізична терапія, ерготерапія».Цей масштабний захід окреслив нові ідеї щодо підготовки фізичних терапевтів, ерготерапевтів, обґрунтував пропозиції щодо застосування біомедичного підходу в фізичній реабілітації, підготував  наукове підґрунтя для подальших наукових пошуків. З’їзд згуртував фахівців навколо постановки та розв’язання актуальних проблем  сучасної фізичної реабілітації, спортивної медицини, лікувальної фізкультури. Учасники з’їзду висвітлили проблеми сучасного стану спортивної медицини, медико-біологічного забезпечення спортивної та оздоровчої діяльності, актуалізували перспективи розвитку нейрореабілітації, реабілітації в травматології; підкреслили проблеми підготовки науково-педагогічних кадрів з лікувальної фізичної культури та фізичної реабілітації.


ВЧИТЕЛІ-РЕАБІЛІТОЛОГИ ПРОТИ КОРУ
На минулому тижні усі викладачі кафедри кафедри основ здоров’я, фізичної реабілітації та екології, факультету фізичного виховання БДПУ, провели круглий стіл з майбутніми вчителями біології, основ здоров’я та вчителями-реабілітологами на тему «Профілактика кору».Також студентами було проведено цикл бесід, щодо профілактики кору зі здобувачами повної загальної середньої освіти міста Бердянська та Бердянського району.Слід зауважити, що «Кір» — інфекційна хвороба, яку спричинює вірус з роду Morbillivirus. Характеризується вираженою інтоксикацією, гарячкою, запальними явищами з боку дихальних шляхів, кон’юнктивітом, появою своєрідних білих плям на слизовій оболонці ротової порожнини (плями Копліка) і папульозно-плямистим висипом на шкірі. Це одне з найбільш заразних вірусних захворювань, його індекс контагіозності наближався до 100%. На кір хворіють як діти, так і дорослі.З початку 2019 року на кір в Україні захворіло понад 26 тис. людей — близько 11,8 тис. дорослих і 14,7 тис. дітей. Від початку епідемії, з грудня 2018 по квітень 2019, захворіло 37328 людей  — 17016 дорослих та 20312 дітей.Від ускладнень, викликаних хворобою, цього року загинуло 14 людей, а від початку епідемії — 36, серед них є і діти, зокрема немовлята.«Щеплення — єдиний надійний захист від кору, особливо якщо у вашому регіоні зафіксовано спалах захворюваності», — нагадують у Міністерстві охорони здоров’я.ЩО МОЖЕ ЗРОБИТИ КОЖЕН !?

  • перевірити свою карту щеплень: дві дози вакцини КПК захищають від кору упродовж усього життя, а у разі хвороби – значно зменшують ризик тяжких ускладнень;
  • якщо ви не пам’ятаєте, коли і які щеплення були зроблені вам чи вашій дитині і не збереглися медичні дані про щеплення, зверніться до свого лікаря – терапевта, педіатра чи сімейного лікаря. Перевірити наявність імунітету від кору, краснухи і паротиту можна за допомогою лабораторних аналізів. Перед вакцинацією лікар направить здати аналізи (на виявлення IgG до вірусу або інші) – це швидкий та простий спосіб з’ясувати чи маєте ви імунітет, щоб захиститися від захворювання.
  • якщо ви чи ваша дитина пропустили обидві або тільки  другу дозу вакцини КПК за Календарем щеплень, якнайшвидше зверніться до медичного закладу, щоб отримати щеплення. Вакцини КПК є доступними для усіх дітей і підлітків до 18 років, а також для дорослих із груп ризику: медиків, освітян, студентів, військових та інших.


ВІДКРИТТЯ ВИСТАВКИ «РІДКІСНІ ПТАХИ ПІВНІЧНОГО ПРИАЗОВ’Я»28 березня цього року у Бердянському краєзнавчому музеї з нагоди Міжнародного Дня птахів відбулося відкриття виставки «РІДКІСНІ ПТАХИ ПІВНІЧНОГО ПРИАЗОВ’Я».Унікальні експонати з фондів музею, а саме опудала рідкісних видів птахів, були виготовлені у 50-х рр. минулого століття відомим краєзнавцем та письменником Олексієм Яковичем Огульчанським.На захід був запрошений кандидат біологічних наук, доцент кафедри основ здоров’я, фізичної реабілітації та екології факультету фізичного виховання БДПУ Віталій Васильович Гнатюк, який розповів про основні антропогенні чинники впливу на клас птахи у м. Бердянську та запропонував основні шляхи вирішення екологічних проблем.Також цікавими й пізнавальними стали доповіді представників Приазовського національного природного парку, орнітолога Олени Анатоліївни Дядичевої та наукового співробітника Тетяни Анатоліївни Ярової, про основні роботи з наукових досліджень птахів Північного Приазов’я.Запрошені гості та відвідувачі з цікавістю заслухали доповідачів та ознайомились із експонатами виставки.


Енергозбереження – це просто!

Учора, 9 квітня, о 14.00 біля художнього музею ім. І. І. Бродського відбулося загальноміське дійство – еко-квест  «Енергозбереження – це просто!». Захід було проведено з метою привернення уваги мешканців Бердянська до екологічних проблем навколишнього середовища міста.

Ініціаторами вже кілька років поспіль виступили відділ сім’ї, молоді та спорту виконавчого комітету Бердянської міської ради та  Перше Антикафе Бердянська «Час Є!».

За умовою участі у квесті необхідно було виготовити та принести із собою плакат за темою «Енергозбереження — це просто!», з чим наша команда «ЕКО-Life» впоралась на відмінно. Також наші активісти принесли із собою зібрані в навчальному закладі використані батарейки. І тут на допомогу нам прийшли студенти та викладачі кафедр майже з усього університету, які протягом року проводили і планують робити це й надалі (екологічну акцію по збору батарейок). Дякуємо за добру і корисну справу! Нагадуємо, що тара для здачі відпрацьованих батарейок буде і далі знаходитися у 5-му корпусі БДПУ на 1-му поверсі, біля кафедри основ здоров’я, фізичної реабілітації та екології факультету фізичного виховання.

Команду зі студентів факультету фізичного виховання (1-СЗЛ, 2-СЗЛ, 31-ЗЛ, 32-ЗЛ групи) супроводжував доцент кафедри основ здоров’я, фізичної реабілітації та екології, В. В. Гнатюк, який підтримував та підбадьорював активістів успішно виконувати завдання.

Після збору команд від навчальних закладів міста, проведення інструктажу, надання необхідної інформації та оголошення старту майже дві години учасники проходили еко-квест, що відбувся у центрі міста. Хлопці й дівчата виконували завдання з тем екології та енергозбереження.

Наша команда «ЕКО-Life» успішно виконала всі завдання та виборола «Подяку» відділу сім’ї, молоді та спорту Запорізького комітету Бердянської міської ради. Трішки виснажені, але з гарним настроєм учасники безкоштовно відвідали піцерію «Немо» і смачненько поласували піцою, захоплено обговорюючи квест.

Команди були нагороджені подарунками від спонсорів та подяками від відділу сім’ї, молоді та спорту виконавчого комітету Бердянської міської ради.

 

 

 

 

«Університетське Слово»
(за матеріалами та світлинами Віталія Гнатюка)