Бердянський державний педагогічний університет

Приймальна ректора:

(06153) 36244
rector@bdpu.org.ua

Адреса:

Запорізька область, м. Бердянськ, вул. Шмідта, 4

Літус Руслан Іванович

Cтарший викладач кафедри фізичного виховання

Наукометрика

Google Scholar

Vq20uQIAAAAJ&hl=ru

Researcher iD

A-1500-2019

Scopus iD

ResearchGate iD

Біографія

Літус Руслан Іванович (27.01.1976, м. Бердянськ) – старший викладач кафедри фізичного виховання Бердянського державного педагогічного університету, майстер спорту України з важкої атлетики, суддя міжнародної категорії з пауерліфтингу, відмінник освіти України.

У 1998 році закінчив факультет підготовки вчителів початкових класів Бердянського державного педагогічного інституту за спеціальністю «Початкове навчання і фізичне виховання» та здобув кваліфікацію вчителя початкових класів та фізичної культури. З 2000 по 2009 роки працював учителем фізичної культури в ЗОШ №10 (в серпні 2006 року перейменовано в Бердянську багатопрофільну гімназію №2), має кваліфікацію «вчитель вищої категорії» та звання «старший вчитель» (листопад 2006 р.). У 2006-2007 навчальному році був переможцем міського, обласного та лауреатом Всеукраїнського конкурсу «Кращий інноваційний урок та кращий інноваційний урок з елементами футболу» (грудень 2007 р., м. Київ).

У 2012 році закінчив аспірантуру НПУ імені М.П. Драгоманова (спеціальність: 13.00.02 – теорія та методика навчання (фізична культура, основи здоров’я). Тема дисертаційного дослідження: «Методика використання вправ силової спрямованості на уроках фізичної культури у профільних класах». Науковий керівник: директор інституту фізичного виховання НПУ ім. М.П. Драгоманова,  доктор педагогічних наук, професор, академік АНВО України Тимошенко Олексій Валерійович.

Починаючи з грудня 1993 р. по теперішній час, за сумісництвом, працює тренером-викладачем з силових видів спорту в спортивному клубі комплексної дитячої юнацької спортивної школи «Першотравневець» та фізкультурно-оздоровчому клубі «Водник». За період тренерсько-викладацької роботи підготував п’ять майстрів спорту України з пауерліфтингу та одного МСУ з армспорту, а також більше ста спортсменів-розрядників. Серед вихованців переможці та призери обласних, всеукраїнських та міжнародних змагань в різних вікових групах та видах спорту силової спрямованості.

З вересня 2007 р.  – викладач кафедри фізичного виховання факультету Естетичного та фізичного виховання Бердянського державного педагогічного університету, з 2011 р. – старший викладач кафедри теорії та методики фізичного виховання БДПУ, з вересня 2016 р. – старший викладач кафедри фізичного виховання БДПУ.

За наукові досягнення, спортивну та громадську роботу нагороджений грамотами ректора БДПУ, міських голів м. Бердянська, почесними грамотами управління освіти і науки Запорізької облдержадміністрації (2003, 2006 рр.), почесними грамотами міністерства освіти і науки України, комітету з фізичного виховання та спорту (2007, 2011 рр., м. Київ), почесними грамотами міністерства України у справах сім’ї, молоді та спорту за вагомий особистий внесок у розвиток фізичної культури і спорту, популяризацію здорового способу життя, відданість справі, тощо. В вересні 2018 року нагороджено Почесною нагородою – медаллю «За вагомий внесок у розвиток міста Бердянськ».

Сфера наукових інтересів: силова спрямованість юнаків старшого шкільного віку та студентської молоді.

Автор понад 30 наукових робіт, 3 колективних монографій, 1 навчально-методичного посібника та 11 фахових статей.