Бердянський державний педагогічний університет

Приймальна ректора:

(06153) 36244
rector@bdpu.org.ua

Адреса:

Запорізька область, м. Бердянськ, вул. Шмідта, 4

Сосницький Олександр Васильович

доцент кафедри інформатики, почесний професор Інституту проблем штучного інтелекту МОН і НАН України

кандидат технічних наук

Наукометрика

ORCID iD

Google Scholar

Researcher iD

Scopus iD

ResearchGate iD

Біографія

Народився 13.07.1951 р. в м. Печі Мінської області, Білорусь. В 1966 р. закінчив школу в м. Сміла Черкаської області, в 1973 гг. – Донецький державний університет по спеціальності «радіофізика» зі спеціалізацією – «технічні засоби систем управління» і отримав кваліфікацію «радіофізик-дослідник». В 1978 гг. закінчив аспірантуру Запорізького машинобудівного інституту при кафедрі «конструювання і виробництво радіоапаратури» на факультеті електронної техніки. В 1981 р. захистив дисертацію на тему «Розробка і дослідження алгоритмічних методів розміщення комутаційних схем електронних вузлів з регулярною структурою монтажного простору» в спецраді Московського інституту електронного машинобудування по спеціальності 05.13.12 «САПР в радіоелектроніці» і отримав звання кандидата технічних наук. В 1995 р. отримав диплом доцента кафедри інформатики Бердянського державного педагогічного інституту, в 2010 р. – професора Інституту проблем штучного інтелекту МОН і НАН України. З закордонний член-кореспондент РАО «Інформатизація в освіті»

Трудову діяльність почав в 1972 р. інженером Бердянської лабораторії ПКБ АСУ «Укрспецавтоматика». З 1973 р. старший інженер, а потім асистент кафедри КПР ЗМІ. З 1983 р. старший викладач і завідувач кафедри фізики БДПІ. З 1984 р. – вчений секретар, начальник лабораторії Бердянського філії Інституту проблем Інформатики Академії Наук СРСР . З 1998 р. – начальник обчислювального центра Запорізького державного університету. З 1991 г. – старший викладач, доцент кафедри математики БДПІ. З 1993 г. завідувач кафедри інформатики БДПІ, зараз – доцент кафедри комп’ютерних технологій в управлінні і навчанні та інформатики БДПУ.

Наукові інтереси

Універсальна теорія та її додатки, штучний інтелект, інтелектуальні системи, універсалізація та інтелектуалізація освіти