Бердянський державний педагогічний університет

Приймальна ректора:

(06153) 36244
rector@bdpu.org.ua

Адреса:

Запорізька область, м. Бердянськ, вул. Шмідта, 4

Новини

Семінар-виставка

«Минуле і сучасність шкільного підручника математики»

У рамках роботи наукового гуртка «Історико-математичні студії» під керівництвом к. пед. н. Панової С.О. 26 листопада 2019 р. відбувся семінар-виставка ««Минуле і сучасність шкільного підручника математики».

У роботі семінару прийняли участь студенти математики І – ІІІ курсів факультету фізико-математичної, комп’ютерної та технологічної освіти. Гуртківці виступили з науковими доповідями та розповідали про історію розвитку шкільного підручника математики (від найдавніших математичних навчальних текстів до сучасних підручників математики).

Так студент групи 3МА Болбат Владислав презентував доповідь на тему «Арифметика в навчальній літературі ХІV – ХVІ ст.», під час якої провів майстер-клас з давніх методів обчислення. А студентки Кривицька Влада та Дік Юля організували гру з розв’язування логічних задач з підручника ХVІІ ст.

Також під час семінару відповідальна за роботу фонду цінної та рідкісної книги бібліотекарка І категорії Кіосєва В.Ф. продемонструвала членам гуртка математичні видання кінця ХІХ – початку ХХ століття.

А бібліотекарка І категорії абонементу ФФМКТО Ушанова С.І. презентувала книжкову виставку «Математична освіта: запит сучасності».

 


Кафедра математики та методики навчання математики вітає з отриманням диплома!

 

Колектив кафедри математики та методики навчання математики щиро вітає Віталія Ачкана з отриманням диплома доктора педагогічних наук зі спеціальності «Теорія та методика навчання (математика)». Бажаємо молодому науковцю нових наукових досягнень!

 


 

Студент-математик – інтелект-тренер спортивних змагань

Приємна новина! Студент групи 3ма Владислав  Болбат успішно підтвердив великий інтелектуальний потенціал майбутньої професії. На початку жовтня в місті Запоріжжя пройшли обласні змагання з шашок-64, учасники яких виступали у різних вікових категоріях: 2011 року народження і молодше; 2010-2008 р.р.; 2007-2005 р.р.; 2004-2001років народження, причому гарні результати (з отриманням призових місць) показала дитячо-юнацька команда міста Мелітополя, одним з тренерів якої й є Владислав.  Щиро вітаємо та бажаємо подальших успіхів!


Успішно продовжує свою роботу консультаційний пункт «Перша сесія», яким керують студенти 3 курсу групи 3Ма разом із доцентом Онуфрієнко Ольгою Григорівною. На черговому занятті 6 листопада першокурсники отримали вичерпні відповіді на проблемні запитання з дисциплін «Математичний аналіз», «Лінійна алгебра» та «Вступний курс математики».

Всім бажаємо успіхів та високих балів на екзаменах!!!!!

 


 

23 жовтня 2019 року кафедра математики та методики навчання математики взяла участь у виїзному профорієнтаційному турі Бердянського державного педагогічного університету. Зустрічі з старшокласниками відбулися у Благовіщенській,  Білоцерківській загальноосвітніх школах І-ІІІ ступенів Комиш-Зорянської селищної ради, у Більмацькій опорній загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів, Більмацькій спеціалізованій загальноосвітній школі «Інтелект» та Олексіївському навчально-виховному комплексі Смирновської сільської ради Запорізької області. Окрім демонстрації фільму-презентації про Бердянський державний педагогічний університет і факультет ФМКТО було надано багато інформації про сучасні особливості здобуття спеціальностей вчитель і викладач математики. Приємно, що до порушених питань аудиторія поставилась з великою увагою та зацікавленістю.

Дуже раділи зустрічі вчителі та представники адміністрацій ЗЗСО, які є нашими випускниками!

До нових зустрічей!

 


Кафедра математики та методики навчання математики Бердянського державного педагогічного університету в рамках проведення декади математики 16.04.2019-26.04.2019 проводила квест-змагання серед учнів закладів загальної середньої освіти.

У змаганні взяли участь більше сотні учнів шкіл міста Бердянська. 

Переможцем веб-квесту «Стежками історичних задач» став Пушкаш Олексій, учень 7 Б класу багатопрофільної гімназії №2  м. Бердянська.

Друге місце розділили:

 • Прізвище, ім’я (назва навчального закладу)
 • Троценко Денис (Бердянська загальноосвітня санаторна школа-інтернат)
 • Галинська Марина (Бердянська загальноосвітня санаторна школа-інтернат)
 • Ільків Катерина (Бердянська загальноосвітня санаторна школа-інтернат)
 • Іванов Вадим (Бердянська загальноосвітня санаторна школа-інтернат)
 • Лафицький Богдан (Бердянська загальноосвітня санаторна школа-інтернат)
 • Заколенко Ольга (Гімназія №3 “Сузір’я”)
 • Дмитренко Поліна (Загальноосвітня школа №13)
 • Мащенко Наталія (прохання уточнити школу)
 • Шматова Вікторія (прохання уточнити школу)
 • Носаль Денис (Бердянська спеціалізована школа № 16)
 • Пшенична Єлизавета (Бердянська спеціалізована школа № 16)
 • Старокожко Артем (Бердянська спеціалізована школа № 16)
 • Мотуз Богдан (Бердянська загальноосвітня школа №5)

Третє місце розділили:

Прізвище, ім’я (назва навчального закладу)

 • Дмитрук Єгор (Багатопрофільна гімназія №2)
 • Ільків Ірина (Бердянська загальноосвітня санаторна школа-інтернат)
 • Ляшенко Єгор (Загальноосвітня школа №13)
 • Меньшикова Дар’я (Гімназія №3 “Сузір’я”)
 • Шуба Ганна (прохання уточнити школу)
 • Шеховцова Маргарита (прохання уточнити школу)
 • Вустяк Олександр (Бердянська спеціалізована школа №16)
 • Добича (Бердянська спеціалізована школа №16 (прохання уточнити ім’я))
 • Гавяз Трохим (прохання уточнити школу)
 • Сотнікова Дарина (Бердянська спеціалізована школа №16)
 • Логвинова Олександра (Бердянська спеціалізована школа №16)
 • Кальчева Злата (Загальноосвітня школа №13)
 • Венцев Максим (Загальноосвітня школа №5)
 • Кідалова Марія (Загальноосвітня школа №5)
 • Невяровська Тетяна (Загальноосвітня школа №5)
 • Cущенко Вероніка (Загальноосвітня школа №5)

Щиро дякуємо всім, хто прийняв участь у веб-квесті «Стежками історичних задач»!

 


Кроками науки: науково-практична студентська конференція «Актуальні проблеми сучасної математики та математичної освіти»

14 травня 2019 року насичено і плідно пройшла робота секції «Актуальні проблеми сучасної математики та математичної освіти», в якій взяли участь студенти 1-4 курсів та магістранти факультету фізико-математичної, комп’ютерної та технологічної освіти напряму підготовки «Математика» та спеціальності 014 Середня освіта (Математика). Студенти презентували свої дослідження, які виконували впродовж року разом зі своїми керівниками. Тематика представлених робіт була достатньо широкою, з розкриттям теоретичного підґрунтя питань й з акцентуванням уваги на практиці впровадження досягнень. Найкращими були визнані доповіді:·«Веб-квест як інноваційна форма позакласної роботи з математики у системі загальної середньої освіти» (студентка 1 курсу магістратури Отрєп’єва Ю.), · «Прикладний аспект математичної теорії вузлів» (студентка 4 курсу Євтухова Т.), «Арифметичні застосування теорії конгруенцій» (студент 4 курсу Підсадній М.). Активну участь у роботі секції взяли викладачі кафедри математики та методики навчання математики, а також студенти молодших курсів, серед наукових доробок яких варто відзначити: «Застосування елементів диференціального числення у доведеннях тотожностей, розв’язаннях рівнянь та нерівностей» (студентка 2 курсу Дік Ю.), «Наукова спадщина видатного вченого-математика Ф.В. Бесселя» (студентка 2 курсу Сіпєєва А.). Наприкінці засідання лідерам наукової студентської діяльності були вручені заслужені нагороди: подяки ректора та Ради молодих  БДПУ.

Онуфрієнко Ольга,

доцент кафедри математики та методики навчання математики


Перспективи STEM-співробітництва

11 травня у Центрі дитячої та юнацької творчості Бердянська відбулась міська науково-практична конференція «Крокуємо до STEM». У цьому заході брали участь учні місцевих шкіл – переможці і призери обласного туру конкурсу Малої академії наук, вчителі, керівні особи та керівники профільних гуртків ЦДЮТ, науковці Бердянського державного педагогічного університету, зокрема – завідувач кафедри математики та методики навчання математики, кандидат педагогічних наук, доцент Наталя Вагіна, яка виступала на панельній дискусії в якості експерта. За одностайною думкою представників БДПУ такі події дозволяють оновлювати зміст освітньої взаємодії університету та закладів загальної середньої та позашкільної освіти, визначати перспективні напрями роботи кафедри.


Студенти – математики 2 курсу ФФМКТО активні не лише на ниві науки, а й у свій вільний час. Разом зі своїм куратором – Онуфрієнко Ольгою Григорівною вони активно відпочивають на березі моря поруч із гуртожитком.