Бердянський державний педагогічний університет

Приймальна ректора:

(06153) 36244
rector@bdpu.org.ua

Адреса:

Запорізька область, м. Бердянськ, вул. Шмідта, 4

Новини

Стартував парад ялинок на факультеті фізико-математичної, комп’ютерної  і технологічної освіти. Ялинки в різних техніках виконання, з металу, дерева і тканини прикрашають наразі 2-й корпус факультету. Виконавці цієї краси студенти факультету під керівництвом  доцента кафедри професійної освіти, технологій і трудового навчання Ольги РОГОЗІНОЇ.

Оформлена фотозона на  1-му поверсі запрошує гостей сфотографувати гарні моменти  на фоні каміну і ялинки, у затишному кріслі.

 


 

4-го грудня в головному корпусі БДПУ напередодні різдвяних свят відбувся традиційний благодійний ярмарок. Викладачі кафедри професійної освіти, трудового навчання та технологій разом із студентами факультету фізико-математичної, комп’ютерної та технологічної освіти підійшли до проведення цього заходу відповідально і творчо. Яскраві іграшки, сувеніри зі святковою символікою, різдвяні дрібнички для декору, новорічні віночки, виконані як в сучасних, так і традиційних техніках декоративно-прикладного мистецтва, несуть позитивну енергетику, стилізують інтер’єр, створюють піднесений настрій.

Щиро вдячні кожному присутньому на ярмарку, хто зробив свій внесок і приєднався до благодійної ініціативи.

Особлива вдячність викладачам кафедри Олені Савицькій, Таїсії Черемісіній, Ользі Рогозиній, завідуючій лабораторією Любові Валентировій та студентам  груп с2Т Валерії Кругловій, Ганні Столяр, Миколі Чапляну, Володимиру Сіменцю, 2Т Аліні Чуй, Олені Караяновій, Анастасії Переверзевій, Ганні Донцовій, Анастасії Ігнатовій.

 

За матеріалами кафедри професійної освіти,

трудового навчання та технологій

 

 


Студенти-магістранти продовжують дивувати своєю майстерністю. Цього разу майбутні фахівці Кравченко Денис, Рибалка Наталья та Корзун Наталья під керівництвом свого викладача к.п.н., доцента кафедри ПОТНТ Юлії Бєлової презентували свій новий проект під назвою “Граніт науки”.

Ця робота стала заліковою з дисципліни Технологічний практикум. Побажаємо нашим магістрам легкої сесії і творчого натхнення на нові проекти!

 

                                                                    Кафедра професійної освіти, трудового навчання і технологій.


«Теоретико-методичні засади підготовки фахівців-педагогів технологічного профілю в умовах освітньо-інформаційного середовища» – саме таку назву має колективна монографія кафедри професійної освіти, трудового навчання та технологій, що вийшла тиражем у листопаді завдяки видавництву «Освіта України».

Монографія містить узагальнені результати наукових досліджень, виконаних у межах комплексної наукової теми кафедри «Теоретико-методичні засади підготовки фахівців-педагогів фізико-математичного і технологічного профілю в умовах освітньо-інформаційного середовища».

 

 

За матеріалами кафедри професійної освіти,

трудового навчання та технологій

       


ЗАПРОШУЄМО НА ПЕРЕГЛЯД БІОГРАФІЧНОГО ФІЛЬМУ

про видатного астрофізика

«ВСЕСВІТ СТІВЕНА ХОКІНГА»

    12 листопада  

9:35

    АУД. 205

 

Народився Стівен Хокінг в 1942. Закінчив Оксфордський університет у 1962 та почав заняття теоретичною фізикою. Мав захворювання мотонейронівбічний аміотрофічний склероз, перші прояви якого виявилися в 21 рік. Діагноз став величезним потрясінням, однак допоміг Стівену визначити своє майбутнє:

Хоча над моїм майбутнім нависла хмара, на свій подив я з’ясував, що тепер почав отримувати від життя більше задоволення, ніж раніше.

До 1974 сім’я професора сама давала раду із захворюванням. На той час він ще міг самостійно їсти, вставати й лягати в ліжко, хоча довгі прогулянки були вже не під силу. Через кілька років стало очевидним, що він більшу частину своїх днів проводитиме в колісному візку та потребує професійного доглядача. У 1985 захворів на пневмонію, яка дала серйозне ускладнення. Після необхідної операції втратив голос. Відтепер йому до кінця життя стала потрібна цілодобова допомога відданої команди людей. Впродовж 30 років працював на посаді Лукасівського професора математики в Кембриджському університеті, тобто на тій же посаді, що її 300 років тому обіймав Ісаак Ньютон.

Впродовж усього життя фізик не припиняв працювати. Дідусь трьох онуків, він продовжував активно займатися наукою, писати книжки. Учений залишався оптимістом у плані свого фізичного здоров’я.

Гокінг помер у віці 76 років у своєму будинку в Кембриджі в ніч на 14 березня 2018 року. Причину смерті не було розкрито, згадано лише те, що він помер у спокої. Дата смерті Стівена Гокінга (врахуючи те, що він був всесвітньо відомим науковцем) є символічною, оскільки він помер у Міжнародний День Числа Пі. Цікавим є також те, що Гокінг народився в день смерті Галілео Галілея, а помер — в день народження Альберта Ейнштейна — обидва вчені, як і Гокінг, зробили дуже багато у вивченні гравітації.

Прах Гокінга був похований у Вестмінстерському абатстві у Лондоні 15 червня 2018 р. поряд з могилами Ісаака Ньютона і Чарльза Дарвіна.

До Днів Книги рекордів Гіннеса

 


1 листопада на початку останнього осіннього місяця  студенти групи 2сТ факультету фізико-математичної, комп’ютерної та технологічної освіти разом зі ст. викладачем кафедри професійної освіти, трудового навчання та технологій Черемісіною Т.О. прикрасили осіннєю композицією із гофрованої бумаги 2 корпус БДПУ. Наразі витвір творчості прикрашає корпус і милує погляд студентів і викладачів факультету. Наступні композиції вже в роботі…

 

За матеріалами

 кафедри професійної освіти, трудового навчання і технологій

 


18 жовтня студенти групи 4т факультету фізико-математичної, комп’ютерної та технологічної освіти разом зі ст. викладачем кафедри професійної освіти, трудового навчання та технологій Черемісіною Т.О. відвідали тематичну композицію «Український рушник» в меморіальному музеї П.П.Шмідта. Студентам було дуже цікаво ознайомитись із композицією, оскільки вони щойно закінчили вивчення модуля «Українська народна вишивка» з дисципліни «Практикум в навчальних майстернях».

 


Майстер-клас з робототехніки для школярів

Нещодавно, коли говорили про роботів, мали на увазі наукову фантастику. Але технологічний процес надзвичайно швидко змінює навколишній світ.

Майбутнє вже наступило!

У сучасному світі все більше роботів, вони мають самі різні форми, розміри і призначення. Сьогодні багато професіоналів використовують роботів у своїй практичній діяльності.

Прогнозується, що на перший план вийдуть інженерні спеціальності. Тому вивчаючи робототехніку зараз, діти зможуть швидше орієнтуватися у світі технологій, а також легко оволодіти професію майбутнього.

Заняття робототехнікою сприяють гармонічному формуванню особистості, розвивають уміння працювати в команді, творчий і науково-технічний потенціал. Робототехніка дозволяє побачити зв’язок деяких законів фізики, математики та інформатики з реальним життям.

Зібрати і запрограмувати робота – це нелегка, але вирішувана задача!

З 08.10.2019 по 10.10.2019 в рамках ініціативи «Meet and Code» відбулися вже традиційні майстер-класи з робототехніки і програмування для учнів загальноосвітніх шкіл м. Бердянськ.

Ініціатива Meet and Code проводиться за фінансування корпорації SAP, яка надає підтримку та забезпечує ресурсами неприбуткові організації. В Україні Meet and Code реалізується Ресурсним центром ГУРТ, що є партнером Глобальної мережі TechSoup.

У Бердянську ініціатива була реалізована Громадською організацією «Центр освіти дорослих» (голова Буянов П.Г., доцент кафедри професійної освіти, трудового навчання та технологій БДПУ) на базі Бердянського державного педагогічного університету досвідченим фахівцем, кандидатом технічних наук Олександром Антоненко.

Команди учасників зібрали і запрограмували роботів. Після чого відбулися змагання.

Хлопці та дівчата підсумували, що за робототехнікою майбутнє! Головне – вірити і робити, мати позитивний настрій, нічого не боятися і все здійсниться!

 

Детальныше за посиланням

http://us.bdpu.org/mayster-klas-z-robototekhniky-dlia-shkoliariv.html

 

 


21 травня, коли кафедрою професійної освіти, трудового навчання та технологій проводиться щорічна декада технологічної та енергетичної освіти, відбулася значна подія з метою популяризації спеціальностей факультету та профорієнтації.

За результатами дисертаційного дослідження, у якості наочного приклада к.п.н, доцент Юлія Бєлова провела експериментальний інтегрований урок-майстер-клас «Мікс технологій: ландшафтний дизайн». Задум цього нетрадиційного заняття полягав у поєднанні вивчення різних технологій навколо одного виучуваного об’єкта. Так у якості об’єкта вивчення стала технологія створення штучного ставка з фонтаном, оздобленого штучними квітами із нетрадиційних дизайнерських матеріалів та садовою скульптурою. До того ж була поставлена задача розробити такий фонтан, який би працював з використанням сучасних енергозберігаючих технологій.

Гостями та учасниками експериментального уроку стали учні 4-А класу ЗОШ №16 й студенти спеціальностей Трудове навчання та технології і Енергетика. Під час інноваційного заняття школярі дізналися від студентів про можливості розробки дизайн-проектів ландшафтного дизайну за допомогою комп’ютерної програми, яка дає можливість прив’язатися до місцевості, обрати складові елементи майбутнього дизайн-проекту та дозволяє розроблений об’єкт розглянути у трьохмірному просторі. З такою інформацією виступила студентка 2 курсу спеціальності Енергетика Тиховод Катерина.

Студенти технологічного напрямку розповіли учням про етапи проектування (студент 3 курсу спеціальності Трудове навчання та технології Мищенко Євген) та ознайомили учнів з будовою і принципом роботи помпи, яка є складовою фонтана та експериментально визначили вплив типу насадок на характер потоку рідини (студент 3 курсу спеціальності Трудове навчання та технології Бажан Владислав).

У світ енергозберігаючих технологій юних науковців ввів студент 2 курсу спеціальності Енергетика Попов Микита, який розповів про принцип роботи сонячної батареї. На підґрунті отриманих теоретичних знань учні четвертого класу під керівництвом студента 1 курсу спеціальності Енергетика Медведенко Олександра та студента 2 курсу спеціальності Трудове навчання та технології Тільки Антона зібрали конструкцію для роботи фонтана, яка складалася з заглибної помпи та сонячної панелі, розрахували напір потоку води у фонтані та підібрали необхідні насадки для його роботи.

Студентки 4 курсу спеціальності Трудове навчання та технології Рибалка Наталля, Корзун Наталля та магістрант цієї спеціальності Джансиз Олена розповіли молодим дизайнерам про технологію виготовлення квітів із ізолону та розглянули способи утворення садових скульптур із пенопласту. Під керівництвом студенток 2 курсу спеціальності Трудове навчання та технології Петриковець Євгенії, Псьол Анастасії та студентки 1 курсу цієї ж спеціальності Переверзевої Анастасії діти виготовили водяні лілії із ізолону та виготовили фігурки рожевих фламінго із пенопласту під керівництвом магістрантів Картамишева Владислава та Колесника Ростислава.

Після урочистого відкриття штучного ставка у дворі другого корпуса, який монтували та декорували школярі під керівництвом студентів 1 курсу спеціальності Технологічна освіта та технології Чяпляна Миколи та спеціальності Енергетика Балашова Віктора й магістранта Міснікова Івана для гостей провели тактильну екскурсію по лабораторіях та майстернях корпусу студентки 3 курсу спеціальності Трудове навчання та технології Койшибаєва Діана та студентка 1 курсу Чуй Аліна. Роботу обладнання навчальних майстерень та лабораторій школярам продемонстрували завідувач кафедри доцент, к.п.н. Перегудова Валентина та співробітники кафедри – завідувач лабораторіями Валентирова Любов, майстри виробничого навчання – Мальований Олександр, Чикирякін Віктор та Полосін Анатолій.

Весь захід транслювався всі три години у інтернетмережі у прямому ефірі. Репортаж вели студентки 1 курсу спеціальності Трудове навчання та технології Ігнатова Анастасія, 2 курсу Мельник Тетяна та студент 1 курсу Цуркан Ян. Завдяки такому новаторському підходу у проведенні навчальних занять батьки учнів та адміністрація школи, де навчаються учні, могли спостерігати за роботою наукової експериментальної педагогічної  лабораторії та відслідковувати дії своїх дітей.

Із гарним настроєм, новими знаннями та солодкими подарунками – дизайнерським букетом із цукерок, який виготовили студентки 4 курсу спеціальності Трудове навчання та технології Власюк Лілія та Коваленко Валерія діти пішли задоволені та щасливі із стін кафедри професійної освіти, трудового навчання та технологій.

Результатом роботи майстер-класа та чудовою згадкою про приємні миті спілкування співробітників кафедри, студентів та школярів у дворі другого корпусу залишився побудований штучний ставок з фонтаном, оздоблений водяними лілеями та рожевими фламінго.

Світлини автора К.п.н., доцент                                     Юлія БєловаДЕКАДА ТЕХНОЛОГІЧНОЇ ТА ПРОФЕСІЙНОЇ ОСВІТИ

13-23 ТРАВНЯ 2019 РОКУ

 

Дата і час прове-дення  

Захід

 

Відповідальні особи

Місце проведення, адреса, телефон для довідок
13 травня
11.00 Виставка наукових досягнень студентів спеціальності 014 Середня освіта (Трудове навчання та технології) Асистент Савицька О.С. ауд. 202, фойє 2 корпусу, кафедра професійної освіти, трудового навчання та технологій, факультет фізико-математичної, комп’ютерної та технологічної освіти БДПУ, вул. Університетська, 25. Бердянськ, Запорізька обл. (06153)7-31-82
14 травня
09.35

 

Студентська наукова секція «Актуальні питання сучасної технологічної та професійної освіти»

 

Канд. пед. наук, доцент Пелагейченко М.Л.

 

ауд. 202, кафедра професійної освіти, трудового навчання та технологій, факультет фізико-математичної, комп’ютерної та технологічної освіти БДПУ, вул. Університетська, 25. Бердянськ, Запорізька обл. (06153)7-31-82
12.50 Науковий семінар

1. «Актуальні питання сучасної технологічної та професійної освіти»

2. З досвіду підготовки студентів до участі у Всеукраїнській олімпіаді з трудового навчання та технологій

 

Канд. пед. наук, доцент Рогозіна О.В.

Канд. пед. наук, доцент Даннік Л.А.

Канд. пед. наук, доцент Буянов П.Г.

ауд. 202, кафедра професійної освіти, трудового навчання та технологій, факультет фізико-математичної, комп’ютерної та технологічної освіти БДПУ, вул. Університетська, 25. Бердянськ, Запорізька обл. (06153)7-31-82
15 травня
12.00 Short-hike «Техноподорож» для учнів ЗЗСО №2 Канд. пед. наук, доцент Рогозіна О.В. навчальні майстерні кафедри професійної освіти, трудового навчання та технологій, факультет фізико-математичної, комп’ютерної та технологічної освіти БДПУ, вул. Університетська, 25. Бердянськ, Запорізька обл. (06153)7-31-82
13.00 Доповіді студентів-учасників Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт та Всеукраїнської олімпіади з трудового навчання та технологій Канд. пед. наук, доцент Даннік Л.А. ауд. 202, кафедра професійної освіти, трудового навчання та технологій, факультет фізико-математичної, комп’ютерної та технологічної освіти БДПУ, вул. Університетська, 25. Бердянськ, Запорізька обл. (06153)7-31-82
14.00 Семінар-майстер-клас «Кінусайга – таємниці мистецтва Японії». Канд. пед. наук, доцент Бєлова Ю.Ю.

Студентка групи 2Т Мельник Тетяна.

ауд. 202, кафедра професійної освіти, трудового навчання та технологій, факультет фізико-математичної, комп’ютерної та технологічної освіти БДПУ, вул. Університетська, 25. Бердянськ, Запорізька обл. (06153)7-31-82
16 травня
Конкурс плакатів «Охорона праці на роботі майбутнього» Канд. пед. наук, доцент Сичікова Я.О. фойє 1 корпусу, БДПУ
Конкурс газет «Енергоефективний університет» Канд. пед. наук, доцент Єфименко Ю.О. фойє 2 корпусу, кафедра професійної освіти, трудового навчання та технологій, факультет фізико-математичної, комп’ютерної та технологічної освіти БДПУ, вул. Університетська, 25. Бердянськ, Запорізька обл. (06153)7-31-82
14.00 Арт-студія «Українські витребеньки» Канд. пед. наук, доцент Онищенко С.В. ауд. 205, кафедра професійної освіти, трудового навчання та технологій, факультет фізико-математичної, комп’ютерної та технологічної освіти БДПУ, вул. Університетська, 25. Бердянськ, Запорізька обл. (06153)7-31-82
17 травня
 

 

 

 

 

12.00

 

 

 

12.50

Методичний Workshop для вчителів трудового навчання та технологій ЗЗСО Бердянського району:

1.                 Дискусія «Сучасні тенденції розвитку трудового навчання»

 

2.                 Майстер-клас «Вовняний живопис»

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Канд. пед. наук, доцент Пелагейченко М.Л.

 

 

 

Асистент Савицька О.С.

 

ауд. 202, кафедра професійної освіти, трудового навчання та технологій, факультет фізико-математичної, комп’ютерної та технологічної освіти БДПУ, вул. Університетська, 25. Бердянськ, Запорізька обл. 06153)7-31-82
12.50

 

Круглий стіл «Проблеми та перспективи енергетики Приазов’я» Канд. пед. наук, доцент Єфименко Ю.О.

Канд. пед. наук, ст. викладач Вертипорох Д.Я.

ауд. 205, кафедра професійної освіти, трудового навчання та технологій, факультет фізико-математичної, комп’ютерної та технологічної освіти БДПУ, вул. Університетська, 25. Бердянськ, Запорізька обл. 06153)7-31-82
14.00 Еко фест «Креативний Азов» для учнів ЗЗСО №11 Канд. пед. наук, доцент Буянов П.Г.

 

Бердянська коса
20 травня
13.00 Майстер-клас «Українські обереги» для учнів 7 класу ЗЗСО №16 Канд. пед. наук, ст. викладач Черемісіна Т.О. ауд. 202, кафедра професійної освіти, трудового навчання та технологій, факультет фізико-математичної, комп’ютерної та технологічної освіти БДПУ, вул. Університетська, 25. Бердянськ, Запорізька обл. 06153)7-31-82
21 травня
09.35 Майстер-клас «Мікс технологій» з ландшафтного дизайну для учнів ЗЗСО №16 Канд. пед. наук, доцент Бєлова Ю.Ю.

Канд. пед. наук, доцент Буянов П.Г.

Канд. пед. наук, доцент Єфименко Ю.О.

Канд. пед. наук, ст. викладач Вертипорох Д.Я.

2 корпус, кафедра професійної освіти, трудового навчання та технологій, факультет фізико-математичної, комп’ютерної та технологічної освіти БДПУ, вул. Університетська, 25. Бердянськ, Запорізька обл. 06153)7-31-82
22 травня
14.00 Майстер-клас з програмування та робототехніки для учнів ЗЗСО №11 Канд. пед. наук, доцент Буянов П.Г.

Канд. пед. наук, доцент Антоненко О.В.

 

ауд. 201, кафедра професійної освіти, трудового навчання та технологій, факультет фізико-математичної, комп’ютерної та технологічної освіти БДПУ, вул. Університетська, 25. Бердянськ, Запорізька обл. (06153)7-31-82

 


У рамках проведення декади технологічної та енергетичної освіти на кафедрі професійної освіти, трудового навчання та технологій доцентами Юлією Бєловой, Юрієм Єфименко та Дмитром Вертипорохом було організовано роботу круглого столу під назвою «Сучасні проблеми енергозберігаючих технологій Приазов’я».

У палких дебатах та обговоренні актуальної проблеми щодо збереження, відтворення та перспектив пошуку альтернативних витоків енергії прийняли участь студенти першого, другого та третього курсів спеціальностей «Трудове та технологічне навчання», «Енергетика» та «Фізика». Під час проходження заходу студентами і викладачами були розглянуті теоретичні можливості вже існуючих технологій із збереження енергій, обговорені статистичні данні щодо використання цих технологій у енергетиці Приазов’я, розглянуті проекти втілення використання альтернативної енергетики у Бердянську та Бердянському районі.

Особлива уваги в обговоренні належала можливостям використання саме сонячної, вітряної та біоенергетики у Приазов’ї, як найдоступніших видів енергії. На думку учасників круглого стому саме для їх розробок та втіленню у економіку та енергетику регіону треба зосередити сили на місцевому та державному рівнях.

Студенти, які показали свою зацікавленість, обізнаність та виявили професійні знання  з обговорюваних питань на круглому столі «Сучасні проблеми енергозберігаючих технологій Приазов’я» були нагороджені грамотами за активну участь у роботі круглого столу та актуальну доповідь.

Найяскравішими доповідями стали доповіді наступних студентів: Петриковець Євгенія (група 2Т) з темою «Напрямки використання олійних культур в біоенергетичній галузі», Тільки Антон (група 2Т) з темою «Атомна енергетика України», Псьол Анастасія (група 2Т) з темою «Альтернатива електролампочці: міф чи реальність», Попов Микита (група 2Е) з темою «Використання сонячних колекторів у системах обігріву приміщень», Тиховод Катерина з темою «Комплексна освітня платформа проектної діяльності у сфері енергоефективності», Іванченко Андрій (група 3Е) з темою «Сонячна енергетика Запорізької області», Іванова Ярослава та Леонова Катерина (група М1ФІ) з темою «Енергетика фізичного вакууму», Тищенко Євген (група М1ФІ) з темою «Планета Земля як теплова машина».

Бажаємо успіхів юним науковцям у пошуку нових ідей з питань енергозбереження та альтернативних джерел енергії та втілення у життя їх наукових розробок!

 

 

 


15 травня на факультеті ФМКТО на кафедрі професійної освіти, трудового навчання та технологій в рамках декади технологічної освіти пройшла урочиста подія, була відкрита персональна виставка студентки 2 курсу спеціальності технологічне навчання Мельник Тетяни. На відкриття виставки прийшли викладачі кафедри, студенти спеціальності Технологічне навчання та завітали гості – студенти, що навчаються на фізико-математичному відділенні.

Цього ж дня під керівництвом доцента кафедри ПОТНТ, к.п.н. Юлії Бєлової та при підтримці завідувача кафедрою к.п.н., доцента Валентини Перегудової відбувся семінар «Кумісайга – традиції японського мистецтва: український погляд», на якому студенти почули про історію виникнення цього виду мистецтва, дізналися про тонкощі техніки виконання виробів у цьому виді декоративно-прикладного мистецтва. Студенти обсудили питання добору інструментів та приладів щодо роботи у цієї техніці, визначили дидактичні можливості формування уваги, уяви, пам’яті, мислення тощо у тих, хто опановує це мистецтво, визначили вікові можливості навчання цьому ремеслу.

На завершенні відвідувачі семінару мали можливість на практиці закріпити отриманні знання. Тетяна Мельник провела майстер-клас з виготовлення картин у техніці кумі сайга.

Роботами юної майстрині, Тетяни Мельник, можна помилуватися на другому поверсі другого корпусу БДПУ. Ласкаво просимо усіх зацікавлених!


Виставка наукових досягнень студентів спеціальності 014 Середня освіта (Трудове навчання та технології)


Студентська наукова секція «Актуальні питання сучасної технологічної та професійної освіти»


Виставка наукових досягнень студентів спеціальності 014 Середня освіта (Трудове навчання та технології)

  Із Умані з перемогою ! 

15-17 квітня в Уманському державному педагогічному університеті ім. П.Тичини відбувся ІІ етап Всеукраїнської студентської олімпіади зі спеціальності «Технологічна освіта». В олімпіаді взяли участь 128 студентів з 22 провідних закладів вищої освіти України.

Бердянський державний педагогічний університет представляляла команда до складу якої війшли студенти факультету фізико-математичної, комп’ютерної та технологічної освіти Наталія Корзун та Олена Джансиз.

Людмилу Даннік − к.п.н. доцента кафедри професійної освіти, трудового навчання та технологій було запрошено до складу журі Всеукраїнської студентської олімпіади.

Із метою виявлення рівня теоретичної і практичної компетентності майбутніх учителів трудового навчання, у програму олімпіади були включені такі етапи конкурсу:

  • тестування з професійно-орієнтованих дисциплін;
  • проведення фрагментів уроків;
  • захист творчих проектів.

Тематика конкурсних завдань вимагала від студентів-учасників олімпіади крім знання теоретичного матеріалу показати здатність мислити, аналізувати, приймати рішення щодо напрямку розрахунку та обґрунтування прийнятого рішення.

За результатами отриманими учасниками впродовж олімпіади  магістрантка Олена Джансиз посіла 3 призове місце, отримала грамоту та грошову премію, яку вручив Голова асоціації «Наукових та практичних працівників технологічної освіти» проф. Олександр Коберник.

Варто зазначити, що на перемогу нашої команди працював весь колектив  кафедри професійної освіти, трудового навчання та технологій під керівництвом завідувача  кафедри, доцента Валентини Перегудової.

Паралельно із проведенням олімпіади в Уманському педагогічному університеті ім. Павла Тичини проходила науково-практична конференція: «Актуальні проблеми професійної та технологічної освіти: досвід та перспективи», у яких поряд із науковцями провідних університетів України взяли участь викладачі кафедри професійної освіти, трудового навчання та технологій.

 

 


Сьогодні, 18 квітня в рамках тижня фізко-математичної освіти наші студенти технологічної освіти прийняли участь у міні-конференції присвяченої дню Космонавтики, організатором якої є к., ф-м. наук Лазаренко А.С., доцент кафедри фізики та методики навчання фізики.

Наша команда, у складі студентів-технологів 2 курсу Псьол Анастасії і Тільки Антона та студентки 1 курсу Ігнатової  Анастасії (куратор команди – к.п.н., доцент кафедри ПОТНТ Юлія Бєлова ) виступили із доповідями,  які дуже зацікавили фізиків та математиків і були високо оцінені рівнем підготовки та сформованими навичками ораторського мистецтва та вмінням доводити наукову інформацію до слухачів. Темами доповідей стали проблеми, якими обурюються сучасні технологи, що працюють у галузі космічної промисловості. Анастасія Псьол розповіла про особливості технологій приготування страв для космонавтів та особливості їх харчування під час перебування на космічних кораблях. Анастасія Ігнатова та Тільки Антон розповіли аудиторії молодих науковців про особливості конструкції та технічні характеристики сучасних космічних апаратів та перспективи розвитку у технології ракетобудування та матеріалознавства у ракетобудуванні. Всі наші доповідачі були нагороджені грамотами за участь у науковій конференції.

Пишаємося нашими студентами-технологами, які окрім вивчення технологій обробки конструкційних матеріалів, розбираються у техніці, знаються як на теоретичні питання з технології машинобудування, зокрема ракетобудування,  матеріалознавства та інших технічних дисциплін, так  і застосовують свої технічні знання на практиці і вже намагаються науково обґрунтовувати свої техніко-технологічні наукові гіпотези та підтверджувати їх. Бажаємо успіхів талановитим студентам у досягненні космічних висот у наукових дослідженнях!

 

 


Цього тижня наші студенти денної та заочної форм навчання під керівництвом к.п.н., доцента кафедри ПОТНТ Бєлової Ю.Ю. почали роботу над втіленням у життя проекту «Фотозона до Великодня» та підготовкою до благодійного ярмарку. Творчої групою, у яку входять викладачі кафедри (Бєлова Ю.Ю., Савицька О.С., Черемісіна Т.О.) та майстри виробничого навчання (Чикірякін В.М., Полосін А.Я., Мальований О.А.) заздалегідь були розроблені концепція дизайн-зони, ескізи її складових та технологічні карти на виготовлення окремих елементів дизайн-проекту.

З початку робочого тижня у майстернях другого корпусу закипіла робота, яку було розподілено по курсам: Студенти-магістранти денної форми навчання Колесник Ростислав та Картамишев Владислав, а також студентки 3 курсу заочної форми навчання Малкова Юлія та Савенко Катерина  виготовляють муляжі гілок верби як обов’язкового атрибута святкування Вербної неділі та Пасхи.

До роботи над муляжами пасхальних кулічів, як ключового елементу задуманого дизайн-проекту, вперше залучили студентів-першокурсників – Чуй Аліну, Ігнатову Анастасію, Донцову Ганну, Караянову Олену та Переверзєву Анастасію. У дівчат це дебютна робота у створенні групового дизайн-проекту!

Складанням пасхального кошика займаються студенти третього курсу – Бажан Влад, Анісімов Олександр та Міщенко Євген. На них покладено виконання пасхальних писанок.

Ми з нетерпінням чекаємо на результат роботи талановитої творчої групи дизайнерів технологічної освіти, який побачимо на відкритті фотозони 24 квітня.

 


11 квітня на кафедрі ПОТНТ відбулося відкриття звітної виставки «Результати майстер-класу з пластилінографії найталановитіших студентів технологічної освіти». Студенти  всіх курсів, що відвідали майстер-клас на минулому тижні, організаторами якого стали  к.п.н, доцент Юлія Бєлова та майстриня Іванющенко Світланою  виставили свої перші роботи у техніці пластилінові вітражі. Другий поверх корпусу №2 прикрашають  тепер  сонячні, яскраві пейзажі та натюрморти,  виконані у зазначеній техніці. Запрошуємо всіх бажаючих відвідати нашу виставку та насолодитися прекрасним.

 


Вітаємо студентку 4 курсу  Наталію Корзун та її наукового керівника доцента Людмилу Даннік, які вибороли диплом III ступеня у Всеукраїнському конкурсі студентських наукових робіт зі спеціальності «Технологічна освіта», що відбувся на базі Глухівського національного педагогічного університету імені Олександра Довженка!

Бажаємо невичерпної енергії, окриленого натхнення, величезних звершень, творчих перемог та здобуття нових вершин у багатогранній науковій діяльності!


Вітаємо з перемогою!

4 квітня 2019 року завершився ІІ етап Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт зі спеціальності «Технологічна освіта», що відбувся на базі Глухівського національного педагогічного університету імені Олександра Довженка.

Всеукраїнський конкурс студентських наукових робіт проводився з метою виявлення кращих досліджень і формування молодого резерву науковців.

До складу галузевої конкурсної комісії, яка оцінювала наукові роботи та виступи учасників, ввійшли провідні вчені в галузі технологічної освіти, які представляли заклади вищої освіти з різних регіонів України.

Всеукраїнський конкурс студентських наукових робіт проводиться з метою виявлення кращих досліджень і формування молодого резерву науковців. На Конкурс було представлено 43 наукові роботи з актуальних проблем технологічної освіти (46 студентів-авторів, 35 наукових керівників) з 18 закладів вищої освіти.

Наш університет гідно представила студентка 4 курсу  факультету фізико-математичної, комп’ютерної та технологічної освіти Корзун Наталія з темою дослідження «Формування технічних понять в учнів 6 класів засобами інформаційно-комунікаційних технологій» (науковий керівник – к.п.н., доцент Даннік Людмила).

За результатами конкурсу Наталія Корзун  була нагороджена дипломом III ступеня (3 призове місце), а її науковому керівнику Людмилі Даннік висловлена подяка за якісне керівництво студентською науковою роботою та формування наукового потенціалу сучасної молоді.

Вітаємо Наталю з перемогою і бажаємо нових творчих звершень, досягнень і подальших успіхів!

к.п.н., доцент кафедри професійної освіти, трудового навчання та технологій

Даннік Людмила

 

 

 

 


4 квітня 2019 року на кафедрі професійної освіти, трудового навчання та технологій відбуло чергове свято – відкриття персональної виставки робіт студентки 2 курсу заочної форми навчання Іванющенко Світлани. Вона представила роботи у техніці пластиліновий живопис та пластилінографія. Захід мав за мету популяризацію Технологічної освіти та залучення студентства до вивчення технологій роботи із нетрадиційними матеріалами для виготовлення виробів декоративно-ужиткового мистецтва. Під керівництвом доцента кафедри, к.п.н. Бєлової Юлії цей захід набрав нового формату. Так, паралельно із відкриттям виставки було проведено семінар-практикум «Технологія виготовлення виробів інтер’єрного призначення із нетрадиційних матеріалів», на якому студенти спеціальності Трудове навчання розглянули питання з технологічних властивостей пластиліну та ізолону, визначили інструменти, пристрої для роботи із зазначеними матеріалами, розглянули прийоми роботи та технології обробки пластиліну та ізолону. Семінар закінчився презентацією проекту «Весняні троянди» у техніці виготовлення ростових квітів із ізолону та проведенням майстер-класу «Пластилінові вітражи». Новим у такому заході стало залучення студентів усіх курсів одночасно, що має на меті об’єднання, згуртовування студентської спільноти на професійному рівні.

 


 

З метою популяризації Технологічної освіти та залучення учнівської молоді до вивчення технологій декоративно-ужиткового мистецтва на кафедрі професійної освіти, трудового навчання та технологій ФМКТО під керівництвом доцента кафедри, к.п.н. Бєлової Юлії 4 квітня 2019 року об 11.00 відбудеться відкриття виставки персональних робіт студентки 2 курсу заочної форми навчання Іванющенко Світлани. Студентство, викладачі та гості зможуть ознайомитись із таємницями роботи із пластиліном у техніках зворотня аплікація та  пластилінографія, відвідавши майстер-клас «Пластилінові вітражі» та подискутувати на семінарі-практикумі «Технологія виготовлення виробів інтер’єрного призначення у техніці пластилінова зворотня аплікація та пластилінографія. Використання техніці у роботі гуртків творчості ».

 


 

Студентка  4 курсу  факультету ФМКТО Корзун Наталія (керівник к.п.н., доцент Даннік Л.А.)  успішно пройшла 1 етап  Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт (Тема дослідження «Формування технічних понять в учнів 6 класів засобами інформаційно-комунікаційних технологій)  та готується  до другого етапу, який відбудеться 4 квітня 2019 року  у Глухівському національному педагогічному університеті ім. О.Довженка. Побажаємо їй успіхів!

 


 


Студенти спеціальності «Трудове навчання та технології» розпочали роботу над творчим проектом «Свято Великодня».  Для святкування Пасхи ми пропонуємо зробити великодні прикраси своїми руками з виноградної лози –  символом домашнього затишку,  врожаю та забезпеченого життя.

Керівник кандидат педагогічних наук, доцент Рогозіна Ольга Василівна.


В рамках навчальної дисципліни основи дизайну студентами спеціальності «Трудове навчання» під керівництвом доцента кафедри професійної освіти, трудового навчання і технологій Бєлової Юлії Юріївни протягом двох останніх тижнів вивчалася тема основи композиції та виготовлення виробів інтер’єрного призначення з нетрадиційних матеріалів. Студенти мали можливість свої теоретичні знання застосувати на практиці, виготовляючи ростові квіти з ізолона. Що в нас вийшла побачимо на презентації творчого проекту “Весняні троянди” у вівторок 26 березня, корпус 2 БДПУ. Запрошуємо усіх бажаючих подивитися на наш шедевр!

Керівник кандидат педагогічних наук, доцент Бєлова Юлія Юріївна.