Бердянський державний педагогічний університет

Приймальна ректора:

(06153) 36244
rector@bdpu.org.ua

Адреса:

Запорізька область, м. Бердянськ, вул. Шмідта, 4

Заходи і події

Запрошуємо Вас узяти участь

у ІІІ ІІІ Всеукраїнській науково-практичній інтернет-конференції

«Підготовка майбутніх педагогів у контексті стандартизації початкової освіти»

 

Детальніше

 


 

Олімпійські змагання з педагогіки

20 лютого 2019 року викладачами кафедри педагогіки було організовано й проведено І тур Всеукраїнської олімпіади з навчальної дисципліни «Педагогіка» серед студентів, які навчаються за спеціальностями 013 «Початкова освіта», 014 «Середня освіта (за предметними спеціалізаціями)» та 015 «Професійна освіта».

У І турі брали участь 37 студентів з 2-их та 3-іх курсів п’яти факультетів: гуманітарно-економічногопсихолого-педагогічної освіти та мистецтвфізико-математичної, комп’ютерної та технологічної освітифізичного вихованняфілології та соціальних комунікацій.

Завданням олімпіади є виявлення педагогічно обдарованих студентів, розвиток та реалізація їх професійних здібностей, а також стимулювання творчих пошуків. За умовами проведення олімпіади її учасники виконали тестові завдання різного рівня складності, що дозволило виявити їхні знання з усіх розділів педагогіки, уміння критично аналізувати сучасні тенденції в освіті.

За підсумками І етапу Всеукраїнської олімпіади з навчальної дисципліни «Педагогіка» ІІ місце посіли Кривицька Владислава (2 курс, ФФМКТО спеціальність 014 Середня освіта (Математика)) та Цибулька Владислав (2 курс, ФФМКТО спеціальність 015 Професійна освіта (Комп’ютерні технології); ІІІ місце – Проценко Владислава (2 курс, ГЕФ спеціальність Середня освіта (Історія)), Кузьменко Вікторія (3 курс, ФФМКТО спеціальність 014 Середня освіта (Математика)), Закора Маргарита (2 курс, ФФМКТО спеціальність 014 Середня освіта (Трудове навчання та технології)).

Щиро вітаємо призерів та всіх учасників олімпіади й бажаємо в подальшому досягти нових наукових звершень, наполегливо працювати над підвищенням рівня педагогічної майстерності, зберігати й розвивати найкращі традиції Бердянського державного педагогічного університету .


Викладачі кафедри початкової освіти в Запоріжжі  пройшли курс підготовки з упровадження нового змісту початкової освіти

17-19 жовтня 2018 року на базі Комунального закладу «Запорізький обласний інститут післядипломної педагогічної освіти» відбувся тренінг для викладачів закладів вищої освіти Запорізької області щодо впровадження Концепції «Нова українська школа». Від Бердянського державного педагогічного університету взяли участь д. п. н., проф. Людмила Коваль, Алла Крамаренко, канд. пед. наук, доц. Катерина Степанюк та ст. викл. Тетяна Ніконенко.

Під час тренінгу викладачі мали можливість ознайомитися з новими професійними ролями та завданнями сучасного вчителя, з складанням освітніх програм, базовим навчальним планом, календарним плануванням, плануванням на тиждень та на день.

Особливу увагу було приділено проблемі інтеграції в освітньому процесі Нової української школи. Викладачі вчилися планувати навчання через діяльність за запитами учнів (Inquiry – based learning), а також мали можливість взяти участь в майстер-класах по інтегрованому курсу «Я досліджую світ», «Дослідницька діяльність першокласників», «Розвиток критичного мислення в освітньому процесі початкової школи», «Освітній потенціал гри з Lego».

Під час тренінгу викладачі мали можливість розглянути навчально-методичні особливості освітнього процесу в перших класах, а саме: формувальне оцінювання та методику «Входження в картину».

Надзвичайно цікавими були покази ранкових зустрічей та smart зарядка на свіжому повітрі.

Особливої уваги заслуговує під час тренінгу конструктор навчальних програм, формування інформаційно-цифрової компетентності молодшого школяра в Новій українській школі, нова фізкультура для сучасного покоління учнів та методика розробки компетентнісно зорієнтованих рухових завдань.

Робота на тренінгу була творчою, напруженою, проте продуктивною. Насамкінець хочемо висловити щиру вдячність тренерам Тетяні Гурі, Людмилі Черніковій, Олені Аксьоновій, Юлії Півненко, Ользі Петрик, Олені Андрющенко, Світлані Іванісовій, Світлані Покрові, які змогли організувати на високому науково-методичному рівні тренінги щодо впровадження Концепції «Нова українська школа».

   

Матеріали та світлини кафедри початкової освіти


Збірник матеріалів конференції 14.09.2018


 

Підготовка майбутніх педагогів у контексті стандартизації початкової освіти


Традиційний VI Всеукраїнський фестиваль практичної психології та арттерапії «Артдивосвіт», який проводять в Бердянську двічі на рік, цієї весни перевершив усі надії та сподівання. Адже 19-20 травня на березі Азовського моря зустрілося більше 40 передових психологів із різних міст України (Київ, Запоріжжя, Мелітополь, Маріуполь, Бердянськ) та близько 150 учасників (як мешканців міста, так і гостей з інших регіонів). Приєдналися до цього свята психології та творчого розвитку також студенти-психологи та викладачі кафедри психології факультету психолого-педагогічної освіти та мистецтв.

Організаторами фестивалю як завжди виступала громадська організація «Південно-східна українська асоціація практичних психологів та арттерапевтів» в особі Фролової Ольги, Сербової Ольги та Богдан Марини.

Дружня атмосфера фестивалю дозволила кожному наповнитися яскравими емоціями та життєвою енергією, а майстер-класи різноманітного спрямування сприяли самопізнанню, саморозвитку та професійному зростанню як студентів, так і спеціалістів, що практикують у галузі психології. Завдяки величезному спектру представлених напрямів роботи – юнгіанське консультування, казкотерапія, робота з метафоричними асоціативними картами, танцювальна та ґудзикова терапія, звукотерапія та тілесно-орієнтовані практики, фінансова грамотність та цілепокладання, трансформаційні психологічні ігри та психодрама – кожен присутній мав змогу обрати майстер-клас до душі, отримати відповіді на хвилюючі питання та знайти ресурси для подальших досягнень.

Отримані позитивні відгуки надихають організаторів – Піденно-східну українську асоціацію практичних психологів та арттерапевтів на проведення подальших фестивалів, піднявши їх на ще вищий рівень.

Щиро дякуємо всім за співпрацю й участь у святі психології та творчого розвитку!


Дні науки: від психологічної теорії до практики

В Бердянському державному педагогічному університеті добігає кінця черговий навчальний рік. Настав час підбиття підсумків проведеної наукової та практичної роботи. Цього року Фестиваль науки на кафедрі психології проходив в новому форматі: окрім традиційних засідань наукових секцій було організовано та проведено ряд заходів теоретичної та практичної спрямованості, які охопили всіх студентів спеціальності 053 Психологія.

Так, 15 травня здійснила свою роботу наукова секція «Напрями та тенденції розвитку сучасної психології», в якій брали участь студенти 1–4 курсів. Загалом було прослухано одинадцять доповідей про результати дослідження з актуальних психологічних проблем. Кращі з них були відзначені грамотою ректора (Охота А.) та декана факультету психолого-педагогічної освіти та мистецтв (Варбанська Н.). Також, викладачами кафедри психології окремо було відзначено студентські доповіді, які мали свою родзинку та відповідали запиту сучасного суспільства. А саме, за найцікавіше дослідження та яскраву його презентацію було нагороджено Клішко Ю., за професійну спрямованість дослідження – Якушеву Г., за практичну значимість наукового дослідження – Андріяшину В., за нестандартність викладу матеріалу – Клочко Є., за психологічну ерудованість – Карацупу В., за оригінальне вирішення наукової проблеми – Нікітіну В.

У цьому році плідно працював науково-практичний гурток «Проблема залежності від соціальних мереж в сучасному суспільстві», результати праці якого ми мали змогу спостерігати протягом навчального року, а підсумком стало проведення звітної конференції, на якій студентами було обґрунтовано актуальність дослідження впливу соціальних мереж на особистість та запропоновані ефективні методи корекції та профілактики залежності від них; висвітлені й основні досягнення: кінолекторій «Соціальні мережі», диспут «Соціальні мережі: за та проти», профілактична акція «День без соціальних мереж», проведена зі студентами та школярами, публікація наукових тез тощо.

Перспективу подальшої роботи гуртківці вбачають в проведенні експериментального дослідження психологічних особливостей формування залежності від соціальних мереж у різних вікових категорій, а також у розробці та впровадженні відповідних психокорекційних програм.

Водночас з роботою наукової секції, студенти 1 курсу розвивали критичне мислення та розширювали знання про особливості психоаналітичної роботи завдяки перегляду кінофільму «Небезпечний метод» з його подальшим психологічним аналізом.

Студенти 3 курсу мали вирішити практичне завдання – виразити щастя очима психолога в одній фотографії. Бачення учасників фотоквесту мали змогу оцінити як викладачі, так і студенти різних курсів та факультетів, прийнявши участь у анонімному голосуванні за краще фото. За результатами конкурсу перемогу отримали Ніколаєнко К. та Антоненко Є., які своєю фотороботою довели, що щасливим можна бути в будь-якому віці.

Дні науки в БДПУ стали значимою подією для випускників – студентів 4 курсу, які цього дня захищали власні арттерапевтичні проекти – «Книга мого життя», зроблені власними руками. Роботи студентів вразили глибиною роздумів, високим рівнем самопізнання та саморефлексії, здивували неординарністю підходів до їх оформлення. Захищаючи власні доробки, студенти відмітили ресурсність процесу створення книги та планують у майбутньому продовжити роботу над їх заповненням, визначаючи значимі події свого життя.

У ці ж дні сертифікований спеціаліст із Запоріжжя – Тетяна Хвостенко – провела для наших студентів шестигодинний тренінг «Фінансова обізнаність для впевненого майбутнього», який дав змогу проналізувати власне ставлення до грошей, визначити шкідливі фінансові звички, розподілити кошти на основні статті витрат та навчитися керувати власними фінансовими ресурсами.

Завершенням днів науки на кафедрі психології стало проведення IV студентської інтелектуальної психологічної гри «Що? Де? Коли?». Виявилося, що питання з історії психології, глибинної та загальної психології, патопсихології та арттерапії не стали проблемою для збірної команди студентів 1-4 курсів. Адже вони отримали беззаперечну перемогу, що викликаю почуття гордості у викладачів-психологів.

Таким чином, продуктивна наукова та практична праця приносить свої плоди. Тому бажаємо нашим студентам не зупинятися на досягнутому, а й надалі рухатися до своєї мети, підкорюючи нові вершини наукової ниви.

Марина Богдан

старший лаборант кафедри психології

факультету психолого-педагогічної освіти та мистецтв

Фото з архіву кафедри


Із психологією в серці…

Початок робочого тижня на факультеті психолого-педагогічної освіти та мистецтв видався незвичним, адже в понеділок вся його дружня родина святкувала 15-річний ювілей спеціальності «Практична психологія».

Запалити серця присутніх допомогли студенти-хореографи Юлія Ярошенко, Сергій Лисенко, Валерія Пєлих та Микита Солонський, виконавши неповторне аргентинське танго! А створив та підтримував святкову атмосферу неповторний дует ведучих – старшого викладача кафедри психології Олени Колпакчи та студента першого курсу спеціальності «Психологія» Станіслава Коломойця.

Усе святкування було пронизано спогадами про значущі факти з життя спеціальності: достовірні та цікаві. Не залишився без уваги жоден аспект діяльності кафедри психології. Лунали слова безмежної подяки керівництву університету та ініціаторам відкриття спеціальності – декану факультету підготовки вчителів початкових класів Л.В. Коваль, завідувачу кафедри психології В.К. Демиденку.

Кожен згаданий факт був сповнений любові та тепла до рідної спеціальності. Відчувалося, що в підготовку свята вкладено багато сил, а кожне слово написано від душі. Тому окрему подяку хочеться висловити завідувачу кафедри психології, доценту О.В. Горецькій, доценту О.В. Фроловій, старшому викладачу Н.І. Сердюк та старшому лаборанту М.С. Богдан за неосяжну роботу, спрямовану на організацію святкування ювілею, за ініціативу та ентузіазм, за професіоналізм та душевне тепло, за небайдужість та власний внесок у розвиток спеціальності!

Протягом 15 років існування спеціальності успішно закінчили навчання 1455 студентів, які отримали кваліфікацію «практичний психолог». Кожен з них знайшов свій неповторний життєвий шлях, а отриманий фах сприяв їх особистісному та професійному становленню. Підтвердженням цього факту є безліч теплих слів подяки та спогадів, які звучали від запрошених випускників різних років, а також були надіслані у вигляді відеопривітань. А студенти – постійні волонтери кафедральних заходів – Влада Литвяк, Аліна Білоножко та Тетяна Гладких у веселій постановці про подружні стосунки довели, що креативність, почуття гумору та оптимізм – також важливі якості психолога.

Завершальним етапом святкування ювілею спеціальності «Практична психологія», а з 2015 року – «Психологія», став традиційний урочистий обряд посвяти першокурсників у психологи. Самопрезентація студентів була настільки вдалою та талановитою, що сумнівів не лишилося – вони свідомо обрали нашу спеціальність, а отже – бажають бути справжніми професіоналами своєї справи. Кожного студента групи 1 курсу було нагороджено нагрудним значком-мотиватором – унікальним атрибутом приналежності до братства психологів та великої дружньої сім’ї факультету психолого-педагогічної освіти та мистецтв. І звичайно ж для активізації творчого потенціалу та інтелектуальної діяльності наші першокурсники отримали солодкі подарунки від голови профспілки університету, міського депутата В.Г. Лоли.

Отже, новий робочий тиждень для кафедри психології та студентів-психологів розпочався зі свята. Цього дня лунало безліч теплих привітань в адресу кафедри психології з невеликою, але дуже значущою подією в житті факультету – спеціальності «Психологія» 15 років!!! За що ми щиро вдячні!

Ми переконалися, що спеціальність «Психологія» має багатий потенціал і перспективи розвитку, а кожен з нас – творець та свідок її історії.


Вдалий старт у вирішення актуальної проблеми

Минулого тижня відбулася перша зустріч проблемної студентської групи, учасниками якої стали студенти різних курсів спеціальності «Психологія», присвяченої актуальній проблемі залежності від соціальних мереж в сучасному суспільстві»; науковими керівниками є доцент кафедри психології Олена Горецька та старший лаборант Марина Богдан.

Метою створення такої груп є дослідження психологічних причин та особливостей виникнення залежності від соціальних мереж; вивчення її впливу на психологічне здоров’я особистості; обґрунтування необхідності проведення профілактичних заходів.

На першій зустрічі групи було наведено та обговорено багато цікавих фактів та прикладів впливу соціальних мереж на суспільство в цілому та на окремі категорії осіб. Також, в рамках даного заходу пройшов психологічний кінолекторій, на якому студенти мали змогу проаналізували історію виникнення мережі «Facebook», переглядаючи фільм «Соціальна мережа» (режисер Девід Фінчер). Аналіз фільму дозволив учасникам визначити психологічні причини занурення людей в віртуальне спілкування та швидкого розповсюдження соціальних мереж серед молоді. Обговорення актуальності даного питання стало першим кроком у роботі проблемної групи на шляху до детального вивчення впливу залежності від соціальних мереж на життя та психологічне здоров’я кожного її користувача.

Така форма роботи – це відмінний шанс для студентів-психологів попрактикуватися в аналізі психологічної проблематики, створити логічні карти (mind-map), які дозволяють розкрити шляхи її вирішення. У наступні місяці заплановано проведення ще декількох заходів із залученням всіх студентів факультету (акція, тренінг, експрес-діагностика). Тож, залишається побажати науковим керівникам і студентам успіхів у роботі. Із захопленням чекаємо наступних новин і позитивних результатів.

Павленко Дар’я та Карацупа Владислав,

студенти 2 курсу факультету

психолого-педагогічної освіти та мистецтв,

учасники проблемної групи


Запрошуємо усіх бажаючих приєднатися до святкування 15-річчя спеціальності “Практична психологія”, яке відбудеться 11 грудня 2017 року о 12.00 в малій актовій залі.


9 листопада 2017 року на факультеті психолого-педагогічної освіти та мистецтв у рамках Тижня педагогіки відбувся міжфакультетський Педагогічний брейн-ринг, на якому спільними зусиллями викладачів кафедри педагогіки організовано змагання команд «Розумники» (факультет психолого-педагогічної освіти та мистецтв), «Педагогіка в серці» (факультет філології та соціальних комунікацій), «Фрактали» (факультет фізико-математичної, комп’ютерної та технологічної освіти). Кожен із факультетів намагався зібрати в команду по 5 учасників – студентів різних курсів, які найкраще знають педагогіку.

Завдання, пропоновані учасникам, мали на меті виявити їхні педагогічні знання, логічне мислення, вміння діяти в непередбачуваних педагогічних ситуаціях тощо. Учасники команд проявили добрі знання з педагогіки, кмітливість та винахідливість, уміння нестандартно вирішувати складні педагогічні задачі.

Активність студентів під час брейн-рингу засвідчила їхню глибоку ерудованість і вміння працювати в команді, що є надзвичайно важливим на шляху становлення майбутнього педагога, незважаючи на отриманий фах.

У залі, де проходила гра панував позитивний настрій, атмосфера інтелектуальної жаги до перемоги кожної команди. Під час музичних пауз між конкурсами студенти спеціальності «Музичне мистецтво» Валерія Олійник та Карина Шатило дарували актуальні для цього заходу пісні.

Авторитетне журі (голова – професор Лісіна Л. О., члени – доценти Барбашова І. А., Голуб О. В., Голік О. Б.) об’єктивно оцінювало виконання командами кожного з 5-ти завдань. За результатами гри І місце між собою розділили команди «Педагогіка в серці» та «Фрактали», ІІ почесне місце посіла команда «Розумники».

Усі учасники отримали грамоти та солодкі подарунки, які люб’язно надав профспілковий комітет (голова – Лола В. Г.)

Переконані, що Педагогічний брейн-ринг, проведений викладачами кафедри (доцентами Малихіним А. О. та Щербаковою Н. М.) буде добрим початком колективних міжкафедральних заходів педагогічного спрямування і сприятиме формуванню іміджу університету.

  


 

Практика в дитячих оздоровчих таборах – важлива умова професійного становлення майбутнього фахівця

У рамках проведення Тижня педагогіки 6 листопада 2017 року відбувся захист практики в дитячих оздоровчих таборах (керівник – доцент Лесик А. С.), яку проходили студенти 33-34 груп спеціальності «Практична психологія» факультету психолого-педагогічної освіти та мистецтв.

Усі студенти погодилися, що літня педагогічна практика стала тим компонентом, який поєднав якісну теоретичну підготовку майбутніх практичних психологів з практичною діяльністю. Саме під час практики студенти мали можливість проявити себе як мудрі вихователі, креативні вожаті, просто добрі друзі дітей, які відпочивали цього літа в сонячному Бердянську, на узбережжі теплого Азовського моря.

Практика в дитячих оздоровчих таборах показала, що студенти, які систематично відвідували лекційні заняття, творчо підходили до виконання самостійних і практичних завдань з курсу «Методика виховної роботи в дитячих оздоровчих таборах», повністю готові до виконання професійних обов’язків працівників ДОТ.

Базами літньої педагогічної практики студентів третього курсу факультету ППОМ спеціальності «Практична психологія» були дитячі оздоровчі табори міста Бердянська та Бердянського району із цілодобовим режимом проживання: ДОЦ «Червона гвоздика», «Факел», «Молода гвардія», «Морська хвиля», «Райський куточок».

Під час захисту студенти продемонстрували свою зацікавленість різними проблемами організації практики в ДОТ, зокрема творчість у згуртуванні дитячого колективу, проведенні свят і тематичних заходів, можливість урахування індивідуально-психологічних особливостей дітей різних вікових груп.

Світлини з практики в ДОТ та захисту


 

Уже третій рік поспіль, у рамках проведення тижня педагогіки, студенти спеціальності «Початкова освіта» факультету психолого-педагогічної освіти та мистецтв долучаються до таємниць минулого.

7 листопада усіх охочих було запрошено на майстер-клас із виготовлення Сонячного  коня. Усі присутні мали змогу розширити уявлення про народні традиції, виховання, історію, особливості виготовлення оберегових ляльок із мішковини, прядивної мотузки  та їх призначення.

Постійними організаторами заходу «Бабусині ляльки: виховний потенціал» виступили доцент кафедри педагогіки Лілія Ярощук та доцент кафедри початкової освіти Катерина Степанюк.

Зокрема, вони розкрили значення цього оберегу – символу  родючості і міцної влади, сили, добра і світла, що приносить у дім успіх і щастя. Символічною  є також грива коня, яка нагадує сонячні промені.

Привітала студентів декан факультету, яка зазначила, що сьогодні особливо гостро стоїть питання саме українських звичаїв, про які ми не можемо забувати.

Проведення такого майстер-класу свідчить, що сьогодні одним із улюблених занять все частіше стає хенд-мейд (від англ. hand made — речі, створені руками). Особливо популярним є виготовлення народних ляльок як витворів мистецтва, як об’єктів гри, як предметів побуту.

Усі учасники заходу ще раз переконалися, що створення мотанок з прядивної мотузки – це своєрідна психотерапія, яка позитивно впливає на емоційний стан людини, дозволяє створити казковий барвистий світ,  сонячний ранок та радість. Отже, мистецтво виготовлення української народної ляльки уже кілька років поспіль забезпечує формування  професійної компетентності майбутніх учителів початкової школи, пробуджує відчуття власного коріння.

 Викладачі ФППОМ


Сьогодні, 6 листопада 2017 року, на факультеті психолого-педагогічної освіти та мистецтв розпочався тиждень педагогіки, який традиційно відкривається фотовиставкою. Цього року студенти представляють свої роботи «Перші кроки до омріяної професії» (керівник – доцент кафедри педагогіки Л. Г. Ярощук).

Експонатами виставки є більше ста світлин, виконаних на досить якісному рівні, майбутніх учителів, які намагалися передати свої різноманітні відчуття від спілкування з молодшими школярами.

Студенти креативно підійшли до виконання завдань, проявили сумління в оформленні своєї роботи.

Кафедра педагогіки висловлює подяку всім, хто долучився до виставки, за творчу активність, наполегливість і відповідальність.

 

Світлини з архіву кафедри.

Викладачі кафедри педагогіки


Конкурс хореографічної майстерності “Танець – це життя!”

Танець-це життя положення


 


 

14 вересня 2017 року на базі факультету психолого-педагогічної освіти та мистецтв проходила Всеукраїнська науково-практична онлайн-конференція «Підготовка майбутніх педагогів у контексті стандартизації початкової освіти», присвячена 85-річчю заснування Бердянського державного педагогічного університету.

Метою конференції було обговорення стратегічних проблем модернізації вищої педагогічної освіти в контексті стандартизації початкової школи.

Співорганізаторами конференції стали Інститут педагогіки Академії педагогічних наук України, Херсонський державний університет і Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника.

Загалом долучитися до проведення конференції виявили бажання 237 науковців, аспірантів, молодих учених, студентів і вчителів, серед яких 22 доктори наук з різних регіонів України, Угорщини та Польщі. Вражає і географія учасників: Київський національний університет імені Тараса Шевченка; Національний педагогічний університет імені М. П. Драгоманова; Південноукраїнський національний педагогічний університет імені К. Д. Ушинського; Полтавський національний педагогічний університет імені В. Г. Короленка; ДВНЗ «Переяслав-Хмельницький державний педагогічний університет імені Григорія Сковороди»; Східноєвропейський національний університет імені Лесі Українки; Центральноукраїнський державний педагогічний університет імені Володимира Винниченка; Черкаський національний університет імені Богдана Хмельницького; Чернігівський національний педагогічний університет імені Т.Г. Шевченка; Львівський національний університет імені Івана Франка; Київський національний університет культури та мистецтв; Національна музична академія України імені П.І.Чайковського; Волинський інститут післядипломної педагогічної освіти; КЗ «Запорізький обласний інститут післядипломної педагогічної освіти» Запорізької обласної ради; ДВНЗ «Донбаський державний педагогічний університет»; Мелітопольський державний педагогічний університет імені Богдана Хмельницького; ПВНЗ «Міжнародний економіко-гуманітарний університет імені академіка Степана Дем’янчука»; Сумський державний педагогічний університет імені А. С. Макаренка; Уманський державний педагогічний університет імені Павла Тичини; Хмельницька гуманітарно-педагогічна академія та інші.

Робота здійснювалася за 6 секціями, а саме: «Професійна підготовка майбутніх учителів початкової школи: стан та перспективи розвитку», «Психологічні аспекти підготовки майбутніх фахівців», «Актуальні проблеми підготовки магістрів початкової освіти», «Розвиток особистості молодшого школяра на етапі створення стандартів нового покоління», «Творчий потенціал мистецької освіти», «Актуальні проблеми підготовки здобувачів першого рівня вищої освіти».

За матеріалами конференції планується видання збірника наукових праць.

Колектив кафедри початкової освіти та організаційний комітет конференції висловлює подяку співорганізаторам та учасникам конференції.

Сподіваємось на плідну співпрацю в наступному році!

За матеріалами факультету

психолого-педагогічної освіти та мистецтв БДПУ