Бердянський державний педагогічний університет

Приймальна ректора:

(06153) 36244
rector@bdpu.org.ua

Адреса:

Запорізька область, м. Бердянськ, вул. Шмідта, 4

Заходи і події

 


Нотатки тижня психології

Хотілося б з вами поділитися яскрвмим враженнями й передати позитивні спогади про цікаву мавндрівку до світу психології.

23 квітня Україна святкувала Всеукраїнський день психолога. А якщо душа бажає свята – зроби його сам. Тож, ми так і вчинили! А щоб не втратити жодної цікавинки, ми занотовували події кожного заходу. Цікаво? Тоді читайте!

 

Нотатка 1 «Не спробувавши, ніхто не знає, на що він здатний»

Професія психолога – це покликання. Чим раніше ти це зрозумієш – тим легшим буде твій шлях до професійного становлення. Психологічна гра «Хто ж психолог», яка була проведена викладачами кафедри психології 20 квітня з учасниками гуртка «Психологічні студії» ЦДЮТ, допомогла учням старших класів зрозуміти, що обрати професію психолога – означає обрати спосіб життя.

Так, учасники гри мали змогу дізнатися, що психолог повинен володіти різними важливими професійними навичками: умінням слухати, відчувати емоційний стан клієнта, прогнозувати можливі наслідки вчинків; в нього має бути добре розвинуті інтуїція та креативність. І на цій грі ми в цьому переконались.

 

Нотатка 2 «Струни моєї душі»

Розкажи мені про мене… Отже, 23 квітня зранку на студентів БДПУ чекало веселе й корисне випробовування – експрес-діагностики. Всі бажаючі мали змогу визначити свої психологічні особливості, рівень життєвої енергії, соціальної адаптації, особистісні якості за допомогою «чарівних малюнків». Студенти жваво й активно скористалися нагодою розширити таким чином свої знання про самих себе.

А ще студенти спеціальності Психологія провели конкурс на найкрекативніше вітання викладачів з їх професійним святом. Перемогли студенти 2 курсу, які створили «смачний» символ «Псюхе» – знак психології.

 

Нотатка 3 «Калейдоскоп всесвіту хитнувся, і в ньому склався зовсім інший візерунок»

Викладачі кафедр психології в подарунок для студентів провели фестиваль «Психологічний калейдоскоп», який дозволив майбутнім психологам ознайомитися з новітніми техніками практичної психології та арт-терапії.

А саме, на майстер-класі «Вузлик зав’яжеться – вузлик розв’яжеться», який провела доцента кафедри Жук Н.В., студенти спробували почути й зрозуміти про що нагадують, попереджають та як оберігають їх «вузлики» у житті.

 

Хоча назва майстер-класу старшого викладача Сердюк Н.І. була «Стороннім вхід заборонено», усі бажаючі могли долучитися до нього та познайомитися із гранями власних психологічних границь через призму яких  сприймається світ та вибудовуєються взаємини з іншими; визначити ресурси, які допоможуть захистити особистій простір.

 

Доля Роду твого в тобі повториться.

І тільки тоді зупиниться витись клубок –

Коли секрет поколінь врешті решт оголиться.

Чи  усвідомити зможеш урок?

Майстер-клас «Послання роду», проведений доцентом Малихіною Т.П., дозволив студентам поринути у глибини родинних зв’язків.

 

Доцент Карапетрова О.В. допомогла студентам пережити багато емоцій та навчитися керувати власними почуттями на майстер-класі «Чарівний сплав: емоцій суміш і розмаїття почуттів…

 

 «Життятеатр, а люди в ньому актори»

Старший викладач Колпакчи О.В. на майстер-класі «Калейдоскоп історій» надала унікальну можливість студентам прожити колективний емоційний досвід та створити ситуацію експромту. За допомогою театралізованої імпровізації вони змогли пережити життєві історії – власні та інших людей – які дивують, захоплюють, надихають.

 

Про здоровий спосіб життя знають усі!

А про медитацію, Хто і Що знає?

– Яким чином медитація співвідноситься зі здоровим способом життя?

– Чому здоровий спосіб життя це мистецтво?

На ці питання і багато інших студенти змогли отримати відповіді на майстер класі старшого викладача Кідалової М.М. «Медитація: мистецтво здорового способу життя».

 

Секрет професійного успіху розкрила Радіонова М.С. – завідувач навчальної психолого-консультативної лабораторії на майстер-класі «Моє покликання». Студенти мали змогу краще пізнати себе, визначити власні пріоритети та цінності, життєве покликання та отримати «чарівні ліки» від лінощів та прокрастинації. А на майстер-класі ««Вийшло медвежа з барлоги» або «Виходимо із зимової сплячки»» студенти-психологи активізували власну пізнавальну діяльність, гармонізували емоційні стани, розкрили ресурси та підвищили мотивацію для досягнення поставлених цілей.

 

Нотатка 4 «Видатний учитель, наставник, особистість з великої літери»

Щедра українська земля на талановитих, розумних, добрих, з загостреним почуттям відповідальності та масштабним баченням майбутнього особистостей. Саме таким словами згадуємо Василя Купріяновича Демиденка, доктора психологічних наук, професора, члена-кореспондента АПН України, автора понад 200 наукових праць, які залишаються актуальними й дотепер. Василя Купріяновича вже 15 років немає серед викладачів Бердянського державного педагогічного університету, але традиції й помисли відомого психолога продовжують жити.

Знагоди вшанування його 90-річчя, 25 квітня кафедра психології провела Всеукраїнську науково-практичну інтернет-конференцію з міжнародною участю «Навчання, виховання та розвиток у контексті життєвих перспектив особистості», в якій брали участь більше 80-ти науково-педагогічних й педагогічних працівників закладів вищої та професійної (професійно-технічної) освіти; науковців, здобувачів освіти з різних регіонів України та зарубіжжя.

Нотатка 5 «Воістину серйозне прагнення до якоїсь мети

                                    половина успіху в її досягненні»

«Прийшов, побачив та обрав!» – саме цим керувалися викладачі кафедри  психології, які запросили учасників гуртка «Психологічні студії» ЦДЮТ на каву з психологами. Гуртківцям була запропонована екскурсія університетом, навчальною психолого-консультативною лабораторією; ознайомлення зі спеціальністю 053 Психологія та організовано доцентом Фроловою О.В. коучінг «Філософія котячого життя». Через метафору кота учасники говорили про характерні риси домашніх улюбленців, які можуть бути корисними й у нашому повсякденному житті: в школі, вдома, у колі друзів. По завершенню, гуртківці навчилися опановувати стрес, оберігати власну незалежність, потайки впливати на все, взагалі пізнати філософію життя.

 

На нашу думку, тиждень психології, який провела кафедра психології,  виявився яскравим, професійно насиченим, позитивним. Радіємо за майбутніх фахівців, що вони мають змогу долучитися до професійного світу психолога та отримати цінний досвід надання психологічної допомоги іншим.

 

Кафедра психології

факультету психолого-педагогічної освіти та мистецтв

Бердянського державного педагогічного університету


Ще один переможець на факультеті психолого – педагогічної освіти та мистецтв у конкурсі наукових робіт

23 квітня 2019 року на базі Вінницького державного педагогічного університету імені Михайла Коцюбинського відбувся ІІ тур Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт зі спеціальності «Початкова освіта».

Серед численних наукових робіт, яких було подано близко 80, членами журі було обрано і рекомендовано до захисту 20 кращих, а їх авторів персонально запрошено публічно представити результати досліджень.

До членів журі конкурсу увійшла доктор педагогічних наук, професор нашого Бердянського державного  педагогічного  університету Людмила Коваль.

У відбірковому турі конкурсу випала можливість представляти   факультет психолого-педагогічної освіти та мистецтв студентці 1 курсу ІІ (магістерського) рівня вищої освіти  Анні Дресвянниковій. Вона успішно презентувала роботу  на тему «Формування колірних уявлень як складника сенсорної сфери першокласників» (науковий керівник – доцент Ірина Барбашова), яка за результатами публічного виступу-захисту посіла почесне друге місце.

Викладачі і студенти факультету психолого-педагогічної освіти та мистецтв вітають Анну Дресвянникову з призовим місцем і бажають їй творчого натхнення, цікавих наукових знахідок і нових перемог!

Кафедра початкової освіти


 

Креативна фотозона до Великодня дарує емоції

На першому поверсі 5б корпусу студенти 4 курсу факультету психолого-педагогічної освіти та мистецтв, с-ція «Образотворче мистецтво» (декан – професор Людмила Коваль) робили яскраві світлини до Великодня, таким чином підводячи підсумки власних творчих пошуків напередодні цього дня.

Фотозону з нагоди прекрасного свята креативна команда створювала під керівництвом кандидата педагогічних наук, доцента кафедри початкової освіти, члена спілки дизайнерів України Олени Малицької.

Символи Великодня яскраво представлені в поєднанні янголів, писанок, гілля верби над центром композиції – клаптика живої природи, яка наче оновлюється після тривалого очікування сонячних променів, весняних сподівань.

Саме тут студенти, викладачі та гості нашого ЗВО  можуть сфотографуватися та отримати неймовірні емоції щастя, добра та позитиву святого Великодня.

Дякуємо Олені Малицькій за можливість отримувати естетичне задоволення від перетворення буденних речей власноруч, працюючи в команді.

За матеріалами кафедри початкової освіти


 

 

ТИЖДЕНЬ ПОЧАТКОВОЇ ОСВІТИ НАБИРАЄ ОБЕРТІВ

 


ІІ ЕТАП ВСЕУКРАЇНСЬКОЇ СТУДЕНТСЬКОЇ ОЛІМПІАДИ ЗІ СПЕЦІАЛЬНОСТІ ПОЧАТКОВА ОСВІТА

Ранок 18 квітня в Кам’янець-Подільському національному університеті імені Івана Огієнка розпочався із зустрічі та реєстрації учасників ІІ етапу Всеукраїнської студентської олімпіади зі спеціальності Початкова освіта. Випробувати свої сили цьогоріч приїхали 57 учасників із 29 ЗВО України, що готують фахівців із початкової освіти.

Урочисте відкриття Олімпіади розпочалося з вітального слова проректора з наукової роботи, доктора фізико-математичних наук, професора Івана Михайловича Конета, який розповів про історію педагогічного факультету та університету загалом, а також наголосив, що минулого року відсвяткували 100-річчя з дня заснування закладу освіти — перших 100 років успіху. Іван Михайлович представив усім присутнім склад журі й апеляційну комісію – 16 провідних науково-педагогічних працівників закладів вищої освіти України, а також побажав наснаги та перемоги.

До привітань долучилися Лабунець Віктор Миколайович, декан педагогічного факультету, доктор педагогічних наук, професор, і Гудима Наталія Василівна, завідувач кафедри теорії та методик початкової освіти, кандидат філологічних наук, доцент.

Привітали учасників інтелектуальних змагань також голова журі — Пантюк Микола Павлович, проректор з наукової роботи, доктор педагогічних наук, професор кафедри педагогіки та методики початкової освіти Дрогобицького державного педагогічного університету імені Івана Франка, та голова апеляційної комісії — Богданець-Білоскаленко Наталія Іванівна, доктор педагогічних наук, головний науковий співробітник Інституту педагогіки НАПН України.

Наш університет представляли студентки 41 групи – Оксана Малюга та Ангеліна Захряпа. Майбутні фахівці в перший день олімпіади виконували тестові завдання з педагогіки та методик початкового навчання, а на другий – демонстрували фрагмент уроку для учнів початкової школи. Наші студенти були відзначені грамотами у номінаціях: «Ініаціативний підхід» (О. Малюга) та «Ентузіазм» (А.Захряпа).

Перебування у місті Кам’янець-Подільському запам’яталось також цікавими екскурсіями, які підготували для учасників олімпіади.

За можливість отримати незабутні враження від мальовничих краєвидів України та досвід олімпійських змагань майбутні фахівці початкової освіти вдячні ректору БДПУ, професору Ігорю Тимофійовичу Богданову   та викладачам ФППОМ.

 

                                                   Студентка 41 групи ФППОМ Оксана Малюга


СПЕЦІАЛЬНСТЬ АКРЕДИТУВАЛИ ТА ІДЕЇ ВАСИЛЯ СУХОМЛИНСЬКОГО ДЛЯ НУШ ВИВЧАЛИ

З  15 квітня по 17 квітня ц.р. у Кременчуцькому педагогічному коледжі імені А. С. Макаренка завідувач кафедри початкової освіти Алла Крамаренко (http://bdpu.org/faculties/fppom/structure-fppom/kaf-poch-osvity/composition-kaf-poch-osvity/kramarenko/ ) разом із завідувачем методичного кабінету Ржищівського гуманітарного коледжу, викладачем вищої категорії Наталією Рябоконь працювала у складі експертної комісії з проведення чергової акредитаційної експертизи підготовки молодших спеціалістів зі спеціальності 5.01010201 «Початкова освіта».

Зазначимо, що з 1987 року Коледж очолює як директор, а нині як виконуючий обов’язки директора Заслужений працівник освіти, відмінник освіти, кавалер ордена «За заслуги» ІІІ ступеня Іван Гальченко. Презентуючи заклад, Іван Гальченко, а також заступник директора з навчальної роботи – канд.пед.н. Віктор Шакотько, завідуюча відділення початкової освіти  Юлія Ступак із гордістю демонстрували здобутки власних вихованців, їх призові місця, які вони посіли поза межами області, навіть – за кордоном. Комісія отримала позитивні враження від відвідування модернізованого дитячого закладу оздоровлення та відпочинку «ЕРУДИТ», призначеного також для системної освітньої роботи по підготовці до участі у Всеукраїнських учнівських, студентських олімпіадах та конкурсах Малої академії наук учнів шкіл Полтавської області та студентів коледжу.

В контексті демонстрації власних здобутків з впровадження Концепції НУШ викладачі коледжу представили тренінгові заняття з педагогіки, захист педпрактики студентів, а також запропонували відвідати відреставрований педагогічно-меморіальний музей імені Василя Сухомлинського, що у Павлиші Онуфріївського району, оскільки сучасна концепція Нової української школи бере витоки з педагогіки Сухомлинського – це є повага до особистості, її гідності, партнерство вчителя й учня.

Над реставрацією музею працювали півроку. Він отримав новий зовнішній вигляд і наповнення. Кожен зал має свій тематичний напрямок. Перший презентує послідовників Сухомлинського. Другий – біографічний. Третій – знайомить відвідувачів із Сухомлинським як директором школи і науковцем. Є і меморіальна частина – там відтворені умови, в яких жив педагог. Це вітальня, кухня, родинна кімната, бібліотека і робочий кабінет.

«Зовсім інша концепція, яка передбачає представлення Василя Сухомлинського як учителя, педагога, науковця, але разом із тим і як звичайну людину. Експозиції музею змінені і доповнені – багато з’явилося нових експонатів, які раніше не виставлялися. Їх надала донька педагога – Ольга Сухомлинська, яка брала безпосередню участь у цій роботі», – розповіла директор музею Світлана Різник. Приємно, що теперішній директор продовжує використовувати педагогічні практики Сухомлинського. А відвідувачі мають нагоду переглянути педагогічний скарб педагога-гуманіста, скореговувати власну педагогічну діяльність в умовах НУШ за здобутками В.Сухомлинського.

У цілому робота експертної комісії пройшла на відповідному рівні. Разом з тим, завідувач кафедри мала нагоду поспілкуватися зі студентами коледжу, розповісти про власний ЗВО та запросити на навчання.

 

За матеріалами кафедри початкової освіти


ПЕРША СПРОБА  СТАЛА ВДАЛОЮ

Несподіваною мистецькою подією стало відкриття 16 квітня 2019 р. у Бердянському художньому музеї ім. І.І. Бродського виставки робіт студентів  спеціальності Початкова освіта. Образотворче мистецтво факультету психолого-педагогічної освіти та мистецтв. «Природи та мистецтва гармонійний світ». Це перша спроба молодих дарувань познайомити місцевих жителів і гостей нашого міста із власними творчими досягненнями.

На виставку завітали гості: проректор з науково-педагогічної роботи, канд. філол. наук, доц. В.М. Ліпич, викладачі та студенти факультету ППОМ.

Присутніх привітала провідний викладач зі спеціальності Образотворче мистецтво канд. пед. наук., доц. кафедри початкової освіти  О.В. Малицька, яка розкрила особливості фрактальної графіки як напрямку в сучасному образотворчому мистецтві.

Контекст культурної події передбачав перфоманс (подарунок від студентів спеціальності Хореографія),виступи декана факультету доктора пед. наук , проф.  Л.В. Коваль, проректора з науково-педагогічної роботи, канд. філол. наук, доц. В.М. Ліпич і майбутніх фахівців у галузі початкової освіти й образотворчого мистецтва.

Після урочистої частини програми всі присутні мали можливість ознайомитись із виставковим матеріалом. Гості відчули гармонійне поєднання природи і мистецтва, творчості і майстерності. Тож побажаємо молодим і талановитим студентам натхнення, креативності, упевненості й успіхів у навчанні. Із нетерпінням чекаємона нові творчі зустрічі у виставкових залах!

 

 Опанували, дискутували, проблеми НУШ розглядали

На засіданні спеціалізованої вченої ради Д 64.053.04 у Харківському національному педагогічному університеті імені Г. С. Сковороди 20 березня ц. р. відбувся успішний захист дисертації «Теорія і практика методичної підготовки майбутніх учителів початкової школи» докторантки Ірини Упатової (Комунальний заклад «Харківська гуманітарно-педагогічна академія») на здобуття наукового ступеня доктора педагогічних наук зі спеціальності 13.00.04 – теорія і методика професійної освіти.

Робота виконана під науковим керівництвом доктора педагогічних наук, професора, завідувача кафедри природничо-математичних дисциплін Олени Іонової (Харківський національний педагогічний університет імені Г. С. Сковороди). Офіційні опоненти – Алла Крамаренко – доктор педагогічних наук, професор, завідувач кафедри початкової освіти БДПУ; Лідія Хомич – доктор педагогічних наук, професор, заступник директора з науково-експериментальної роботи Інституту педагогічної освіти і освіти дорослих НАПН України (м. Київ); Оксана Шквир – доктор педагогічних наук, доцент кафедри педагогіки Хмельницької гуманітарно-педагогічної академії – відзначили високий рівень підготовки дисертаційної роботи, велику кількість публікацій за темою дисертації та належний фаховий рівень дисертантки.

Під час обговорення спільною була наукова думка стосовно ключових змін, якими розпочато впровадження Державного стандарту початкової школи, концепції «Нова українська школа» (2018 р.). А вони вимагають реалізації випереджальної методичної підготовки фахівців, які мають вирішувати проблеми оновлення початкової ланки загальної середньої освіти, сформоване методичне мислення, здатність здійснювати методичну рефлексію, дотримуватися позиції педагога-фасилітатора, спроможні до навчання й розвитку впродовж життя.

Дисертантка успішно побудувала свій захист, представила власні методичні наробки, які пройшли відповідну апробацію.

Присутні члени спеціалізованої вченої ради одноголосно віддали свої голоси за присудження наукового ступеня доктора педагогічних наук Ірині Упатовій.

 

                                     За матеріалами кафедри початкової освіти 

 


День фінської освіти

15 березня у Києві проходив День фінської освіти. Це офіційний старт і презентація проекту «Навчаємося разом», що передбачає підтримку фінськими експертами реформи шкільної освіти в Україні.

У відкритті проекту взяли участь Міністр освіти і науки України Лілія Гриневич, Генеральний директор Фінської національної агенції з освіти Оллі-Пекка Хайнонен, Посол Фінляндії в Україні Юха Віртанен, Керівник сектору співробітництва Представництва Європейського Союзу в Україні Стефан Шленінг, вчителі та викладачі з усієї України, модератор заходу – куратор соціальної ініціативи «Право на освіту» Наталія Мосейчук.

Міністр освіти та науки Лілія Гриневич на відкритті проекту зазначила: “В першу чергу нас об’єднують з фінською освітою цінності. Ми хочемо і вже поклали в основу реформи інтерес і підтримку кожної дитини. Ми виходимо з того, що кожна дитина має почуття гідності, має потенціал, який можна розвивати. І ми маємо знайти спосіб, щоб підтримати кожну дитину… Наші колеги, фінські експерти, об’єднані з нами цією метою”.

У роботу проекту включено факультет психолого-педагогічної освіти та мистецтв БДПУ (декан – професор Людмила Коваль), викладачі якого вже брали участь у численних тренінгах, курсах з проблеми підготовки майбутніх учителів початкової школи в умовах НУШ. Вже неодноразово піднімалося питання процесу модернізації професійної підготовки майбутнього першого вчителя в ЗВО, проте горизонтальна траєкторія підготовки вчителів дещо виключала цей аспект. Відповідно у рамках цього проекту будуть задіяні численні ЗВО за підтримки фінських колег, які працюватимуть та координуватимуть зусилля з вище окресленої підготовки.

На презентацію проекту були запрошені керівники численних міськво та завідувачі кафедр початкової освіти ЗВО (завідувач кафедри початкової освіти ФППОМ – професор Алла Крамаренко).

У цілому проект спрямовано на підвищення якості освіти та суспільне сприйняття української освіти. Планується спільна розробка нової комунікаційної стратегії МОН щодо підвищення обізнаності широкого загалу щодо концепції Нової української школи. Також буде надано підтримку в розробці сучасних навчальних матеріалів, в тому числі для учнів з особливими потребами.

У рамках Дня фінської освіти відбулась виставка сучасного шкільного обладнання.

Наступним етапом проекту є робота над розробками програм з методик навчання предметів відповідно до вимог НУШ.

 

 

 За матеріалами кафедри початкової освіти

 


28 лютого 2019 був проведений І  етап Всеукраїнської студентської олімпіаду зі спеціальності ” Музичне мистецтво” . У І етапі було передбачено участь у 2 номінаціях: “Сольний спів” і “Інструментальне виконавство”.  Участь брали студенти 2-4 курсів навчання та магістранти спеціальності “Музичне мистецтво”. Оцінювало учасників олімпіади компетентне журі, до складу якого входило 6 викладачів кафедри теорії і методики навчання мистецьких дисциплін, очолювала журі доцент, кандидат педагогічних наук Омельченко А.І. У кожній номінації було 2 тури, де учасники презентували музичний твір, показували інформаційну обізнаність у галузі художньо-естетичних, мистецько-професійних знань.

У номінації “Інструментальне виконавство” брав участь студент 4 курсу Танов Олександр, який за кількістю балів отримав І місце.

У номінації “Сольний спів” участь брали сім студентів, які за кількістю балів отримали наступні місця: Азаров Кирило, Джупанов Олександр, Пономарьова Анастасія, Кисельова Ірина – І місце, Петренко Ірина, Демянець Ігор – ІІ  місце, Подорожко Вероніка – ІІІ місце. Студенти показали високий рівень підготовки, наявність художньо- естетичної досвідченості, виконавської майстерності.

Готували студентів до олімпіади викладачі кафедри теорії і методики навчання мистецьких дисциплін: кандидат  педагогічних наук, доцент Косенко П.Б.,  кандидат  педагогічних наук, доцент Бузова О.Д.,  кандидат  педагогічних наук, доцент   Пащенко І.М.

За рішенням журі студентам-переможцям було рекомендовано взяти участь у ІІ етапі Всеукраїнської студентської олімпіади, який відбудеться 16-17 квітня у Центральноукраїнському державному педагогічному університеті імені Володимира Винниченка (м. Кропівницький).


 

Булінгу – СТОП!

Проблема булінгу є актуальною не тільки в нашій державі, а й далеко за її межами.  Сьогодні Україна входить в першу десятку країн світу за поширеністю шкільного терору.  Так, за даними звіту фонду ЮНІСЕФ 2017 року приблизно 67%  наших юних співвітчизників стали або жертвами, або кривдниками, або свідками булінгу, із них 24% учнів – жертви  цькувань у колі школярів.

Знайти шляхи подолання цієї проблеми намагалися студенти 21 групи ФППОМ на засіданні круглого столу «Булінгу – СТОП!», яке відбулося 25 лютого 2019 р. Разом зі своїм куратором Ладою Чемоніною  майбутні фахівці в галузі початкової освіти з’ясували сутність поняття булінг, обговорили його прояви і причини. Цікавим елементом засідання названого вище круглого столу стало проведення Л. Чемоніною вправи «Чому так сталося?», яка допомогла присутнім через рольову гру пояснити причини появи серед учнів агресорів, жертв і  пасивних спостерігачів. Своєрідним підсумком спільної роботи студентів і викладача стала низка порад і для дітей, і для дорослих щодо подолання булінгу.

1  3

2

За матеріалами кафедри


І етап Всеукраїнської студентської олімпіади з хореографії

21 лютого 2019 року на базі кафедри теорії і методики навчання мистецьких дисциплін  був проведений І етап Всеукраїнської студентської олімпіади зі спеціальності «Хореографія» під керівництвом зав. кафедри, к.п.н., доцента Мартиненко О.В. . Проведення Олімпіади передбачало виявлення і підтримку обдарованої студентської молоді, перевірку якості професійної підготовки студентів до педагогічної хореографічної діяльності, стимулювання та активізацію навчально-пізнавальної діяльності та творчого потенціалу студентів, пошук та розповсюдження нових педагогічних технологій.

Перший етап Всеукраїнської студентської олімпіади зі спеціальності «Хореографія» передбачав участь конкурсантів у 3 номінаціях:

1 номінаціябазовий рівень фахових хореографічних компетентностей (студенти 1-3 років навчання);

2 номінаціявищій рівень фахових хореографічних компетентностей (студенти 4 року навчання бакалаврату і 1 року навчання магістратури);

3 номінація − «Хореографія у спорті − інтегральна компетентність хореографа» (спортивно-бальна хореографія, чирлідинг, хіп-хоп тощо).

Олімпіада включала два тури. Перший – «Хореографічно-виконавський:

«Художня картина світу засобами хореографії» (соло, мала форма до 4-х осіб), який передбачав виявлення рівня хореографічно-виконавської майстерності, художнього світогляду та образного мислення конкурсантів. Другий – «Композиційно-педагогічний: «Українська тема в хореографії: сучасна інтерпретація» і був спрямований на виявлення: композиційно-постановної майстерності конкурсантів; здатності до художньо-творчого втілення української теми в хореографії; сформованості методичної компетентності; здатності до організації роботи колективу. Завдання ІІ туру Олімпіади були окремими для кожної номінації.

Оцінювали учасників олімпіади викладачі спеціальності «Хореографія» кафедри теорії і методики навчання мистецьких дисциплін БДПУ. Голова журі – завідувач кафедри, доцент, кандидат пед. наук, Заслужений працівник культури України Мартиненко О.В. Члени журі: к. пед. наук, доцент Сердюк Т.І., к. пед. наук, ст. викладач Тараненко Ю.П., ст. викладачі: Фурманова Т. І., Ємельянова О.Ю., викладач Павленко Р.В. Такий склад журі дозволив забезпечити об’єктивну оцінку теоретичних знань та хореографічних вмінь студентів.

В олімпіаді взяли участь п’ять студентів 1-4 курсів денної форми навчання.

За підсумками всіх завдань І–го етапу Всеукраїнської студентської олімпіади з хореографії в І номінації 1 місце посіли Ярошенко Юлія (45-б група) і Олійник Людмила (45-б група), 2 місце – Коваленко Людмила (45-б група); в ІІ номінації 1 місце – Панькова Аліна (33-б група); в ІІІ номінації 3 місце – Бажаров Олег (23-б група).

Призери та переможці у номінаціях і за підсумками всіх завдань студентської олімпіади з хореографії були нагороджені грамотами.

Переможці І–го етапу Всеукраїнської студентської олімпіади  рекомендуються  до участі у ІІ етапі Всеукраїнської студентської олімпіади, який відбудеться 9-12 квітня 2019 року на базі ДЗ «Південноукраїнський національний педагогічний університет імені К.Д.Ушинського.


 

Хто ж психолог?

Традиційно кафедра психології проводить урочистий захід, на якому студентів першого курсу приймають до Братства психологів та до дружньої родини факультету психолого-педагогічної освіти та мистецтв.

У цьому році Посвята пройшла у форматі гри «Хто ж психолог?», на якій відбувся надзвичайний двобій між студентами старших курсів та першачками.

Команда першого курсу з символічною назвою «Агенти 053» змагалася у розумових батлах із старшокурсниками, а також проявила свою креативність, логіку, швидку реакцію та жагу до перемоги. У свою чергу, команда «бувалих» – «О.К.». (обізнані та креативні) тримала першокурсників у стані «бойової готовності». Так, у конкурсі на знання психологічних термінів вони отримали безумовну перемогу, підкорили всіх впевненістю у власних силах, згуртованістю, міцністю командного духу та цікавими історіями з  життя.

Панною Справедливість стала завідувач кафедри психології Горецька Олена Віталіївна, яка була взірцем об’єктивності й прикладом неухильного дотримання всіх правил гри.

Цікаві конкурси «Ми не скажемо, а покажемо», «Де логіка?», «Історії з життя» та інші мали психологічну спрямованість: сприяли розкриттю не тільки знань з психології, а й умінь використовувати їх на практиці, тим паче в  ігровій гумористичній формі.

Команди підтримки не давали гравцям пасти духом та активно вболівали за «своїх» разом із викладачами кафедри психології та деканом факультету психолого-педагогічної освіти та мистецтв Коваль Людмилою Вікторовною, яка привітала першокурсників з посвятою та побажала професійного й особистісного зростання.

Перемогу в грі чесно вибороли старшокурсники, сприраючись на власний досвід та обізнаність. Для першокурсників це стало поштовхом до пізнання себе, розкриття власних ресурсів; мотиватором до отримання знань, накопичення досвіду практичної работи; розумінням того, що професія психолога – це покликання та любов на все життя.

Зі словами привітання до групи першого курсу звернулася їх куратор – Колпакчи Олена Сергіївна, яка побажала «Агентам 053» цікавого студентського життя та невичерпної жаги до оволодіння майбутньою пофесією.

І як доказ того, що наші першокурсники гідні носити звання Психолога, Олена Віталіївна Горецька  нагородила кожного нагрудним значком «Я – психолог» і, на правах керівника всього колективу кафедри, «включила» їх до нашої великої дружньої сім’ї. А щоб свято було приємнішим і «солодшим», студенти-психологи були нагороджені смачними призами для відновлення енергії.

Тож, шановні психологи-першокурсники, бажаємо вам терпіння та наснаги. Нехай навчання приносить вам не тільки знання і досвід, але й задоволення! Пишайтеся обраною професією, адже бути психологом – означає мати багатогранне, наповнене різними фарбами життя!

  

 

 

 

Наталія Варбанська

старший лаборант кафедри психології

факультету психолого-педагогічної освіти та мистецтв

Бердянського державного педагогічного університету


Запрошуємо Вас узяти участь

у ІІІ ІІІ Всеукраїнській науково-практичній інтернет-конференції

«Підготовка майбутніх педагогів у контексті стандартизації початкової освіти»

 

Детальніше

 


 

Олімпійські змагання з педагогіки

20 лютого 2019 року викладачами кафедри педагогіки було організовано й проведено І тур Всеукраїнської олімпіади з навчальної дисципліни «Педагогіка» серед студентів, які навчаються за спеціальностями 013 «Початкова освіта», 014 «Середня освіта (за предметними спеціалізаціями)» та 015 «Професійна освіта».

У І турі брали участь 37 студентів з 2-их та 3-іх курсів п’яти факультетів: гуманітарно-економічногопсихолого-педагогічної освіти та мистецтвфізико-математичної, комп’ютерної та технологічної освітифізичного вихованняфілології та соціальних комунікацій.

Завданням олімпіади є виявлення педагогічно обдарованих студентів, розвиток та реалізація їх професійних здібностей, а також стимулювання творчих пошуків. За умовами проведення олімпіади її учасники виконали тестові завдання різного рівня складності, що дозволило виявити їхні знання з усіх розділів педагогіки, уміння критично аналізувати сучасні тенденції в освіті.

За підсумками І етапу Всеукраїнської олімпіади з навчальної дисципліни «Педагогіка» ІІ місце посіли Кривицька Владислава (2 курс, ФФМКТО спеціальність 014 Середня освіта (Математика)) та Цибулька Владислав (2 курс, ФФМКТО спеціальність 015 Професійна освіта (Комп’ютерні технології); ІІІ місце – Проценко Владислава (2 курс, ГЕФ спеціальність Середня освіта (Історія)), Кузьменко Вікторія (3 курс, ФФМКТО спеціальність 014 Середня освіта (Математика)), Закора Маргарита (2 курс, ФФМКТО спеціальність 014 Середня освіта (Трудове навчання та технології)).

Щиро вітаємо призерів та всіх учасників олімпіади й бажаємо в подальшому досягти нових наукових звершень, наполегливо працювати над підвищенням рівня педагогічної майстерності, зберігати й розвивати найкращі традиції Бердянського державного педагогічного університету .


Викладачі кафедри початкової освіти в Запоріжжі  пройшли курс підготовки з упровадження нового змісту початкової освіти

17-19 жовтня 2018 року на базі Комунального закладу «Запорізький обласний інститут післядипломної педагогічної освіти» відбувся тренінг для викладачів закладів вищої освіти Запорізької області щодо впровадження Концепції «Нова українська школа». Від Бердянського державного педагогічного університету взяли участь д. п. н., проф. Людмила Коваль, Алла Крамаренко, канд. пед. наук, доц. Катерина Степанюк та ст. викл. Тетяна Ніконенко.

Під час тренінгу викладачі мали можливість ознайомитися з новими професійними ролями та завданнями сучасного вчителя, з складанням освітніх програм, базовим навчальним планом, календарним плануванням, плануванням на тиждень та на день.

Особливу увагу було приділено проблемі інтеграції в освітньому процесі Нової української школи. Викладачі вчилися планувати навчання через діяльність за запитами учнів (Inquiry – based learning), а також мали можливість взяти участь в майстер-класах по інтегрованому курсу «Я досліджую світ», «Дослідницька діяльність першокласників», «Розвиток критичного мислення в освітньому процесі початкової школи», «Освітній потенціал гри з Lego».

Під час тренінгу викладачі мали можливість розглянути навчально-методичні особливості освітнього процесу в перших класах, а саме: формувальне оцінювання та методику «Входження в картину».

Надзвичайно цікавими були покази ранкових зустрічей та smart зарядка на свіжому повітрі.

Особливої уваги заслуговує під час тренінгу конструктор навчальних програм, формування інформаційно-цифрової компетентності молодшого школяра в Новій українській школі, нова фізкультура для сучасного покоління учнів та методика розробки компетентнісно зорієнтованих рухових завдань.

Робота на тренінгу була творчою, напруженою, проте продуктивною. Насамкінець хочемо висловити щиру вдячність тренерам Тетяні Гурі, Людмилі Черніковій, Олені Аксьоновій, Юлії Півненко, Ользі Петрик, Олені Андрющенко, Світлані Іванісовій, Світлані Покрові, які змогли організувати на високому науково-методичному рівні тренінги щодо впровадження Концепції «Нова українська школа».

   

Матеріали та світлини кафедри початкової освіти


Збірник матеріалів конференції 14.09.2018


 

Підготовка майбутніх педагогів у контексті стандартизації початкової освіти


Традиційний VI Всеукраїнський фестиваль практичної психології та арттерапії «Артдивосвіт», який проводять в Бердянську двічі на рік, цієї весни перевершив усі надії та сподівання. Адже 19-20 травня на березі Азовського моря зустрілося більше 40 передових психологів із різних міст України (Київ, Запоріжжя, Мелітополь, Маріуполь, Бердянськ) та близько 150 учасників (як мешканців міста, так і гостей з інших регіонів). Приєдналися до цього свята психології та творчого розвитку також студенти-психологи та викладачі кафедри психології факультету психолого-педагогічної освіти та мистецтв.

Організаторами фестивалю як завжди виступала громадська організація «Південно-східна українська асоціація практичних психологів та арттерапевтів» в особі Фролової Ольги, Сербової Ольги та Богдан Марини.

Дружня атмосфера фестивалю дозволила кожному наповнитися яскравими емоціями та життєвою енергією, а майстер-класи різноманітного спрямування сприяли самопізнанню, саморозвитку та професійному зростанню як студентів, так і спеціалістів, що практикують у галузі психології. Завдяки величезному спектру представлених напрямів роботи – юнгіанське консультування, казкотерапія, робота з метафоричними асоціативними картами, танцювальна та ґудзикова терапія, звукотерапія та тілесно-орієнтовані практики, фінансова грамотність та цілепокладання, трансформаційні психологічні ігри та психодрама – кожен присутній мав змогу обрати майстер-клас до душі, отримати відповіді на хвилюючі питання та знайти ресурси для подальших досягнень.

Отримані позитивні відгуки надихають організаторів – Піденно-східну українську асоціацію практичних психологів та арттерапевтів на проведення подальших фестивалів, піднявши їх на ще вищий рівень.

Щиро дякуємо всім за співпрацю й участь у святі психології та творчого розвитку!


Дні науки: від психологічної теорії до практики

В Бердянському державному педагогічному університеті добігає кінця черговий навчальний рік. Настав час підбиття підсумків проведеної наукової та практичної роботи. Цього року Фестиваль науки на кафедрі психології проходив в новому форматі: окрім традиційних засідань наукових секцій було організовано та проведено ряд заходів теоретичної та практичної спрямованості, які охопили всіх студентів спеціальності 053 Психологія.

Так, 15 травня здійснила свою роботу наукова секція «Напрями та тенденції розвитку сучасної психології», в якій брали участь студенти 1–4 курсів. Загалом було прослухано одинадцять доповідей про результати дослідження з актуальних психологічних проблем. Кращі з них були відзначені грамотою ректора (Охота А.) та декана факультету психолого-педагогічної освіти та мистецтв (Варбанська Н.). Також, викладачами кафедри психології окремо було відзначено студентські доповіді, які мали свою родзинку та відповідали запиту сучасного суспільства. А саме, за найцікавіше дослідження та яскраву його презентацію було нагороджено Клішко Ю., за професійну спрямованість дослідження – Якушеву Г., за практичну значимість наукового дослідження – Андріяшину В., за нестандартність викладу матеріалу – Клочко Є., за психологічну ерудованість – Карацупу В., за оригінальне вирішення наукової проблеми – Нікітіну В.

У цьому році плідно працював науково-практичний гурток «Проблема залежності від соціальних мереж в сучасному суспільстві», результати праці якого ми мали змогу спостерігати протягом навчального року, а підсумком стало проведення звітної конференції, на якій студентами було обґрунтовано актуальність дослідження впливу соціальних мереж на особистість та запропоновані ефективні методи корекції та профілактики залежності від них; висвітлені й основні досягнення: кінолекторій «Соціальні мережі», диспут «Соціальні мережі: за та проти», профілактична акція «День без соціальних мереж», проведена зі студентами та школярами, публікація наукових тез тощо.

Перспективу подальшої роботи гуртківці вбачають в проведенні експериментального дослідження психологічних особливостей формування залежності від соціальних мереж у різних вікових категорій, а також у розробці та впровадженні відповідних психокорекційних програм.

Водночас з роботою наукової секції, студенти 1 курсу розвивали критичне мислення та розширювали знання про особливості психоаналітичної роботи завдяки перегляду кінофільму «Небезпечний метод» з його подальшим психологічним аналізом.

Студенти 3 курсу мали вирішити практичне завдання – виразити щастя очима психолога в одній фотографії. Бачення учасників фотоквесту мали змогу оцінити як викладачі, так і студенти різних курсів та факультетів, прийнявши участь у анонімному голосуванні за краще фото. За результатами конкурсу перемогу отримали Ніколаєнко К. та Антоненко Є., які своєю фотороботою довели, що щасливим можна бути в будь-якому віці.

Дні науки в БДПУ стали значимою подією для випускників – студентів 4 курсу, які цього дня захищали власні арттерапевтичні проекти – «Книга мого життя», зроблені власними руками. Роботи студентів вразили глибиною роздумів, високим рівнем самопізнання та саморефлексії, здивували неординарністю підходів до їх оформлення. Захищаючи власні доробки, студенти відмітили ресурсність процесу створення книги та планують у майбутньому продовжити роботу над їх заповненням, визначаючи значимі події свого життя.

У ці ж дні сертифікований спеціаліст із Запоріжжя – Тетяна Хвостенко – провела для наших студентів шестигодинний тренінг «Фінансова обізнаність для впевненого майбутнього», який дав змогу проналізувати власне ставлення до грошей, визначити шкідливі фінансові звички, розподілити кошти на основні статті витрат та навчитися керувати власними фінансовими ресурсами.

Завершенням днів науки на кафедрі психології стало проведення IV студентської інтелектуальної психологічної гри «Що? Де? Коли?». Виявилося, що питання з історії психології, глибинної та загальної психології, патопсихології та арттерапії не стали проблемою для збірної команди студентів 1-4 курсів. Адже вони отримали беззаперечну перемогу, що викликаю почуття гордості у викладачів-психологів.

Таким чином, продуктивна наукова та практична праця приносить свої плоди. Тому бажаємо нашим студентам не зупинятися на досягнутому, а й надалі рухатися до своєї мети, підкорюючи нові вершини наукової ниви.

Марина Богдан

старший лаборант кафедри психології

факультету психолого-педагогічної освіти та мистецтв

Фото з архіву кафедри


Із психологією в серці…

Початок робочого тижня на факультеті психолого-педагогічної освіти та мистецтв видався незвичним, адже в понеділок вся його дружня родина святкувала 15-річний ювілей спеціальності «Практична психологія».

Запалити серця присутніх допомогли студенти-хореографи Юлія Ярошенко, Сергій Лисенко, Валерія Пєлих та Микита Солонський, виконавши неповторне аргентинське танго! А створив та підтримував святкову атмосферу неповторний дует ведучих – старшого викладача кафедри психології Олени Колпакчи та студента першого курсу спеціальності «Психологія» Станіслава Коломойця.

Усе святкування було пронизано спогадами про значущі факти з життя спеціальності: достовірні та цікаві. Не залишився без уваги жоден аспект діяльності кафедри психології. Лунали слова безмежної подяки керівництву університету та ініціаторам відкриття спеціальності – декану факультету підготовки вчителів початкових класів Л.В. Коваль, завідувачу кафедри психології В.К. Демиденку.

Кожен згаданий факт був сповнений любові та тепла до рідної спеціальності. Відчувалося, що в підготовку свята вкладено багато сил, а кожне слово написано від душі. Тому окрему подяку хочеться висловити завідувачу кафедри психології, доценту О.В. Горецькій, доценту О.В. Фроловій, старшому викладачу Н.І. Сердюк та старшому лаборанту М.С. Богдан за неосяжну роботу, спрямовану на організацію святкування ювілею, за ініціативу та ентузіазм, за професіоналізм та душевне тепло, за небайдужість та власний внесок у розвиток спеціальності!

Протягом 15 років існування спеціальності успішно закінчили навчання 1455 студентів, які отримали кваліфікацію «практичний психолог». Кожен з них знайшов свій неповторний життєвий шлях, а отриманий фах сприяв їх особистісному та професійному становленню. Підтвердженням цього факту є безліч теплих слів подяки та спогадів, які звучали від запрошених випускників різних років, а також були надіслані у вигляді відеопривітань. А студенти – постійні волонтери кафедральних заходів – Влада Литвяк, Аліна Білоножко та Тетяна Гладких у веселій постановці про подружні стосунки довели, що креативність, почуття гумору та оптимізм – також важливі якості психолога.

Завершальним етапом святкування ювілею спеціальності «Практична психологія», а з 2015 року – «Психологія», став традиційний урочистий обряд посвяти першокурсників у психологи. Самопрезентація студентів була настільки вдалою та талановитою, що сумнівів не лишилося – вони свідомо обрали нашу спеціальність, а отже – бажають бути справжніми професіоналами своєї справи. Кожного студента групи 1 курсу було нагороджено нагрудним значком-мотиватором – унікальним атрибутом приналежності до братства психологів та великої дружньої сім’ї факультету психолого-педагогічної освіти та мистецтв. І звичайно ж для активізації творчого потенціалу та інтелектуальної діяльності наші першокурсники отримали солодкі подарунки від голови профспілки університету, міського депутата В.Г. Лоли.

Отже, новий робочий тиждень для кафедри психології та студентів-психологів розпочався зі свята. Цього дня лунало безліч теплих привітань в адресу кафедри психології з невеликою, але дуже значущою подією в житті факультету – спеціальності «Психологія» 15 років!!! За що ми щиро вдячні!

Ми переконалися, що спеціальність «Психологія» має багатий потенціал і перспективи розвитку, а кожен з нас – творець та свідок її історії.


Вдалий старт у вирішення актуальної проблеми

Минулого тижня відбулася перша зустріч проблемної студентської групи, учасниками якої стали студенти різних курсів спеціальності «Психологія», присвяченої актуальній проблемі залежності від соціальних мереж в сучасному суспільстві»; науковими керівниками є доцент кафедри психології Олена Горецька та старший лаборант Марина Богдан.

Метою створення такої груп є дослідження психологічних причин та особливостей виникнення залежності від соціальних мереж; вивчення її впливу на психологічне здоров’я особистості; обґрунтування необхідності проведення профілактичних заходів.

На першій зустрічі групи було наведено та обговорено багато цікавих фактів та прикладів впливу соціальних мереж на суспільство в цілому та на окремі категорії осіб. Також, в рамках даного заходу пройшов психологічний кінолекторій, на якому студенти мали змогу проаналізували історію виникнення мережі «Facebook», переглядаючи фільм «Соціальна мережа» (режисер Девід Фінчер). Аналіз фільму дозволив учасникам визначити психологічні причини занурення людей в віртуальне спілкування та швидкого розповсюдження соціальних мереж серед молоді. Обговорення актуальності даного питання стало першим кроком у роботі проблемної групи на шляху до детального вивчення впливу залежності від соціальних мереж на життя та психологічне здоров’я кожного її користувача.

Така форма роботи – це відмінний шанс для студентів-психологів попрактикуватися в аналізі психологічної проблематики, створити логічні карти (mind-map), які дозволяють розкрити шляхи її вирішення. У наступні місяці заплановано проведення ще декількох заходів із залученням всіх студентів факультету (акція, тренінг, експрес-діагностика). Тож, залишається побажати науковим керівникам і студентам успіхів у роботі. Із захопленням чекаємо наступних новин і позитивних результатів.

Павленко Дар’я та Карацупа Владислав,

студенти 2 курсу факультету

психолого-педагогічної освіти та мистецтв,

учасники проблемної групи


Запрошуємо усіх бажаючих приєднатися до святкування 15-річчя спеціальності “Практична психологія”, яке відбудеться 11 грудня 2017 року о 12.00 в малій актовій залі.


9 листопада 2017 року на факультеті психолого-педагогічної освіти та мистецтв у рамках Тижня педагогіки відбувся міжфакультетський Педагогічний брейн-ринг, на якому спільними зусиллями викладачів кафедри педагогіки організовано змагання команд «Розумники» (факультет психолого-педагогічної освіти та мистецтв), «Педагогіка в серці» (факультет філології та соціальних комунікацій), «Фрактали» (факультет фізико-математичної, комп’ютерної та технологічної освіти). Кожен із факультетів намагався зібрати в команду по 5 учасників – студентів різних курсів, які найкраще знають педагогіку.

Завдання, пропоновані учасникам, мали на меті виявити їхні педагогічні знання, логічне мислення, вміння діяти в непередбачуваних педагогічних ситуаціях тощо. Учасники команд проявили добрі знання з педагогіки, кмітливість та винахідливість, уміння нестандартно вирішувати складні педагогічні задачі.

Активність студентів під час брейн-рингу засвідчила їхню глибоку ерудованість і вміння працювати в команді, що є надзвичайно важливим на шляху становлення майбутнього педагога, незважаючи на отриманий фах.

У залі, де проходила гра панував позитивний настрій, атмосфера інтелектуальної жаги до перемоги кожної команди. Під час музичних пауз між конкурсами студенти спеціальності «Музичне мистецтво» Валерія Олійник та Карина Шатило дарували актуальні для цього заходу пісні.

Авторитетне журі (голова – професор Лісіна Л. О., члени – доценти Барбашова І. А., Голуб О. В., Голік О. Б.) об’єктивно оцінювало виконання командами кожного з 5-ти завдань. За результатами гри І місце між собою розділили команди «Педагогіка в серці» та «Фрактали», ІІ почесне місце посіла команда «Розумники».

Усі учасники отримали грамоти та солодкі подарунки, які люб’язно надав профспілковий комітет (голова – Лола В. Г.)

Переконані, що Педагогічний брейн-ринг, проведений викладачами кафедри (доцентами Малихіним А. О. та Щербаковою Н. М.) буде добрим початком колективних міжкафедральних заходів педагогічного спрямування і сприятиме формуванню іміджу університету.

  


 

Практика в дитячих оздоровчих таборах – важлива умова професійного становлення майбутнього фахівця

У рамках проведення Тижня педагогіки 6 листопада 2017 року відбувся захист практики в дитячих оздоровчих таборах (керівник – доцент Лесик А. С.), яку проходили студенти 33-34 груп спеціальності «Практична психологія» факультету психолого-педагогічної освіти та мистецтв.

Усі студенти погодилися, що літня педагогічна практика стала тим компонентом, який поєднав якісну теоретичну підготовку майбутніх практичних психологів з практичною діяльністю. Саме під час практики студенти мали можливість проявити себе як мудрі вихователі, креативні вожаті, просто добрі друзі дітей, які відпочивали цього літа в сонячному Бердянську, на узбережжі теплого Азовського моря.

Практика в дитячих оздоровчих таборах показала, що студенти, які систематично відвідували лекційні заняття, творчо підходили до виконання самостійних і практичних завдань з курсу «Методика виховної роботи в дитячих оздоровчих таборах», повністю готові до виконання професійних обов’язків працівників ДОТ.

Базами літньої педагогічної практики студентів третього курсу факультету ППОМ спеціальності «Практична психологія» були дитячі оздоровчі табори міста Бердянська та Бердянського району із цілодобовим режимом проживання: ДОЦ «Червона гвоздика», «Факел», «Молода гвардія», «Морська хвиля», «Райський куточок».

Під час захисту студенти продемонстрували свою зацікавленість різними проблемами організації практики в ДОТ, зокрема творчість у згуртуванні дитячого колективу, проведенні свят і тематичних заходів, можливість урахування індивідуально-психологічних особливостей дітей різних вікових груп.

Світлини з практики в ДОТ та захисту


 

Уже третій рік поспіль, у рамках проведення тижня педагогіки, студенти спеціальності «Початкова освіта» факультету психолого-педагогічної освіти та мистецтв долучаються до таємниць минулого.

7 листопада усіх охочих було запрошено на майстер-клас із виготовлення Сонячного  коня. Усі присутні мали змогу розширити уявлення про народні традиції, виховання, історію, особливості виготовлення оберегових ляльок із мішковини, прядивної мотузки  та їх призначення.

Постійними організаторами заходу «Бабусині ляльки: виховний потенціал» виступили доцент кафедри педагогіки Лілія Ярощук та доцент кафедри початкової освіти Катерина Степанюк.

Зокрема, вони розкрили значення цього оберегу – символу  родючості і міцної влади, сили, добра і світла, що приносить у дім успіх і щастя. Символічною  є також грива коня, яка нагадує сонячні промені.

Привітала студентів декан факультету, яка зазначила, що сьогодні особливо гостро стоїть питання саме українських звичаїв, про які ми не можемо забувати.

Проведення такого майстер-класу свідчить, що сьогодні одним із улюблених занять все частіше стає хенд-мейд (від англ. hand made — речі, створені руками). Особливо популярним є виготовлення народних ляльок як витворів мистецтва, як об’єктів гри, як предметів побуту.

Усі учасники заходу ще раз переконалися, що створення мотанок з прядивної мотузки – це своєрідна психотерапія, яка позитивно впливає на емоційний стан людини, дозволяє створити казковий барвистий світ,  сонячний ранок та радість. Отже, мистецтво виготовлення української народної ляльки уже кілька років поспіль забезпечує формування  професійної компетентності майбутніх учителів початкової школи, пробуджує відчуття власного коріння.

 Викладачі ФППОМ


Сьогодні, 6 листопада 2017 року, на факультеті психолого-педагогічної освіти та мистецтв розпочався тиждень педагогіки, який традиційно відкривається фотовиставкою. Цього року студенти представляють свої роботи «Перші кроки до омріяної професії» (керівник – доцент кафедри педагогіки Л. Г. Ярощук).

Експонатами виставки є більше ста світлин, виконаних на досить якісному рівні, майбутніх учителів, які намагалися передати свої різноманітні відчуття від спілкування з молодшими школярами.

Студенти креативно підійшли до виконання завдань, проявили сумління в оформленні своєї роботи.

Кафедра педагогіки висловлює подяку всім, хто долучився до виставки, за творчу активність, наполегливість і відповідальність.

 

Світлини з архіву кафедри.

Викладачі кафедри педагогіки


Конкурс хореографічної майстерності “Танець – це життя!”

Танець-це життя положення


 


 

14 вересня 2017 року на базі факультету психолого-педагогічної освіти та мистецтв проходила Всеукраїнська науково-практична онлайн-конференція «Підготовка майбутніх педагогів у контексті стандартизації початкової освіти», присвячена 85-річчю заснування Бердянського державного педагогічного університету.

Метою конференції було обговорення стратегічних проблем модернізації вищої педагогічної освіти в контексті стандартизації початкової школи.

Співорганізаторами конференції стали Інститут педагогіки Академії педагогічних наук України, Херсонський державний університет і Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника.

Загалом долучитися до проведення конференції виявили бажання 237 науковців, аспірантів, молодих учених, студентів і вчителів, серед яких 22 доктори наук з різних регіонів України, Угорщини та Польщі. Вражає і географія учасників: Київський національний університет імені Тараса Шевченка; Національний педагогічний університет імені М. П. Драгоманова; Південноукраїнський національний педагогічний університет імені К. Д. Ушинського; Полтавський національний педагогічний університет імені В. Г. Короленка; ДВНЗ «Переяслав-Хмельницький державний педагогічний університет імені Григорія Сковороди»; Східноєвропейський національний університет імені Лесі Українки; Центральноукраїнський державний педагогічний університет імені Володимира Винниченка; Черкаський національний університет імені Богдана Хмельницького; Чернігівський національний педагогічний університет імені Т.Г. Шевченка; Львівський національний університет імені Івана Франка; Київський національний університет культури та мистецтв; Національна музична академія України імені П.І.Чайковського; Волинський інститут післядипломної педагогічної освіти; КЗ «Запорізький обласний інститут післядипломної педагогічної освіти» Запорізької обласної ради; ДВНЗ «Донбаський державний педагогічний університет»; Мелітопольський державний педагогічний університет імені Богдана Хмельницького; ПВНЗ «Міжнародний економіко-гуманітарний університет імені академіка Степана Дем’янчука»; Сумський державний педагогічний університет імені А. С. Макаренка; Уманський державний педагогічний університет імені Павла Тичини; Хмельницька гуманітарно-педагогічна академія та інші.

Робота здійснювалася за 6 секціями, а саме: «Професійна підготовка майбутніх учителів початкової школи: стан та перспективи розвитку», «Психологічні аспекти підготовки майбутніх фахівців», «Актуальні проблеми підготовки магістрів початкової освіти», «Розвиток особистості молодшого школяра на етапі створення стандартів нового покоління», «Творчий потенціал мистецької освіти», «Актуальні проблеми підготовки здобувачів першого рівня вищої освіти».

За матеріалами конференції планується видання збірника наукових праць.

Колектив кафедри початкової освіти та організаційний комітет конференції висловлює подяку співорганізаторам та учасникам конференції.

Сподіваємось на плідну співпрацю в наступному році!

За матеріалами факультету

психолого-педагогічної освіти та мистецтв БДПУ