Бердянський державний педагогічний університет

Приймальна ректора:

(06153) 36244
rector@bdpu.org.ua

Адреса:

Запорізька область, м. Бердянськ, вул. Шмідта, 4

Історія

Кафедру теорії та методики навчання мистецьких дисциплін створено у 2017 р. у результаті реорганізації кафедр музичного виховання та хореографії.

Науково-педагогічний склад кафедри налічує 10 кандидатів педагогічних наук, доцентів (Олена МАРТИНЕНКО, Тетяна СЕРДЮК, Віра БУРНАЗОВА, Олена БУЗОВА, Вікторія ГРИГОР’ЄВА, Павло КОСЕНКО, Анетта ОМЕЛЬЧЕНКО, Юрій СМАКОВСЬКИЙ, Світлана СЕРГІЄНКО, Максим ЛУК’ЯНЧИКОВ); 1 кандидата мистецтвознавства, доцента (Марина ПОГРЕБНЯК), 3 старших викладача (Тетяна ФУРМАНОВА, Юлія ТАРАНЕНКО, Олена ЄМЕЛЬЯНОВА); 4 викладача (Руслан ПАВЛЕНКО, Юлія ПАВЛЕНКО, Наталя КРИВУНЬ, Вікторія СУХОВА); 7 концертмейстерів (Олена ХОХЛОВА, Дмитро СОКОЛОВСЬКИЙ, Ольга СМОЛКА, Олена ЄМЕЛЬЯНОВА, Галина ГАЙНЕТДІНОВА, Вікторія БАКУМ, Юлія МАХОТІНА); 2 лаборанта (Ася ЮДІНА, Тамара ОНИЩУК).

Колектив кафедри очолює кандидат педагогічних наук, доцент, заслужений працівник культури України Олена МАРТИНЕНКО.

Викладачі кафедри теорії та методики навчання мистецьких дисциплін готують висококваліфікованих фахівців за освітніми програмами:

БАКАЛАВРА зі спеціальностей:

024 Хореографія

Кваліфікація: Асистент балетмейстера. Керівник хореографічного колективу.

024 Хореографія

Кваліфікація: Хореограф. Керівник хореографічного колективу. Фітнес-тренер.

014 Середня освіта (Музичне мистецтво)

Кваліфікація: Вчитель музичного мистецтва. Вчитель англійської мови.

014 Середня освіта (Хореографія)

Кваліфікація: Вчитель хореографії. Фітнес-тренер.

МАГІСТРА зі спеціальностей:

014 Середня освіта (Музичне мистецтво)

Кваліфікація: Викладач музичного мистецтва в ЗВО. Вчитель мистецтва. Вчитель художньої культури. Викладач-інструменталіст (спеціальних інструментів, народних, духових). Викладач диригентсько-хорових дисциплін. Викладач вокалу. Вчитель закладу загальної середньої освіти

з інклюзивним навчанням.

014 Середня освіта (Хореографія)

Кваліфікація: Викладач сучасного танцю/Викладач народно-сценічного танцю. Вчитель закладу загальної середньої освіти з інклюзивним навчанням.

Творчі колективи кафедри

Гордістю кафедри є вокальні й хореографічні колективи: народний ансамбль народного танцю «Калина» (керівник – викладач Руслан ПАВЛЕНКО), народний фольклорний ансамбль «Хуртовина», народний (зразковий) ансамбль естрадного танцю «МарЛен» (керівник – доцент Олена МАРТИНЕНКО), народний ансамбль інструментальної музики «Барвисті музики» (керівник – доцент Павло КОСЕНКО), народний ансамбль народної пісні «Золотий гомін» (керівник – доцент Олена БУЗОВА), народний оркестр народних інструментів (керівник – доцент Юрій СМАКОВСЬКИЙ).

Творчі колективи та студенти є неодноразовими лауреатами та дипломантами міжнародних, всеукраїнських конкурсів та фестивалів:

  • Відкритий дистанційний форум-фестиваль хореографічного мистецтва «Berdance 2020 – Online»   (травень 2020 р.). Народний (зразковий) ансамбль естрадного танцю «МарЛен» – Гран-прі в номінації «Сучасна хореографія» (керівники – Олена МАРТИНЕНКО, Юлія ТАРАНЕНКО).
  • Міжнародний дистанційний конкурс-фестиваль мистецтв «Морська фантазія» (м.Київ, квітень 2020 р.). Народний (зразковий) ансамбль естрадного танцю «МарЛен» – Гран-прі в номінації «Хореографічні спектаклі» (керівники – Олена МАРТИНЕНКО, Юлія ТАРАНЕНКО).
  • І Міжнародний онлайн конкурс-фестиваль «Співограй» (м.Кропивницький) )10-12 квітня 2020 р.). Студентка  КОВАЛЕНКО Яна – лауреат І ступеня  (керівник – Олена БУЗОВА).
  • І Міжнародний онлайн конкурс-фестиваль «Співограй» (м.Кропивницький) )10-12 квітня 2020 р.). Студент АЗАРОВ Кирило – лауреат І ступеня (керівник – Олена БУЗОВА).
  • ХХVІ Міжнародний дистанційний фестиваль-конкурс «Квітуча Україна» (8-12 квітня 2020 р.). Народний ансамбль народної пісні «Золотий гомін» – Гран прі (керівник – Олена БУЗОВА).
  • Зональний тур обласного конкурсу творчості патріотичного спрямування «Спадщина – 2020» (м.Бердянськ, 12 березня 2020). Пономарьова А.І. – І місце в номінації «Класика патріотичної пісні» (керівник – павло КОСЕНКО).
  • Міжнародний фестиваль-конкурс мистецтв і талантів
    «Я – Суперзірка!» (26 лютого 2020 р.). Студентка КИСЕЛЬОВА Ірина – І місце в номінації «Народна пісня»    (керівник – Вікторія СУХОВА).
  • «Я – Суперзірка!» (26 лютого 2020 р.). Студентка МАКАРЕНКО Аліна – Гран-прі в номінації «Академічний вокал»  (керівник – Вікторія СУХОВА).
  • V Міжнародної хореографічної асамблея імені Н. Скорульської-2019. Студентки Ярошенко Ю.В., Панькова А.М., Валієва П.М. – лауреати ІІІ ступеня (керівник – Н.С. Кривунь);
  • ХVІІІ Обласний конкурс творчості патріотичного спрямування «Спадщина» (2019 р.). Народний ансамбль сучасного естрадного танцю «МарЛен» – Гран-прі (керівники – О.В. Мартиненко, Ю.П. Тараненко);
  • ХVІІІ Обласний конкурс творчості патріотичного спрямування «Спадщина» (2019 р.). Студентка Ілікчиєва Дар’я – І місце (керівник – І.М. Пащенко);
  • I відкритий фестиваль-конкурс хореографічного мистецтва «Терпсихора запрошує» (м.Запоріжжя) (2019 р.). Народний ансамбль сучасного естрадного танцю «МарЛен» – І місце (керівники – О.В. Мартиненко, Ю.П. Тараненко);
  • IX Міжнародний фестиваль креативної молоді «Зіркафест в Польщі» 2019 р. Народний ансамбль народної пісні «Золотий гомін» (керівник – О.Д. Бузова);
  • І Регіональний конкурс музичного мистецтва «СПІВОГРАЙ»(Центральноукраїнський державний педагогічний університет імені Володимира Винниченка) (2019 р.). Народний ансамбль народної пісні «Золотий гомін» – Гран-прі (керівник – О.Д. Бузова);
  • Обласний фестиваль-конкурс хореографічного мистецтва «Запорізькі викрутаси 2019». Народний ансамбль сучасного естрадного танцю «МарЛен» – Гран-прі (керівники – О.В. Мартиненко, Ю.П. Тараненко);
  • Регіональний форум-фестиваль хореографічного мистецтва імені А.К.Саркісянца «BERDANCE-2019”. Народний ансамбль сучасного естрадного танцю «МарЛен»  – Гран-прі (керівники – О.В. Мартиненко, Ю.П. Тараненко);
  • Міжнародний фестиваль-конкурс «Майбутнє країни» (м.Маріуполь, 2019 р.). Студенти Джупанов О. – лауреат ІІ ступеня, Ілікчиєва Дар’я – лауреат І ступеня (керівник – І.М. Пащенко), Каширіна Ю. – лауреат ІІІ ступеня (керівник – С.М. Сергієнко);
  • Міжнародний багатожанровий фестиваль-конкурс мистецтв «Чарівні мелодії» (2019р.). Студентка Голкіна Р. – лауреат І ступеня у номінації «інструментальний жанр» (керівник – П.Б. Косенко);
  • XV Міжнародний фестиваль-конкурс мистецтв «Зірки пекторалі» (2019р.). Студентка Пономарьова А. – І місце (керівник – П.Б. Косенко);
  • Регіональний фестиваль болгарської культури «ИЗВОР» (м. Бердянськ, 2019 р.) Народний ансамбль народної пісні «Золотий гомін» – дипломант фестивалю (керівник – О.Д. Бузова);
  • Всеукраїнський фестиваль грецької культури «Мега Йорти» імені. Д. Патричі (м.Волноваха, 2019 р.). Народний ансамбль народної пісні «Золотий гомін» – дипломант фестивалю (керівник – О.Д. Бузова);
  • Конкурс молодих балетмейстерів DANCE GENERATION (м. Київ, 2018 р.). Студентки Олійник Людмила (3 к) – 2 місце; Фоменко Єлизавета (4к.) – 3 місце (керівник – Ю.П. Тараненко);
  • Міжнародний кокурс дитячої та юнацької творчості «Алегро Карпат» (м.Яремче, 2018 р.). Народний ансамбль естрадного танцю «МарЛен» – Гран-Прі (керівники – О.В. Мартиненко, Ю.П. Тараненко);
  • ХХ Відкритий Міжнародний фестиваль-конкурс народної творчості «Барвистий віночок» (м.Дніпро, 2018 р.). Студентка Сорокотяга Катерина – лауреат І ступеня в номінації «Інструментальний жанр» (керівник – С.М. Сергієнко);
  • ХХ Відкритий Міжнародний фестиваль-конкурс народної творчості «Барвистий віночок» (м.Дніпро, 2018 р.). Студентка Кисельова Ірина – лауреат ІІ ступеня в номінації «Вокал» (керівник – І.М. Пащенко);
  • Міжнародний фестиваль-конкурс мистецтв і творчості «Lviv-Golden Stars» (м.Київ, 2018 р.). Ансамбль естрадного танцю «Міріданс»- І місце (керівник – Т.І. Фурманова);
  • XV Міжнародний молодіжний фестиваль «З Болгарією в серці» (м.Каварна, 2018р.). Народний ансамбль народної пісні «Золотий гомін» (керівник – О.Д. Бузова);
  • XV Міжнародний молодіжний фестиваль «З Болгарією в серці» (м.Каварна, 2018р.). Студентки спеціальності «Хореографія» Гладських В., Шеремет Ю. (керівник  –  В.Д.Василєв);
  • VIII Міжнародний фестиваль вокального екстрадного мистецтва «Медовий край» (2018 р.). Студентки Ілікчиєва Д., Макаренко А. – лауреати І ступеня (керівник – І.М. Пащенко);
  • IX Всеукраїнський фестиваль грецької пісні імені Тамари Каци (2018 р.). Народний ансамбль народної пісні «Золотий гомін» – ІІ місце (керівник – О.Д. Бузова);
  • Міжнародний фестиваль творчості «Срібна хвиля» (2018 р.). Студенти Ілікчиєва Д. – І місце, Макаренко А. – ІІІ місце (керівник – І.М. Пащенко);
  • Фінал обласного фестивалю естрадного мистецтва «Зорепад» (2018 р.). Народний ансамбль народної музики «Барвисті музики» – І місце (керівник – П.Б. Косенко);
  • ХІІІ Міжнародний фестиваль-конкурс мистецтв «Зірки Пекторалі» (2018 р.). Студенти Танов Олександр – Гран-прі в номінації «Духові та ударні інструменти», Ірина Петренко – дипломант ІІІ ступеня конкурсу в номінації «Академічний вокал» (керівник – П.Б. Косенко);
  • Міжнародний фестиваль-конкурс «Gold Star Fest – 2018» (м.Київ). Народний ансамбль сучасного естрадного танцю «МарЛен» – І місце (керівники – О.В. Мартиненко, Ю.П. Тараненко);
  • XVI обласний творчості патріотичного спрямування «Спадщина – 2017» (м.Бердянськ), номінація «Українська народна пісня» («Барвисті музики – І місце);
  • XVI обласний творчості патріотичного спрямування «Спадщина – 2017» (м. Бердянськ). Студентка Отришко О. нагороджена дипломом лауреата І ступеня; Макаренко А. – лауреат ІІ ступеня у номінації «Українська народна пісня», НФА «Хуртовина» (І місце) (2017, керівник – І.М. Пащенко);
  • XХVII Відкритий Міжнародний фестиваль – конкурс народної творчості «Барвистий віночок» (2017 р.). Студентка Каширіна Юлія – І місце (керівник – С.М. Сергієнко);
  • ІХ Відкритий Міжнародний фестиваль-конкурс «Золотий Орфей». Студентка Отришко О. отримала Гран-Прі; Ілікчієва Д. нагороджена дипломом лауреата І ступеня у номінації «Джазовий вокал» (2017, керівник – І.М. Пащенко);
  • Міжнародний фестиваль дитячої та юнацької творчості «Радість даруємо дітям» (2017 р.). Народний ансамбль естрадного танцю «МарЛен» – 1 місце (сучасна хореографія), 1 місце (сюжетна хореографія) (керівники – О.В. Мартиненко, Ю.П. Тараненко);
  • Міжнародний конкурс мистецтв «Зірки Пекторалі» (2017 р.). Народний ансамбль естрадного танцю «МарЛен» – 1 місце (сучасна хореографія) (керівники – О.В. Мартиненко, Ю.П. Тараненко);
  • Міжнародний конкурс мистецтв «Зірки Пекторалі» (2017 р.). Студентки Лубенець Олександра – 1 місце, Каширіна Юлія – 2 місце, Хелемендик Аліна – 3 місце (керівник – С.М. Сергієнко);
  • Обласний конкурс творчості патріотичного спрямування «Спадщина –2017». Народний ансамбль народного танцю «Калина» – 1 місце (народна хореографія) (керівник – Р.В. Павленко);
  • Обласний конкурс творчості патріотичного спрямування «Спадщина –2017». Народний ансамбль естрадного танцю «МарЛен» – 1 місце (сучасна хореографія) (керівники – О.В. Мартиненко, Ю.П. Тараненко);
  • XX Міжнародний фестиваль-конкурс студентської художньої творчості «БАРВИ ОСЕНІ – 2017» (Київ). «Барвисті музики» – лауреат І ступеня у номінації «Авторська пісня» (керівник – П.Б. Косенко);
  • Всеукраїнський фестиваль грецької пісні «Мега Юрти» (м.Янісоль, 2017 р.). Народний ансамбль народної пісні «Золотий гомін» – дипломант ІІІ ступеня (керівник – О.Д. Бузова);
  • Міжнародний конкурс естрадної пісні «Кришталеві грона» (м.Віноградів, 2017 р.). Студент Булгаков М. – дипломант ІІІ ступеня (керівник – О.Д. Бузова);
  • Обласний фестиваль-конкурс дитячої хореографії «Веселі закаблуки» (Запоріжжя, 2017 р.). Зразковий ансамбль «МарЛен» – Гран-прі (керівники – О.В. Мартиненко, Ю.П. Тараненко);
  • XIV загальноболгарський молодіжний фольклорний фестиваль «З Болгарією в серці» (Каварна, 2017 р.). Студенти спеціальностей «Хореографія», «Музичне мистецтво» – дипломанти фестивалю (керівники – В.Д. Василєв, П.Б. Косенко) тощо;
  • V Міжрегіональний фестиваль-конкурс вокально-хорового мистецтва «MAESTOSO» (м. Херсон, 2017 р.) Народний ансамбль народної пісні «Золотий гомін» (керівник – О.Д. Бузова).

Більше тридцяти років керівником та балетмейстером народного ансамблю естрадного танцю «МарЛен» Центру дитячої та юнацької творчості працює Олена МАРТИНЕНКО. Більше десяти років  займає посаду педагога-репетитора у цьому колективі Юлія ТАРАНЕНКО. З 2016 року в ансамблі «МарЛен» заняття з народного танцю проводить викладач кафедри Руслан ПАВЛЕНКО. Наталя КРИВУНЬ – керівник колективу естрадного танцю “МарЛен” у МПК імені Т.Г. Шевченка. Цей колектив є не тільки творчою та науковою лабораторією для викладачів, керівників колективу, а й базою для проходження виробничої практики студентів-хореографів.

Щорічно кафедра теорії та методики навчання мистецьких дисциплін організовує Регіональні конкурси, які проводяться з метою виявлення творчо обдарованої молоді, залучення випускників шкіл, які мають базову хореографічну або музичну підготовку, здобувати вищу освіту в БДПУ: конкурс хореографічної майстерності «Танець – це життя», конкурс вокального та інструментального мистецтва «Азовський зорепад»; конкурс студентських балетмейстерських робіт «Життя в танці» тощо.