Бердянський державний педагогічний університет

Приймальна ректора:

(06153) 36244
rector@bdpu.org.ua

Адреса:

Запорізька область, м. Бердянськ, вул. Шмідта, 4

Новини

«Феєрія танцю довжиною в 20 років»

 

З нагоди 20-річчя спеціальності «Хореографія» на базі Бердянського державного педагогічного університету та Центру дитячо-юнацької творчості імені Є. Руднєвої 10-12 жовтня відбувся обласний семінар-практикум «Діалог актуальних дискурсів хореографічної освіти: теорія, методика, практика».

На початку семінару учасників привітали та побажали плідної роботи проректор з науково-педагогічної роботи БДПУ, кандидат філологічних наук, доцент Ліпич Вікторія Миколаївна, декан факультету психолого-педагогічної освіти та мистецтв доктор педагогічних наук, професор, заслужений працівник освіти України Коваль Людмила Вікторівна, директор ЦДЮТ Балабан Олег Костянтинович.

Учасниками семінару стали як студенти, так і художні керівники провідних колективів Запорізької області. Упродовж 2-х інформаційно-насичених днів на учасників чекали фахові зустрічі, ексклюзивні дискусії, покази авторських методик, цікаві обговорення тощо. Круглий стіл за темою «Стратегії підвищення якості роботи хореографічних колективів у закладах позашкільної освіти» доповідали Олена Мартиненко та Юлія Тараненко; «Жива бібліотека» за темою «Урахування вікових особливостей дітей при навчанні хореографії» проводила заступник директора з НМР ЦДЮТ Марина Масютіна; Відкрите заняття з вихованцями ансамблю танцю «МарЛен» на тему «Впровадження гімнастичної палиці на початковому етапі навчання дітей класичному танцю» за авторською методикою Олени Мартиненко. 11 жовтня викладачі кафедри теорії та методики навчання мистецьких дисциплін Тетяна Фурманова та Руслан Павленко провели фрагменти практичних занять зі студентами спеціальності «Хореографія» на тему: «Методичний аспект навчання основам класичного та народно-сценічного танців».  Завідувач кафедри теорії та методики навчання мистецьких дисциплін, кандидат педагогічних наук, доцент Олена Мартиненко провела майстер-клас «Розвиток самопізнання майбутніх учителів хореографії на основі мистецтва перформансу». Хореограф Юлія Тараненко та  практичний психолог Тетяна Кулікова провели майстер-клас з арт-терапії. Після закінчення семінару всі учасники були нагороджені сертифікатами.

Яскравим завершенням обласного семінару-практикуму став ювілейний концерт, присвячений 20-річчю спеціальності «Хореографія». у якому взяли участь студенти, випускники та найкращі хореографічні колективи міста та області, зокрема народний театр танцю «Золушка», академічний фольклорно-хореграфічний ансамбль «Славутич», ансамбль народного танцю «Борисфен» та  хореографічний ансамбль «Територія дитинства» керівниками яких є студенти та випускники спеціальності «Хореографія».

За матеріалами та світлинами кафедри теорії та методики навчання мистецьких дисциплін

 


 

Яскраве чудове свято музики і співу подарував Х Міжнародний фестиваль «Оксамитовий сезон». Він зібрав більше сотні талановитих музикантів-педагогів та учнів з різних куточків України. Протягом чотирьох днів слухачі мали можливість насолоджуватись класичною та естрадною музикою. На фестивалі були представлені номінації «композитор», «соліст-вокаліст», «вчитель-учень», «вокальний ансамбль», «соліст-інструменталіст», «інструментальний ансамбль». Учасники показали високий професіоналізм та майстерність. Засновник фестивалю Олександр Кондряков зазначив, що вчителі-музиканти відіграють важливу роль у формуванні естетичних смаків дітей.

У міжнародному фестивалі взяв участь кандидат педагогічних наук, доцент кафедри теорії та методики навчання мистецьких дисциплін Лук’янчиков Максим Ігорович. Він виступив у номінації «соліст-інструменталіст» та отримав диплом лауреата І ступеня. Фестивалі та конкурси такого рівня дають можливість підвищити власний рівень музично-виконавської майстерності, обмінятися педагогічним досвідом, отримати емоційний підйом для подальшої роботи.

За матеріалами кафедри теорії та

методики навчання мистецьких дисциплін


Сердечно вітаємо красиву, талановиту жінку, старшу викладачку кафедри теорії та методики навчання мистецьких дисциплін Фурманову Тетяну Ігорівну з ювілейним Днем народження! Від щирого серця бажаємо Вам міцного здоров’я, невичерпних творчих сил та натхнення. Хай кожен день буде успішний, а в душі завжди світить яскравий промінь щастя і любові!

Колектив кафедри теорії та методики

навчання мистецьких дисциплін

 


14 травня у художньому музеї імені І.І. Бродського відбувся творчий захід, присвячений 15-річчю з дня заснування Музичної вітальні кафедри теорії та методики навчання мистецьких дисциплін Бердянського державного педагогічного університету. Бурхливими оплесками зустріли учасники свята відеовітання від народного артиста України, керівника державного симфонічного оркестру Запорізької обласної філармонії В.В.Реді; заслуженої артистки України, доцента Харківського державного інституту мистецтв імені І.Котляревського Н.І.Руденко; колективу Національної академії педагогічних наук України. Зі святом учасників Музичної вітальні вітали викладачі та студенті Національної музичної академії імені П.І.Чайковського, колектив Мелітопольскої школи мистецтв, а також учасниця проекту «Голос Бердянську», випускниця Азовської школи мистецтв Орина Павлова. У творчому заході взяли участь випускники та студенти спеціальності «Музичне мистецтво»: У.Єгорова, І.Кірілюс, О.Отришко, Ю.Каширіна, М.Лук’янчиков, О.Демічев, О.Танов, П.Семененко, концертмейстери кафедри – О.Смолка, Г.Гайнетдінова, студенти спеціальності «Хореографія». Звучали класичні та сучасні твори, джазові та хореографічні композиції. Цикл п’єс «Портрети художників» презентувала автор та виконавець цих творів, концертмейстер кафедри Юлія Махотіна. Подяки за активну творчу діяльність, професійну майстерність та з нагоди 15-річчя Музичної вітальні від університету учасникам концерту вручила заступник декана факультету психолого-педагогічної освіти та мистецтв кандидат педагогічних наук, доцент В.В.Бурназова. З вітальним словом до учасників Музичної вітальні звернувся й начальник міського відділу культури М.О. Шостак та нагородив їх грамотами за популяризацію музичного мистецтва у місті Бердянську.

(за матеріалами керівника
Музичної вітальні Г.Ю. Гайнетдінової)

 


 


 

 

Напередодні Міжнародного дня танцю у Бердянському державному педагогічному університеті http://bdpu.org відбувся конкурс хореографічної майстерності «Життя в танці» серед студентів спеціальності «Хореографія», який традиційно проводить кафедра теорії та методики навчання мистецьких дисциплін http://bdpu.org/faculties/ fppom/structure-fppom/kaf-muz/  факультету психолого-педагогічної освіти та мистецтв http://bdpu.org/faculties/fppom/.

У конкурсі брали участь студенти-хореографи усіх курсів і змагалися у трьох номінаціях: соло, дуетний танець, масова хореографічна форма. Майбутні вчителі хореографії показали високий рівень хореографічної майстерності, балетмейстерські здібності, власний танцювальний почерк і креативний підхід. Слід зазначити, що студенти самостійно створювали хореографічні номери, обираючи актуальні для молоді теми.

Оцінювали конкурсантів керівники хореографічних колективів міста, випускники БДПУ: Лілія Кузнєцова, Олена Ковтун, Анастасія Чернобров, Кристина Дубінець.

Вітаємо всіх переможців конкурсу «Життя в танці»! Нехай богиня Терпсихора завжди підтримує їх на хореографічній ниві!

 

 (за матеріалами та світлинами

кафедри теорії та методики

навчання мистецьких дисциплін)


19 квітня на базі кафедри теорії та методики навчання мистецьких дисциплін факультету психолого-педагогічної освіти та мистецтв 

відбувся регіональний практичний семінар «Арт-терапія у сучасному освітньому просторі». Учасниками семінару були вчителі загальноосвітніх, музичних шкіл, керівники гуртків позашкільної освіти м.Бердянська, м.Приморська, Бердянського та Приморського районів.

Із вітальним словом до учасників семінару звернулася декан факультету психолого-педагогічної освіти та мистецтв Бердянського державного педагогічного університету, доктор педагогічних наук, професор Коваль Людмила Вікторівна, яка наголосила на актуальності використання арт-терапевтечних технологій у  новій українській школі.

Далі семінар продовжився майстер-класами, які проводили викладачі факультету. К.п.н., доцент кафедри психології Фролова О.В. актуалізузала внутрішній стан учасників семінару за допомогою метафоричних асоціативних карт «Добрий ранок».

Старший викладач кафедри психології Колпакчи О.С. та  к.п.н., доцент кафедри теорії та методики навчання мистецьких дисциплін Пащенко І.М. проводили майстер-клас з вираження емоційної експресії через вправу «Малюнок музики» (рефлексія або зворотній зв’язок).  Під час майстер-класу було акцентовано увагу на актуальності застосування музикотерапії як здоров’язбережувальної технології в умовах нової української школи.

Старший викладач кафедри психології Колпакчи О.С. створювала мандалу спільно з учасниками семінару.  Олена Сергіївна наголосила, що мандала-терапія є ефективною у вирішенні найрізноманітніших проблем – від проблем у спілкуванні, сімейних, творчих до професійних і навіть організаційних, оскільки мандала як принцип єдності й цілісності, як образне вираження джерела енергії та центру має онтологічний сенс, тому зачіпає всі сфери психологічного буття людини.

Завідувач кафедри, кандидат педагогічних наук, доцент  Мартиненко О.В. та к.п.н., старший викладач Тараненко Ю.П. надали практичні рекомендації учасникам семінару із застосування вправи танцювально-рухової терапії в роботі з дітьми з особливими освітніми потребами.

По завершенні семінару відбувся круглий стіл, під час якого учасники відмітили актуальність використання арт-терапії у сучасному освітньому просторі, та були вручені сертифікати.

(за матеріалами та світлинами

кафедри теорії та методики

навчання мистецьких дисциплін)


З 8 по 13 квітня 2019 р. на базі факультету музичної та хореографічної освіти Державного закладу «Південноукраїнський національний педагогічний університет імені К. Д. Ушинського» (м.Одеса) проводився ІІ етап Всеукраїнської студентської олімпіади зі спеціальності «Хореографія». В Олімпіаді брали участь 60 учасників, які представляли 17 закладів вищої освіти України. Наші студенти-хореографи Олійник Людмила та Панькова Аліна (4 курс) посіли ІІ місця у відповідних номінаціях, Ярошенко Юлія – IV місце.

Вітаємо наших переможців!


10 квітня цього року доценти кафедри Григор’єва В.В. і Омельченко А.І. здійснили робочу поїздку до ВНЗ «Маріупольський коледж мистецтв» з профорієнтаційною метою. Адже давня багаторічна дружба з цим освітнім закладом вже у котрий раз підтвердила свою міць. Будемо сподіватися, що у новому навчальному році випускники цього закладу поповнять ряди наших студентів-музикантів.


8 квітня кафедра теорії та методики навчання мистецьких дисциплін запросила до актової зали головного корпусу БДПУ усіх, хто полюбляє чарівний світ високого музичного і танцювального мистецтва. Шість народних колективів університету, оркестр народних інструментів (керівник – Юрій Смаковський), ансамбль естрадного танцю «МарЛен» (керівник – Олена Мартиненко), фольклорний ансамбль «Хуртовина» (керівник – Інна Пащенко), інструментальний ансамбль народної музики «Барвисті музики» (керівник – Павло Косенко), ансамбль народної пісні «Золотий гомін» (керівник – Олена Бузова) та ансамбль народного танцю «Калина» (керівник – Руслан Павленко) підготували грандіозний звітний концерт та підтвердили перед членами журі (голова обласної організації профспілки працівників освіти і науки України Надія Гринь,  заступник голови Запорізької обласної ради профспілок Віталій Каплій та голова профкому БДПУ, депутат Бердянської міської ради Віталій Лола) звання «народний аматорський колектив».

Вітаємо наші творчі колективи!!!


Традиційні зустрічі із вчителями міста

27 березня на базі ЗОШ № 3 на міському методичному об’єднанні вчителів музичного мистецтва відбувся методичний семінар «Класифікація музичних ігор як педагогічного інструментарію формування умінь молодших школярів». Відповідальними за проведення щорічного методичного семінару були зав.кафедри теорії і методики навчання мистецьких дисциплін http://bdpu.org/faculties/fppom/structure-fppom/kaf-muz/ Мартиненко О.В. та доцент Омельченко А.І. Семінар складався  з двох частин: теоретичної і практичної. Під час проведення теоретичної частини магістрами спеціальності «Музичне мистецтво» Каширіною Ю., Джупановим О., Онищук Т. було підготовлено слайд-шоу, у якому була представлена класифікація музичних ігор згідно вимог НУШ.

У практичній частині семінару студенти спеціальності «Хореографія» Фоменко Є., Береговська К., Шалімова К. провели майстер-клас з рухової діяльності учнів на уроках музичного мистецтва. Студенти-магістранти спеціальності «Музичне мистецтво» разом з вчителями провели казку-презентацію «Як звірі зустрічали весну». Учителі шкіл  брали активну участь у запропонованих видах ігрової діяльності, грали на музичних інструментах, виконували різні ритмічні вправи.

Зустріч з учителями загальноосвітніх шкіл пройшла у теплій невимушеній атмосфері.

 


У рамках профорієнтаційної роботи 19 березня до кафедри теорії та методики навчання мистецьких дисциплін  Бердянського державного педагогічного університету завітала старша група зразкового художнього колективу –  ансамблю пісні «Полум’я». Зустріч складалася з двох етапів.

Cпочатку магістранти спеціальності «Музичне мистецтво» дали для учнів історичну довідку про будівлю, заснування факультету психолого-педагогічної освіти , разом з доцентами В.В. Григор’євою та А.І. Омельченко провели екскурсію стінами музичного корпусу: показали актовий зал, аудиторії, де проходять навчальні заняття та заходи для студентів спеціальності «Музичне мистецтво». З великим задоволенням учні відвідали репетицію ансамблю «Золотий гомін» (керівник доцент О.Д. Бузова).

Після екскурсії на старшокласників чекали не менш цікаві заходи. Доцент В.В. Григор’єва  розповідала про спеціальність «Музичне мистецтво», творчі колективи кафедри, демонструючи відео матеріали, а також пояснила правила вступу на зазначену спеціальність, акцентуючи увагу на необхідні сертифікати ЗНО, вимоги до творчого заліку. Голова студради факультету психолого-педагогічної освіти та мистецтв Карина Сула із власного досвіду розповідала про цікаве студентське життя, відповідала на запитання учнів. Магістрантка Каширіна Юлія виконала для старшокласників фортепіанний твір А.Кос –Анатольського.

Наступний етап зустрічі проводився у невимушеній обстановці з кавою, чаєм, цукерками, випічкою.  Старшокласники отримали усі необхідні профорієнтаційні матеріали. По-домашньому тепло, щиро з учнями спілкувалися викладачі кафедри В.В. Григор’єва, Ю.В. Смаковський , А.І. Омельченко.


Шевченківські дні  на кафедрі теорії і методики навчання мистецьких дисциплін

         «Живе Кобзар у пам’яті народу, 
Живуть його слова, і мрії, і думки. 
Хоч зазнавав великі перешкоди, 
Та спадщина його сягла віки»

          В Україні березень часто називають Шевченковим. І це не випадково: щороку навесні до нас проходить Великий Кобзар і щоразу новим, неповторним.
До дня народження митця студенти 1 курсу спеціальності «Хореографії» під керівництвом куратора старшого викладача Ємельянової О.Ю. підготували виховний захід «Мотиви творчості Т.Г. Шевченка в сучасній хореографії», до якого були залучені студенти усіх курсів спеціальностей «Хореографія», «Психологія», «Музичне мистецтво». Метою заходу було розглянути творчість митця з різних аспектів: живопису, поезії, музики тощо.

Розпочався виховний захід просмотром відеофільму, у якому надзвичайні та повноважні посли 13 країн декламують уривки з його поезій. Студентами були прочитані вірші великого Кобзаря. Глядачам була запропонована до перегляду фотопрезентація «Шевченко – художник», яка ознайомила присутніх з його мистецькою спадщиною. У рамках практичної спрямованості заходу студенти отримали творче завдання виконати перформанс на вірші Т.Г. Шевченка, покладені на сучасну музику.


28 лютого 2019 був проведений І  етап Всеукраїнської студентської олімпіаду зі спеціальності ” Музичне мистецтво” . У І етапі було передбачено участь у 2 номінаціях: “Сольний спів” і “Інструментальне виконавство”.  Участь брали студенти 2-4 курсів навчання та магістранти спеціальності “Музичне мистецтво”. Оцінювало учасників олімпіади компетентне журі, до складу якого входило 6 викладачів кафедри теорії і методики навчання мистецьких дисциплін, очолювала журі доцент, кандидат педагогічних наук Омельченко А.І. У кожній номінації було 2 тури, де учасники презентували музичний твір, показували інформаційну обізнаність у галузі художньо-естетичних, мистецько-професійних знань.

У номінації “Інструментальне виконавство” брав участь студент 4 курсу Танов Олександр, який за кількістю балів отримав І місце.

У номінації “Сольний спів” участь брали сім студентів, які за кількістю балів отримали наступні місця: Азаров Кирило, Джупанов Олександр, Пономарьова Анастасія, Кисельова Ірина – І місце, Петренко Ірина, Демянець Ігор – ІІ  місце, Подорожко Вероніка – ІІІ місце. Студенти показали високий рівень підготовки, наявність художньо- естетичної досвідченості, виконавської майстерності.

Готували студентів до олімпіади викладачі кафедри теорії і методики навчання мистецьких дисциплін : кандидат  педагогічних наук, доцент Косенко П.Б.,  кандидат  педагогічних наук, доцент Бузова О.Д.,  кандидат  педагогічних наук, доцент   Пащенко І.М.

За рішенням журі студентам-переможцям було рекомендовано взяти участь у ІІ етапі Всеукраїнської студентської олімпіади, який відбудеться 16-17 квітня у Центральноукраїнському державному педагогічному університеті імені Володимира Винниченка (м. Кропівницький).


 

 

І етап Всеукраїнської студентської олімпіади з хореографії

21 лютого 2019 року на базі кафедри теорії і методики навчання мистецьких дисциплін  був проведений І етап Всеукраїнської студентської олімпіади зі спеціальності «Хореографія» під керівництвом зав. кафедри, к.п.н., доцента Мартиненко О.В. . Проведення Олімпіади передбачало виявлення і підтримку обдарованої студентської молоді, перевірку якості професійної підготовки студентів до педагогічної хореографічної діяльності, стимулювання та активізацію навчально-пізнавальної діяльності та творчого потенціалу студентів, пошук та розповсюдження нових педагогічних технологій.

Перший етап Всеукраїнської студентської олімпіади зі спеціальності «Хореографія» передбачав участь конкурсантів у 3 номінаціях:

1 номінаціябазовий рівень фахових хореографічних компетентностей (студенти 1-3 років навчання);

2 номінаціявищій рівень фахових хореографічних компетентностей (студенти 4 року навчання бакалаврату і 1 року навчання магістратури);

3 номінація − «Хореографія у спорті − інтегральна компетентність хореографа» (спортивно-бальна хореографія, чирлідинг, хіп-хоп тощо).

Олімпіада включала два тури. Перший – «Хореографічно-виконавський:

«Художня картина світу засобами хореографії» (соло, мала форма до 4-х осіб), який передбачав виявлення рівня хореографічно-виконавської майстерності, художнього світогляду та образного мислення конкурсантів. Другий – «Композиційно-педагогічний: «Українська тема в хореографії: сучасна інтерпретація» і був спрямований на виявлення: композиційно-постановної майстерності конкурсантів; здатності до художньо-творчого втілення української теми в хореографії; сформованості методичної компетентності; здатності до організації роботи колективу. Завдання ІІ туру Олімпіади були окремими для кожної номінації.

Оцінювали учасників олімпіади викладачі спеціальності «Хореографія» кафедри теорії і методики навчання мистецьких дисциплін БДПУ. Голова журі – завідувач кафедри, доцент, кандидат пед. наук, Заслужений працівник культури України Мартиненко О.В. Члени журі: к. пед. наук, доцент Сердюк Т.І., к. пед. наук, ст. викладач Тараненко Ю.П., ст. викладачі: Фурманова Т. І., Ємельянова О.Ю., викладач Павленко Р.В. Такий склад журі дозволив забезпечити об’єктивну оцінку теоретичних знань та хореографічних вмінь студентів.

В олімпіаді взяли участь п’ять студентів 1-4 курсів денної форми навчання.

За підсумками всіх завдань І–го етапу Всеукраїнської студентської олімпіади з хореографії в І номінації 1 місце посіли Ярошенко Юлія (45-б група) і Олійник Людмила (45-б група), 2 місце – Коваленко Людмила (45-б група); в ІІ номінації 1 місце – Панькова Аліна (33-б група); в ІІІ номінації 3 місце – Бажаров Олег (23-б група).

Призери та переможці у номінаціях і за підсумками всіх завдань студентської олімпіади з хореографії були нагороджені грамотами.

Переможці І–го етапу Всеукраїнської студентської олімпіади  рекомендуються  до участі у ІІ етапі Всеукраїнської студентської олімпіади, який відбудеться 9-12 квітня 2019 року на базі ДЗ «Південноукраїнський національний педагогічний університет імені К.Д.Ушинського.


 

 

13 листопада 12.00

в аудиторії № 501 відбудеться

Відкрите практичне заняття

з дисципліни

«ТЕОРІЯ І МЕТОДИКА КЛАСИЧНОГО ТАНЦЮ»

ІІ курс – 23б група

Викладач: Фурманова Тетяна Ігорівна


15 листопада о 12.00

в аудиторії № 501 відбудеться

Відкрите практичне заняття

з дисципліни

«ТЕОРІЯ І МЕТОДИКА СУЧАСНОГО ТАНЦЮ»

ІІІ курс – 35б група

Викладач: Тараненко Юлія Петрівна


 14 вересня 2017 року на базі факультету психолого-педагогічної освіти та мистецтв проходила Всеукраїнська науково-практична онлайн-конференція «Підготовка майбутніх педагогів у контексті стандартизації початкової освіти», присвячена 85-річчю заснування Бердянського державного педагогічного університету.

Метою конференції було обговорення стратегічних проблем модернізації вищої педагогічної освіти в контексті стандартизації початкової школи.

Співорганізаторами конференції стали Інститут педагогіки Академії педагогічних наук України, Херсонський державний університет і Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника.

Загалом долучитися до проведення конференції виявили бажання 237 науковців, аспірантів, молодих учених, студентів і вчителів, серед яких 22 доктори наук з різних регіонів України, Угорщини та Польщі. Вражає і географія учасників: Київський національний університет імені Тараса Шевченка; Національний педагогічний університет імені М. П. Драгоманова; Південноукраїнський національний педагогічний університет імені К. Д. Ушинського; Полтавський національний педагогічний університет імені В. Г. Короленка; ДВНЗ «Переяслав-Хмельницький державний педагогічний університет імені Григорія Сковороди»; Східноєвропейський національний університет імені Лесі Українки; Центральноукраїнський державний педагогічний університет імені Володимира Винниченка; Черкаський національний університет імені Богдана Хмельницького; Чернігівський національний педагогічний університет імені Т.Г. Шевченка; Львівський національний університет імені Івана Франка; Київський національний університет культури та мистецтв; Національна музична академія України імені П.І.Чайковського; Волинський інститут післядипломної педагогічної освіти; КЗ «Запорізький обласний інститут післядипломної педагогічної освіти» Запорізької обласної ради; ДВНЗ «Донбаський державний педагогічний університет»; Мелітопольський державний педагогічний університет імені Богдана Хмельницького; ПВНЗ «Міжнародний економіко-гуманітарний університет імені академіка Степана Дем’янчука»; Сумський державний педагогічний університет імені А. С. Макаренка; Уманський державний педагогічний університет імені Павла Тичини; Хмельницька гуманітарно-педагогічна академія та інші.

Робота здійснювалася за 6 секціями, а саме: «Професійна підготовка майбутніх учителів початкової школи: стан та перспективи розвитку», «Психологічні аспекти підготовки майбутніх фахівців», «Актуальні проблеми підготовки магістрів початкової освіти», «Розвиток особистості молодшого школяра на етапі створення стандартів нового покоління», «Творчий потенціал мистецької освіти», «Актуальні проблеми підготовки здобувачів першого рівня вищої освіти».

За матеріалами конференції планується видання збірника наукових праць.

Колектив кафедри початкової освіти та організаційний комітет конференції висловлює подяку співорганізаторам та учасникам конференції.

Сподіваємось на плідну співпрацю в наступному році!

За матеріалами факультету

психолого-педагогічної освіти та мистецтв БДПУ