Бердянський державний педагогічний університет

Приймальна ректора:

(06153) 36244
rector@bdpu.org.ua

Адреса:

Запорізька область, м. Бердянськ, вул. Шмідта, 4

Новини

Продовжуємо тему самопізнання

Самопізнання – це захопливий процес, який дуже важливий для кожної успішної особистості!

Самопізнання буває різним… Іноді потрібна тривала робота з кваліфікованим психологом, в процесі якої можна не тільки «пірнути в глибини підсвідомості», але й знайти екологічні шляхи вирішення ситуацій, що склалися.

Іноді досить просто поспостерігати за собою, визначити патерни власної поведінки, проаналізувати ступінь їх прийнятності для себе та, за необхідності, здійснити заходи щодо їх заміни.

А іноді на допомогу приходять асоціативні експрес-тести, які дозволяють дуже швидко дізнатися про особливості свого характеру, підняти собі настрій та замислитися про те, що важливо «тут і зараз».

Розробляються такі тести японськими психологами як окрема галузь психологічної науки під назвою «кокологія». Завдяки їх практичності, використовувати їх для самопізнання можна без спеціальної підготовки та оснащення. Досить просто бути чесним із самим собою!

Саме такий досвід самопізнання сьогодні отримали вихованці гуртка «Психологічні студії» в рамках співпраці центру дитячо-юнацької творчості ім. Є. Руднєвої з навчальною психолого-консультативною лабораторією Бердянського державного педагогічного університету.

Так, за запрошенням керівника гуртка Людмили Кашкарьової завідувачем лабораторії Мариною Радіоновою  було проведено декілька експрес-діагностик, які дозволили школярам не лише пізнати себе, а й на власному досвіді переконатися в неповторності та багатогранності психологічної науки.

Сподіваємося, що така співпраця стане гарною традицією, а проведення експрес-діагностик – ефективною формою пропаганди психології серед сучасної молоді.


Твої можливості самопізнання

Цього року на першокурсників Бердянського державного педагогічного університету чекає багато приємностей. Деякі з них вони вже отримали протягом перших тижнів навчання. Зокрема, організований студентською радою БДПУ фестиваль «Твій простір можливостей» дозволив здобувачам освіти в неофіційній обстановці ознайомитися з кожним підрозділом університету, відвідавши відповідну зону.

Так, «зона самопізнання», оформлена працівниками та волонтерами навчальної психолого-консультативної лабораторії отримала неабияку популярність завдяки можливості швидко пройти експрес-діагностики та дізнатися цікаві факти про власну особистість. Загалом учасники фестивалю мали змогу пройти 8 асоціативних тестів та більш детально вивчити власний характер, стиль мислення, особливості міжособистісних стосунків тощо. А надихаючі притчі від східних мудреців додали свого шарму та підштовхнули кожного до роздумів про власне життя.

Це був ресурсний вечір для кожного: учасники фестивалю пізнали себе більш глибоко, першокурсники дізналися про послуги, які надає навчальна психолого-консультативна лабораторія, а волонтери «зони самопізнання» – майбутні практичні психологи – отримали безцінний досвід проведення психодіагностики.


Трішки про психологічний супровід особистісного зростання студентів…

Стати кращою версією себе просто – варто лише зробити впевнений крок на зустріч особистісному зростанню. Допомогти в цьому здобувачам вищої освіти Бердянського державного педагогічного університету готові працівники та волонтери навчальної психолого-консультативної лабораторії. Зокрема, її завідувачем, Мариною Радіоновою  було розроблено та апробовано тренінг особистісного зростання «Успіх вже сьогодні!», участь у якому мав змогу взяти кожен здобувач освіти.

Оскільки даний тренінг зацікавив багатьох студентів, було прийнято рішення доповнити його програму та видати навчально-методичний посібник «Тренінг особистісного зростання здобувачів вищої освіти», електронне видання якого вже готове до використання практичними психологами, бізнес-тренерами та тренерами особистісного зростання, викладачами закладів вищої освіти, студентами-практикантами спеціальності 053 Психологія та кожним, хто прагне до самовдосконалення.

Зокрема, в посібнику наведено основні теоретичні підходи до здійснення психологічного супроводу здобувачів вищої освіти, представлено програму тренінгу особистісного зростання, який спрямований на комплексний розвиток особистості майбутніх фахівців, їх самоактуалізацію, розкриття власного потенціалу.

Вихідні дані посібника: Радіонова М. Тренінг особистісного зростання здобувачів вищої освіти : навч.-метод. посіб. / Марина Радіонова. – Mauritius : LAP LAMBERT Academic Publishing, 2019. – 139 с.

 


Нові знайомства

Перші два тижня навчання для цьогорічних першокурсників Бердянського державного педагогічного університету (http://bdpu.org/) виявилися напрочуд насиченими, адже кожен підрозділ доклав зусилля до того, щоб юні здобувачці освіти вже з перших днів відчули любов та підтримку дружньої родини БДПУ.

Навчальна психолого-консультативна лабораторія не стала виключенням. Тому, за ініціативи студентської ради факультету психолого-педагогічної освіти та мистецтв, зі студентами першого курсу спеціальностей 013 Початкова освіта, 053 Психологія, 014 Середня освіта (Хореографія) та 024 Хореографія завідувачем лабораторії Мариною Радіоновою було проведено декілька інтерактивних вправ на знайомство та самопрезентацію. Створивши атмосферу довіри та гарного настрою, кожен першокурсник мав унікальну можливість в ігровій формі розповісти про себе, власні уподобання та інтереси, більш близько пізнати своїх одногрупників, познайомитися з представниками студентської ради ФППОМ та отримати позитивні емоції від неформального спілкування один з одним.

Як і очікувалося, першокурсники приємно вразили своєї неповторністю, багатогранністю, доброзичливістю та активністю. Три зустрічі промайнули як одна мить адже кожна з них була наповнена посмішками та взаєморозумінням.

Успіхів вам, дорогі першокурсники! Натхнення та цікавого студентського життя! До наступних зустрічей!

 


Розвиваємо стресостійкість

В сучасному світі, сповненому життєвих негараздів та випробувань, питання профілактики емоційного вигоряння та збереження психічного здоров’я не втрачає своєї актуальності. У зв’язку з цим, виникає потреба в компетентному психологічному супроводі різних категорій населення, які не мають можливості впоратися зі стресом самотужки. Зокрема, це стосується багатодітних матерів, матерів-одиначок та жінок, які опинилися в складних життєвих умовах. Адже від їх емоційного стану залежить не лише власне психічне здоров’я, а й благополуччя їх дітей.

Саме тому, в рамках співпраці з громадською організацією «Майбутнє є!» завідувачем навчальної психолого-консультативної лабораторії Мариною Радіоновою було проведено тренінг з розвитку стресостійкості «Я та стрес: хто кого?». Така робота є продовженням циклу занять, які проводили фахівці в галузі психології під час реалізації проекту «Переродження», спрямованого на надання допомоги жінкам, що опинилися в складних життєвих ситуаціях.

Даний тренінг передбачав оволодіння учасницями знаннями про особливості виникнення та перебігу стресових станів; аналіз стресових ситуацій, що виникають у їхньому житті; усвідомлення причин власної  вразливості до впливу стресорів; розвиток емоційного інтелекту; формування навичок емоційної саморегуляції методами аутотренінгу, медитації та психогімнастики. А пошук ресурсів за допомогою метафоричних асоціативних карт допоміг учасницям зрозуміти власну потребу в збереженні спокою та емоційного балансу.


 

Встигнути все!

Потреби сучасної молоді в самореалізації, багатогранність діяльності, різноманітність життєвих цінностей та бажання приділити увагу кожному зумовлює інтенсивність темпу їхнього життя. Тому, часто виникає питання: «Як в такому ритмі життя все встигнути?». Відповідь на це питання здобувачі вищої освіти Бердянського державного педагогічного університету отримали завдяки тренінгу з тайм-менеджменту, проведеного завідувачем навчальної психолого-консультативної лабораторії Мариною Радіоновою.

Так, виявивши зацікавленість та бажання навчитися керувати власним часом, учасниці протягом тренінгу мали змогу ознайомитися з принципами тайм-менеджменту як інструменту ефективного розподілу часу; усвідомити важливість раціонального використання часового ресурсу; актуалізувати життєві цінності, потреби та цілі; оволоділи навичками планування та ведення власного хронометражу; навчитися ставити цілі та складати списки справ для їх досягнення; усвідомити власні «поглиначі» часу та визначили шляхи боротьби з ними.

Безмежно тішить той факт, що, не дивлячись на щільний графік екзаменаційно-залікової сесії, студентки знайшли можливість присвятити чотири години саморозвитку й пізнанню нового. А це, в свою чергу, свідчить про мотивацію наших здобувачів освіти на успішне майбутнє та сьогодення!

Дякуємо їм за участь та бажаємо кожному ефективного використання власних ресурсів!

До зустрічі на наступних заняттях!


Чарівна палітра

Для майбутніх фахівців дуже важливо на власному досвіді переконатися у ефективності певного психологічного методу чи інструменту. Освітній процес в Бердянському державному педагогічному університеті відповідно до освітньо-професійної програми 053 Психологія дає можливість здобувачам освіти оволодіти теоретичними знаннями щодо форм та напрямів надання психологічної допомоги, специфіки роботи з різними запитами клієнтів; відпрацювати навички проведення індивідуальних консультацій та групових психокорекцій них занять тощо. Проте, повторення вже вивченого та закріплення вже засвоєного матеріалу, а також поглиблення в деталі нікому не завадить. Тому, протягом квітня-травня 2019 року в навчальній психолого-консультативній лабораторії проводився тренінг «Чарівна палітра», мета якого полягала в ознайомленні учасників із особливостями використання ізотерапії у наданні психологічної допомоги; опануванні ефективними техніками діагностичної, консультативної та корекційної роботи з малюнком; підвищенні психологічної культури здобувачів освіти.

Протягом п’яти групових занять, учасники разом з автором та ведучою тренінгу, завідувачем навчальної психолого-консультативної лабораторії Мариною Радіоновою розглянули специфіку, функції, етапи, правила ізотерапевтичної роботи та її вплив на особистість клієнта; основний інструментарій ізотерапевта; особливості застосування проективних методик у процесі психологічної діагностики; підходи до трактуванням символів, кольору та форм в ізотерапевтичній роботі; техніки обговорення малюнків та способами включення клієнта в ізотерапевтичний процес. А виконання та перевірка домашніх завдань дозволили здобувачам освіти не лише набути навичок роботи з продуктом творчої діяльності клієнта, а й глибше пізнати власний внутрішній світ, відреагувати негативні емоції, визначити зону найближчого розвитку та здійснити «ресурсне перезавантаження».

Як наслідок, такий формат роботи не лише формує у здобувачів освіти професійні компетентності, а й підвищує рівень їх психологічної культури, що нині високо цінується сучасним суспільством.

 


Цінний професійний досвід

Студентські роки – це унікальний період в житті кожної людини, адже – це час накопичення знань та отримання першого професійного досвіду, дуже важливого для професійного становлення майбутнього психолога. Він дає змогу пізнати власні можливості, збагатити багаж знань, зазирнути в «реальність» роботи практичного психолога, визначитися з напрямом власного професійного зростання.

Для студентів спеціальності 053 Психологія з’явилася унікальна можливість пройти практику на базі навчальної психолого-консультативної лабораторії та набути практичного досвіду з використання різних форм, методів роботи практичного психолога, відпрацювати уміння застосовувати отримані знання для здійснення науково-дослідної роботи, розвинути власні професійні вміння та навички.

Так, студенти 3 курсу спеціальності 053 Психологія ознайомилися з особливостями функціонування лабораторії, її нормативно-правовою та методичною базою; набули навичок надання психологічної допомоги учасникам освітнього процесу під час проведення індивідуального та групового психодіагностичного обстеження, індивідуального консультування, просвітницько-профілактичних заходів; набули навичок роботи із звітною документацією практичного психолога тощо.

Позитивним моментом здобувачів освіти була можливість не лише пасивно спостерігати за процесом надання психологічної допомоги, а й брати безпосередню активну участь у різних формах роботи практичного психолога. Аналіз результатів такої діяльності дозволив зробити висновки про можливі помилки та визначити пріоритетні напрями подальшого професійного самовдосконалення.

Окремо хотілося б відзначити активність та ентузіазм студентів, які проявляли ініціативу під час проходження практики, уважно прислухалися до порад та з готовністю бралися за нові завдання та подякувати за любов до обраної професії!

 


Досягни гармонії

В Бердянському державному педагогічному університеті стартував новий робочий тиждень. А це означає, що попереду на всіх учасників освітнього процесу чекає безліч справ, вирішення яких потребує багато енергії, сил та натхнення. Саме тому сьогодні практикантами навчальної психолого-консультативної лабораторії було проведено психологічну акцію «Досягни гармонії». Мета акції полягала в знятті психічного напруження, покращенні настрою та гармонізації емоційних станів здобувачів освіти та викладачів БДПУ.

Так, колективне розфарбовування мандали показало ефективність арт-терапії в дії: за допомогою кольорових олівців можна звільнитися від негативних емоцій, а замальовуючи окремі сегменти спільного малюнка – на декілька хвилин «поринути в себе», абстрагуватися від оточуючого світу та знайти ресурси для вирішення нових завдань.

Тож бажаємо усім гармонії та продуктивного тижня!


Чарівний світ емоцій

Кожної митті людина переживає безліч емоцій, які складаються в емоційні стани й зумовлюють успішність її діяльності. Тому, важливо вміти не лише розпізнавати власні та чужі емоції, а й контролювати їх прояв.

Тому кожна успішна особистість має розвивати власний емоційний інтелект. На щастя, у студентів Бердянського державного педагогічного університету є така можливість. Адже, першого тижня квітня в навчальній психолого-консультативній лабораторії було проведено два тренінгових заняття на тему «Чарівний світ емоцій: розвиток емоційного інтелекту». Ведуча міні-тренінгу – кандидат психологічних наук, доцент, спеціаліст роботи з МАК – Олена Карапетрова допомогла учасникам – здобувачам освіти різних факультетів та курсів – дізнатися більше про власні емоції.

Завдання першого етапу заняття носили інформативний характер та мали на меті ознайомити учасників із різноманіттям людських емоцій, їх функціями та місцем у житті кожної особистості. Практична частина була присвячена усвідомленню особливостей переживання учасниками власних емоцій за допомогою інтерактивних вправ, психологічних картинок та метафоричних асоціативних карт. А застосування сучасного терапевтичного методу – акватипії – дозволив учасникам тренінгу відреагувати власні негативні емоції та отримати ресурси для подальшої роботи над собою.

Нагадуємо, що кожен учасник освітнього процесу в БДПУ має змогу долучитися до участі в корекційно-розвивальній роботі в груповому та індивідуальному форматі. Стежте за оголошеннями та приходьте до навчальної психолого-консультативної лабораторії!


Ігровий інтенсив

Як завжди, в кінці кожного місяця навчальна психолого-консультативна лабораторія влаштовує День психологічних ігор. Цього дня кожен учасник освітнього процесу має змогу розкласти по поличкам власні переживання, страхи, переконання та стереотипи, які перешкоджають досягненню мети, а також знайти ресурси та розкрити власний потенціал для подолання перешкод на шляху до успішного та щасливого життя.

Ось і сьогодні, 28 березня, видався інтенсивний та продуктивний день, адже в настільну психологічну гру «Спіраль самопізнання» зібралося пограти аж три групи. У кожного учасника був свій унікальний запит, але завдяки універсальності гри та майстерності трактування метафоричних асоціативних карт жодного питання не залишилося без відповіді.

Супроводжувала всі три гри сертифікована ведуча, завідувач навчальної психолого-консультативної лабораторії Марина Богдан, яка допомагала гравцям пізнати себе та зрозуміти необхідні підказки.

Загалом, завдяки такому інтерактивному психологічному інструменту можна отримати відповіді на будь-які питання. Головне – мати бажання почути власну підсвідомість та прийняти важливе рішення – діяти. Тож звертаємося до кожного, хто ще не мав змоги познайомитися з грою чи має бажання продовжити цікаву подорож в глибини власного «Я» – ласкаво просимо на День психологічних ігор!


Східна мудрість та солодка приємність

Саме так можна охарактеризувати дійство, яке сьогодні відбувалося в БДПУ. Адже практиканти навчальної психолого-консультативної лабораторії під керівництвом її завідувача Марини Богдан провели психологічну акцію «День мудрості та натхнення».

Метою акції була активізація пізнавальної активності всіх учасників освітнього процесу, зниження психоемоційної напруги, психологічна підтримка у вирішенні життєвих ситуацій та мотивація на досягнення поставлених цілей.

Смачні цукерки з передбаченнями, які на перерві між заняттями отримали студенти, неабияк їх збадьорили, а притчі зі східною мудрістю дали підстави для обмірковування своїх дій та вчинків.

Загалом, мета акції була досягнута, адже, не дивлячись на зовсім непривітну погоду, сьогодні в БДПУ панувала радісна та надихаюча атмосфера.

Дякуємо усім, хто приєднався до участі!


Пошук власного покликання

В період юності професійне становлення є невід’ємною складовою дорослішання. Навіть обравши професію та вступивши до обраного закладу вищої освіти стається та, що не вистачає сил навчатися, виникає нерозуміння власних потреб та цінностей. Саме тоді на допомогу приходить навчальна психолого-консультативна лабораторія, в якій протягом року проводиться чимало соціально-психологічних тренінгів та тренінгів особистісного зростання. Цей тиждень не став виключенням.

Так, здобувачі освіти 1 курсу спеціальності 013 Початкова освіта мали змогу взяти участь у тренінгу підвищення професійної мотивації «Хочу! Можу! Буду!», який провела завідувач лабораторії Марина Богдан. Протягом 8-годинного інтенсивну студентки пізнавали себе, власні життєві пріоритети та цінності, визначали актуальні потреби та ресурси, необхідні для їх задоволення. Родзинкою тренінгу стала вправа на визначення власного життєвого покликання за допомогою метафоричних асоціативних карт «Грані», «Джерело», «З добрим ранком» та «Таємні повідомлення фей». Дуже приємним аспектом роботи стало усвідомлення учасницями того факту, що їх покликання безпосередньо пов’язане з дітьми та навчанням, тобто – з обраною професією.

На завершальному етапі тренінгу першокурсниці переконалися, що коли ти займаєшся улюбленою справою, то по-справжньому насолоджуєшся життям, що, у свою чергу мотивує до нових досягнень. А «якорем» підкріплення цього чудового досвіду став сертифікат про проходження тренінгу, який отримала кожна учасниця.


Дзеркало самопідтримки

Сьогодні працівники навчальної психолого-консультативної лабораторії вирішили влаштувати в БДПУ День збереження психічного здоров’я. З цією метою всі дзеркала в навчальних корпусах було перетворено на чарівні «Дзеркала самопідтримки».

Всім відомий вираз «нас оточує те, що ми притягаємо». Тож, ця психологічна акція була спрямована на усвідомлення здобувачами освіти та викладачами БДПУ важливості позитивного мислення та самопітримки шляхом переконання й мотивації себе на досягнення успіху в усіх його проявах.

Здійснювалася така місія шляхом розміщення на дзеркалах цікавих та надихаючих афірмацій – позитивних думок, які допомагають змінити вже сформовані негативні переконання. Афірмація – це найпростіший і, водночас, дуже потужний спосіб впливу на підсвідомість людини, шляхом промовляння бажаного вголос чи про себе. Саме тому, розміщення таких виразів на дзеркалі стане не лише нагадуванням про необхідність мислити позитивно, а й завдяки візуальному підкріпленню, сприятиме усвідомленню власного «Я» по-новому – в надихаючому аспекті.


Формуємо толерантні взаємини

В часи напруженого щоденного графіку та різноманіття виконуваних завдань ми часто забуваємо про отримання насолоди від приємного спілкування та ефективної взаємодії один з одним. Часом ми нехтуємо людяністю та ввічливістю у стосунках, пояснюючи це поспіхом чи втомою. Проте, саме вміння поважати інших та толерантно ставитися до прояву їх індивідуальності робить людину особистістю.

Сьогодні про це нагадала Тетяна Кулікова – практичний психолог Центру дитячо-юнацької творчості, керівник “Психологічних студій”, сертифікований тренер, арт-терапевт, член південно-східної української асоціації практичних психологів та арт-терапевтів, яка 22 березня завітала до навчальної психолого-консультативної лабораторії з соціально-психологічним тренінгом «Формування толерантних відносин».

Метою тренінгу стало формування у здобувачів освіти чіткого уявлення про толерантність, ознайомлення з терміном «стигматизація»; стимулювання уяви учасників у пошуках власного розуміння толерантності; розвиток навичок спілкування з іншими людьми, взаємодії з ними на основі співрозуміння та доброзичливості; сприяння формуванню ціннісних установок на толерантне спілкування та навичок толерантної поведінки.

Робота проходила інтерактивно та напрочуд цікаво, тому проведений в лабораторії час сплив непомітно. І звичайно ж, для закріплення позитивного досвіду толерантних відносин кожен учасник тренінгу отримав сертифікат, що підтверджує його участь в даному заході.

Щиро дякуємо тренеру за продуктивну співпрацю та бажаємо натхнення й успіхів у впровадженні нових програм особистісного самовдосконалення тих, хто прагне стати кращим, спішним та щасливим!

 


Життя без образ

Образа – це реакція людини на ситуацію й вчинки інших, що сприймаються як несправедливо заподіяне засмучення у супроводі негативних емоцій гніву до кривдника та жалю до себе. Кожній людині властиво ображатися, проте не кожен розуміє руйнівну силу цього переживання.

Саме на розкриття сутності даного поняття, усвідомлення негативних наслідків звички ображатися та відпрацювання алгоритму позбавлення від власних образ був спрямований соціально-психологічний тренінг «Ображатися чи пробачати – тобі самому вибирати». Таку актуальну тему, яка зібрала в навчальній психолого-консультативній лабораторії аж 15 учасників, люб’язно розкрила запрошена гостя, кандидат психологічних наук, доцент, юнгіанський консультант, керівник гуртка «Психологічні студії» Центру дитячо-юнацької творчості Людмила Кашкарьова.

В черговий раз здобувачі освіти, які приймали участь в тренінгу, мали змогу переконатися в терапевтичній силі казки та метафоричних асоціативних карт «Я і стосунки», «TanDoo», «Обличчя», «Грані», «Dixit», які тренер майстерно використовувала у своїй роботі.

Дякуємо Людмилі Ромуальдівні за співпрацю, готовність ділитися досвідом та допомогу в особистісному зростанні наших дорогих здобувачів освіти!

 

 

 


Справжні Шевченківські читання

У чудовий весняний день, 13 березня, в рамках кураторської години завідувачем навчальної психолого-консультативної лабораторії, асистентом кафедри психології  Мариною Богдан зі студентками першого курсу спеціальності 013 Початкова освіта було проведено Шевченківські читання, присвячені пам’яті славетного Кобзаря.

Студентки із захопленням підготували цікавий матеріал про митця та його найвідоміші твори. Так, Крістіна Яловега ознайомила присутніх із маловідомими фактами з життя Тараса Шевченка; Ганна Коштовна, Вікторія Кльопова та Ольга Харебіна продекламували свої улюблені поеми; а Тетяна Шевченко емоційно сколихнула колежанок акапельним виконанням пісні «Буйний вітер».

В черговий раз переконуємося, що поезія Тараса Шевченка продовжує жити в серцях усіх поколінь та не припиняє бути актуальною.

Дякую першокурсницям за відповідальне ставлення та чудову підготовку до заходу!

 


Хочу! Можу! Буду!

В сучасній психологічній науці існує думка про те, що дійсно щасливою та успішною людина стає тоді, коли вона займається улюбленою справою. Вибираючи професію чи місце роботи, комусь вдається одразу поринути в світ власних інтересів та уподобань, а комусь доводиться пройти довгий шлях спроб та помилок, щоб усвідомити власне покликання та докласти відповідних зусиль для його реалізації. Часто буває так, що вибраний вид діяльності забирає в особистості багато фізичних сил, енергії та погіршує її емоційний стан, зникає мотивація до якісного виконання своїх обов’язків та з’являються такі небажані явища як лінощі й прокрастинація. Зниження професійної мотивації в такому випадку пояснюється незадоволенням потреб людини, починаючи з базових фізіологічних та закінчуючи самоактуалізацією.

Саме тому, тренінг з підвищення професійної мотивації «Хочу! Можу! Буду!», проведений в навчальній психолого-консультативній лабораторії, був спрямований на визначення рівня задоволеності потреб та  пріоритетних видів діяльності здобувачів освіти, їх життєвого покликання  та можливостей його реалізації, пошук ресурсів для здійснення запланованого. Автором тренінгу, завідувачем лабораторії, Мариною Богдан було підібрано вправи різних напрямів корекційно-розвивальної роботи, які дозволили учасникам не лише усвідомити свої інтереси та уподобання, а й розробити проекти реалізації власного життєвого покликання.

Протягом виконання завдань, здобувачі освіти мали змогу не лише проаналізувати існуючу ситуацію професійного становлення в різних її аспектах, а й усвідомити істинні мотиви й форми реалізації власного потенціалу.

Як результат ефективної роботи, учасники тренінгу отримали сертифікати, що підтверджують їх практичну підготовку та плідну роботу з самовдосконалення.

 

 

 

 


Знайомство з професією через практичний досвід

В рамках профорієнтаційної роботи 15 березня до навчальної психолого-консультативної лабораторії Бердянського державного педагогічного університету завітали старшокласники Бердянського муніципального ліцею. Зустріч складалася з двох етапів.

Так, за ініціативою доцента кафедри психології  Ольги Фролової та завідувача лабораторії Марини Богдан спочатку для учнів було проведено експрес-діагностику їх професійних схильностей, рис характеру та особливостей мислення. Такий формат роботи дозволив обґрунтувати важливість підвищення психологічної культури для самопізнання й успішного становлення особистості підлітків та актуальність професії практичного психолога, оволодіти якою можна вступивши до БДПУ на спеціальність 053 Психологія.

Після діагностичного етапу на старшокласників чекала не менш цікава робота, адже вони мали змогу взяти участь в тренінгу командоутворення. За допомогою арт-терапевтичних та інтерактивних вправ учні на власному досвіді переконалися, що дійти спільної думки вирішуючи командне завдання досить складно, але, знайшовши спільну мову та обравши ефективну тактику командної взаємодії можна отримати максимально ефективний результат.

Протягом всієї роботи зі старшокласниками за підтримку командного духу та дотримання правил при виконанні поставлених завдань відповідали волонтери навчальної психолого-консультативної лабораторії – Марія Лосєва та Надія Фоміна – які, будучи студентками, власним прикладом продемонстрували практичну спрямованість підготовки майбутніх психологів та любов до обраної професії.

Висловлюємо щиру подяку ліцеїстам та їх класному керівнику за активність, Ользі Фроловій за ініціативу та підтримку, волонтерам-медіаторам за готовність працювати, а студентам-психологам Микиті Кузьменку та Миколі Мигалю за підготовку тренінгового простору, що сприяло плідній роботі.

  


Психологічна новинка

У лютому день психологічних ігор видався не лише цікавим та захопливим, а й ексклюзивним. Адже цього дня студенти та викладачі Бердянського державного педагогічного університету мали змогу познайомитися з новою психологічною грою ­– «Шляхи змін» та її сертифікованою ведучою – асистентом кафедри психології Вікторією Федорик.

Участь у грі дозволила студенткам усвідомити перепони, які виникають в процесі досягнення мети з позиції власної «тіні», поміркувати над причинами невдач та змін «шляхів», а також отримати підказки для вирішення внутрішніх суперечностей та здійснення запланованого. Настільне гральне поле, метафоричні асоціативні карти «Архетипи й тіні» та чудо-кубик створювали невимушену позитивну атмосферу, а індивідуальні запити учасниць та майстерність ведучої дозволили отримати відповіді на відкритті питання без несвідомого супротиву та захисних механізмів, як це часто буває в терапевтичній роботі.

Тож, в черговий раз переконуємося, що психологічні ігри – це чудовий діагностичний та терапевтичний інструмент, а можливість познайомитися з такою роботою особисто – безцінний досвід, який здобувачі освіти та працівники БДПУ можуть отримати дуже просто – завітавши до навчальної психолого-консультативної лабораторії.

 


Гарні та ефективні Міс

Ефективна особистість завжди досягає успіху в обраній сфері та раціонально використовує власні ресурси на шляху досягнення мети. В цьому переконалися учасниці найгарнішого весняного конкурсу «Міс БДПУ», пройшовши тренінг особистісної ефективності «Успіх вже сьогодні!», розроблений та проведений завідувачем навчальної психолого-консультативної лабораторії Мариною Богдан. Ініціатором зустрічі стала провідний фахівець з виховної роботи виховного відділу. Бердянського державного педагогічного університету Дарина Литвиченко, яка щиро підтримує майбутніх Міс БДПУ та бажає їм не лише перемоги в конкурсі, а й життєвого успіху.

Формулювання цілей, визначення шляхів підвищення власної ефективності та пошук ресурсів – ключові завдання тренінгу, за результатами якого дівчата змогли визначити життєві пріоритети та усвідомити важливість самопізнання й саморозвитку задля щасливого та успішного майбутнього.

Отриманий сертифікат по завершенню тренінгу засвідчив, що студентки готові бути проактивними та раціонально використовувати ресурси, необхідних для досягнення своїх цілей та здійснення мрій!


Мрії не працюють, доки не працюєш ти!

Вміння ставити мету, ефективно її досягати та насолоджуватися отриманим результатом – це ті риси, які слід розвивати з дитинства, щоб підростаюче покоління було успішним на кожному етапі свого дорослішання. Й завдяки турботливим педагогам деякі учні загальних середніх закладів освіти м. Бердянська мали змогу на власному досвіді переконатися в ефективності тренінгів з цілепокладання.

Так, на запит викладачів Бердянського державного педагогічного університету Богдани Салюк та Ірини Школа, які реалізують благодійну програму малих стипендій Access в місті Бердянськ на базі нашого університету за підтримки Міжнародного благодійного фонду Project Harmony та департаменту США, для її учасників було проведено майстер-клас на тему «Мрії не працюють, доки не працюєш ти!». Спікером виступила практичний психолог, арттерапевт, завідувач навчальної психолого-консультативної лабораторії  Марина Богдан, яка розповіла підліткам принципи ефективного формулювання мети, познайомила з методом покрокового досягнення бажаного та за допомогою метафоричних асоціативних карт допомогла знайти відповідні ресурси.

Школярі із захопленням прописували власний алгоритм досягнення мети, а завершальний шерінг дозволив виявити досить високий рівень цілеспрямованості та усвідомлення ними відповідальності за власне успішне майбутнє.

Маємо надію, що проведена зустріч сприятиме не лише профорієнтаційній роботі, а й наблизить підростаюче покоління до щасливого та омріяного майбутнього, які вони ж самі мають побудувати.


 

Успіх вже сьогодні!

Цієї суботи жага до саморозвитку та самовдосконалення привела студентів Бердянського державного педагогічного університету до навчальної психолого-консультативної лабораторії за черговою порцією знань та мотивації. Так, авторський тренінг особистісної ефективності «Успіх вже сьогодні» неабияк згрупував учасників у досягненні спільної мети – бути щасливими та успішними.

Восьмигодинна зустріч промайнула на єдиному подиху, адже влучно підібрані техніки та вправи захоплювали учасників, наповнювали їх енергією та мотивацією, а чіткий алгоритм роботи дозволив систематизувати отримані знання та «укомплектувати» власний кейс високоефективної особистості.

Власне й ведуча тренінгу – практичний психолог, арттерапевт, спеціаліст роботи з МАК, завідувач навчальної психолого-консультативної лабораторії  Марина Богдан отримала свою порцію натхнення. Адже бажання студентів стати не лише фахівцями в обраній професії, а й успішними особистостями неабияк мотивує до розробки нових проектів та проведення ще кращих, цікавіших та ефективніших занять.

Тож, до наступних зустрічей!

 

 

  

 


Жодного дня без нового досвіду!

Мабуть саме таке гасло  цього тижня супроводжувало студентів другого курсу заочної форми навчання спеціальності 053 Психологія. Адже, не дивлячись на щільний графік екзаменаційно-залікової сесії, вони знайшли сили та бажання отримати відповіді на актуальні для них особисті питання. Провідником такої інформації стала настільна психологічна гра «Спіраль самопізнання», яку було проведено відповідно до запитів завідувачем навчальної психолого-консультативної лабораторії Мариною Богдан.

Дві чудові гри дозволили учасникам розкласти свої страхи та ресурси по поличкам й отримати чіткий алгоритм вирішення ситуації, що склалася. А деякі гравці саме завдяки «Спіралі самопізнання» усвідомили власні глибинні переживання та пізнали новий, більш ефективний, шлях подолання внутрішніх протиріч.

Також такий формат роботи дозволив студентам-заочникам познайомитися з ще одним ефективним інструментом діагностичної та терапевтичної роботи практичного психолога.

Дякуємо учасникам за бажання й готовність отримувати новий досвід роботи над самовдосконаленням та чекаємо на наступні зустрічі.

Також, нагадуємо всім, хто зацікавлений у  розкритті власного потенціалу та саморозвитку, що протягом всього навчального року у навчальній психолого-консультативній лабораторії проводяться навчальні та соціально-психологічні тренінги, психологічні трансформаційні ігри та інші, не менш цікаві заходи, спрямовані на покращення психічного благополуччя всіх учасників освітнього процесу Бердянського державного педагогічного університету.

Ласкаво просимо!


Грати щоб пізнавати

Проведення дня психологічних ігор в навчальній психолого-консультативній лабораторії вже стало гарною традицією. Кожного разу здобувачі освіти виявляють бажання розібратися в актуальних життєвих ситуаціях та знайти шляхи виходу з них.

Питання успіху, щастя та самореалізації не є новими, але завжди стимулюють особистість до зростання та самовдосконалення. Саме тому, завершальним груповим заняттям у 2018 році стало проведення завідувачем лабораторії Марина Богдан настільної психологічної гри “Спіраль самопізнання”, яка дозволила учасникам відкрити двері в глибини несвідомого, визначити причини власних невдач, усвідомити свої бажання та мрії й знайти ресурси для їх здійснення.

Дякуємо кожному, хто завітав на гру та бажаємо натхнення й наснаги у досягненні запланованого.

 

 

 


Перші кроки до стрес-менеджменту

Життя сучасної молоді є дуже активним та бурхливим: події, насичені різноманітними емоціями, змінюються одна одною, різні напрями діяльності й сфери життя вимагають все більше уваги та часу. В такому інтенсивному ритмі дуже легко втратити контроль над власними психічними станами й стати безпомічним в ситуації стресу.

Саме тому, відповідно до плану роботи навчальної психолого-консультативної лабораторії завідувачем Мариною Богдан було проведено тренінг з розвитку стресостійкості, в якому могли взяти участь здобувачі освіти різних курсів та спеціальностей.

Протягом чотирьох зустрічей учасники аналізували причини виникнення стресових станів та фактори власної вразливості до стресорів, розвивали власний емоційний інтелект, вчилися використовувати техніки емоційної саморегуляції тощо.

Загалом, метою тренінгу було доведення учасникам думки про те, що стрес – це лише реакція організму на подразник (стресор), яка може призвести до негативних емоційних станів. Й лише від самої особистості залежить, чи буде вона настільки до них вразлива. Тому, підсумком тренінгу стало створення портрету стресостійкої особистості та визначення власних ресурсів стресостійкості, які допоможуть учасниками протидіяти негативному впливу стресорів, зберегти власне психічне здоров’я й емоційний баланс.


Мету – бачу, в себе – вірю!

Саме під такою назвою завідувачем навчальної психолого-консультативної лабораторії Мариною Богдан було проведено тренінг особистісного зростання, спрямований на розвиток в учасників навичок ефективного формулювання цілей та цілеспрямованості як особистісної риси, визначення ресурсів та засобів досягнення бажаного.

Протягом чотирьох годин за допомогою ізотерапії та метафоричних асоціативних карт, шляхом візуалізації, медитації та раціонального аналізу ситуації учасники тренінгу вчилися досягати поставленої мети та отримувати задоволення від ситуації успіху. такий формат роботи дозволив студентам не лише усвідомити власні потреби, а навчитися їх максимально ефективно задовольняти, а також керувати власним життям, а не перекладати відповідальність на інших.

Сподіваємося, що отримані знання стануть у нагоді кожному, в кого є бажання рухатися вперед, щоб стати успішною особистістю, а отриманий сертифікат буде тригером до щасливого майбутнього.


На Діда Мороза сподівайся, а сам не зівай

Вірити в чудо та сподіватися, що наступний рік буде кращим, аніж попередній – це добре. Проте, лише реальні дії та позитивне мислення особистості призведе її до успішного здійснення мрій.

Саме тому, в рамках роботи навчальної психолого-консультативної лабораторії завідувачем Мариною Богдан було проведено декілька «новорічних» тренінгів з підведення підсумків та планування цілей на 2019 рік. Студенти різних курсів спеціальностей 053 Психологія та 013 Початкова освіта успішно впоралися з поставленими завданнями й переконалися, що життя прекрасне! Варто лише частіше насолоджуватися приємними подіями, менше звертати уваги на неприємності, використовувати власні ресурси та, не покладаючи рук, йти до своєї мети!

Тож, продуктивні зустрічі дозволили кожному учаснику визначитися зі сподіваннями стосовно наступного року; сферами життя, які потребують особливою уваги; цілями, яких вони планують досягти протягом 2019 року та пізнали власний секрет успіху.


Таємниці моєї душі…

Дивовижний світ чарівної дії фотографії на самосприйняття та самопрезентацію відчули учасники фототерапевтичного тренінгу “Таємниці моєї душі: пізнання зовнішнього через внутрішнє”, який люб’язно провела старший викладач кафедри психології, сертифікований арттерапевт Олена Колпакчи.

Детальний аналіз фотографій з дитинства та сьогодення дозволив зацікавленим здобувачам освіти пірнути у вирій власних емоцій та переживань, зазирнути в таємні закутки власної душі та отримати нові знання про себе; звільнитися від впливу соціальних стереотипів; позбутися деструктивних уявлень про власну особистість та сформувати нові, конструктивні стратегії поведінки.

Важко було повірити, що шляхом роботи з власними фотозображеннями можна трансформувати сприйняття особистістю свого “Я”. Проте, фототерапевтичний тренінг довів – те, що ми бачимо на фотографії – це відображення того, що ми відчуваємо та тримаємо глибоко в підсвідомості, а фототерапія як досить новий інструмент роботи практичного психолога дає змогу подолати негативні наслідки минулого та сформувати нові, конструктивні стратегії самосприйняття та взаємодії з оточуючими.

Додаткову атмосферу “подорожі в задзеркалля” створив Володимир Малихін, який фотографував безпосередній процес терапії, а результат його діяльності став підґрунтям для більш детального аналізу своїх фотозображень. Щиро вдячні за співпрацю та допомогу!

Дякуємо Олені Колпакчи за таку унікальну можливість – пізнати дію фототерапії на власному досвіді!

 


Тиждень емоційного розвантаження в БДПУ

Минулий тиждень був особливим для студентів та викладачів Бердянського державного педагогічного університету, адже працівники та волонтери навчальної психолого-педагогічної лабораторії підготували для них декілька приємних несподіванок, які мали на меті допомогти їм звільнитися від негативних емоцій та поганого настрою.

Так, понеділок – це день мотивації. Тому в фойє 5Б корпусу усі учасники освітнього процесу мали змогу ознайомитися з виставкою “Вони змогли, й ти – зможеш”!. Головна ідея акції – показати студентам, що всі успішні люди починали свій шлях з маленького зернятка, яке шляхом тривалих зусиль проросло в бажаний результат та всесвітнє визнання. Тому не слід при кожній невдачі опускати руки! Впевнено йдіть до своєї мети!

У вівторок марафон емоційного розвантаження продовжили елементи арттерапії. Так, цього дня усі бажаючі мали змогу звільнитися від негативних емоцій шляхом вільного малювання! Лише аркуш паперу, фарби, пензлі та сукупність переживань, пов’язаних з актуальними психічними станами… Цікаво було спостерігати, як декілька різнокольорових мазків відволікають студентів та сприяють появі посмішки на їх обличчі!

Середа в БДПУ була увінчана «вибуховою веселкою», яка допомагала студентам метафорично звільнитися від гніву та агресії. Все дуже просто: береш повітряну кульку, подумки наповнюєш її своїми негативними емоціями та звільняєшся від них лопнувши або відпустивши її.

Четвер був днем руху. Цього дня, у продовження тижня емоційного розвантаження волонтерами навчальної психолого-консультативної лабораторії під керівництвом її завідувача Марини Богдан з усіма бажаючими студентами було проведено веселі руханки та психогімнастичні вправи, які дозволили розігрітися, розігнати вздовж тіла позитивну енергію та зарядитися гарним настроєм.

А вже в п’ятницю зранку на кожного чекав приємний сюрприз у вигляді ресурсного повідомлення!

Сподіваємося, що такий формат роботи допоміг здобувачам освіти позбутися емоційної напруги, пов’язаної зі складанням зимової екзаменаційно-залікової сесії та бажаємо усім успіху!

 


Порція казкотерапії для майбутніх психологів

Сьогодні студенти спеціальності 053 Психологія мали змогу зануритися в чарівний світ терапевтичної казки та оволодіти даним методом роботи з різними запитами клієнтів. Навчання здійснювалося шляхом їх участі в освітньому тренінгу з казкотерапії “Казка – брехня, та в ній натяк!”, який люб’язно провела кандидат психологічних наук, доцент, юнгіанський косультант, керівник гуртка “Психологічні студії” Людмила Кашкарьова в рамках співпраці навчальної психолого-консультативної лабораторії з Центром дитячо-юнацької творчості ім. Є. Руднєвої відділу освіти виконавчого комітету Бердянської міської ради.

Майже чотири години написання та аналізу казок, а також робота з тематичними метафоричними асоціативними картами дозволила учасницям поглибити знання про власну особистість та отримати відповіді на актуальні питання.

Дякуємо тренеру за співпрацю та бажаємо плідної практичної діяльності, надихаючої на подальші досягнення!


 

Стрес-менеджмент для майбутніх вчителів

Завжди надихають люди, які прагнуть до саморозвитку та самовдосконалення. Особливо, коли це стосується студентів 1 курсу.

Адже, не дивлячись на напружений період складання екзаменаційно-залікової сесії, студентки-першокурсниці спеціальності 013 Початкова освіта знайшли час та завітали до навчальної психолого-консультативної лабораторії за новими знаннями стосовно особливостей виникнення стресових станів та методів їх профілактики.

Шестигодинний тренінг особистісного зростання «Стрес-менеджмент», проведений завідувачем лабораторії Мариною Богдан, дозволив учасницям ознайомитися з головними поняттями теми, визначити власний емоційний стан, усвідомлення причин виникнення стресових ситуацій та факторів власної вразливості до негативного впливу стресорів, визначення ресурсів стресостійкості та засвоїти техніки емоційної саморегуляції.

Загалом, день видався продуктивним та насиченим, адже навчання новому здійснювалося шляхом аналізу попереднього досвіду. Саме такий аспект роботи дозволив зробити висновок, що лише звыльнення від негативного сприятиме накопиченню позитивного…


І знову надихаємо!

У період сесії життя студентів особливо вирує й наповнене різноманітними емоціями, які часом негативно впливають на подальші навчальні успіхи та прагнення здобувачів освіти. Часом непередбачені невдачі можуть засмутити й хочеться опустити руки…

Саме тому, першого понеділка грудня, навчальною психолого-консультативною лабораторією було організовано та проведено традиційну психологічну акцію «День мудрості та натхнення». Приємно, що саме студенти-психологи 1 курсу, не дивлячись на власне навчальне навантаження, долучилися до проведення акції й заохочували до участі інших. Так, кожен студент та викладач мав змогу виразити свої підтримку й побажання колегам, а також отримати смаколик з персональним мотиваційним передбаченням.

Щиро вдячні кожному учаснику акції!

Бажаємо вам натхнення та успіхів у всіх починаннях!

 


Добро починається з тебе…

Вже традиційно 27 листопада в Україні проводиться день добрих справ під гарною назвою #ЩедрийВівторок. Цього року до акції приєдналася й кафедра психології факультету психолого-педагогічної освіти та мистецтв Бердянського державного педагогічного університету, спрявши проведенню благодійного ярмарку Добра. Ініціаторами заходу виступила громадська організація «Переселенці та громади разом», яка всі виручені кошти від продажу виробів ручної роботи передала на підтримку дитячого центру «Острів друзів», що є осередком роботи з дітьми вимушено переселених осіб та з багатодітних сімей в с. Новопетрівка.

На ярмарку були представлені такі товари як декоративне мило, прикраси для волосся, гіпсові фігури для розфарбування, новорічні свічки, різноманітні смаколики тощо. Унікальність кожного виробу полягала в його неповторності, адже їх автори – волонтери та представники громадської організації – вкладали свої душі та щире бажання допомогти діткам.

Багато хто зі студентів чи викладачів БДПУ приєднався до цієї акції. Тому, сподіваємося, що організаторам вдалося запалити вогник добра в кожному з нас…

 


Любіть мене справжнього

Головне завдання навчальної психолого-консультативної лабораторії – сприяти особистісному зростанню здобувачів вищої освіти. Саме тому на цей навчальний рік завідувачем лабораторії Мариною Богдан заплановано декілька тренінгів, спрямованих на пізнання особливостей власного «Я», розкриття свого потенціалу; розвиток нових якостей; підвищення особистої ефективності тощо.

Саме тому, першим кроком до реалізації запланованого стало проведення тренінгу самопізнання та самопрезентації «Любіть мене справжнього», покликаного допомогти його учасникам – студентам спеціальності 053 Психологія – пізнати унікальність власної особистості та навчитися ефективно презентувати себе в суспільстві. Протягом чотирьох зустрічей дві тренінгові групи працювали з такими арттерапевтичними методами як ізотерапія, маскотерапія, метафоричні асоціативні карти тощо. А завдяки трьом формулам успішної самопрезентації на заключному занятті учасники переконалися у важливості уміння впевнено, переконливо та щиро представляти себе у взаємодії з іншими.

Даний тренінг став першим із низки запланованих зустрічей і показав, що наші студенти мають бажання бути успішними й готові до подальшого саморозвитку та самовдосконалення.


Використовуй соціальні мережі розумно!

Саме під таким гаслом для учнів Бердянської ЗОШ І-ІІІ ступенів №5 за сприяння директора Вікторії Саютіної та психолога школи Анастасії Волик студенткою 4 курсу 6.030103 Практична психологія Катериною Силкою – активним волонтером навчальної психолого-консультативної лабораторії та учасницею науково-практичного гуртка «Проблема залежності від соціальних мереж в сучасному суспільстві» було проведено психологічну акцію «День без соціальних мереж».

Метою заходу було розповсюдження знань про негативні наслідки зловживання Інтернетом та соціальними мережами, профілактика виникнення залежності від названих інформаційних ресурсів та мотивація учнів до їх раціонального використання.

Учні школи різного віку охоче та жваво брали участь в акції, де вони отримували інформаційні буклети, емблеми як знак долучення до акції, зелені стрічки на руку як символ здорового способу життя та мали можливість пройти експрес-діагностику на виявлення залежності від соціальних мереж.

Дана співпраця закладів освіти та університету дозволяє популяризувати спеціальність 053 Психологія серед майбутніх випускників та дає можливість позитивно вплинути на світогляд та образ життя підростаючого покоління.

 


Тімбілдинг для підлітків

Працювати в команді складно, але необхідно, якщо ти бажаєш бути успішною ланкою свого колективу…

Не лише переконатися в цьому, але й зробити власні висновки стосовно важливості ефективної взаємодії та вміння приймати колективні рішення, знаходження спільної мови та доведення розпочатої справи до кінця мали змогу підлітки, які взяли участь у міні-тренінгу з командоутворення. Отриманню такого важливого досвіду для юних осіб – учасників благодійної програми малих стипендій Access – сприяли завідувач навчальної психолого-консультативної лабораторії Марина Богдан і волонтери – студенти спеціальності 053 Психологія Станіслав Коломоєць та Микита Кузьменко, які провели для них заняття з тімбілдингу. Ініціаторами заходу виступили викладачі Бердянського державного педагогічного університету Богдана Салюк та Ірина Школа, які реалізують вказану програму в місті Бердянськ на базі нашого університету за підтримки Міжнародного благодійного фонду Project Harmony та департаменту США.

Так, підліткам пропонувалося виконати просте, на перший погляд, завдання – переміститися з пункту А в пункт С через пункт Б. Проте зробити це вони могли лише взаємодіючи один  одним та знайшовши ефективну стратегію командної роботи. Звичайно ж мета учасників була досягнута – вправа виконана й команда дісталася кінцевого пункту призначення. Запорукою такого успіху стали дії команди як єдиного організму та вміння приймати колективні рішення.

Разом  тим, кожному підлітку було про що сказати під час рефлексії: для когось досвід такої роботи показав важливість вміння слухати думку інших, для когось – відстоювати власну позицію. Проте кожен з них взяв із заняття неоціненний урок – лише знаходження спільного рішення приведе команду до бажаного результату.


Черга за натхненням

Як говорять в народі: «Понеділок – день важкий»… Але тільки не для студентів та викладачів Бердянського державного педагогічного університету, адже в перший понеділок листопада протягом всього дня їх надихали та мотивували волонтери навчальної психолого-консультативної лабораторії. Так, на перервах між парами всі бажаючі могли приєднатися до психологічної акції «День мудрості та натхнення», пройти експрес-тест на пізнання особливостей свого «Я» в процесі досягнення мети та отримати цукерку з передбаченням.

Планується зробити такий формат покращення емоційного стану та збереження позитивної мотивації традиційним заходом. Тому очікуйте наступної акції та не проґавте своє натхнення!


Тімбілдинг у БДПУ

Успіх будь-якого підприємства  залежить від згуртованості його колективу, мотивації кожного його члену. Виходячи з цього, будь-яка групова робота буде ефективною за умови присутності командного духу та спільної мети. Саме це завдання сьогодні вирішували студенти 1 курсу спеціальності 053 Психологія разом з волонтерами навчальної психолого-консультативної лабораторії.

Відомий раніше тренінг з командоутворення, який успішно проводився під керівництвом доцента  Наталі Жук, й цього року не припинив своє існування. Навпаки, завідувачем навчальної психолого-консультативної лабораторії Мариною Богдан тренінг було модифіковано та доповнено новими вправами, а завдяки ініціативі куратора першокурсників Олени Колпакчи, для студентів-психологів було проведено трьохгодинне заняття з тімбілдингу, яке передбачало виконання студентами ряду завдань, вирішити які самостійно неможливо. Метою такої роботи було створення моделі ефективної команди, згуртування членів групи, формування довірливих відносин між ними, посилення їх командного духу, прийняття особливостей один одного, розкриття особистого потенціалу кожного та розвиток лідерських якостей.

Швидке та якісне проходження учасниками запропонованих випробувань довело, що вже в середині заняття вони були не окремими ланками ланцюга, а одним цілим. Вони стали командою, готовою йти вперед.

Вітаємо їх з цією подією й пропонуємо усім бажаючим взяти участь в подібному тренінгу!

За детальною інформацією звертайтеся до навчальної психолого-консультативної лабораторії кафедри психології (5Б 111).

 

 


Подорож у майбутнє: фантастика чи реальність?

Реальність, якщо мова йде про вибір майбутньої професії та планування власного життя. Саме тому про секрети успішного професійного самовизначення випускникам Чернігівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Чернігівської селищної ради Чернігівського району Запорізької області розповіла Марина Богдан – завідувач навчальної психолого-консультативної лабораторії, асистент кафедри психології. Така співпраця кафедри психології Бердянського державного педагогічного університету з адміністрацією закладу загальної середньої освіти була організована в рамках профорієнтаційної роботи.

В процесі міні-тренінгу «Подорож у майбутнє» за допомогою психогімнастики, ізотерапії та метафоричних асоціативних карт учні 11 класу описали бачення власного майбутнього,  усвідомили необхідність виконання конкретних дій для досягнення поставлених цілей та отримали відповідні ресурси.

Дуже приємно було бачити високий рівень психологічної культури, активність учнів, вміння ставити високі цілі й досягати їх, прагнення до особистісних змін.

Висловлюємо щиру вдячність директору Чернігівської ЗОШ Тетяні Бехтер та психологу Віталіні Савченко за професіоналізм та теплий прийом. Сподіваємося на подальшу співпрацю та вже наступного року бачити учасників цього заходу  студентами Бердянського державного педагогічного університету.

 


Віртуальність vs. Реальність

10 жовтня, на Всесвітній день психічного здоров’я, учасники науково-практичного гуртка «Проблема залежності від соціальних мереж у сучасному суспільстві» Марія Лосєва, Дар’я Куньо, Надія Фоміна та Владислав Карацупа під керівництвом завідувача навчальної психолого-консультативної лабораторії Марини Богдан, провели психологічну акцію «Віртуальність vs. Реальність».

Оскільки тема залежності від соціальних мереж не припиняє бути актуальною, особливо серед студентської молоді, яка є основними їх користувачами, акція викликали інтерес та активність студентів. Охочих прийняти участь в акції було чимало, багато з них зізналися, що соціальні мережі подекуди заважають їм вчитися, займатися спортом або, навіть, спати. Більшість учасників соціального опитування, яке було частиною акції, відповіли, що проводять в режимі «онлайн» від 1 до 8 годин, а дехто називав ще більшу цифру.

У зв’язку з цим, учасникам акції пропонувалося пройти експрес-діагностику на виявлення схильності до виникнення залежності від соціальних мереж та ознайомитися з профілактичним буклетом, в якому описано основні симптоми даного явища та рекомендації щодо попередження його розвитку.

Також в ході акції усім бажаючим студентам та викладачам пропонувалося відповісти на питання, якою альтернативою вони б могли зайняти свій час, витрачений на безцільне блукання в просторах Інтернет. Студенти різних курсів й спеціальностей охоче брали участь в акції, та залишали свої пропозиції щодо альтернативних занять на спеціальному стенді, де їх могли бачити усі бажаючі. Виявилося, що дорогоцінний час, який «відбирають» соціальні мережі, можна було б використати з більшою користю – зайнятися справами, характерними для студентської молоді: навчання, хобі, робота, сон, сім’я. Завдяки такому формату роботи, в ході проведення акції волонтерами-організаторами були отримані статистичні дані, які будуть покладені в основу майбутньої дослідницької роботи науково-практичного гуртка.

 


День толерантності до людей похилого віку

1 жовтня святкується Міжнародний день людей похилого віку, який надихнув волонтерів навчальної психолого-консультативної лабораторії на проведення відповідного заходу. Так, цього дня в 5б корпусі БДПУ було організовано психологічну акцію, покликану звернути увагу студентства на проблему толерантного ставлення до людей похилого віку, нагадати їм про цінність часу, проведеного поруч з бабусею чи дідусем.

Завдання акції були досить прості: сфотографуватися зі спеціальною табличкою та записати коротке відеопривітання власним прабатькам. Проте, в ході акції було з’ясовано, що далеко не всі студенти готові говорити про своїх бабусь та дідусів, а тим паче передавати їм теплі слова через фото- та відеозйомку.

Сподіваємося, що, не дивлячись на таку пасивність сучасної молоді, поза межами університету вони все ж поважають людей похилого віку та готові до толерантних взаємовідносин з ними. Адже прабатьки – це історія нашого роду, це зв’язок поколінь, який на несвідомому рівні підтримує та захищає кожного з нас.


У пошуках щастя…

Традиційним видом діяльності навчальної психолого-консультативної лабораторії є проведення психологічного кінолекторію під керівництвом доцента кафедри психології Наталі Жук. Цей навчальний рік не став виключенням і розпочався він з розкриття змісту поняття «щастя». Так, протягом місяця студентам університету буде запропоновано до перегляду фільми, зміст яких спонукає до роздумів над проблемою щастя людини.

Організовують та проводять кінолекторій студенти ФППОМ спеціальності «Психологія» Катерина Силка, Дар’я Павленко, Вікторія Йосипенко, які заздалегідь готують проблемні питання стосовно визначення змісту поняття «щастя», психологічних механізмів його переживання людиною, шляхів його досягнення тощо.

Відправною точкою в даній тематиці став перегляд кінофільму «Подорож Гектора в пошуках щастя», який відбувся 29 вересня. В даній кінокартині було влучно виділено декілька ознак явища, що розглядається: «Щастя це коли тебе люблять таким який ти є», «Щастя – це знайти своє призначення», «Щастя – це бути живим», «Страх не сприяє щастю», які викликали у студентів активне обговорення.

Як завжди, після перегляду та обговорення кінофільму, у кожного студента виникають питання стосовно власної особистості та саморозвитку. Цього разу по завершенню психологічного кінолекторію, учасники замислилися над проблемою формування власного щастя.


Грали та пізнавали…

У п’ятницю в навчальній психолого-консультативній лабораторії було започатковано нову традицію – щомісячне проведення дня психологічних ігор.

Так, протягом дня студенти, викладачі та співробітники БДПУ мали змогу приєднатися до однієї з трьох робочих груп та взяти участь у настільній психологічній грі «Спіраль самопізнання». Під керівництвом завідувача навчальної психолого-консультативної лабораторії (сертифікованої ведучої) Марини Богдан за допомогою ігрового поля, фішок та метафоричних асоціативних карт учасники шукали шляхи вирішення актуальних життєвих питань та ресурси для досягнення поставлених цілей.

Результатом ефективних ігор стало усвідомлення гравцями причин виникнення у них певних життєвих труднощів, власних бар’єрів та страхів, а також – потенціалу та можливостей для вирішення подібних ситуацій. Цього дня було багато інсайтів…

Тому запрошуємо кожного, хто зацікавлений у власному розвитку та самовдосконаленні, завітати до навчальної психолого-консультативної лабораторії.

Отже, стежте за новинами, беріть участь у подібних заходах, пізнавайте себе та розвивайтеся разом з нами.

Марина Богдан

завідувач навчальної психолого-консультативної лабораторії

кафедри психології

Фото з архіву лабораторії

 


Я люблю життя!

Сьогодні на студентів та викладачів БДПУ чекав приємний сюрприз, який нагадав їм про цінність власного життя та його неповторність. Адже на великій перерві кожен мав змогу долучитися до психологічної акції «Я люблю життя!», організованої навчальною психолого-консультативною лабораторією.

Метою акції було покращення емоційного стану учасників освітнього процесу Бердянського державного педагогічного університету, звернення уваги учасників на позитивні сторони та цінності життя кожної людини та профілактика пригніченого осіннього настрою.

Для досягнення цієї мети, волонтери пропонували студентам, викладачам та співробітникам університету згадати, за що вони люблять життя та закріпити цей приємний спогад на малюнку дерева. Так, кожен учасник акції обирав фарбу кольору, який до вподоби, опускав у неї палець та залишав на ватмані свій відбиток – листочок людини, яка любить життя. За виконання творчого завдання всі отримали цукерки з афоризмами, надихаючими насолоджуватися кожним днем.

Це був вдалий старт роботи навчальної психолого-консультативної лабораторії в цьому навчальному році. Надалі подібні заходи, а також розвивальні тренінги, психологічні ігри та кінолекторії будуть проводитися регулярно. Тому стежте за оголошеннями та не втрачайте можливості зробити своє життя ще кращим!

 

 
26 вересня 2018 року студенти, викладачі та співробітники БДПУ запрошуються до участі в психологічній акції “Я люблю життя!”!

Даний захід проводиться навчальною психолого-консультативною лабораторією з метою покращення емоційного стану учасників освітнього процесу БДПУ, звернення уваги на позитивні сторони та цінності життя кожної людини, профілактика пригніченого настрою!

Організатори пропонують згадати, що наше життя чудове й неповторне, тому варто цінувати кожен день й насолоджуватися кожною миттю!


Запрошуємо студентів, викладачів та співробітників БДПУ взяти участь у настільній психологічній грі “Спіраль самопізнання”, за допогою якої можна отримати відповіді на особисті питання, знайти ресурси для досягнення мети.

28 вересня можна буде приєднатися до однієї з трьох груп:

1 група – 9.35-11.35 – 5 учасників

2 група – 12.00-14.00 – 5 учасників

3 група – 14.20-16.20 – 5 учасників

Попередній запис обов’язковий!

За додатковою інформацією звертайтеся до Навчальної психолого-консультативної лабораторії (5б корпус, ауд. 111) або за телефоном 0507611879 – Марина Сергіївна Богдан.