Бердянський державний педагогічний університет

Приймальна ректора:

bdpu.zp@gmail.com
rector_bdpu@ukr.net

Адреса:

Запорізька область, м. Бердянськ, вул. Шмідта, 4 Тимчасово переміщений до: м. Запоріжжя, вул. Жуковського, 66

Наші спеціальності

На гуманітарно-економічному факультеті здійснюється підготовка фахівців за 8 спеціальностями, по 15 освітнім програмам.

Перший (бакалаврський) рівень вищої освіти

014 Середня освіта (Історія)▼

Освітньо-професійна програма: Середня освіта (історія та правознавство)

Форма навчання: очна (денна), заочна
Освітня кваліфікація: бакалавр середньої освіти
Професійна кваліфікація: вчитель закладу загальної середньої освіти
Переваги освітньої програми (фокус програми): Підготовка фахівців, здатних до здійснення освітнього процесу в ЗЗСО з урахуванням новітніх досягнень історичної науки, правознавства та їх методики. Програма зосереджує увагу на використанні нових освітніх , сучасних засобів навчання, розвитку вміння вирішення педагогічних і дослідницьких завдань, успішному освоєнні здобувачами методологічних основ спеціальності 014 Середня освіта (історія), питань загальноісторичних і педагогічних дисциплін, а також правових дисциплін.

Посади, які може займати фахівець: Фахівець із кваліфікацією бакалавра середньої освіти має право працювати вчителем ЗЗСО; викладачем професійно-технічного закладу освіти; методистом; інспектором закладів освіти; організатором виховної роботи з дітьми; іншим професіоналом в галузі освіти.

032 Історія та археологія▼

Освітньо-професійна програма: Історія

Форма навчання: очна (денна).
Освітня кваліфікація: бакалавр історії та археології
Переваги освітньої програми (фокус програми): ОПП базується на сучасних нормативно-правових актах у сфері загальної та вищої освіти, сучасних уявленнях про історичну науку. Особливістю програми є всебічне вивчення здобувачами археології Північного Приазов’я та Півдня України, участь у археологічних розкопках. ОПП орієнтована на засвоєння здобувачами світової та української історичної науки, сучасних методів здобуття нового знання, його самостійну, творчу, фахову інтерпритацію, готовність до безперервного та актуального навчання в галузі історії та археології. ОПП передбачає практичну підготовку під час практик: археологічної, музейно-архівної, усноісторичної. Для розвитку практичних навичок діє Навчальна археологічна лабораторія

Посади, які може займати фахівець: Фахівець із кваліфікацією бакалавр історії та археології може працювати істориком; консультантом з питань історії; архівістом; експертом з комплектування музейного та виставкового фондів; етнографом; антропологом; археологом; архіваріусом; етнологом; консультантом/експертом в органах державної влади і місцевого самоврядування, в аналітично-інформаційних інституціях, засобах масової інформації, громадських організаціях, партіях; на викладацьких та інших посадах у ЗЗСО.

051 Економіка▼

Освітньо-професійна програма: Економіка бізнесу
Форма навчання: очна (денна)
Освітня кваліфікація: бакалавр з економіки
Переваги освітньої програми (фокус програми): ОПП забезпечує отримання знань та вмінь з організації і моделювання власного бізнесу, створення й розвитку інновацій й Start-up проектів, ведення ефективної підприємницької діяльності в різних сферах економіки, промисловості, торгівлі та біржової діяльності з використанням традиційних й новітніх методів управління, набуттям практичних навичок роботи на платформах фондових, валютних і товарних бірж. Підготовка здобувачів за ОПП здійснюється для виконання ними в майбутньому організаційно-управлінської, комерційної, аналітичної діяльності в галузі економіки, підприємництва, торгівлі. Здобувачі вивчають комплекс дисциплін з питань організації та управління бізнесом, виробничої, торговельної та комерційної діяльності.
Посади, які може займати фахівець: Фахівець із кваліфікацією бакалавр з економіки має право працювати фахівцем із ефективності бізнесової діяльності; фахівцем з управління проектами та програмами на підприємствах та установах всіх форм власності і галузевої приналежності; економістом широкого профілю — за класифікатором професій ( економістом-аналітиком; економістом з матеріально-технічного постачання; економістом з обслуговування приватних осіб: економістом по роботі з юридичними особами; економістом-логістом; економістом з планування; економістом з ціноутворення; фахівцем із закупівель; економістом з праці)

Освітньо-професійна програма: Економічна кібернетика

Форма навчання: очна (денна)
Освітня кваліфікація: бакалавр з економіки
Переваги освітньої програми (фокус програми): Глибоке опанування сучасними професійними знаннями та навичками в галузі інформаційних технологій та економіко-математичного моделювання. ОПП формує професійні уміння і навички застосування методів та інструментарію економіко-математичного моделювання для аналізу , прогнозування та управління діяльністю підприємства, самостійної роботи на різних етапах створення /використання інформаційних систем.
Посади, які може займати фахівець: Фахівець із кваліфікацією бакалавр з економіки має право працювати керівником підприємства; економістом; системним аналітиком; фінансовим аналітиком; фахівцем з впровадження комп’ютерно-інформаційних систем; консультантом з економічних питань та питань цифровізації бізнес-проєктів в різних секторах економіки; фахівцем з моделювання бізнес-процесів та прийняття оптимальних рішень розвитку економічних об’єктів; адміністратором бази даних ; аналітиком з комп’ютерної комунікації; економістом-аналітиком.

072 Фінанси, банківська справа, страхування та фондовий ринок▼

Освітньо-професійна програма: Фінанси, банківська справа та страхування
Форма навчання: очна (денна), заочна
Освітня кваліфікація: бакалавр фінансів, банківської справи та страхування
Переваги освітньої програми (фокус програми): ОПП орієнтована на отримання здобувачами фундаментальних знань з теорії й практики в сфері фінансів, банківської справи та страхування. Майбутні фахівці оволодівають практичними навичками формування, розподілу й використання фінансових ресурсів державного, приватного та корпоративного сектору економіки, оцінювання вартості майна і бізнесу, аналізу інвестиційних проектів, діагностики фінансового стану суб’єктів господарювання, що є необхідними для успішної роботи в українських та закордонних компаніях, а також для створення власного бізнесу.
Посади, які може займати фахівець: Фахівець із кваліфікацією бакалавр фінансів, банківської справи та страхування має право працювати фахівцем з депозитарної діяльності; фахівцем з корпоративного управління; фахівцем з управління активами; фахівцем з фінансово-економічної безпеки; агентом страховим; експертом-консультантом із страхування; інспектором кредитним; інспектором обмінного пункту; бухгалтером; інспектором з контролю за цінами тощо.

073 Менеджмент▼

Освітньо-професійна програма: Менеджмент готельного, курортного та туристичного сервісу
Форма навчання: очна (денна) , заочна
Освітня кваліфікація: бакалавр менеджменту
Переваги освітньої програми (фокус програми): ОПП передбачає фундаментальну управлінську підготовку та загальноекономічну освіту, поєднання яких забезпечує здатність випускників до рішення професійних завдань. Акцент робиться на здобутті навичок та знань в менеджменті готельного, курортного та туристичного бізнесу, який передбачає визначену зайнятість та можливість подальшої освіти та кар’єрного зростання. Програма включає комплекс професійно-орієнтованих дисциплін з управління виробничою, інвестиційною, інноваційною, маркетинговою, зовнішньо-економічною діяльністю підприємства.
Посади, які може займати фахівець: Фахівець із кваліфікацією бакалавр з менеджменту має право працювати фахівцем у сферах оперативного менеджменту; фахівцем у сферах продажу та маркетингу; інноваційним менеджером; фахівцем у сфері управління бізнес-процесами та персоналом (менеджером з адміністративної роботи; менеджером з логістики; менеджером з маркетингу; менеджером з персоналу; менеджером з постачання; менеджером з реклами; менеджером із збуту; менеджером із зв’язків з громадкістю; менеджером із зовнішньоекономічної діяльності; офіс-менеджером; фахівцем з економічних питань; фахівцем зі стратегічного управління; менеджером проектів та програм; клієнт-менеджером; GR- менеджером; спеціалістом по корпоративній культурі; супервайзером; event-менеджером).

081 Право▼

Освітньо-професійна програма: Право
Форма навчання: очна (денна), заочна
Освітня кваліфікація: бакалавр права
Переваги освітньої програми (фокус програми): ОПП підготовки бакалаврів права спрямована на підготовку юристів-фахівців високої кваліфікації з урахуванням кардинальних змін в усіх сферах суспільного життя. Здобувачі мають можливість реалізувати набуті теоретичні знання при проведенні практичних занять, ділових ігор, вирішення кейсів, під час проходження практики у судових та правоохоронних органах, брати участь у всеукраїнських та міжнародних конференціях. Для набуття практичних навичок здобувачі проходять виробничу практику на підприємствах, в організаціях, у судових та правоохоронних органах, інших установах. Для розвитку практичних навичок діє юридична клініка «Кворум».
Посади, які може займати фахівець: Фахівець із кваліфікацією бакалавр права має право працювати секретарем судового засідання; секретарем суду; помічником приватного детектива; помічником судді; помічником юриста; державним виконавцем; оперуповноваженим; інспектором патрульної служби; помічником слідчого; інспектором (пенітенціарна система); оперуповноваженим (пенітенціарна система); інспектором праці (правовий); юристконсультом.

Другий (магістерський ) рівень вищої освіти

011 Освітні, педагогічні науки▼

Освітньо-професійна програма: Управління закладом освіти
Форма навчання: очна (денна) , заочна
Освітня кваліфікація: магістр освітніх, педагогічних наук
Переваги освітньої програми: ОПП пропонує комплексний підхід до управління закладами освіти та реалізує це через навчання та практичну підготовку, враховує специфіку роботи в освітній галузі , передбачає подальшу професійну та наукову кар’єру. Дисципліни та модулі, які включені в цю програму представляють перспективи, засновані на теорії, що тісно пов’язана з практичним застосуванням у сфері адміністрування та управління закладами освіти, а також дозволяє здобувачам набути необхідних навичок і досвіду в управлінні. Проходження виробничої практики відповідно до вибору здобувачів у закладах освіти всіх рівнів.
Посади, які може займати фахівець: Магістр освітніх, педагогічних наук може працювати викладачами ЗВО, на керівних посадах в системі освіти.

014.03 Середня освіта (Історія)▼

Освітньо-професійна програма: Історія
Форма навчання: очна (денна), заочна
Освітня кваліфікація: магістр середньої освіти
Професійна кваліфікація: вчитель закладу загальної середньої освіти, викладач історії закладу вищої освіти
Переваги освітньої програми (фокус програми): ОПП передбачає грунтовний аналіз сучасної практики навчання історії в профільній школі та оволодіння найновішими технологіями, методами та прийомами навчання історії, спираючись на компетентнісний , діяльнісний, особисто зорієнтований підходи в освіті та соціо-антропологічний та культурологічний підходи в історичній науці. Особливе місце в ОПП відведено регіональному аспекту, локалізованого простором Північного Приазов’я і Півдня України. Програма надає можливість вільного вибору соціальних, гуманітарних та педагогічних дисциплін.
Посади, які може займати фахівець: Фахівець із кваліфікацією магістр середньої освіти має право працювати викладачем закладу вищої освіти, вчителем ЗЗСО, викладачем професійно-технічного закладу освіти, методистом, інспектором закладів освіти, організатором виховної роботи з дітьми, керівниками закладу освіти, іншим професіоналом в галузі освіти

014.16 Середня освіта (захист України)▼

Освітньо-професійна програма: Середня освіта (захист України)
Форма навчання: очна (денна) , заочна
Освітня кваліфікація: магістр середньої освіти
Переваги освітньої програми (фокус програми): Програма зорієнтована на підготовку здобувачів вищої освіти до викладання навчального предмета «Захист України», що вивчається на підставі діючого законодавства та є базовим згідно Типової освітньої програми закладів загальної середньої освіти ІІІ ступеня, затвердженої наказом МОН України.
Програма має такі особливості: орієнтація на формування у здобувачів освіти професійних компетентностей педагогічного, військово-тактичного, безпеково-правового та медико-тактичного характеру; підготовка майбутніх викладачів до навчання предмета «Захист України» у контексті глибокого розуміння основ нормативно-правового забезпечення захисту України, законодавства України про військову службу, цивільно-військового співробітництва України, правовиховної та національно-патріотичної роботи у закладі освіти.
Посади, які може займати фахівець: Фахівець із кваліфікацією магістра середньої освіти має право працювати вчителем закладу загальної середньої освіти, викладачем професійно-технічного закладу освіти, викладачем закладу вищої освіти, методистом, інспектором закладів освіти, організатором виховної роботи з дітьми, керівником закладу освіти, іншим професіоналом в галузі освіти.

032 Історія та археологія▼

Освітньо-професійна програма: історія

Форма навчання: очна (денна), заочна
Освітня кваліфікація: магістр історії та археологія
Переваги освітньої програми (фокус програми): ОПП розкриває актуальні проблеми та перспективи сучасної історії України та світової історії, національної і світової історичної думки, глибокі знання та критичний підхід до висвітлення питань локальної історії Півдня України, основні методологічні принципи наукових досліджень в історичній галузі. Програма зосереджує увагу на освоєнні сучасних архівних та документальних технологій, вивченні провідних тенденцій сучасних історіографічних досліджень, зокрема пов’язаних з локальною тематикою Північного Приазов’я, вирішенні педагогічних та дослідницьких завдань здобувачів вищої освіти. Передбачається можливість вільного вибору соціальних та гуманітарних дисциплін.

Посади, які може займати фахівець: Фахівець із кваліфікацією магістр історії та археології може працювати в наукових, організаційно-управлінських та освітніх галузях, викладати у закладах вищої освіти, працювати в органах державної влади і місцевого самоврядування, в аналітично-інформаційних інституціях, у друкованих та електронних ЗМІ, у соціальних і культурних закладах, громадських організаціях, партіях тощо.

072 Фінанси, банківська справа, страхування та фондовий ринок▼

Освітньо-професійна програма: Фінанси, банківська справа та страхування

Форма навчання: очна (денна), заочна
Освітня кваліфікація: магістр фінансів, банківської справи та страхування
Переваги освітньої програми (фокус програми): Акцент на формуванні та розвитку професійних компетентностей для здійснення управління фінансовою діяльністю у лінійних й функціональних підрозділах організацій різних форм власності та організаційно-правових форм органів державного та муніципального управління, здійснення дослідницької діяльності. Здобувачі отримують знання з основ фінансового, бюджетного, податкового, страхового й банківського менеджменту та можуть працювати в фінансових корпораціях, банківських установах, інвестиційних фондах, страхових і пенсійних компаніях, міжнародних фінансових організаціях, на підприємствах усіх форм власності та в органах публічного управління й місцевого самоврядування.

Посади, які може займати фахівець:  Магістр з фінансів, банківської справи та страхування може обіймати первинні посади за професійними назвами робіт, які є складовими класифікаційних угруповань, що потребують повної вищої освіти та відповідають кваліфікації магістра: директор (начальник, інший керівник) підприємства; директор відділення; директор представництва; директор філіалу; завідувач відділу (центральні органи державної влади); начальник (завідувач) підрозділу; начальник управління; начальник відділу (місцеві органи державної влади); начальник служби; головний інспектор; головний контролер; головний бухгалтер; головний касир; головний ревізор; директор з економіки; директор фінансовий; начальник контрольно-ревізійного відділу; начальник фінансового відділу; начальник централізованої бухгалтерії; директор малої фірми (страхової, аудиторської і т. ін.); асистент; викладач вищого навчального закладу; лектор; аудитор; бухгалтер-експерт; бухгалтер-ревізор; спеціаліст державної служби; молодший науковий співробітник (аудит, бухгалтерський облік); економіст; економіст з бухгалтерського обліку та аналізу господарської діяльності; економіст з планування; економіст з фінансової роботи; економічний радник та інші.

073 Менеджмент▼

Освітньо-професійна програма: Менеджмент

Форма навчання: очна (денна), заочна
Освітня кваліфікація: магістр менеджменту
Переваги освітньої програми (фокус програми): Акцент на здатності фахівців здійснювати науково-дослідницьку, виробничу та адміністративну діяльність при управлінні соціально-економічними системами та бізнес процесами з метою раціоналізації управлінських , виробничих, інноваційно-інвестиційних процесів. Здобувачам вищої освіти пропонуються програми Minor або сертифікаційні програми: менеджмент готельного, курортного та туристичного сервісу; Управління об’єднаними територіальними громадами, що створюють додаткові переваги на ринку праці.

Посади, які може займати фахівець:  Фахівець із кваліфікацією магістр менеджменту може обіймати посади: керівники підприємств, установ та організацій; генеральний директор (голова, президент, інші керівники) об’єднання підприємств (асоціацій, корпорації, концерну); голова виконавчого органу акціонерного товариства; директор (начальник, інший керівник) підприємства, установи, організації; директор філіалу; менеджери (управителі) підприємств, установ, організацій та їх підрозділів.

 

Minor: Менеджмент ГКТС: директор комплексу (оздоровчого, спортивного, туристичного); директор пансіонату(кемпінгу); директор навчально-виробничого комбінату; керуючий готельним господарством; керуючий підприємством харчування ; керівник підприємства (установи, організації) охорони здоров’я; начальник (завідувач лікувально-профілактичного закладу); начальник агенства (повітряних сполучень, морського, рекламно-інформаційного, транспортно-експедиційного та інш); начальник управління; президент компанії; менеджер (управитель) у готельному господарстві. Державні, акціонерні, приватні підприємства і фірми, комерційні структури, підприємства ринкової інфраструктури, туристичні агенства та бюро подорожей, підприємства торгівлі, заклади ресторанного господарства, санаторно-курортні заклади — в якості менеджерів, економістів, організаторів виробництва, керівників бізнесу, консультантів.

 

Minor: Управління об’єднаними територіальними громадами: керівники та провідні фахівці служб державних органів влади; керівники та провідні фахівці підприємств, установ і організацій різних форм власності та їх заступники; керівні посади у центральних та місцевих органах державної влади; керівні посади місцевих органів самоврядування; керівники громадських і профспілкових організацій; менеджери у соціальній справі.

081 Право▼

Освітньо-професійна програма: Право

Форма навчання: очна (денна), заочна
Освітня кваліфікація: магістр права
Переваги освітньої програми (фокус програми): ОПП передбачає; високий рівень автономії особи, що навчається за програмою та ступінь самостійності, академічної доброчесності здобувача; практичне спрямування теоретичного навчання (наявність практичних занять, збільшення кредитів на виробничу практику, викладання іноземними фахівцями в галузі права); навчання у середніх та малих групах; застосування кейс-методів і виконання індивідуальних навчальних задач).
Для набуття практичних навиків здобувачі магістратури мають три види практики, кожна з яких забезпечує здобуття необхідних професійних навичок: складання процесуальних документів дозволяє здобути навички підготовки та подання процесуальних документів в різних галузях права, у той час як виробнича практика дає навички та досвід роботи на підприємствах, в організаціях , у судових та правоохоронних органах, інших установах, а правозастосовча практика дає навички академічного письма, пошуку інформації, її узагальнення та зв’язок судової практики з теорією.
Завершальною стадією навчання є державна атестація, яка здійснюється у формі Єдиного державного кваліфікаційного іспиту , у порядку визначеного КМУ.

Посади, які може займати фахівець: Фахівець із кваліфікацією магістр права може обіймати посади: головний юристконсульт; начальник юридичного відділу; менеджер(управитель) у слідчій діяльності; професіонала у галузі правознавства та прокурорського нагляду; науковий співробітник (правознавство); юрист; адвокат; прокурор; суддя; нотаріус; слідчий; кримінолог; фахівець з питань вирішення колективних трудових спорів (конфліктів).