Бердянський державний педагогічний університет

Приймальна ректора:

(06153) 36244
rector@bdpu.org.ua

Адреса:

Запорізька область, м. Бердянськ, вул. Шмідта, 4

Новини

Складні часи – нові можливості

На початку серпня 2020 року Бердянським державним педагогічним університетом, громадською спілкою «Українська асоціація освіти дорослих» і громадською організацією «Центр освіти дорослих» у рамках проєкту «Складні часи – нові можливості» була реалізована короткострокова освітня програма для навчання осіб, які втратили роботу внаслідок пандемії.

Всього в Україні було відібрано 2 міста для реалізації цієї програми, одним з яких став Бердянськ.

Освітня програма складається з трьох блоків: «Право», «Самоосвіта», «Працевлаштування». Мета програми – навчити тимчасово безробітних громадян захищати свої соціальні права, шукати роботу та займатися самоосвітою для професійної перекваліфікації.

Участь у програмі дозволить учасникам:

– знати і вміти реалізовувати на практиці свої права безробітної особи та базові права громадянина (право на державну підтримку безробітних осіб, право на звернення до органів влади, право на підприємницьку діяльність інші релевантні меті проєкту права);

– усвідомити важливість навчання впродовж життя, зокрема зрозуміти можливість перекваліфікації протягом життя, знати і вміти користуватися сервісами онлайн-освіти, знати найзатребуваніші (найактуальніші) навички 21 століття і розуміти як і де їх здобути;

– знати як державні, так і недержавні установи (в т.ч. онлайн-сервіси), можуть сприяти працевлаштуванню, мати базові навички правильного складання резюме та мотиваційних листів, уміти поводити себе під час співбесіди з роботодавцем.

Проект «Складні часи – нові можливості» здійснюється за підтримки Міжнародного Фонду «Відродження» та Європейського Союзу в рамках гуманітарної ініціативи «Людяність і взаємодопомога».

Захід провели тренери Тетяна Несторенко та Павло Буянов.

Дуже дякуємо учасникам за активність і креатив!

 


 

На кафедрі економіки, підприємництва та фінансів відбувся попередній захист кваліфікаційних робіт бакалавра, де здобувачі вищої освіти показали повну готовність до їх захисту.


Online Дні науки на кафедрі економіки, підприємництва та фінансів

12 травня 2020 року у рамках проведення Днів науки на гуманітарно-економічному факультеті Бердянського державного педагогічного університету стартувала робота секції «Проблеми економіки та фінансового стану України», запровадженої кафедрою економіки, підприємництва та фінансів. Враховуючи необхідність виконання карантинних заходів, запроваджених на території України, цього року секція «Проблеми економіки та фінансового стану України» працювала за допомогою дистанційних технологій.

У роботі зазначеної секції взяли участь здобувачі вищої освіти гуманітарно-економічного факультету першого (бакалаврського) та другого (магістерського) рівнів вищої освіти спеціальностей 072 «Фінанси, банківська справа та страхування» та 051 «Економіка», викладачі кафедри економіки, підприємництва та фінансів: д.е.н., професор Павло ЗАХАРЧЕНКО, к.е.н., доценти: Яна ГЛАЗОВА, Михайло ГРИЦЕНКО, Світлана ЖВАНЕНКО, Ганна КОСТЕНКО, Наталя КІРКОВА, к.е.н., старший викладач Оксана ГОРПИНИЧ.

 

 

 

 

З привітальним словом до учасників роботи секції звернувся завідувач кафедри економіки, підприємництва та фінансів, д.е.н., професор Павло ЗАХАРЧЕНКО, який акцентував увагу на важливості проведення Днів науки та існуючій потребі досліджень проблем становлення національної економіки України у сучасних умовах, формування й використання фінансових ресурсів суб’єктів підприємництва для забезпечення їх сталого розвитку.

Загальна кількість доповідей, виголошених на секції, дорівнює двадцяти. Серед таких доповідей піднімалися актуальні питання розвитку економіки України на основі інвестиційного попиту, оцінки інвестиційної діяльності в Україні, фінансування розвитку курортно-рекреаційних територій, аналізу доходів та видатків місцевих бюджетів (на прикладі міста Бердянськ), управління фінансовим потенціалом підприємств, застосування інструментарію фінансового контролінгу в діяльності підприємства, управління фінансовим потенціалом підприємств, управління фінансовими ризиками банку в умовах глобалізації тощо.

Здобувачі вищої освіти демонстрували свої наукові здобутки, своє бачення актуальних економічних проблем з використанням сучасних комп’ютерних технологій.

За результатами роботи секції «Проблеми економіки та фінансового стану України» відзначені кращі доповіді здобувачів вищої освіти гуманітарно-економічного факультету. Грамотами та подяками БДПУ  були нагороджені: Антон ВОЛОДЧЕНКО, Луїза ЛЕДОВСЬКА, Інна ЧЕРДАКЛІЄВА, Анастасія ДВОРЕЦЬКА, Анна КАТЕРИНИЧ, Тетяна КОНЮХОВА, Валерія КОПТЄВА, Ольга  МАЄВСЬКА, Аліна ПУЗЯКОВА, Олена ШУБА, Євген ПЕРЕПАДЯ, Данило КАЛЕНКОВ.


Засідання студентської секції «Розвиток підприємництва в умовах децентралізації економічних відносин в Україні»12 травня 2020 р. на кафедрі економіки, підприємництва та фінансів Гуманітарно-економічного факультету Бердянського державного педагогічного університету відповідно до плану проведення Днів науки 2020 відбулося засідання студентської секції Звітної науково-практичної конференції БДПУ.Засідання студентської секції «Розвиток підприємництва в умовах децентралізації економічних відносин в Україні» зважаючи на дотримання вимог карантину проходило з використанням дистанційних технологій, за допомогою платформи zoom. В засіданні, крім здобувачів освіти приймали участь викладачі кафедри економіки, підприємництва і фінансів, к.е.н, доц.. Тетяна СИДОРЧЕНКО, к.е.н, доц. Станіслав КУЧЕР, к.е.н., доц. Тетяна НЕСТОРЕНКО, ст. викладач Олена ЗАДВОРНА, ст.викладач Вікторія ШВАЧКО.

15 учасників запропонували свої доповіді та творчі презентації, та продемонстрували високий рівень уміння виступати перед аудиторією не зважаючи на особливості спілкування в дистанційній формі.

Тематика виступів була різноманітною та пізнавальною. Особливості здійснення підприємницької діяльності було розкрито в доповідях «Розвиток підприємницької діяльності в умовах децентралізації»  (Сергій СИЛЕНКО),  «Дослідження підприємницького середовища в умовах децентралізації економіки» (Олена ОВСІЙЧУК), а про засади співпраці туристично-курортного комплексу приморського регіону – Дар’я ПРОНЧУК, Ксенія СІДАК.

Не оминули увагою й проблему безробіття: у своїй презентації та доповіді Вікторія КИРИЧЕНКО розповіла про безробіття в Україні: причини і шляхи подолання, а Валерія ЗЛАТЬЄВА про приховане безробіття в Україні та його соціальні наслідки.

Творчість та оригінальність у виборі теми проявив студент Ігор ХАДЖИНОВ, який виступив з доповіддю «Сучасний стан рівня життя в Україні» і розповів  про результати аналізу основних показників рівня життя населення України за період 1995-2018 років (у доларовому еквіваленті).

Олександр ЖЕЛЯБІН зконцентрував увагу на проблемі мотивації діяльності працівників в умовах децентралізації економічних відносин. Доповідь Марії ЛЕПІНОЇ було присвячено особливостям управління персоналом підприємства. Дану тематику підтримала й Ганна КАТЕРИНИЧ, виступивши з доповіддю на тему: «Стимулювання праці на підприємствах України» в розрізі сучасних тенденцій децентралізації економіки.

Всі доповіді та презентації вирізнялися актуальністю, логічністю, послідовністю викладення матеріалу, мовною грамотністю.

Кращими визнані доповіді студентів 3 курсу ГЕФ Вікторії КИРИЧЕНКО (грамота ректора), Олександра САФОНЦЕВА (подяка ректора) та студентки 1 курсу ГЕФ Єлизавети Варьєвої (подяка ректора).

 

За матеріалами кафедри ЕПФ


 

Ювілейні випуски українсько-словацького та словацько-українського збірників наукових статей «Освіта і суспільство»

Карантин – не час для відпочинку

Як працюють на карантині викладачі кафедри економіки, підприємництва та фінансів

Дистанційне навчання на кафедрі економіки, підприємництва та фінансів

Майбутнє за небайдужими

Цікава подорож у світ фінансів

Про академічну порядність – від бібліотекарів БДПУ

Академічна доброчесність в освітньому просторі БДПУ

Фінанси вимагають порядку

Засідання робочої групи з моніторингу ОПП «Підприємництво, торгівля та біржова діяльність» спеціальності 076 Підприємництво,торгівля та біржова діяльність

Проведено олімпіаду з економіки підприємства

Проведено олімпіаду з фінансів

Плідна праця робочої групи з моніторингу ОП «Фінанси, банківська справа та страхування»

Коли слово не розходиться з ділом

Як утримати компанію на плаву

Вітаємо!

Поповнення бібліотечки підприємця – посібник для викладачів курсу «Соціальне підприємництво»

Бізнес-інкубатор БДПУ – перші підсумки роботи

Магістри гуманітарно-економічного отримали дипломи

Парад Новорічних ялинок продовжуємо

Обговорення якості та стандартів життя на міжнародній інтернет-конференції

Еразмус+: можливості міжнародної співпраці для БДПУ

Друга Міжнародна наукова конференція в Братиславі

На старт, увага, руш!

Щорічна наукова конференція в Катовіце (Польща)

Хто прагне досконалості, на його боці і творчість

Простір твоїх можливостей

Вітаємо з новим навчальним роком!

Іноземні гості з Вищої технічної школи в Катовіце (Польща)

Прогнозування соціально-економічних процесів

Зустріч з польськими партнерами БДПУ

Солдатам Великдень – розвеселимо!

Вчені БДПУ – в царині світової економіки і політики

Запрошуємо на тиждень економіки!

Перший день «Еconomy week» на ГЕФ

Другий день  «Еconomy week» на ГЕФ

Підприємці – серед нас 

Четвертий день «Еconomy week»

П’ятий день тижня Економіки«Еconomy week»


Коли банки йдуть на зустріч

 

13 вересня 2019 року кафедрою економіки, підприємництва та фінансів у стінах Бердянського державного педагогічного університету була організована зустріч з начальником відділення АТ «МетаБанк» м. Бердянськ Юрченко О.А.

Олена Анатоліївна надала багато корисної інформації щодо питань просування банківських продуктів у сучасних умовах. Сьогодні надзвичайно актуальним є питання розробки новітніх маркетингових заходів просування банківських продуктів, оскільки докризові засади маркетингової діяльності вже не актуальні і не знаходять реального відображення у ситуації, що склалася. Сьогодення вимагає використання маркетингу в Інтернеті, як способу, який дозволяє забезпечити більш тісну та ефективну співпрацю клієнта з банком, а також розширює можливості просування власних продуктів.

Наприкінці зустрічі гостя поділилася власним баченням стратегії щодо просування банківських продуктів у сучасних реаліях, відповіла на всі питання зацікавлених студентів та запропонувала тісне співробітництво з її організацією.

Дякуємо, що знайшли час для зустрічі!

 

 

 


Гра “Світ громад

У березня 2019 року Яна Глазова, Наталя Криворучко, студенти економісти та фінансисти 4 курсу гуманітарно-економічного факультету Бердянського педагогічного університету разом навчилися розуміти місцеві фінанси граючи у “Світ громад”.

Гра, як зазвичай, принесла багато сюрпризів і відкриттів, починаючи від вибору ролей учасниками і закінчуючи розподілом грошей умовної “громади” У студентів було дуже високе бажання громаду розвивати, досягати поставлених цілей у грі.


В підприємці я піду, нехай мене навчать!

Добігає кінця Місячник профорієнтації «Професійний орієнтир».

Він був насичений різноманітними заходами профорієнтаційної спрямованості. Кожного дня фахівці Бердянського міськрайонного центру зайнятості відвідували декілька заходів у навчальних закладах міста та району.

Глазова Яна Василівна- кандидат економічних наук, доцент кафедри економіки, підприємництва та фінансів Бердянського державного педагогічного університету була запрошена центром зайнятості для проведення уроку з бізнес планування у закладі загальної середньої освіти № 11 та Гімназії № 1 13 та 15 березня поточного року.

Співпраця між центром зайнятості та університетом триває вже понад двадцять років.

Серед питань анкетування, яке проходило у грудні 2018 року було наступне: «Оволодівши обраною професією, де б Ви хотіли працювати?»  42% опитаних респондентів зазначили, що після набуття професії хотіли би мати власний бізнес.

Підприємництво , підприємницька діяльність – самостійна , ініціативна, систематична , на власний ризик господарська діяльність із метою досягнення економічних та соціальних результатів та одержання прибутку.

З цього визначення підприємницької діяльності розпочинались уроки. Далі йшла мова про наступний етап, самий важливий та необхідний для ведення підприємницької діяльності, складання бізнес – плану. Цьому питанню на заходах була присвячена головна частина.

Глазова Яна Василівна під час своєї розповіді використовувала яскраву презентацію, в якій відображалась структура бізнес – плану. Учні не були пасивними слухачами. Вони жваво обговорювали  рекомендації зі складання бізнес – плану.

Як приклад, було наведено бізнес – проект з виготовлення та реалізації солодкої вати. Доволі актуальний приклад підприємницької діяльності для курортного міста.Молодь, яка планує займатися підприємницькою діяльністю отримала методичні поради для початку діяльності.

А головне вони почули, що справжнім підприємцем може стати тільки цілеспрямована людина, яка має професію . Тобто, перш ніж розпочинати власний бізнес, треба визначитися професійно, отримати професію, набути досвід і починати діяти.


“Млинці радості”не забути!

Не потони в морі інформації

Профорієнтаційна робота на гуманітарно-економічному факультеті триває…

Презентація результатів дослідження на Міжнародній конференції в Словаччині

Тепле слово – від колег

Вітаємо ювіляра

Якщо цікавитись наукою…

Розвиток міжнародного співробітництва БДПУ з польським вишем

Цінність відкритої лекції

Наші на Міжнародному форумі економістів у Бердянську

Обговорили проблеми забезпечення якості життя