Бердянський державний педагогічний університет

Приймальна ректора:

(06153) 36244
rector@bdpu.org.ua

Адреса:

Запорізька область, м. Бердянськ, вул. Шмідта, 4

Новини

Бердянський слід «Червоної рути»

Наша країна здавна славиться своїми культурними здобутками. Скільки надзвичайно мелодійних пісень, що гріють душу віршів, запальних танців та надзвичайно чарівного живопису «народилося» завдяки талановитим українцям. Важко переоцінити внесок композиторів та виконавців пісень у скарбницю нашої неньки України. Саме тому, 15 вересня у актовій залі головного корпусу БДПУ відбулась виставка, присвячена 50-річчю пісні Володимира Івасюка «Червона рута». Цей захід було проведено у рамках проєкту «Яка твоя історія», організаторами якої є Чернівецький музей Володимира Івасюка, музей історії Бердянського порту та Бердянський державний педагогічний університет.

Захід розпочався з прослуховування пісні-іменинниці. Директор музею Бердянського морського порту Євген Денисов розказав про родину відомого композитора Володимира Івасюка, а також наголосив на тому, що заспівавши «Червону руту» за кордоном ти обов’язково відчуєш фідбек, адже цю пісню знають далеко за межами нашої країни.

Філологи, журналісти та історики з неабиякою цікавістю слухали історію життя та тернистого шляху Івасюка, адже деякі члени його родини проживали у Бердянську, а мати і взагалі навчалась у нашому університеті.

Професорка Ольга Харлан, завідувачка кафедри української та зарубіжної літератури і порівняльного літературознавства БДПУ поділилася спогадами про батька композитора Михайла Григоровича, який викладав у Чернівецькому державному університеті. Ольга Дмитрівна розказала, що Михайло Івасюк був енциклопедично освіченою людиною, майстерно проводив лекції з літератури, з легкістю вписуючи постаті українських митців у світовий контекст. Напевно, Володимир саме від батька успадкував тонкий талант до написання своїх творів.

Професор Ігор Лиман, завідувач кафедри історії та філософії БДПУ, звертаючись до одного з томів виданої Історії БДПУ («Бердянський інститут соціального виховання. Педагогічний інститут. Учительський інститут (1932 – 1953 роки). Упорядники: В.М. Константінова, І.І. Лиман. Матеріали з історії Бердянського державного педагогічного університету. Том ІV. К.: «Освіта України», 2009. 782 с.), підтвердив, що мати Володимира Івасюка, Софія Корякіна навчалася і закінчила з відзнакою Осипенківський учительський інститут.

У свою чергу, музей Бердянського морського порту дав можливість студентам та викладачам ФФСК і ГЕФ доторкнутися до історії написання пісні – у актовій залі були розміщені стенди з сімейними фотографіями Василя Івасюка, його листами. Ймовірно, враження, отримані талановитим композитором, під час численних відвідин нашого міста, стали поштовхом до створення «Червоної рути», стала неофіційним спортивним гімном України, який залюбки слухають люди різних поколінь та поглядів. Наразі кожен, хто прагне дізнатися про тернистий шлях автора цього шедевру, може відвідати Музей історії БДПУ.

 

 

 

Дарина Тестова, студентка 2Ж групи

Фотографії: Світлана Литовченко,

завідувачка навчальної лабораторії телерадіожурналістики

Ніч у головному

Презентація монографії “Махновські повстанці Північного Приазов’я (1918-1921р.р.)

Успішна робота секцій 

«Почни і ти не зможеш зупинитися!»

Панельна дискусія на ГЕФ

Фініш зворушливого тижня

ITA VIVAM! Або наймістичніше таїнство на гуманітарно-економічному факультеті!

Учорашній третій день «History week»…  

Другий день «History week» 

Майстер-клас для усіх нас

Делегація високопосадовців Європейського Союзу відвідала БДПУ

У День соборності України

З допомогою Британської Ради

Volunteer Management Camp

Генеральне консульство Німеччини презентувало у Маріуполі монографію істориків БДПУ

В БДПУ буде реалізовуватись проект «Модернізація взаємин університету зі школою в організації наукової діяльності: імплементація польського досвіду»

Дмитро – Містер – на всі 200!!!

Найбільш жартівливий – «Сироп»!

Наш Микола Оверченко – переможець обласного конкурсу «Студент року»!

Ще й профспілкова відзнака!

Генеральне консульство ФРН організувало презентацію в БДПУ книги “Німецькі консули в Північному Приазов’ї

Симпозіум у Мексиці “Gender and (dis)memory”

Щоб реалізовуватись не тільки в політиці, а й у звичному житті

Урочистий консульський прийом

ІІІ Міжнародний конгрес антропології солі в Іспанії

Успішна участь у квесті «Стежками рідного міста»

Наші – співорганізатори турніру

Ярослав Горбаль: «Всім раджу спробувати!»

Кубок – із «Сиропом», або жартівливі першоквітневі студентські витребеньки