Бердянський державний педагогічний університет

Приймальна ректора:

(06153) 36244
rector@bdpu.org.ua

Адреса:

Запорізька область, м. Бердянськ, вул. Шмідта, 4

Поведінка під час дії Указу Президента України

«Щодо надзвичайних заходів із забезпечення державного суверенітету і незалежності України та введення воєнного стану в Україні»

Воєнний стан – особливий правовий режим, що вводиться в Україні або в окремих її місцевостях у разі збройної агресії чи загрози нападу, небезпеки державній незалежності України, її територіальній цілісності та передбачає надання відповідним органам державної влади, військовому командуванню та органам місцевого самоврядування повноважень, необхідних для відвернення загрози та гарантування національної безпеки, а також: тимчасове, обумовлене загрозою, обмеження конституційних прав і свобод людини і громадянина та прав і законних інтересів юридичних осіб із зазначенням строку дії цих обмежень.

Запровадження воєнного стану пропонується РНБО, погоджується Президентом, і затверджується рішенням Верховної Ради України.

26 листопада 2018 року опубліковано Указ Президента України № 393/2018 про введення воєнного стану з 26 листопада по 26 грудня. Згідно з указом, воєнний стан вводиться у зв’язку із черговим актом збройної агресії з боку Російської Федерації, що відбувся 25 листопада в районі Керченської протоки проти кораблів Військово-морських сил Збройних сил України.

Запровадження цього правового режиму обґрунтовується також наявною загрозою широкомасштабного вторгнення в Україну збройних сил РФ.

У зв’язку із введенням в Україні воєнного стану тимчасово, на період дії правового режиму воєнного стану, можуть обмежуватися конституційні права і свободи людини і громадянина, передбачені статтями 30-34, 38, 39, 41-44, 53 Конституції України. Також вводяться тимчасові обмеження прав і законних інтересів юридичних осіб в межах та обсязі, що необхідні для забезпечення можливості запровадження та здійснення заходів правового режиму воєнного стану, які передбачені Законом України «Про правовий режим воєнного стану».

Що потрібно знати студентам, викладачам, працівникам університету про воєнний стан:

– необхідно  дотримуватися  вимог комендантської години, в разі її введення (у випадку прямої агресії і початку військових дій на території України);

– в разі введення воєнного стану всі можуть бути залучені до трудової  повинності з метою виконання робіт оборонного характеру;

– пам’ятати, що в разі введення воєнного стану запроваджується особливий режим пересування по території країни;

– необхідно постійно мати при собі документи (паспорт, для військовозобов’язаних – військовий квиток);

– надавати для особистої перевірки документи, речі, транспортні засоби тощо.

– бути уважними, перевіряти інформацію, що надходить до Вас, не піддаватися на провокації, та не розповсюджувати хибних чуток, що може привести до карної відповідальності.